» »

X800GTO~2 prihaja...

X800GTO~2 prihaja...

««
15 / 17
»»

JIM22 ::

Kok vidim, se res tele modre navijajo porazno. Rdeče so šle skor vse čez 600 core. Z Vmodom pa še dost več. Men gre do 680, za normalno uporabo jo imam pa na 650(ram pa na 630).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Filth ::

JIM22 predvidevam da imaš vodno, kolk maš kej temp.?...... men čez 572 ne gre, tko da grem nasledn vikend v-mod delat..... ram mam pa jest na 640 pa zategnjene latence.... po opazu sem da kon frekvenco jedra povišam na 585 mi ram pade na 639..... a se ram frek. slučajno niža z višanjem frek. jedra?
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

JIM22 ::

Ja imam vodo gor. Greje se ne preveč, tam do 45C. Če ti core se ustav pri 572mhz, mislim da Vmode ne bo prineso še dodatnih 100mhz. Pozna se za ene 30-50mhz. Men je delala grafa na 630 v core brez moda.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Filth ::

a ni odvisno od tega kakšna je default voltaža, saj le-ta niha od 1,31V-1,41V....... mogoče imam pa ravno jaz 1,31V ???
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

vuso ::

Še zmeraj me zanima, ako je z jedrom pa biosom.Ali se s flashanjem, avtomatično tudi spremeni jedro, ki mi ga kaže atitool?zdej so mi rekli, da imam r480:\ a je ventilator od grafegor našraufan ali nalotan, ker bom šel na servis in bomo pred pričami razdrli grafično kartico in, če slučajno vidim na čipu r430 bomo zadeve začeli urejati malo drugače.
ja overclock te kartice je pa brutalen.core 2% in mem 13%:D da jim pes crkne:D

LunKi ::

Evo jst sm dubu vse kot se šika kar se tiče Sapphire x800 gto2. Vse ql. Samo zanima me, če so kakšne razlike med biosi, kje dobim najboljšega za x850xt pe mod?

Namen se imam ravnati po tutorialu na:
http://www.techpowerup.com/articles//ov...

lp

JIM22 ::

Filth: vse ostane na tebi, da narediš Vmod in stvar sprobaš. Lahko pa prej izmeriš kok imaš res Vcore.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Dragon14 ::

lp

jst imam tudi to grafično, x800gto^2 256... samo je z jedrom R430 in mi niso hotli zamenjati z R480... kaj lahko zdej storim s to grafično? odklepanje , flashanje,, se sploh kaj da razen navijanjA?

mitjaje ::

ja ravno to se ne da kaj ekstra...

Brez problema jo lahko odkleneš na 16 pipic

Potem pa jo naviješ za cc. 10% če imaš stok hlajenje... pol pa si končal..

Pri čemer ko si to naredili, kaj sem ti napisal, potem si profitiral cc. 20-30%

LP, pa uspešno flashanje....

ps: Ne trudi se flashat pod windowsi, ker se ti ne bodo odprle vse pipice... samo ime grafične se bo spremenil v 850xt ...
ps2: Seveda pa ne pozabi na 8 dnevni rok vračila... brez razloga... Samo kartica more biti v prvotni embalaži itd.. itd.. Tako kot si dobil.. Jo daš nazaj, pa zahtevaš denar, pa jo kupiš kje drugje... Če ne boš našel, mi povej, pa ti jo jaz zrihtam ali pa dam kontakno osebo, ki ti jo proda za 55k SIT.. z jedrom r480
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Filth ::

matr...... men sta se pa pri montaži vodnega bloka, odtrgala R159 (100 ohm) in R158 (40 ohm) upora....... :( morm pelat na servis da mi nazaj zalotajo......;((;((
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

tiborrr ::

Bravo, mislim, da to zahteva posebno nagrado! >:D Na servisu ti bodo glavo odtrgali tak kot si ti kondije. Raje daj lokalnemu TV majstru za pir, pa ti popravi...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JIM22 ::

Jest jo tud še lahko dobim na rdečem pcb-ju(jedro r480). Nova.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mitjaje ::

@Filth: Res si zaslužiš vse pohvale... pa upam da se kdaj ne boš spravo delati kakega voltmoda :D :D :D

ps edit na zgornji post: Grafična z r480 se dobi za 51k SIT
ATI Sapphire X800GTO2, 256MB DDR3, DVI+TV, PCI-e, OEM 50.900,00 SIT 212,40€
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

JIM22 ::

Mogoče še malo ceneje.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mitjaje ::

ok potem pa 50k SIT ;((
www.ultrasplet.net

mtosev ::

morm pelat na servis da mi nazaj zalotajo......;((;((

Verjetno boš brco v rit dobil. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Moonman ::

Saj pomoje ni mislil peljati tja, kjer je kupil.

@Filth Ali ?


