» »

7800GT

7800GT

JtSŽ ::

Prosim, če mi poveste od katerega proizvajalca vzeti 7800GT.
Od kerga se nejbl splača (navijanje, hlajenje,...) Asus, Leadtek, Club3d,...

Prosim za čimprejšen odgovor in že v naprej se iskreno zahvaljujem.
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

igor0203 ::

Pomoje da Leadtek, ker kartice so zelo kvalitetne, hlajenje je tiho in učinkovito, imajo dosti priloženega programja ipd.,..., čeprav pomoje po teh priloženih programih ipd. ne more konkurirat Asusu.
Izbiraj med Leadtek in Asus.

Sicer ma mene bolj zanima, kera se bl splača uzet, 7800GT al x1800xl. Pa ne bi rad odgovore kot so uzem 7800GT ker je nVidia ali obratno. Gledal sem reviewe in je v večini boljši 7800GT, res da le malo, ampak useeno se bolj nagibam k 7800GT.

Engineer_SLO ::

če bi jaz izbiral bi izbral po naslednjem vrstnem redu:

-Leadtek
-ASUS,GAINWARD
-Gigabyte,MSI
-potem pa club3d ,chaintech
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Primoz78 ::

...Igor pa se glej razmerje price/performance...zaenkrat je 7800GT mal cenejsa kot X1800XL...To so tudi pri nekaterih primerjavah med karticami napisali...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

igor0203 ::

Hja ok, pr nas je res samo 5-10k razlike, v USA je pa ta razlika še večja, tko da pr nas niti ni tok price/performance.

likar ::

@Engineer_SLO

vse v redu in prav...
a bi nam še zaupal razloge/izkušnje oz. argumente, da bomo še drugi vedeli, zakaj bi tako izbral. Pa prosim, da resno argumentiraš, ne pa govoriš po blagovnih preferencah...

Engineer_SLO ::

po lastnih izkušnjah...

-Leadtek ponuja za svojo ceno največ-razmerje med ceno in profitom pri navijanju je najbolše
-ASUS,GAINWARD -najdražji primerki ,ki pa se po navadi najbolše navijajo,se pravi dosegajo najvišje frekvence

-Gigabyte,MSI-ugodna cena,nekoliko slabše navijanje obe pa se tudi najbolj grejejo,čeprav ne vem zakaj

-potem pa club3d ,chaintech in ostalo-ponavadi slabše navijanje,cene pa tudni niso vedno najugodnejše....


seveda lahko pri kakšnih serijah ali posameznih karticah prihaja do odstopanja,vendar na splošno je to to...


:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Primoz78 ::

Mogoce si pozabil se kak XFX ali BFG ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

igor0203 ::

ASUS,GAINWARD -najdražji primerki ,ki pa se po navadi najbolše navijajo,se pravi dosegajo najvišje frekvence


no ja, s tem se pa ne bi lih strinjal. Sej dobiš 7800GT od Asusa za 109.900SIT v Funtechu, kar je malenkost dražje kot pa od Leadteka 7800GT. Gainward boš v SLO težko dobil, sploh pa high-end razred. Pa glede navijanja, ni res da se Asus in Gainward najbolš navijajo, Golden Sample in Extreme edition mogoče res, sam navadne niso bogve kaj...

igor0203 ::

Primoz, kje v EU se pa dobi BFG? XFX ja, ampak BFG v EU štacunah nisem nikjer zasledil...

jest10 ::

Trenutno se bolj splača 7800GT, samo X1800XL bo gotovo padla cena, saj je komaj prišla v trgovine. Odvisno če si pripravljen malo počakati ali hočeš kupiti takoj.

Engineer_SLO ::

Mogoce si pozabil se kak XFX ali BFG



drži,samo jih nikoli nisem preizkusil.....:D

kot sem napisal,to je samo moje mnenje,mogoče kdo pač misli drugače oz ima drugačne izkušnje....

:\

seveda bi sam vzel GF7800GTX od Herculesa,samo kaj ko ne sodeluje več z nvidio....>:D
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

likar ::

@Engineer_SLO

A primerjaš enake karte različnih proizvajalcev? A si si vse lastil?
Če je odgovor ja, potem najbrž lahko potrdiš tudi to, da se Leadtekove najbolj kvarijo?
Ali pa Gigabytove... Druge so daaaaleč odzadaj po kvarljivosti (lastne izkušnje in izkušnje kolegov). Zato se s to tvojo "lestvico" še zdaleč ne morem strinjati, saj je preveč pristranska in "znamkarsko" naravnana.

igor0203 ::

Leadtek najbolj kvarljiv? Prvič slišim... Po vseh forumih hvalijo Leadtekove kartice, tko da res ne vem, kje si to slišu...

likar ::

niso govorice, ampak izkušnje... :\

para-site ::

hvalijo jih, dokler ne odletijo:D

para! ::

Vsaj po 6800GT od Leadteka se da sklepat, da ta proizvajalec lih ni kar en, ki dela kartice, ki se kvarijo.

