» »

Slo Tech dobrodelna akcija

Slo Tech dobrodelna akcija

«
1
2

gkovac ::

Odvojena tema iz teme o brezdomcih.

Padla je ideja o humanitarni akciji, katere bi se udeležili uporabniki ST. Tukaj bomo torej zbirali predloge kako izvesti akcijo in komu bomo namensko zbirali sredstva. Da pa ne bomo v nedogled razglabljali pa omejimo to razpravo na konec januarja 2006.

Prosim vas, da v tej temi ne moralizirate o upravičenosti akcije, ali o tem kako smo neumni, temveč nas zanimajo resni konkretni predlogi kako zbrati denar brez, da bi neki ustanovi (Rdeči Križ, Karitas) kupovali novega mercedesa za direktorja.

Torej... s predlogi na plan.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."
  • spremenil: gkovac ()

Vikking ::

Se bo zbiral hardware za nekoga, ki si ne more kupiti računalnika?

ali se bo zbiral denar?

para! ::

Jao, odprite en račun pa zbirajte keš na tem računu in stvar rešena. Sej se je že zbiral denar za ST, ni treba tople vode odkrivat...

lp
Death before dishonor!

gkovac ::

Jao, odprite en račun pa zbirajte keš na tem računu in stvar rešena

odpret račun kje? kako? na čigavo ime? moje ali tvoje? mogoče na Slo Tech? Jaz dam lahko številko mojega TR pa boste na mojega nakazoval?

če vprašate mene je najbolje, da se zbira denar.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

para! ::

Heheh, a dam raj jaz številko mojega? :P

lp
Death before dishonor!

madviper ::

Sej ni moj problem, ampak a se ne bi spodoblo, da bi tisti, kateri bi imel že račun prek, da je vsaj neke vrste moderato na ST?

Al pa naj tisti dobi nov naziv in svojo temo :D

Vsekakor se ne javljam na to mesto, sem pa pripravljen izvajati nadzor nad zbiranjem in delovanjem dobrodelnega sklada ST8-)

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

IceIceBaby ::

Klasične humanitarne akcije so pomoje nepotrebne. S klasičnimi mislim na take, kjer se zbere nekaj denarja in potem nekomu kupi računalnik, hrano, whatever. Za osnovne potrebščine je že itak odlično poskrbljeno pri nas. Pomoje v Sloveniji nikomur ni treba biti lačen in brez obleke itd.

Precej pa je ljudi, ki se ne znajdejo v življenju, čeprav imajo neko formalno izobrazbo ne znajo delati, ne poznajo svojih pravic, si ne znajo ali nočejo poiskati dela itd. Mogoče bi lahko kdo začel delat kaj na tem področju, da tisti, ki trenutno dobivajo socialno in pakete od RK sami začnejo delati in ustvarjati dodano vrednost.

Po mojem mnenju je dela pri nas dovolj (drugače nebi na veliko uvažali delovne sile), treba pa je nekaj naredit na tem, da bodo ljudje dovolj izobraženi, samozavestni, sposobni in pripravljeni poiskat delo. Pripraviti bi bilo potrebno program, sporočilo nekak prenest do ciljne publike itd. Ljudi je treba naučiti misliti s svojo glavo pa bomo vsi na boljšem.

Če pa imaš v mislih zbiranje denarja je pa pomoje RK še vedno najboljša varjanta. Če se odpre račun na banki in zbira denar pa potem vse skup da rdečemu križu bo še najbolj sigurno, da bodo $$$ prišli v prave roke. Mercedesa pa ne boš nobenem kupil s tem.

drejc ::

Men se zdi pa originalna akcija Computers for anyone!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

St@jler ::

Sigurno mamo doma stare komponente (no ne preveč stare), iz katerih bi se dal več računalnikov sestavit. Govorim o računalnikih okoli 1GHz. Potem se pa te računalnike, ki se jih seveda pregleda da res delujejo brezhibno, podari kakšnim družini, ki si nakupa računalnika ne more privoščiti.
Samo okvirna ideja.

EDIT: mogoče drejc govori o podobni akciji, samo je jaz ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St@jler ()

IceIceBaby ::

Jaz sem za :) Računalnik z naloženim OSom (linux verjetno) je pomoje en korak bliže temu, da se ljudi potegne iz teme. Samo poleg samega računalnika bi potrebovali tudi en sistem izobraževanja, da se folku pokaže na kakšne načine se lahko računalnik uporablja, da ni sam za igre nabijat ampak si lahko pomagamo z njim pri učenju itd.

