» »

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Jaka_3000@hotmail.com ::

Na računalniku sm ineu inštalirane windowse xp pro. To sm meu full doug sam pol sm si pa zmislu da bi dau linuxa gor kar tud sm (fedora core 2) tuki pa nastopi problem! ker nism na začetku znau skor nč na linux-ih sm hotu it nazaj na windowse pa mi nu gratal! ko sm vstavu cd od xp-ja ga je normalno zaznal, setup, formatiral, pol pa je naložl!!! sam ko je pa nanov zagnal računalnik pa je napisal error loading sistem!!! ZAKAJ?, to sm naredu najman 10krat pa zavsak isto!! ko sm poskušo naložit mandrake 10 mi je podobno zaštekal, isto pri suse. tale redhat fedora mi je neki sfukala samo nevem kaj? ker edina stvar k dela je fedora 2 pa redhat 9!!

Prosim če mi lahka kdo pove zakaj mi napiše error loading sistem? a je mogoče kaj z formatiranjem,diskom,biosom????? ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

Microsoft ::

Poskus tako, da das noter CD od Winsev, pozenes Pc iz CDja, ko prides v setup, izberes menda Repair (al kaj temu podobnega) da prides v Recovery Console. Tam potem poskusi pognat ukaza fixmbr in fixboot. Mogoce je to to.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Hammer123 ::

te probleme sem meu tud jaz! rešil se je tko da sm reseteru bios. pol je laufal.

moj_nick ::

Predolgo si imel inštaliran Linux in se ti je računalnik okužil z njim. Zdaj ima pod oblastjo ves disk in ne pusti, da bi inštaliral Windowse.

Moj računalnik ga tudi ima. Mogoče bi pa kak antivirus pomagal.


linux = evil
>;)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

ToniT ::

Preveri, ali je particija, na kateri so Windowsi, aktivna.

BigWhale ::

Virus check v biosu?

Jaka_3000@hotmail.com ::

Ja sj vrjetn je bios!! sam kak ga resetiram?

drejcmb ::

Baterijo ven vzami.

alesrosina ::

verjetno ti je linux prepisal boot loader, ki ga winsi ne znajo zapisat nazaj (???)
Verjetno bo res edina moznost reset biosa, posci se malo po googlu, morda bos tam nasel kaksno bolj elegantno resitev.

Jaka_3000@hotmail.com ::

ok bom pogledo na googlu pa bom tud betarijo vn uzeu!

sam kero betarijo tisto ko je približn preseg 1.5 al pa 2 cm? pa je 3v?

hvala že vnaprej !!

8-O 8-O 8-O 8-) 8-) 8-) 8-) 8-O 8-O 8-O

Microsoft ::

Tista, ki je bliz EEPROMa. :) Al pa kr obe.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Hammer123 ::

ta največjo(se mi zdi)

Jaka_3000@hotmail.com ::

Hvala!!! sam ka pol morš kaj nanov nardit

ga kak inštalirat al pa nastavitve naštinat???8-O

Tomcater ::

Ko daš baterijo vn počakaj minuto. Pa jo daj nazaj notr pa bo. Če ne pa probej spremenit particijo v fat32, pa pol zažen komp z zagonsko disketo in dej fdisk. Pobriš vse particije. Ko to nardiš ustvari nove particije. Pa formatiraj. Če pa še to ne gre pa daj v disketno enoto disketi od partition magic pa naredi podobno kot sem opisal zgoraj. Partition magic disketi posnami pri kakem prijatelju. Če pa še to ne bo šlo pol lahka pa daš še livecd (zagonski cd) od gentoo linuxov pa napiš fdisk pa pobriš in nato ustavri particije. To pa zagotovo bo delovalo. Pr men je vedno, če je vse drugo zaštekal. Livecd dobiš free na netu. Obišči www. Gentoo. Org

8-)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: moj_nick ()

moj_nick ::

Ma kaki Gentoo, če človek še od blizu ni konzole videl? Kvečjemu STGL.
110111001001010001010000

Jaka_3000@hotmail.com ::

jaz mam od gentoo live cd tak da sam dam not pa napišem fdisk? pa bo?

pol tak ni problema!!!8-) 8-) 8-)

moj_nick ::

fdisk /dev/hda oz. kar koli je tisti disk, ki ga hočeš spremenit
110111001001010001010000

Jaka_3000@hotmail.com ::

ok thanks bom probo!!! če pa nebo delal bom pa nazaj fedoro gor naložo pa ti povem!!!

Jaka_3000@hotmail.com ::

Ludi jaz sm resetiro bios sam mi useen noče winsdosow gor naložit!!! kje naj dobim zagonsko disketo??

Hvala!!!

Hammer123 ::

zagonske diskete najdeš po internetu.

Jaka_3000@hotmail.com ::

ja sam obstaja več zagonskih disket!!! kero?