To, da ga hvalijo po vseh forumih, pa nam samo pove, da lahko likarjeve odgovore mirno ignoriramo.

lp
Death before dishonor!

Engineer_SLO ::

saj sem napisal da so to moje izkušne....

te kartice ki sem jih napisal sem tudi preizkusil,čeprav samo za par dni vsako in to serijo 6800GT,na koncu pa sem vzel RADEONA x800xt od firme od firme sapphire...:D

sicer je tega že 3/4 leta,vendar mislim da prametri kar držijo...


kar se kvarljivosti tiče pa ne bi vedel povedati,kajti meni zadnjih 10let ni crknila še nobena....:D

še vedno si lasti vse 3D kartice kar sem jih imel od voodoo-ja ,geforcov,ati rage,matroxov,radeonov....

Leadteka imam samo kartico geforce ti4200,ki še vedno živi ,čepra trenutno počiva....

Kar se tiče samih kartic pri nazivnih frekvencah dosegajo praktično iste rezultate,tako da kar se tega tiče ni nobenih razlik,kar pa se OC-jev tiče pa se seveda obnaša vsak model po svoje,čeprav se za določeno mero navije praktično vsaka....
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

likar ::

"To, da ga hvalijo po vseh forumih, pa nam samo pove, da lahko likarjeve odgovore mirno ignoriramo."

To, da verjameš vsemu, kar prebereš na forumih, pa nam samo pove, da si naiven. Ko boš odrasel, boš mogoče razumel, da ni vse kar bereš res. Lastne izkušnje so precej bolj realno merilo.

"Vsaj po 6800GT od Leadteka se da sklepat, da ta proizvajalec lih ni kar en, ki dela kartice, ki se kvarijo."

Povej mi enega proizvajalca v rangu 6800GT gor, ki dela "zanič" kartice. Vse je odvisno od razreda, če govorimo o nižjih, potem se lahko pogovarjamo o stopnjah kvarljivosti in odstopanjih med različnimi proizvajalci. Višji razred pomeni tudi boljšo kvaliteto izdelave, in verjemi v visokih rangih se noben proizvajalec ne zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: likar ()

para! ::

Likar, zakaj misliš, da verjamem ravno vsemu? Ampak, ko si nasprotujeta tvoje mnenje in mnenje ogromno forumov, bom pač verjel ogromno forumom raje kot tebi. Sem zato naiven?
Death before dishonor!

likar ::

Popravek, para!, nisi naiven, neved si. Preberi post višje in boš ugotovil zakaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: likar ()

igor0203 ::

Kartice high-end razreda niso pogosto kvarljive, sam pomoje kvarljivost lahko pripišemo manj znanim oz. kvalitetnim firmam ala Club3d, GeCube, Albatron, ...

Zdej pa nazaj na topic, ker pomoje bo to lock, ker smo že offtopic ;)

likar ::

@igor0203

A mi še zaupaš, od kod imaš to informacijo?

para-site ::

zanimivo, recimo jaz ne verjamem Engineer_SLO, da je 3/4 leta nazaj probal vse naštete 6800GT. to je naravnost smešno:D
takrat jih sploh še ni bilo:D
fantje moji, dejte se zresnit. če ne verjamete informacijam glede kvarljivosti Leadteka, si pojdite ogledat police servisa kakega uvoznika.
6600 serija je sploh katastrofa.

Engineer_SLO ::

likar:

lepo bi bilo da sedaj izkašljaš tudi svoje mnenje oz odgovoriš na vprašanje forumaša ki ga nekaj zanima.....:\


torej:
Prosim, če mi poveste od katerega proizvajalca vzeti 7800GT.


vsak ima pač vsak zase prav,tako da je brezveze neko natolcevanje,pač naj vsak pove kaj misli....:D
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

likar ::

Res je, Engineer_SLO :D

Jaz mu priporočam Sapphire X800GTO2...

Engineer_SLO ::

para-site:prav imaš,sem pregledal v arhiv in ugotovil da leadteka(winfast) 6800GT testiral že 18.septembra 2004,torej več kot pred enim letom...

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

para-site ::

aha, torej priznavaš, da so vsa tvoja dognanja o 7800gt in njih navijanju osnovana na rezultatih serije 6800gt?

Engineer_SLO ::

pa saj to že ves čas govorim,malo bol preberi poste,7800GT sem preizkusil pri prijatelju in to od firme CLUB 3D,pa se ni dala prav veliko navijati,izkušnje pač iste kakor z serijo 6800....

jaz osebno bi pač rajši vzel kaj drugega....:D

je pa moč impresivna,nimam kaj reči,samo verjetno bom to generacijo izpustil in se zopet vključim na prehitovalni pas z nasledno generacijo kartic ki bodo recimo podpirale DX10....:)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

para-site ::

no potem pa napiši, do kolko pride Club3D 7800gt, ki si jo edino stestiral...