Tear_DR0P ::

dam 128 mega SDRama, da ne bomo sam pametni, pa original Ubuntu CD - to je vse kar se mi trenutno valja po predalu
pardon, mam še AMD 133 sam ta ma sentimentalno vrednost
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Vikking ::

Men se valja po predalu in podarim: hladilnik za amd 2500, sb 5.1 live, 8.5gb disk, tipkovnica, 2 miški, isdn modem, torbica za 20 cd-jev. Če se bo zbirala oprema, se bo poleg naštetega verjetno še kaj najdlo.

OwcA ::

Lahko bi poskusili zraven pridobiti še kakšen T-2 ali Siol, da bi podarila dostop do interneta. Brez tega je izobraževalna vrednost računalnika po nepotrebnem znatno omejena.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

cholt45 ::

Zanimivo! Najboljša se mi zdi ideja zbiranja računalniških komponent, k njej bi dodal še kak projekt. Morda se bo zdelo glupo in neizvedljivo.
Zakaj nebi poizkusili pri kakem ponudniku(ponudnikih) interneta dobiti par enoletnih(2 mesečnih...) povezav in jih prilagati tem računalnikom? Saj je že računalnik zadosti, ampak s tem bi jim pa res omogočili kompletni komplet.
Kako to izvesti?

overlord_tm ::

ammm, mam kulerja za socket a procesorje, potem en napajalnik noname 450W, pa teac modre zvočnike ;)

overlord_tm ::

Ima kdo kake veze s T-2? Oni bi bili pomoje za stvar ;)

Ndrej ::

Hja, pa treba se je zmenit z enim skladiščem, da se vsa oprema notri daje in sestavlja. Bi se bilo potrebno kar dobro organizirati, da bi se to speljalo.

PS: Če se bo kdaj to zgodilo, bom sigurno našel nekaj komponent.

Go-ahead ::

S temi računalniki je povezane kup logistike. Sestavljalnica in zbirališče bo lokalno omejena, tako da avtomatsko odklopimo pomoč bolj oddaljenih dobrodelnežev. Pa tudi sam nimam časa ,da bi preverjal in zlagal skupaj stare kose računalnikov, pa tudi ne vem koliko časa bi ti računalniki delovali.
Dajmo raje zbrati nekaj denarja, danes je najcenejši PC cca 80ksit, če že moramo talat pc-je pa še garancijo bo imel.

gkovac ::

Če se bomo res spravili na kupovanje računalnikov potem sem za to kar je napisal GO-AHEAD.

Pogovarjal sem se z kolegom, ki dela na Volksbank in danes moram napisati "uradni" mail za začasni TR kamor bomo lahko nakazovali denar. Kolega mi je zatrdil, da bo odpiranje in vzdrževanje računal brezplačno tako da bomo tudi s tem prihranili nekaj denarja. Kaj pravite na to?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

madmitch ::

Akcija je lahko tudi kombinirana (nakup in zbiranje)

Pri meni se valja nekaj grafičnih (agp in pci), kakšen modem (Fritz! ISDN)...

Kar se tiče ponudnikov dostopa in trgovcev z računalniško opremo, mislim, da je Slo-Tech zadostna referenca za dostojno pogovarjanje in dogovarjanje z njimi. Mislim, da jim ne bi škodilo takšno sodelovanje (tudi marketinško ne).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

64738 ::

Jaz sem podaril P1 par mesecev nazaj, poznam pa se najmanj 2 osebi, ki bi jim PC prav prisel in so na pragu revscine. Ne vem, raje podarim, kot da v kleteh komponente nabirajo prah... Gor se jim lahko da Linux, ce pa potem oni gor dajo kaj drugega je to njihova odlocitev.

Keyser Soze ::

En K6 350Mhz(???) na matični z 256 rama in mrežno, pa še kakšen disk bi se našel, ventilatorji, hladilniki...

Kaj pa vem, mal bi moral pobrskat...

Heck, če bo kdo glih ful navdušen, lahko podarim poleg še vodni blok za CPU in NB. Če jim pušča streha, bo idelano za vodno.>:D /sej vem da sem krut/

Big_Al ::

Nekaj podobnega se dogaja na strani radgona.com - računalnik dobrote. Na forumu pa je debata pod "deli za računalnik".

gkovac ::

Kaj res ni nihče pomislil na logistiko? Kje se bodo mašine sestavljale oziroma kje se bodo zbirale? tuki rabimo konkretne zamisli, predloge...

