» »

LEGO kocke za malo večje otroke

LEGO kocke za malo večje otroke

poln motorni prostor

Slo-Tech - Ste bili na NESTU? Potem ste zagotovo videli rdečega Mustanga... iz LEGO kock! Vse o tem kako je tole čudo sestavljeno in kako deluje boste izvedeli v novem članku, ki ga je pripravil nicjasno. Hitro brat.

76 komentarjev

«
1
2

overlord_tm ::

noro

Ibex ::

OrkAA ::

Hudo! ko sm to stvar na nestu videl od daleč sm mislu, da je pač en lego model iz trgovine, ki lepo zgleda :) zdej pa vidm, da je to tehnološko napredna mašina :>

Microsoft ::

Super zadeva. Sem si ogledal malo, pa mi je res zanimivo tole.

Motor si naredil fantasticno. Bral sicer nisem, samo bi e zanimalo (slike), kako je kaj naret mehanizem za odpiranje hidravlike, pa kako si naredil "kurbnvelo" (kolben welle).
Pa tudi same zavore se ne da dosti dobro videti iz slik, kako tocno delujejo. Ker, ce sem prav videl, ti tista hidravlika pri sprednjih kolesih sluzi za zavoro? Bi lahko, v prihodnje, naredil tako, da bi imel hidravlicno vzmetenje, zaviral pa bi diferencial oz. tam kje blizu. Kar ni ravno tako, kot v resnici, ampak vseeno. Kaj mislis?
Potem sem videl, da je nek nov sklop delov ki tvorijo sklopko. Bi bilo tudi dobro videti, mogoce razstavljeno, da bi se videlo, kaj in kako deluje.

Skratka, nora zadeva. Nora! Sem sam tudi kaj sestavlajl tele legice, samo kaj vec, kot do onega crnega avta, ki je bil aktualen leta ~98, nisem prisel. Je pa definitovno tole najbloljsa pot, da odkrijes in razumes delovanje motorja, menjalnika, diferenciala in ostalega. In da dobis malo obcutek za grajenje konstrukcije in povezovanja.

Se enkrat, super!:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

nicjasno, WOW, samo to lahko rečem. Vsaka ti čast. Z vsako prebrano vrstico sem imel usta bolj odprta... 8-O BRAVO!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

antonija ::

To dej prodat Legotu da prodajajo kot kit za odrasle :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tilen ::

8-O COooOl!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tutankhamun ::

nicjasno, kje pa kupuješ kocke? V Sloveniji al kje uzuni. (KJE, trgovina?)

Drgač pa hudooo. Sploh nism vedu da se dakej tazga sestavt :D .
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Zgodovina sprememb…

Bass0 ::

Čestitam, zelo pohvalno delo!

Upam, da se ti že odpira kaka možnost za resno aplikacijo. Poleg lahke konstrukcije bi rabil materiale, vzdržljivejše od lego kock. Morda pa najdeš koga, ki ti pri tem pomaga.

Še enkrat - super! Kar tako nadaljuj!

steev ::

Vem da sem kot otrok kr velik konstruiral iz lego kock, sam V8... :8)

Od kod jih imaš toliko?
:|

Spc ::

Awesome !
8-O 8-O

c3R4R ::

Ena beseda bo dovolj - noooro
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

nicjasno ::

Za vsa vasa vprasanja v bistvu najdete odgovore na moji strani, v clanku ali pa v mojem forumu.

Ampak vendarle:

Miha, kako motor zgleda odznotraj bos najboljse ugotovil, ce si potegnes navodila za njegovo izgradnjo iz moje strani :) Tam bos tudi nasel slike razdrte sklopke...

Kocke sem zbiral vec let, dosti pa sem jih kupil preko nakupovalnega portala bricklink

No, za nest 2006 bo pa zadeva VW transporter kombi s prednjim pogonom in 2 stopenjskim menjalnikom, v tovornem prostoru se bo pa nahajal racunalnik :)
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

steev ::

Še enkrat, svaka čast. Respect! :| :8)
:|

xabre ::

U, fascinantno8-O

Koliko imaš pa pritiska za motor? A to je priklopljen na zunanji kompresor? in pa kolikšna je vrednost kock, ki sestavljajo ta avto?
a kardan pa zobniki v diferencialu zdržijo moč? Ker jaz sem jih kar dosti polomil, pa ni bilo preveč obremenjeno.

Sem sam včasih tudi veliko lego tehnik sestavljal, ampak sem potem zaradi pokvarjene drže nehal, ker sem vse na tleh sestavljal.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

nicjasno ::

Lol... jaz vse na mizi sestavljam.

Pritiska je okoli 4 bare. Deli pa vzdrzijo obremenitve. Predvsem zglobe sem moral na vsaki strani ojacat z temi okroglimi 2x2 kockami, ki v bistvu tvorijo tudi kardansko gred, da se le-ta cim manj torzijsko zvija. Vsa umetnost je v konstrukciji. Edini problem je izhodna gred iz motorja, za katero sem ugotovil se pred nestom, da je zvita. Zato sem jo kratko malo zamenjal. Je pa to tudi vse kar sem ugotovil unicenih delov od kar sem ukrotil tezave z diferencialom.