Engineer_SLO ::

455/1090
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

infidel ::

Da je z Leadtekom nekaj narobe nad mejo normale, prica tale post: KLIK. Prav zato sem si premislil od nakupa slednje zadeve, ceprav sem bil preprican, da bo ta kartica moja.

lp

eDDi ::

men so dve karte od leadteka crknile in zamel leadtek nikol več.

cole-22 ::

Ma dejte no, a se res neda, da bi bila ena tema brez ATI in NV nOOb fanov?
Da je z Leadtekom nekaj narobe so totalne buče :\ Vsak proizvajalecv ima primerke, ki so pač defektni pa naj bo to Leadtek, gaiward, Asus, Club 3D, XFX... Znano je, da je imel Leadtek na 6800GT/Ultra najbolše hlajenje od vseh ponudnikov! Sam sem imel 6800GT od leadteka in je bila izvrstna grafična!
Kar se pa tiče 7800GT ali GTX, ni več toliko katera firma saj imajo vse kartice iste hladilnike, samo z drugimi nalepkami! Tukaj se splača gledat predvsem na to kaj dobiš zraven in kakšna je cena! Včasih je bil Asus najdražji ponudnik saj je imel vedno največ dodatkov. Sedaj se je pa tudi to spremenilo!
V PCdomu je GT pod 100k, jaz bi zbiral med Leadtekom, Asusom in XFX, ki se pač najbolje navijajo!

para! ::

OK, brcnil sem v prazno glede kvarljivosti, vendar 6800GT ni moja prva leadtek kartica, niti nisem imel veliko high-end kartic, da bi lahko sodil samo po boljših modelih, da ne govorim koliko ljudi poznam z leadtek karticami, ki tudi nimajo problemov.

Pa ne mislit, da favoriziram Leadtek, saj se kartice drugih proizvajalcev, po lastnih in tujih izkušnjah, tudi ne kvarijo kaj preveč. Za ATI ne vem, ker sem imel opravka le s sapphire in powercolor izdelki, ampak pri nV karticah sem na težave naletel edino pri izdelkih podjetja inno3d.

lp
Death before dishonor!

Primoz78 ::

Tko informativno...tista cena pri PC-DOM je za nevemkatere firme kartic...ker za ASUS in pa GIGABYTE je cena naslednja:
ASUS 90.900 SIT + DDV = 109.080 SIT
GIGABYTE 86.100 SIT + DDV = 103.320 SIT

Tko da so cene primerljive z drugimi stacunami...:\

Lp Primoz

p.s. Popravek...nevemkatere = Club3D (preverjeno!)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

para-site ::

Ker mi ni dalo miru, sem sprobal kartico Club3D 7800GT.
Max overclock je GPU 497/ mem 1160.

To je pa kar precej več, kot je omenil Engineer_SLO...

toliko o govoricah o slabem navijanju Clubovih kartic, ki jasno ne drži...
default kartica doseže 6766 3dmarkov05, navita pa 7987 točk.:))

imam tudi rezultate za Gigabyte in PNY, ki so primerljivi s to kartico, Gigabyte pride core ravno tako do 497.

Engineer_SLO ::

para-site: mogoče sem pač dobil slab primerek....

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

RC14 ::

fantje pa ja itak sami veste da se kartice različno navijajo in vsaka firma se kvari pa naj bo to Asus, gigabyte.....ane?? tako kot nekateri pravijo da se hitachi al pa WD, kvarijo kot po tekočem traku, jaz pa jih že mam noter celo večnost. Pač odvisno kaj dobiš, malo pa je tudi odvisno kako ravnaš z kartico. Folk se buni da je kartica crknala, a u bistvu jo pa navijajo v extreme, pa razni voltmodi itd....halo??? itak da crkne. Pri 7800GT pa itak majo skor vse(če ne celo vse) isto hlajenje, sam kar je druge barve, druga nalepka in različno založena z cd-ji.

To je že res da se nekatere firme pri določenem tipu kartice malo bolje navijajo, sam še vseeno ni to pogoj, da se neka kao leva firma ne navija dobro. Js sem mel Aopen 6800GT (ki bi marsikdo reku leva firma) pa sem jo na zraku spravo iz 350/1000 na 450/1180. Pod vodo pa bi šla seveda še višje, sam problem je itak pri teh grafah bil z nekak nekompatibilnostjo z NF3 platami. Na NF2 je šla še višje. Pač gledaš da je čim cenejša in to je to. Če pa se navija za par Mhz manj od druge, pa te ja menda ne bo hudič vzel. Pogoj za dobro navijanje pa je seveda voda.

Lp

Witboy ::

Jst mam od club3D pa morm rect da se prov lepo navija in tut original hladilnik ni slabi niti ni glasn... priporocam ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15255321 (27350) fr4nc
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329054 (14132) Primoz78
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796839 (4921) Jan987
»

Katera 7800 GT? Asus, Leadtek...........?

Oddelek: Kaj kupiti
322086 (1057) cole-22
»

Geforce 7800GT za 75.000 SIT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21113635 (7003) MEDENA

Več podobnih tem