» »

Canon G5

Canon G5

Koci ::

Odločil sem se, da bom kupil digitalca Canon G5. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z njim in kako se obnese?
Panta rei!!

Jackal ::

Uporabljam ga že več kot pol leta in morem reči, da sem nad njim navdušen.

+
Li-ion baterija
Baterija drži kar dolgo
Kvaliteta slik
Vrtljiv LCD display
Odličen ročni nadzor
Kvalitetna optika
in še in še...


-
Treba se je navadit na velikost
Slabše avtomatsko ostrenje v temi in slabi svetlobi
Rabi ~ 4 sekunde, da se vklopi (Malo moteče za stvari, ki jih hočeš hitro fotografirat)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

koyotee ::

se mau -
"samo" 4x zoom
se zmer mau predrag za moje pojme
ce gres kam z digitalcem dodatna baterija ni glih pocen
vec si preber tuki : dpreview

LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Koci ::

Glede na to, da je bil na začetku skoraj 200.000 zdaj pa je padel na 135.000 se mi zfi, da se ga kar splača kupit.
Panta rei!!

Jackal ::

Jaz sem ga kupil v tujini takrat, ko je bil pri nas okoli 190.000 SIT. Pa že takrat je bil v tujini veliko cenejši, poleg tega pa sem tudi dobil vrnjen davek. Tako, da s prevozom tja in nazaj me je prišel še vedno ceneje kot ga lahko kupiš danes pri nas v Sloveniji.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Koci ::

Vem, da je zunaj cenejši. Samo jaz ga bi vzel na obroke, kar pomeni, da ga moram kupiti v Slo.
Panta rei!!

kuglvinkl ::

Tudi sam pogledujem za tem modelom. Pa vendar, je kakšen ekvivalent v tem cenovnem razredu?
Your focus determines your reallity

Jackal ::

Recimo Sony DSV-V1.
Sicer v živo ga še nisem videl, samo sem pa videl slike, ki jih dela.
Zelo dobro izostri v slabi svetlobi ali temi (s pomočjo IR laserjev), medtem ko G5 si pomaga s halogenko. Vendar se pri sonyju hitro opazi cvetenje tipala (šum na sliki tudi pri nizki nastavitvi ISO). Pa še en dejavnik govori proti sonyju - memory stick. Za 256MB memory stick pro se da dobit vsaj eno 512MB in 256MB compact flash kartco.... mogoče že celo 1GB.
Pa verjemi, da pri 5Mpix. že pošteno rabiš veliko kartico. Letos sem bil prvič z digitalcem na morju (zelo aktiven dopust, izleti, koncerti itd...) tako da je bilo veliko motivov za slikat. S sabo sem imel 1GB compact flash kartico in 256MB za rezervo... Na koncu pa sta bili obe skoraj polni. Vsega skupaj sem imel okoli 650 slik.

Sicer pa z G5 ne moreš zgrešit.

PS: Pa še display se lahko obrne v skoraj vse položaje.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

kitarist ::

Tudi jaz se zanimam za nakup tega modela. Kaj pa si mislite o modelu Fuji s7000 ?

Lp

[MYTiX] ::

Poglejte Olypus 5060, je zakon. Sicer pa je zelo vredu tale Fuji S 7000 (Sploh ker je v tujini ~500€).

Boeing ::

No takole je, jaz imam trenutno Nikona E700... bila huda stvar in je stala dosti denarja ko sem kupil, zdaj je pa že malo "premali"... pa glede na to da nima optičnega zooma, nabavljam novega.

Glede na to, da imam doma polno velikih CF-kartic, sem "omejen" na ta tip, ker ne mislim kupovati drugih.

Všeč mi je Olympusov 8080WZ in Nikonov Coolpix 8700... ima kdo kakšne izkušnje s katerimkoli izmed njih ?

Tnx in LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je boljše SONY ali CANNON?

Oddelek: Kaj kupiti
262595 (2138) iMNATA
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372391 (1985) Koci
»

Kater fotoaparat (digitalni) ?

Oddelek: Kaj kupiti
241604 (1242) koyotee
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586750 (5864) hipi69

Več podobnih tem