Vrednost kock... hm... na forumu smo debatirali da ce bi zadevo dal na ebay bi zacetna vsota morala bit nekje 700 evrov, pricakovana cena pa 900...
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

Kami ::

Kul :) Oni kombi mi je najbolj všeč :)

korenje_ver2 ::

zgleda da je avtor tega clanka sam definiru starost za odrasle, ker jz sem se s takimi stvarmi igral ko se bil 8 let star.
sicer so bli takrat elektricni motorji... vendar ne vidim vecje razlike.

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

LOL@xabre!

Congrats@nicjasno!

:D

overlord_tm ::

korenje, ti sploh ne veš za kaj se gre

če si pa kej tazga sestavu pri 8 letih, potem pa vsak čast

steev ::

xabre, enako. Tud mene je hrbt zajebaval. Parkrat sem probal delat na mizi, sej kul, sam kaj češ k je tok kock u dveh kutijah, ki ne morta bit na mizi, pač pa na tleh. Vsak večer me je tko hrbt bolu...
:|

korenje_ver2 ::

overlord, moras bit kr mal retardiran, da tega ne znas sestavt pr osmih letih.

OrkAA ::

Kaj če bi mi na slo-techu položili stave, da še zdej ne znaš sestavit kej tkole kompliciranga?

pomojem bi te kmalu minilo...

korenje_ver2 ::

v par dnevih bi ze sestavil verjetno, se posebej ce so kosi tako namenski. dobro ves kam kej pase in to je to.

TESKAn ::

Em, si sploh prebral članek? nicjasno ni kupil lepo kompleta za sestavit, ampak je zadevo sam skonstruiral?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Beernarrd ::

ja, pa tudi V8 nima nič skupnega s kupljenimi elektromotorčki.

Damjan Jagar ::

Poba ni vštekal, ne.
http://jagar.si

ShowDown ::

Nimam kaj rečt. Impresivno! Sem mislil da jaz obvladam, ko sem naredil trikolesnika, ki je pri trku katapultiral voznika v zrak. :D

alum ::

korenje ti dajes vtis dalec najbolj retardiranega osebka (tukaj na forumu).

saj ne, da ti se bom jaz rekel, da se spravi brat.

Jux ::

OFMG. Kul. Mega. Če kdaj rabiš pomoč z Lego Mindstormsi, povej - mam neki izkušenj ;). (poglej si, kaj smo mi nardil z mindstormsi - http://prophet.azbean.com)

Korenje_v2 vas pa itak disa, ker nobeden pri zdravi pameti nebi šel najavljat takih neumnosti. Korenje_v2 - pred branjem tega članka moraš obvezno vsaj kdaj držat kakšno legico v rokah (DUPLO ne šteje!), kar ti očitno nisi.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

njok ::

LOL@duplo:)))

nicjasno, pohvale se z moje strani. Me je kar prijelo, da bi sel poiskat skatlo legic. ;)

nevone ::

Me že kar nekaj časa fascinira, koliko konstruktorske žilice imate nekateri. Super!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

korenje_ver2 ::

res nisem prebral....
sam me pa zanima, kera firma mu je izdelala forme za te plasticne ulitke... na kerem stroju si to ulival? mate doma kaksno proizvodnjo lego kock?

Microsoft ::

Ze sam motor ne sestavis v enem dnevu.

Sicer sa pa samo dve razlagi; a si se zelo ustel glede zahtevnosti ali pa ti malo seka pa kr tko v 3pm nekaj pises, kar ti pride na pamet.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Slide ::

Ja super tole... bi lahko razmišljal o tem da bi tvoji modlečki šli v prodajo.. poskusi navezat kontakt z LEGO...
forever 200 MPH ...

Hammer123 ::

korenje_ver2: Naredi nam uslugo in preden pritisneš pošlji preberi še 1x kar si napisal!

In vi se bomo imeli radi!:\

AngelOfDeath ::

Korenje misli da je on to kupil v kompletu ali celo da so mu ulivali vsako kocko posebej :o [:\\]
Daj Korenje idi malo brat kar je vse napisano pa pol pravi kako to ti skup sestaviš pri 8 letih. Pri 8 letih tega v sanjah sam ne sestaviš ali pa si genij.

Littleman ::

Pri 8-ih letih sestaviš tole vendar je zadeva kompaktna in je po vsej verjetnosti brez motorja, ''diferencjala' in še kakšne malenkosti kot so zavore. Oblikovno nebi smel bit problem sestavt ob primerni založenosti s kockami. Za motor in ostale zadeve pa rabiš že malo tehničnega znanja.

ničjasno čestitke in kar tako naprej.

korenje_ver2 ::

pri osmih letih sem mel avto, dvigalo ter helikopter na elektricni pogon (lego) pa en grad. sem sam sestavil.
morate vedet, da ce date osem letniku tako zadevo, da je ne bo jedu al pa metu v zid. sigurno jo bo sestavil, razen ce je invalid. ne pa da sam govorite da je nemogoce ipd.