Filth ::

grafa je voltmodana...... odtrgala sta se pa zarad prevelikih podložk...... na servisu sem že zmenjen in to zastonj
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

tiborrr ::

... potem se pa cudimo, da so serviserji zagrenjeni (hint: MlacoM). Enim zastonj, drugim raje duplo skasirajo in se natulijo povrh, ces, a ne vemo, da imajo po zakonu 45 dni casa).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dragon14 ::

kje bi se dal dobit un, da odpreš cevovode na x800gto2 ... R430 ? pa neki sm bral da morš dat to na disketo, a lahko tud prek cd-ja, ker jst disketnika nimam :)

mitjaje ::

Jaz sem imel podobne probleme... Seveda lahko daš na CD. Še boljše pa je, če tvoja plata podpira bootanje iz USB flash roma... Večina novejših plat jih... tako da ... poglej v biosu

Kje bi se dalo... poglej po zgodovini te teme... 3 stran (samo oni bios ponavadi javi, da ni kopatibilen... zato moraš dati force..) Drugače pa tam nekje na 6 strani!? Imaš še en drugi bios ki pa dela brez problema...

ps: Ne sprobavaj pod windowsih dati gor biosa... ker se ti ne bodo odprle vse pipice... Samo oznako x850 series boš dobil.... tako da boš moral pod dosom to naredit...

Upam da znaš narediti boot CD za dos... Lahko pa si potegneš kai boot CD za dos kakšen malo naprednejši... npr: freedos.org pa si lepo bootaš s tega CD-ja potem pa če imaš kakšen FAT32 disk si tja gor naložiš datoteke za flashat... ali kakor koli že... Znajdi se :D

LP

edit: Na strani 12 imaš še vse lepo razloženo pa še en neoriginalni bisos, ki dela brez problema... glej pst by : _Dejan_
Sapphire.X800GTO2.Samsung16 Ta je originalni!!!
Sapphire.X800GTO2_16P.Samsung16Ta je odklenjen!!! uporabi tega slednjega...
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Filth ::

evo.... LD je popravu grafo :)) .... dela mi zdj na vodnem... jedro je 660MHz (1,7V) ampak je ram šel iz 640 na 590.... zarad napajalca.... LC ;((

tko da sem probal če je kj z grafo narobe pa sem dal jedro na 600 pa je ram dosegu samo 625..... drugače je pa LD namesto tapravih 40 ohmov dal 32 ohmski upor.... tko da je lahko to razlog za nižji OC.... grafa mi gre z stock ramom in jedrom na 660 v 3dmark05 na 7100 točk!!

nasledn mesec bova zamnjala ram za 40 ohmov ali več, bova vidla kaj bo naneslo..... pa še v-mod na ramih bo naredil.....
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

Shark-357 ::

Z Vmodom na ramih ne boš dosti pridobil če sploh boš kaj ;)

Filth ::

bomo vidl...... drugače pa sem zj probal dat ram na 610 pri jedru na 650.... komp je bil ugasnjen celo noč..... in je delalo 5min. brez artefaktov...... opazu sem da je začela 12v linija kar močno nihat... 12,3V - 11,6V.... takrat so se mi začeli pojavljati artefakti
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

Filth ::

evo, jedro gre pri 1,725V na 675.... ram pa brez frizanja do 630 z artefakti (zategnjene latence), tko da morm še to nest uštimat.... drugače za igranje uporablam 660/590 z zategnjenimi latencami (7-3-6-6-6-CL+2-5-0-5-3) temp. pri 675 pride do 42°C z dvema radiatorjema usak po tri vente (eden je sicer brez ventov) v ATT bench dobim 8637 točk, 3DMarkov nisem gnal ker usakič drugače kažejo....

AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

Dragon14 ::

lp

lahko neki prašam,, kaj vse rabim za flastaht to ggrafo, to morm prvo odklent na 16 pipc, potem pa se na x850xt pe... pa sm zasledu, da moraš met en program flashrom , pa nvm kje ga dobit... ma kdo kakšen link..


http://hslab.pl/modules.php?op=modload&...

je to to?>


edit: sm ze nasu na unem forumu... am ka pa zdj a jst naredim boot disketo, pol pa te 3 fajle skopiram nanjo ? ker jst bom zdj pru naredu , da bom shranu ta original bios, ker mam r430 da ne bo pol kej narobe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragon14 ()

TOP ::

Mene zanima če je še komu se zgodilo to da ti vent od grafe ustavi ko daš bios od X850Xt PE

Dragon14 ::

Top, dj mi ti mal opiš kako si odklenu na 16 cevovodov :P

Shark-357 ::

Modan bios od x850pe ima bug in ne dela ventilator.

