» »

Aluminijasto ohišje-JestMade

Aluminijasto ohišje-JestMade

DimmniBurek ::

Živjo, predkratkim sm si zamenjal ohišje z BIGtowerjem a mi še zmeri ni po godu, tko da sm si zamislu neki svojga, tuki je slika kakšen bi bil razpored komponent:

Zakaj tak razpored, ker bi z enim ali dvema 120mm(pred radiatorjem) lahko hladil diska in še napajalec, zgoraj pa bi blo več placa za komponente in še lepše bi zgledalo.
Material bi biu aluminij tisti "narebran" neki v tem stilu(nism najdu nobene slikce):

Zdej nevem točno še kako bi naredu spoje-al s varjenjem al z neti, se mi zdi da bi bili neti bolj primerni-kaj pravite?
Napište komentarje in nasvete, kako bi vi rešili problem spojev, mogoče L profili....
Ohišje pa bi začel delati zdej, sam nimam dost cajta med vikendi(šola), nekje med počitnicami-glavnimi bi naj bilo končano
There Is No Stronger Drug Than Reality
  • zavaroval slike: Predator ()

p|X| ::

pameten nacrt vendar pazi da bos mel zadosti dolge kable drugace jih bos mogo podaljsevat posebej iz napajlnika

Nejc Pintar ::

Tisto je profilirana pločevina, bi pa dobro izpadlo z netanimi L profili
Lahko je biti prvi, če si edini!

steev ::

Jap, L-členi bojo najbolj. Pločevino lahko vodno razrežeš.
:|

DimmniBurek ::

Torej grem pogledat za alu L profile recimo 1,5×1,5cm, nardim eno ogrodje in ga nekem nekam zalotat, ker L profile bi bolj težko skup zanetal. Dobil bi lično kletko, in na te L-profile bi pol sam prkoviču fiksne plate, leva bi bla pa kr na pantkih alpa nekakšnih vodilih...
Glede kablov pa ja vem, neki bo treba podalšat, IDE kable sm kupu pred kratkim okrogle pa 90cm lih zarad tega, kr bo rablu jih bom pa že uštukal, dva stara napajalca mam doma, drugo pa nabaviš v elektro trgovinah
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Shark-357 ::

lotal boš bolj težko jaz sem naredil to bolj simpl kupil sem alu L profile 2x2 cm ter 90° kotnike in lih lepo sešraufal skupaj z pomočjo samoreznih vijakov

KLIK!

DimmniBurek ::

Ja sej verjetno bom naredil s kakšnimi lepimi šraufi, dobra zamisel so tudi imbusi....
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

Malo kritike, če bi jest delal tako stvar:

- Radiator na vrh kište, vročina gre gor, sedaj s toploto iz radiatorja ogrevaš celoten sistem...
- Napajalc premakniti višje tako, da bodo kabli do ATX konektorja na plati čim manj zastirali pot zraku, spodaj ni dobro, ker boš kable vlekel preko cele plate...
-diske v spodnji del, kjer je hladneje, optične enote in disketnike čim višje.
- Tipke, lučke, priključke za zvočnike in mike in USB odvisno kje bo kišta stala, če bo na mizi potem, kot je narisano, če pa bo pod mizo pa na vrh (ravno zaradi tega pogrešam staro AT big tower server kišto...)

LP, pa brez zamere.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Mah nevem, tko sm si zamislu sam fora je v tem ker itak bo tm pregrada med Napajač-dysk in radiatorjem in med platko in ostalim stuffom, tko da se ne bo poznalo, pa tudi če se bo 1° gor al dol, na naslednjem sistemu bom valda tudi grafo hladil vodno...
Še najbolj me skrbi kako zadnjo platko narest.
glede kablov pa sm si zamislu med plato na kateri bo matična in "zunanjo" plato pustit ene 2cm fraj lih zarad skrivanja kablov pa par lukenj nardiš tko da jih ne bo videt sploh.
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

Živjo!
A morda kdo ve koliko bi stal en m2 3mm te pločevine?
pa če mogoče veste kje bi se dobilo te gumijaste obročke

oz. take:


še neki, kakšne maste iskušnje s silikonskim lepilom, baje da drži ku satan-z njim lepjo cisternske plošče in tiste obrobe na blatnikih, baje da se tega ne da odlimat, prej polomš use skup
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

steev ::

Mislis dvokomponentno epoksi lepilo??? :\
:|

DimmniBurek ::

ne, ne, tu je tu:

gor piše sikaflex 221
je isto kot silikon, sam ko se strdi pa da nikdar več ne dobiš dol
no in če že mamo to doma, bi te L-profile lohk s tem zalimou-da ne nosm lotat, pa pobrusu, sam ku nevem kakšne farbe je-ni še odprt
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Azrael ::

Tiste gumijaste reči so skozniki. 20 let nazaj sem jih delel na počitniškem delu, te delavnice ni več tako, da ti z naslovi ne morem pomagti.

Vprašaj kakšnega plastičarja, če jih dela ali pozna koga, lahko pa jih ima kakšen Merkur

LP, Azrael.
Nekoč je bil Slo-tech.

steev ::

Glede gumijastih obrockov:

Mogoce v kaksni trgovini za elektriko.
Namrec, ko gre kabel skozi kakso luknjo, so ponavadi taki obrocki zardai zascite.
:|

DimmniBurek ::

Aha, kaj pa un sikafleX?
There Is No Stronger Drug Than Reality

DominusSLO ::

Tiste obročke dobiš tudi za avtomobile- daš na luknje od vrat in sploh na vse luknje po karoseriji, kjer gredo kabli.
Sikafleks pa je "mehko" lepilo, podobno silikonu, zato ti ne priporočam lepljenja konstrukcije ohišja.

tiborrr ::

Videl sem epoksi v podobni 'vrecki' v Astra Jami v LJ. Baje se drzi materiala z silo 900kg/cm2 (firma Bison), navaden dvokomponentni v dveh injekcijah pa drzi 160kg/cm2. Ta se mi je zdel dovolj mocan, pa sem vzel kar tega.

Ce rabis, si ga idi tjakaj iskat, cena okoli jurja.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

DimmniBurek ::

aha, ja sej to bi zadostocalo za eno ohišje skup držat menda, sam a se da to kej pobrust? a se ful strdi? ker to naj se nebi sploh vidlo da je kej varjeno, lepljeno, ampak da je kot iz enga kosa celo ogrodje (to iz L profilov)
There Is No Stronger Drug Than Reality

steev ::

Kaj pa rezanje aluminija... Kje, kako ga boste rezali?
:|

DimmniBurek ::

:) razrežeš doma; sej aluminij je dokaj mehak... e pa je kej bolj zajebanga, pa neseš komu na vodni ali pa laserski razrez
There Is No Stronger Drug Than Reality

m.i.h.a. ::

Ja za Al res ni noben problem za razrez. Ravne linije lahko naredi vsak lokalni tišlar, ostale pa po preizkušenih postopkih (vbodna, luknjanje,...):D , meni osebno za žaganje drobnih stvari prav pride modelarska rezljača, pri kateri praktično ni vzorca katerega ne bi mogel z njo zrezat, le dovolj spreten je treba bit.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

regali za delavnico

Oddelek: Loža
233552 (2704) OldSkul
»

ohišje za ojačevalnik zvoka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91144 (1030) Unknown_001
»

Kje bi se dalo dobiti...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263451 (2931) m.i.h.a.
»

ohišje iz pleksi stekla - homemade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
144149 (3703) urosh
»

ohišje iz aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
365471 (4643) krucymucy

Več podobnih tem