Tomcater ::

zagonsko za win 98
Pol daš pa FDISK pa tam probi :))

Mr.Q ::

Nekaj podobnega sem doživel tudi jaz. Najprej instalacija XP-jev in nato instalacija SUSE linuxa. Po odstarnitvi Linuxov se sistem ni več zaganal. Problem je v boot sektorju na disku !! Na internetu najdi, kako se popravi boot sektor (najprej vstavi cd z instalacijo XP-jev, nato pa popraviš instalirane XP-je s pomočjo recovery console,...) - če bom našel link na netu, ga bom objavil
lep pozdrav

Mr.Q ::

How to Repair the Boot Sector:
If XP won't start it may be due to a damaged boot sector or a missing or corrupt ntldr or ntdetect.com files.

To replace damaged ntldr and ntdetect.com you can copy fresh files from the XP CD using the COPY command. Boot with the XP CD and enter the Recovery Console (as above). At the Command Prompt type the following (where "X" is your CD-Rom drive letter) allowing the files to overwrite the old files
COPY X:\i386\NTLDR C:
COPY X:\i386\NTDETECT.COM C:

To repair a damaged Boot Sector at the command prompt type FIXBOOT and press Enter. Then answer "Y"

to je to !!!!

Mr.Q ::

pa še link za reševanje ostalih problemov s pomočjo recovery konzole:

http://www.webtree.ca/windowsxp/repair_...

mejte se skrajno lepo !!

Jaka_3000@hotmail.com ::

pol enostavno zaženem instalacijo tak ko prej da dam not cd pa nanov zaženem pol pa namest setup dam recovery?

pol patist ko si ti napiso noter napišem?!! ej sam ka mi lahk enmal prevedeš k jaz tte stvari bol mal štekam v angleščini!!!


hvala!!!

Zgodovina sprememb…

Jaka_3000@hotmail.com ::

aja pa še neki ''najprej vstavi cd z instalacijo XP-jev, nato pa popraviš instalirane XP-je s pomočjo recovery console,...'' kak naj popravim inštalirane xp-je če pa nimam gor inštaliranih!!! se pravi da dam cd not pa dam setup pa format pa da mi nanov naloži pol ko pa napiše error loading sistem pa nanov zaženem pa dam spet boot from cd pa dam namest še enkrat setup! repair pol pa napišem tole?:

COPY X:\i386\NTLDR C:
COPY X:\i386\NTDETECT.COM C:

pol pa FIXBOX
pa enter
pa Y




če pa hočem formatirat pa napišem v konzoli

FORMAT C: /Q /FS:NTFS

al pa

FORMAT C: /FS:FAT32

sam s čem naj formatiram če bom z fat32 al ntfs???


HVALA!!!

Mr.Q ::

Če sem te pravilno zastopil si nazadnje naložil operacijski sistem windows XP, ki pa se ti noče samodejno zagnati. Problem tiči v zagonskem boot sektorju. Ta se zapeče na disk in ga s formatiranjem ne ostraniš. Podobni problemi so se pojavljali pred leti s sistem commanderjem. Ko je bil instaliran si ga ostranil samo z uninstall. Kdor je samo formatiral disk je imel probleme z instalacijo operacijskega sistema. Tu je zadeva nekoliko podobna. Se pravi

1. instaliraj XP-je.
2. ko se ti sistem ne zažene ponovi vse isto, kot bi jih hotel ponovno instalirati ( boot from cd)
3. med instalacijo ne izberi pritisni ENTER za instalacijo XP ampak izberi srednjo opcijo (pritisni R za recovery console)
4. v naslednjem koraku pritisni 1 in ENTER (ker imaš itak instaliran samo 1 sistem )
5. logiraj se z administratorskim passwordom (pazi pri instalaciji)
6. sedaj se postavi na lokacijo c:\windows>
7 vpiši : COPY X:\i386\NTLDR C: (pritisni enter)
8. vpiši : COPY X:\i386\NTDETECT.COM C: (pritisni enter)
9. nato vpiši še ukaz : FIXBOOT (pritisni enter)
10. potdi z Y
11. restart mašine in to je to


po moje ti bo to pomagalo

Jaka_3000@hotmail.com ::

Hvala še enkrat!!! Bom probo dans tole kar si nazadnje napiso in ti do 11 zvečer 100% napišem če bo to delal !!!8-) 8-) 8-)

Zgodovina sprememb…

Jaka_3000@hotmail.com ::

5. logiraj se z administratorskim passwordom (pazi pri instalaciji) ker administratorski password a je to tt ko je od windowsow?