Dobil sem dobro idejo... in sicer da se sestavi nekaj mašin in v neki osnovni šoli, kjer nimajo računalnikov postavi računalniško učilnico.
Torej... dejmo hitr predloge skupi. Jest bi tut lahko najdu par stvari katere bi doniral, tekoči račun pa vseeno odpremo in z denarjem kupimo router, hub etc, ali pa sponzoriramo internetno povezavo za kakšno leto ali dve :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

madviper ::

Pri zbiranju opreme lahk tud jaz mal premečem stanovanje. Se mogoč kje najde kaj uporabnega, modemi, mrežne, mogoč kak disk, hladilnik ipd.

Linux se mi zdi brezveze podarjat, kr Ubuntu-ja lahk po pošti naročimo, cca. 100 kom bp in bo pol za en cajt.

Res pa je problem logistike. Prostor in ljudje.

Sulc:
Javi ko boš mel odprt račun, pa napiš številko, kam lahk nakazujemo/jo.

Lp, madviper

P.S.: Sam se ideja z opremlanjem šol zdi precej dobra. Mogoč lahk tud kaj od države in EU dobimo pol. Mal se bi blo treba pozanimat za te stvari.
I'd like to do something crazy!

alum ::

Kaj na to pa ni nihče pomislil? Robot

Vsakemu enega, bodo vsaj šli v promet. Se opravičujem, če je nesramno. :)

Drugače pa se bi tud pri meni kaj našlo. Čeprav je vse pod GHz(om).

Tear_DR0P ::

mogoče lahko še pol kej več dobimo in celo kej zaslužimo zraven, al pa vsake pol leta priredimo banket, al pa kr na NESTU vse skupaj izvedemo, da bomo lahko več spil>:D

da ne bo kdo kej šimfu, možnosti so vedno, jst se sicer zdej zajebavam na račun revnih, sam eni pa pač tko žvijo

aja pa če bomo sestavl kak dobr comp (A64, giga rama 300 giga diska itd aja pa deset mega T2 link) bi ga valda jst dobu, ki sm prvi ponudu komponento:8)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

para! ::

LOL @ TearDROP :)
Death before dishonor!

64738 ::

Kaksni so kaj pogoji za Ubuntu po posti? Moras placat carino ali je to iz SLO? Je se kaksen drug distro na voljo na tak nacin? Alternativa je tiskanje CDjev, ampak to je en strosek in ni isto kot ce dobis ze original...

madviper ::

Ubuntu ti pošlejo po pošti pač odvisno kolk naročiš. Carine in poštnine ni. Carinit nimajo kaj, kr ni "nič" vredno, poštnino pa plačajo oni.
Na ta način nimaš nobenega stroška, razen tistih 5 minut na internetu da naročiš cd-je.

Česa podobnega nisem zasledil še pri nobeni distribuciji, večinoma imajo tako, da jih moraš plačat (plačaš poštnino, medij ipd. ne pa samega Linux-a)!

Lp, madviper

P.S.: Če se mislite spustit v to, jih lahk tud jaz naročim, sam povejte kolk in za kateri sistem (x86, x86-64 ali Mac).
I'd like to do something crazy!

para! ::

Um, v čem pa je problem downloadat en distro in ga posnet tistemu/tistim, ki bodo/bomo zadevo nameščali?

lp
Death before dishonor!

para! ::

Pri meni se naprimer najde še nekaj mrežnih kartic na PCI in ogromno na ISA vodilu, nekaj PCI zvočnih kartic, analogni modem (useless...), AGP grafične tipa ATI Rage :\, sicer pa bom v kratkem praznil klet, pa bomo videli...

Vendar prvo je treba dobit CPUje, diske, plate, tu mislim, da bo malo težje nabrat spodobne zadeve...

lp
Death before dishonor!

madviper ::

Ne vem zakaj bi jo dol vleko, če jo imam na disku, pa še dobo sem jih po pošti.

Stvar je res teška, ampak po moje je izvedljivo. Veš da ti noben ne bo dal svojga najnovejšega P4 EE oz. Athlon64 FX v dobrodelne namene.
Vendar se da. Zbirat bi blo potrebno opremo in denar. Z denarjem se dokupi tisto kar manjka. Ostanek denarja se lahk tud da v druge dobrodelne namene.

