» »

Piskanje ob obremenjenosti

Piskanje ob obremenjenosti

Sba ::

Računalnik ob obremenjenosti začne piskat, to se večinoma pojavlja ko je ram zaposlen (ob kopiranju, pregledovanju internetnih strani z več velikimi slikami, v testih...) Piskanja še nisem izslediv taok da nevem ali piska matična, ram ali procesor... Mogoče bi blio bolje, če bi temu rekel cviljene...
Kaj bi to lahko bilo? Bo šlo vse skp u #$% al je to nenevarno piskanje...

Sistem je trenutno nekoliko navit, samo je piskalo že pred tem... fsb je iz 200 dan na 216...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

urbecar ::

Nekatere (novejše) matične plošče imajo možnost, da v biosu naštimaš razne kriterije (npr. cpu >70stopinj, ventilator < 2000 rpm ...) in ko se tem pogojem zadosti, se lahko računalnik ali ugasne ali pa se začne oglašati sirena. Pač kakor maš naštimano.

Mogogče je to.

KraP ::

Sem imel Asus P4P800-x je piskala in se zaj deluje bp, Epox 4PDA5+ isto piskala po 8. dneh skurlo mosfet pod ramom.(pomojem serijska napaka)
Sedaj imam DFI LanParty UT 250GB isto piska zaenkrat se deluje!
Mislim pa da zaradi tega nena crkne. Ali naj me kdo popravi!

LP KraP

eDDi ::

men piska LC 550, tako da je možno, da pr vas tud napajalnik piska.

KraP ::

Jaz mam enhance 300W , sem probal tud z LC-jom in taganom in se vedno je piskalo!

Azrael ::

Nekoč je bil Slo-tech.

Sba ::

Ne piska tako, kot če bi bilo kaj narobe (pregrevanje, odpoved ventilatorja, napaka grafične)...napajalnik tud vrjetn ne piska...Ni to nek močn pisk..je treba mal pozorneje poslušat...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

TribesMan ::

Piskajo tuljave in kondenzatorji v usmernišekm delu osnovne plošče, ki napaja procesor... To da se pisaknje pojavlja samo ob obremenitvah procesorja je popolnoma logično :>

Rešitev je menjava matične plošče...

edit: Da bi kaj crknilo zaradi tega jest še nisem videl... eventuelno pa bi lahko čez čas crknili elektrolitski kondenzatorji... poglej če so slučajno tisti valjasti kondenzatorji okoli procesorja kaj napihnjeni... če so potem menjaj čimprej...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Sba ::

Kondenzatorji zgledajo še čist uredu... Pol se ni nč za bat, če je normalno da piska... Če bo kej crknl nej crkne kmal dokler je še v garanciji. Ta pojav sem opazu nadavno, tako da nisem biu prepričan kaj je zdej to.

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Sba
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Caligula ::

eDDi, daj probaj se s kakim drugim napajalcem.

Po mojem tebi plata piska :D :D :D

Opkow ::

Zico od speakerja iztakni ven. Ce neha piskat, potem je problem nekje v plati. In ne v napajalniku, ventu,...
Men je tudi neki zacelo piskati. Sicer v biosu imas da ti cez mejo zacne opozoarjat z piski, vendar je bilo vse non-stop pod mejo. Potem sem pa spiker ven potegnu in zdj je tisina. :D Ko bom na dopustu konc mesca, se bom ukvarjal s tem... Imam pa MB GA-8IK1100 P4 Titan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

Sba ::

Aja da je lahko tud droben pisk na zvočniku...zvok prihaja nekje okoli procesorja približno...
Sem že mislu da mava isto plato, jst mam GA-8IG1000MK isto P4 Titan serija
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Nande ::

Sicer že stara tema, a podoben problem...

Piskajo tuljave in kondenzatorji v usmernišekm delu osnovne plošče, ki napaja procesor... To da se pisaknje pojavlja samo ob obremenitvah procesorja je popolnoma logično :>

V mojem primeru je zadeva ravno obratna... Prekinjajoč pisk se sliši samo pri neobremenjenem procesorju...Pri raznih obremenitvah (3DMark, Prime95...) pisk utihne...
Sicer pa se pisk (na uho :)) najbolj sliši točno nad procesorjem...

Ima kdo kakšno razlago, nasvet...?

Lp!

Pyr0Beast ::

Nf2 gigabytke so znane po piskanju, ki je pa bolj šumenje. Jst sem samo zaradi tega šel menjati plato, ker ko lavfaš kakšen prime je zadeva kr nadležna.

Ima kdo kakšno razlago, nasvet...?
Najbrž je napajalnik, si probal obrniti kabel za napajanje v vtičnici?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nande ::

Nf2 gigabytke so znane po piskanju...>
Jaz imam sicer Abitko, pisk pa je moteč samo ob neobremenjenenosti...

Najbrž je napajalnik, si probal obrniti kabel za napajanje v vtičnici?
Sem. Ni razlike.

Še čisto laično vprašanje... Je možno, da iz kakršnegakoli razloga piska prav procesor... (čeprav se ne pregreva saj je idle 35°C, max. load pa pod 50°C)...

LP!

Pyr0Beast ::

Mogoče, ampak samo mogoče je ventilator.
Da bi pa proc piskal 8-O 8-O

Zdi se mi, da je napajalnik, ker nekateri čudno oscilirajo pri nizkih obremenitvah.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miko 55 ::

zvočnik izklopi in ga uporabljaj le ko je SILA:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje v monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121135 (745) mujek
»

nisko piskanje v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
251313 (1137) rollbacker
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605476 (4570) Pyr0Beast
»

Kišta piska (visokofrekvečni pisk, nadležen zvok, kot komar oz. črički...)

Oddelek: Strojna oprema
201881 (1465) Tilen
»

Matična piska !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91057 (925) KontraCepec

Več podobnih tem