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

evo en vodič...

tuki maš
flash tool

Ustvari zagonsko disketo za dos to narediš tako da pri formatiranju diskete
daš možnost da narediš ms-dos disketo!
daj gor flash tool(priporočam da narediš eno mapo ati)
tle notr vrž flashtool in bios od x850xt pe)
daš notr disketo resetiraš komp in počakaš da ti napiše a:\
pol pa greš pod to mapo na disketi a:\ati\
vpišeš tole not flashrom -f -p 0 ime biosa.bin
in počakaš da ti naredi in to je to

Opozorilo dobro je če prej shraniš bios od kartice x850xt inb to narediš tako da
greš v ati tool pod settings in daš dumb bios
če gre kaj narobe!!!

biose najdeš pa tukaj
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Dragon14 ::

hvala >:D

Dragon14 ::

to se prav jst takoj flasham s x850xt pe pa se mi bodo pipce tud odklenile al morm pru s tem biosom flashtat, da se mi odklenjo pipce na 16 ?

Dragon14 ::

kako pa pol grafo hladiŠ

Modan bios od x850pe ima bug in ne dela ventilator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragon14 ()

Moonman ::

- modan bios za X800GTO^2 (tisti, s katerim ste flashali, da imate 16PP)
- s programom RABIT nastaviš frekvence delovanja
-> dobiš bios s frekvencami X850XT (PE), ki ve upravljati z ventilatorjem od X800GTO^2


Dragon14 ::

se pravi jst flasham zdj grafo s tem biosom Sapphire.X800GTO2_16P.Samsung16 ... ane?

potem pa rabim un program rabit da nastavim, da mi dela ventilrator in tudi s tam ko nastavim dobim x850xt pe oznako? je tako ali kako? am kako pa potem nastavim s tem programom da mi dela vent?

TOP ::

Aha se pravi ima bug da ne dela vent zdej pa bi prosu da mi nekdo pove,če se da popravit tale bug ali kako usposobit da se vent normalno vrti

Moonman ::

Bios, ki ga rabiš za modanje
RaBiT

Spremeni Device ID in SubSystem ID
[Tako jo bo prepoznalo kot X850XT]
EDIT: Če kdo želi, da jo spozna kot X850XT PE naj za Device ID vpiše '5D4D'.


Nastavi željene frekvence.


Flashaj z Flashromom, ne pozabi dodati parametra '-f', ker ti drugače ne bo hotel flashati.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Dragon14 ::

potem pa das save as pa shraniš kot novibios.bin al rom?

Moonman ::

Tako je.
Jaz jih ponavadi shranim kot .rom


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

TOP ::

Hvala lepa fantje se pravi edino tako je najbolj sigurno,ker enim je uspelo z unim biosom in dobiš še to da ima latenive bolj zategnjene in ram se navija še više. HVALA

Moonman ::

Tudi z RaBit se pod tabom memory da nastavljati timinge rama ;)


Dragon14 ::

mislite, da bo na moji k mam R430 tudi delalo... am a potem, če mi ne bo delalo, lahko seenkrat flasham z mojim originalnim biosom, k sm si ga shranu zdj... s komando flashrom -s 0 staribios.bin


btw: a drgač ni nič važno kako shraniš un file a kot .rom ali kot .bin ??

Shark-357 ::

Hja če boš flashal tvojo karto ki ima r430 jedro z bioson od karte z r480 jedrom potem ne bo šlo oz boš zaflešal karto;)
Ti bi moral najti kak modan bios za tvojo karto z odklenjenemi cevovodi ali pa probaj z biosom od x800xl

Zgodovina sprememb…

Dragon14 ::

jaoo :\ kaj potem nič ne bo ? z x850xt pe

Moonman ::

Če imaš R430 jedro lahko bios zmodaš tako, da ti bo kartico spoznalo kot X800XL. X850XT potem žal ne bo šlo.


Good Guy ::

btw: a drgač ni nič važno kako shraniš un file a kot .rom ali kot .bin ??


bin ne dela zmeraj...

tajminge lahko štelaš z ati toolom...

v biosu je zapisan tudi model čipa r520,r480... in če v biosu drugačen kot na kartici s fleshom ne bo nič tko da ne boš nč uniču, uničiš lahko samo če sred fleshza resetiraš komp al pa zmanka štroma :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dragon14 ::

aha srajne... no neki sm najdu, k sm iskal po googlu...

http://forums.tweaktown.com/showthread.... ... pa še to link ne dela za dol potegnt ;( ;(

Dragon14 ::

jst bi rad samo odklenil te moje cevovode... saj jih r430 ma ?

Dr_M ::

ja seveda ma.

r480 je na x850, r430 pa na x800xl...usi pa majo 16pp, s tem da se r430 precej slabse navija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dragon14 ::

a bi mi lahko tisti ki mate kle več pojma... povedal s katerim biosom naj flasham, pa a se mi pol tud ventilator ne bo vrtel?
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon X800 GTO @ X850?

Oddelek: Navijanje
131174 (1016) Shark-357
»

Menjava 6600GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554244 (3636) TOP
»

Sapphire X800 GTO

Oddelek: Navijanje
161365 (912) tiborrr
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342585 (1970) mtosev
»

X800 GTO

Oddelek: Kaj kupiti
432452 (1612) RC14

Več podobnih tem