P.S.:Torej če kdo rabi, naj se javi na ZS!
I'd like to do something crazy!

64738 ::

Ce posljejo zastonj, je pa res super! Edino malo me skrbi zaradi carine, ker znajo komplicirat. Posiljatelj mora obvezno napisati da je darilo oz ni vrednosti, ker bodo drugace spet kaj pametarili na carini....

madviper ::

Ta debata je zašla mal off-topic. Prosim da se vrnemo nazaj na začetno temo!

@64738:
Če te še kaj zanima, vprašaj v temi o Ubuntu Linux-u ali pa mi piši na ZS!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

Sergio ::

Pred casom sem senkal 3 racunalnike, printer in skener.

Kaj je pa se ostalo: (bolj svoh, a vseeno nekaj je)

1x TV tuner
1x 20 GB disk
1x 8 GB disk
2x 10 mbit mrezna kartica coax/eth combo
1x digitalni fotoaparat
1x USB kljuc
1x COM1 trackpad miska
1x CD-ROM
1x disketna enota

Pod "mogoce" je se en monitor, ker ne vem, a ga bom se rabil za sestro ali ne.

A bomo speljal tole? Resno. Ljudje bi rabili racunalnik.

Glede internet dostopa se bom pa malo pozanimal pri ljudeh ki jih poznam.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Zeberdee ::

Pridružujem se akciji z nekaj malega opreme.

Bi vas pa opomnil, da bi bila dobra akcija (v sodelovanju s šolami), postaviti "internet portale" v šolah ali pa šolskih knjižnicah.

Lp

madviper ::

Če je pa Sergio zram, pol pa taknotak ni frke ;)
A se je že kdo spomno kje bi se ta roba zbirala, testirala in usposabljala?
I'd like to do something crazy!

para! ::

Ja mislim, da je tu bistvo zadevo izpeljat s čim manj stroški, zato razna skladišča, kjer bi kolektivno sestavljal kompe ne pridejo v poštev. Predlagam, da se prvo naredi en seznam komponent, potem pa se jih razdeli na sestavljalce (ki se pač javijo). No, ta oprema se porazdeli med ljudi, ki kompe sestavijo in skonfigurirajo...

lp
Death before dishonor!

gkovac ::

fantje dejte se držat topica! res je lepo, da se nas je našlo toliko, ki bi sodelovali, ampak POINT je v tem, da ne vemo KAKO se bo vse skupaj izpeljalo.

kaj rabimo:
1) KOMU bomo te računalnike darovali (kaj pravite o moji ideji z računalniško učilnico šoli, ki le-te nima?)
2) KJE bomo zbirali komponente
3) KDO bo sestavljal računalnike
4) KDO bo postavljal sistem (mogoče bi nam M$ šenkal licence Windows 98 in pa kak okrnjen office? in sevede rabimo tut nekoga ki bi se to pozanimal)
5) razno....

TO je zdej glavna tema in prosim... tukaj rabimo predloge!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

para! ::

ZAKAJ ZA VRAGA bi prosjačil MS za prastare Windows 98, ko lahko dobiš neprimerljivo boljši sistem danes zastonj?

In kako boš zdaj določal kdo bo sestavljal kompe, če niti ne veš koliko bo komponent? Prvo se naredi akcija, kjer se zbere stvari, se jih razsortira in preračuna koliko iz tega pride mašin, potem pa te mašine razdeliš naprej. Za sestavljanje se bo že našel kdo (jaz se že javim), opremo je treba dobit...

Ja zbirališče komponent je pa nekak treba določit, oziroma nek sistem za "pobiranje" stvari. Pa tudi komu darovat, ta s šolami je kar OK ideja, ali pa jih dat nekomu, ki jih bo posredoval naprej, kakšna ustanova, ker ST to ni...

lp
Death before dishonor!

madviper ::

SuLc, para! ma prav.
1. Prvo zber robo, pol pa se men dalje.
2. Zakaj MS za Win98, če pa dobiš Linux for free, pa še OO je zram tud for free.

Komu? Se strinjam, da bi blo dobro podarit šolam, ne poznam pa nobene šole, ki nima računalniške učilnice.

