» »

testiram max hitrost kablskih modemov

testiram max hitrost kablskih modemov

ginekolog ::

Ker imam to možnost, sem se spravil testirat max hitrost prenosta preko catv omrežja. Imam sistem euro docsis 1.0, CMTS arris cmts1000 ter modem thomson tcm 410 (standarden). Ugotovitve:

Do sedaj mi je uspel konstanten Download z 33 mbit/s in konstaten Upload z 1.8 mbit/s .

Vem, da bi UL šel še več, v teoriji do 10 mbit/s. DL v teoriji je cca 54mit/s na cmts, tako da do mi je kar dobro uspelo za1x.

Pingi so pri praznem cmtsu okrog 7 ms , pri polnem (okrog 600 uporabnikov) pa okrog 10ms.


Če koga slučajno še kaj zanima, naj kar vpraša.



Divers do it deeper.

Djuro ::

Heh, lahko še meni omogočiš testiranje?
Povej kdaj in v katerem kabelskem omrežju si to testiral. Za referenco.

ginekolog ::

omrežje tsrpl, maribor radvanje. Naš ponudnik je sicer amis. Če bi bil tukaj, bi ti lahko ;)
Divers do it deeper.

Djuro ::

No, tudi sam sem na Amisu samo preko telemacha. Cez Amis nimam prav nobene besede (tudi poslovno preko podjetja sodelujemo z njimi), za telemach pa žal škoda besed.

Aja, me firbec matral. S kakšno hitrostjo pa je cmts povezan v internet? Je to optika, ali je tudi cmts povezan naprej preko coaxa?

ginekolog ::

mah kje coax, optika seveda. Velika večina backbone komunikacij poteka preko optike danes. Včasih se še najde kje kakšna bakrena parica, a to odhaja a smetišče zgoodvine. Optika pa tako rox, giga/vlakno v začetni fazi, se pa da nadgradit tudi 10g če se ne motim. Seveda pa nihče ne polaga 1 vlakna, kabli z 48 vlakni so standard.

Tudi mi smo zelo zadovoljni z amisom, za telesmeh pa sem slišal, da ima marsikje katastrofo od omrežja. Ni čudno, da se ljudje pritožujejo.
Divers do it deeper.

miki133 ::

A lahko pripneš config za modem ? Jaz ga nisem spravil do te hitrosti :D

ginekolog ::

Config file je prazen, le network access = 1. Tako da config ni blem...

Tu imas se util za spreminjanje.

http://home.amis.net/radtest3/razno/modem
Divers do it deeper.

Djuro ::

Če sem malo preveč firbčen: kaj pa narediš s tem config fajlom? Ga uploadaš v modem? Na kakšen način pa? A se ne nahajajo nastavitve modema pri kabelskem ISPju?

haywood ::

Download na Eurodocsis v praksi 45 Mbps, upload 8 Mbps. Seveda z ustreznimi nastavitvami in modulacijo. Testirano v živem omrežju (Triera), ne v labu, da ne bo pomote :)

LP.

ginekolog ::

Zadeva gre tako:
1. modem se poveže z cmtsom
2. modem da zahtevo za dhcp
3. če je mac modema pravilen, mu dhcp server dodeli ip
4. dhcp server dodteli modemu ustrezen config file preko tftp strežnika
5. dhcp server dodeli napravi (pc, router) ustrezen ip (ta korak se lahko razlikuje)

V nove modeme je praktično nemogoče psravit drug config file (uncap), ker ga sprejema le preko cable vmesnika. Torej bi ti rabil en mini cmts, da bi lahko morda navil svoj modem. Al pa če ga odpreš in prepričaš, da sprejme file preko etherneta. Kolikor sem bral, zadeva več ni tako preprorsta ko je bila.


@haywood, poglej PM
Divers do it deeper.

miki133 ::

Sem poizkusil tudi s praznim config pa ne gre :) Bo teba še mal po nastavitvah CMTS šarit...(arris1500)

ginekolog ::

kolko pa ti gre? MEni je prej slo max 6/1.5 ... sedaj po novem boot strežniku pa 33/2. Pa nevem če sem na cmtsu kaj xtra spremenil.. si poskusil z drugimi modemi?

Glede neuradnega povečevanja hitrosti: Kolikor vem, se thomsonov in novih motorol (5100) ne da heknit. LAhko pa me kdo popravi.

http://www.tcniso.net/index.php
http://www.securityfocus.com/news/7977
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekolog ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092600057 (12) yoco
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621680 (16105) korenje3
»

Telemach in modem standardi?!?

Oddelek: Omrežja in internet
112401 (1991) ginekolog
»

Kabelski in DSL. V čem je razlika v načinu prenosa?

Oddelek: Omrežja in internet
211860 (1446) SasoS
»

KKS in kabelski modemi

Oddelek: Omrežja in internet
191589 (1180) Soprano

Več podobnih tem