Mr.Q ::

Uporabi password od userja Administrator (v primeru da popravljaš boo sektor od že prej instaliranih XP-jev). Sem pa pozabil kako je pri novi instalaciji (po moje samo pritisneš ENTER brez vnosa passworda kajti pri novi instalaciji ga Administrator sploh še nima določenega)

theD3viL- ::

Men ne pomaga ne to .. ne reset BIOSa... :(

dëych ::

Pa si probal s fdiskom? Če maš CD od win98, ga dej notr. Boot-aj prek cdja mašino. Tm izber zagon s podporo za cd pogone..natipkaj fdisk, zbriši vse particije in logične pogone itd..resetiraj računalnik, še enkrat fdisk, naredi particije, resetiraj. Vstavi CD od Winxp in bi moral delat.:8)

Lp

Jaka_3000@hotmail.com ::

Men tud nedela ne eno ne drugo!! sam mogoč bi pa tole delal kar je dëych reku, sam jaz sm probu že enkrat tak da bi dau pru 98 gor pol pa xp-je sam mi je tud isto sranje napisal error loading operation sistem!! sam mogoč bi pa tole res delal: Boot-aj prek cdja mašino. Tm izber zagon s podporo za cd pogone..natipkaj fdisk, zbriši vse particije in logične pogone itd..resetiraj računalnik, še enkrat fdisk, naredi particije, resetiraj. Vstavi CD od Winxp. ;( ;( ;(

Mr.Q ::

Sem na testni PC instaliral linux - da vidim v čem je problem. Kot je že zgoraj napisano je potrebno uporabiti fdisk. Zelo pomembno je, da izberete zadno opcijo (brisanje logičnih pogonov) ter v tem meniju zopet zadno opcijo (izbriši ne-dos pogon). Nato zopet določite primarni pogon - restartr mašine ter format c:. Kar pa sem napisal zgoraj pride v poštev, če imate instalirane windowse, ter naknadno instalirate še linux (2 sistema) ter se nato odločite deinstalirati samo linux. V tem primeru pa samo popravite boot sektor windowsow

Jaka_3000@hotmail.com ::

MR.Q ka lahka mal bol na easy ttole zadno razlago prosim?

theD3viL- ::

Evo... men je ratal!! Zj mam win... =))) am.. resu sm pa tako da sm ustavu win98 zagonsko disketo v disketnik napisal fdisk, potem pa sm zbrisal NE-DOS particije (velike okoli 12MB), nato pa sem bootal winXP cd, ter naredil NTFS particijo... formatiral, ter rrjal računalnik, in nalozil vse ...... :D


Upam da bo uspelo tud drugim, :\




LP

Jaka_3000@hotmail.com ::

Kak si pa zbriso ne-dos particije???????

BigWhale ::

dos fdisk prav lepo ne dos particije pobrise...

Jaka_3000@hotmail.com ::

Hvala USEM k ste mi pomagal pa tid mislim da ste z tto temo pomagal še kermu ne sam men!!! men je uspel winse naložit pred 10imi minutami tak da mam zdjle winse gor in je bi lahk reku fajn občutek da po 3 mescih nekiga napora le naložiš gor kar si hoto!!!


Še enkrat HVALA USEM


Mejte se!!!

xpozed ::

Jaz imam isti problem kot zgoraj opisano.

Zdej naredil sm na nacin;

Vstavil cd od winxp, zbootal masino najprej naredil prvi korak instalacije (in formatiral v ntfs), po ponovnem zagonu sem zopet naredil tako kot bi zelel instalirat windowse, samo sem pac pritisnil R in nati izbral 1. prekopiral NTLDR in NTDETECT.COM z ukazom "copy d:\i386\ntldr c:" in "copy d:\i386\ntdetect.com c:" in nato napisal fixboot in zadevo potrdil z Y in napisal EXIT da se mi masina na novo zboota.

Problem ostaja enak. Poskusil sem tudi tisto foro z odstranitvijo cmos baterije, pa tudi z fdiskom sem pobrisal vse ne-dos particije. Pocasi mi zamkuje idej kako in kaj, tako da bi bil nadvse hvalezen ce bi kdo znal tole situacijo resit... :(

Jeebs ::

Hm... Zakaj nekateri tako komplicirate z FDISK, če pa obstajajo orodja za low-level format?8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

xpozed ::

No po bios-u sm ze gledal za low-level format pa nimam. Mas ksn dos program v mislih? Do tell more... :D

Jeebs ::

Ponavadi dobiš na strani proizvajalca diska program oziroma navodila za low level format. PAZI!!! Low level briše KOMPLETEN disk (fizični disk, ne particijo!).
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

xpozed ::

Tnx, sem nasel na strani proizvajalca kako in kaj. Vec porocam jutri...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR missing?!?! !!NUJNO!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172418 (1812) Vanich
»

NTRLD missing

Oddelek: Operacijski sistemi
51077 (1005) zavajon
»

problem z windows 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
10859 (712) Good Guy
»

Xp se nočejo zagnat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161269 (1032) Feniks
»

Rabim Win98 zagonsko disketo NUJNO!

Oddelek: Programska oprema
101201 (1077) Huey P

Več podobnih tem