Darovat posameznikom, se mi zdi skoraj nesmiselno, ker marsikdo si ne more privoščit plačila položnic in hrane. Pa da še mu mi pol navržemo en comp zram, ki papa elektriko:(

Moramo pa bit enakopravni. Če daš šoli, ki si tega ne more privoščit, v zameno pa dobimo en kup novih "privržencev";) (ok, hecam se!).

Posredovat ustanovam? Pa da potem nekdo računa za postavitev le te opreme? Hmm... ST člani imajo dost znanja (vsaj tak pravjo/mo). S tem bi ga dokazal.

Pa da vso slavo pobere nekdo drug, namesto ST-ja ;) ?
ST ni organizacija, je pa spletna stran in to kar pomembna v Sloveniji. Pa naj kdo reče da ni.
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

Keyser Soze ::

Kako velik prostor pa iščemo?

BigWhale ::

Jaz lahko kontaktiram Microsoft, (ce mi ljubljeni vodja dovoli tudi v imenu slo-techa) in jih povprasam koliko MS Windows in MS Office paketov so pripravljeni podariti za taksne racunalnike.

para! ::

Ampak Windows XP, staro šaro naj kar imajo :)

lp
Death before dishonor!

Tic ::

Mislm, da mi ekstra hodi:

-mrežna level one
-disk 13gb
-100mbit HUB (24 portni-za v omarco)
-kakšna PCI grafična
-ohišje
-cd-rom

mogoče še kaj
persona civitas ;>

madviper ::

Vse lepo in prav. Sam še vedno ni nobenga predloga z prostor. Ima kdo kakšen predlog? Kakršenkoli? Pa da ni baraka! Fajn bi blo stvari met pod ključom, pa še kaj zram (kakšen ducat dog naokol :D )!
I'd like to do something crazy!

Tic ::

kiberpipa?
persona civitas ;>

Vikking ::

Predlog:

V bistvu bi bilo treba poiskati/vprašati v računalniških trgovinah, ki so pripravljene karkoli darovat, če ne druga vsaj prostor, kjer bi se podarjena oprema skladiščila, vodila evidenca kaj se potrebuje in sestavljalo.

Prvo kar potrebuješ je tistega ki potrebuje računalnik (šola, individualna oseba...), šele potem se ve za kakšno količino se gre, kaj se sestavlja. Potem se prvo preveri kaj so pripravljene trgovine darovati, potem se napiše kaj vse se še potrebuje in tukaj se potem štarta z zbiranjem kosov od uporabnikov slo-techa.

Sestavlja se lahko sproti ali ko prispejo "vsi deli" za sestaviti končen računalnik. Boljše druga varjanta, potem se še vse skupaj stestira, naloži programska oprema.. mislim pa da testiranje, programska oprema in sestavljanje ne bo predstavljajlo večjega problema. Predvsem me skrbi, da bo zmanjkalo največ glavnih komponent, kot plošče, procesorji, rami... tukaj pač porabiš denar ki se bo tudi verjetno zbirali, z popustom kakšne trgovine ki je v to akcijo vključena.

Zej ena druga varjanta je, da se gre bolšji sejem, da se naberejo vse te komponentne, se probajo prodati na neki internetni tržnici, ves denar od prodaje in donacij gre za nakup celih računalnikov.

lp

gkovac ::

Dobro... se pravi nekaj darovalcev robe že imamo, počasi bomo sestavili seznam in zadevo uredili. Napisal sem en mail nekomu, ki bi mi lahko povedal kateri šoli bi lahko darovali računalnike in upam, da čimprejšnji odgovor.

Kiberpipa ni slaba za sestavljanje samo upam, da nam bodo odstopili prostor. Ima kdo tam veze pa da lahko malce povpraša?

Ali Linux, ki je brezplačen ali pa darovani Windowsi je v bistvu vseeno, ampak za mašine, ki jih bomo sestavili najbrž XP ne pridejo v poštev. to so pa konec koncev malenkosti o katerih se bomo dogovorili.

Torej... seznam vse robe, ki jo imate na dan, pa da vidimo kaj se bo "ujelo". :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44246596 (33818) jype
»

kaj narediti s staro strojno opremo?

Oddelek: Strojna oprema
212714 (1686) Spajky
»

Odpadna elektronika ni tako velik problem, kot se je zdelo

Oddelek: Novice / Ostale najave
329901 (7362) gruntfürmich
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868255 (6037) moonjah
»

Lions klub Slovenija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646180 (4847) cryptozaver

Več podobnih tem