Zgodovina sprememb…

xabre ::

a ti zastopiš, da si je model zadevo sam zamislil, brez načrtov, kjer imaš vsako kockico narisano? To ni komplet, ki ga kupiš pa sestaviš.

Keyser Soze ::

Tole sestavit ni mačji kašelj in je za nekega 8 letnika praktično nemogoče. Upam si reči, da če damo sedajle korenjuII par škatel technicsov, da ne bo nastalo nič kaj podobnega, kaj šele FUNKCIONALNEGA.

Narediti pogonski sklop od motorja, kardana, diferenciala, sklopke do zavor, obes, ipd. Vse iz legic je resnično impresivno. In vredno samo nekoga, ki je vsaj "kanček" konstruktorja oz. inženirja po duši.

Gundolf ::

Sej tisti elektromotor si tudi sam sestavil, kajne korenček;) No pa zdaj povej kolikokrat si že kje videl lego pnevmatski V8 motor, po možnosti s sklopko. In to tak, ki dejansko zmore premakniti nekaj kil legokock. Aja sej res, sem pozabil, da se to v skoraj vsakem lego kompletu dobi :\. Tebi bi bol pasal nick, ki ga uporablja avtor tegale izdelka.

Skratka nicjasno, super izgleda tole. Jaz bi tudi imel tak hobi. Samo kdaj bomo pa kakšen V12 videli?

Aja še eno vprašanje, a rezervoar z zrakom je v modelu, ker na filmčku nisem opazil nobene cevi ven?

ginekolog ::

kar kul, čeprav me moti, da ni daljinsko voden.

Če bi jaz bil ti, bi na ta avto še dodal električni kompresor za pogon motorja in 2 serva + sprejemink za daljnisko krmiljenje.

Potem bi vsa zadeva bila vsaj uporabna za vozit, sedaj je pa bolj za gledat.


Sam pa sem sestavil robotsko roko(12 let sem bil) in roboteka za po labirintu(19).


http://www.robotics.com/robomenu/pathfi...
Divers do it deeper.

WhiteAngel ::

Noro!8-O

My hat's down to you!

OwcA ::

Dovolj! Pridni bodite.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

stromar ::

Jaz sem tudi dosti delal s lego kockami. Delal sem vse živo, motila me je pa predvsem krhkost zobnikov in kardanskih zglobov. Original elektromotorje sem poganjal s 14V, čeprav so narejeni za 9V, pa še vedno vsi delajo. Nato pa sem za pogon začel dajat po dva, potem pa sem dal enega močnejšega neoriginalnega. Delal pa sem predvsem tovornjake, avti me takrat niso fascinirali. Na balkonu sem pozimi z njimi plužil sneg :D . Razvil sem tudi rolbo, a sem imel nekaj problemov z lepljenjem snega. naredil sem tudi kosilnico za travo, džip 4x4, razne tovornjake, cisterno za zalivanje rož (v 2,5L flašo sem dal vodo, nato pa vanjo tlačil zrak z original pumpo (kompresor) za zrak. Curek vode je bil nekaj metrov dolg), .....

Aja tist džip je bil zanimiv, ker je prišel kamorkoli - 4x4 pogon in vitla. Lahko si ga pripel na luster, pa ga je vitla potegnila gor :D

Začel sem pri sedmih, naveličal sem se nekje pri štirinajstih letih. Delal pa sem izključno z lego technics in avtov, ki so bili na slikah nisem nikoli sestavljal, razen tistega velikega črnega, ker sem ga mislil pripravit na daljinsko vodenje, a sem imel probleme s krhkostjo zobnikov. Tisti črni avto je bil stroj za lomljenje zobnikov :D

Motor sem tudi jaz razvijal - z dvema hidravlikama, a sem imel težave s krmiljenjem ventilov. Nisem pa sploh nameraval oponašati bencinskega, pač pa parni motor

Lp

Lešo ::

Ja sam to je bol majhno. Nebi blo slabo ce bi blo v velikosti 1:1:D :D :D
To so bile moje besede

Lešo ::

Neki tazga je tud moj brat non-stop ustvarjau. Pol je pa naredu izpit za moped se je pa nehal:\ In zanimali so ga samo se motorji
To so bile moje besede

Beernarrd ::

aha, stromar, jest sem pa pri petih letih iz legic naredil model jedrskega reaktorja. Še celo uran sem sestavil za gorivo,ki sem mu potem cepil jedra. Tako sem iz vsake legice dobil dve manjši, pa žarnica je gorela. Samo sem pa imel problem s hlajenjem, ker tiste modre kockice iz katerih sem naredil vodo niso bile dovolj povezane in so hitro izhlapevale. Pol sem pa nehal, k sem ugotovil, da so nekaj podobnega že v Krškem skup spravl.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Self taught

Oddelek: Programiranje
61229 (845) shadeX
»

Ali ste srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749244 (5420) __Devil__
»

Ali ste vedeli? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
868485 (4319) dela
»

Programerji

Oddelek: Loža
212489 (2028) Monster
»

Pa končajmo prvoaprilsko šalo...

Oddelek: Novice / Obvestila
492183 (2183) nojus

Več podobnih tem