» »

Nakup ups

Nakup ups

«
1
2 3
...
5

germyzz ::

Rad bi nabavil ups in me zanima, če ima kdo kakšnje izkušnje z naslednjimi UPSi
Mustek Powermust 1400
Powercom Black Knight 1500AP
Mercury 1200VA
Trust 1200VA
Sweex 1000VA
Socomec Sicon 1000VA
Mge Nova AVR 1100

Če je še kakšen primeren UPS, ki ni naštet in se ga da pri nas dobit, pa tud povejte. Mora imet pa minimalno 600W in do okoli 30k, lahko tudi malo čez.

germyzz
  • spremenilo: germyzz ()

Stratus ::

Mercury, Trust in Sweex raje pozabi. Vsi trije izdelujejo poceni "UPS-e" ki niso vredni nič.
Če potrebuješ zanesljiv UPS kupi MGE ali SICON, oba sta že dolgo let priznana proizvajalca UPS naprav. Z obema sem že imel opravka in lahko rečem le "Kupi, če le imaš denar".
Ne splača se kupovati cheap-shit UPS ker ti je kasneje lahko hudo žal ko bo zaradi odpovedi UPSa crknil PC ali server.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

stromar ::

Poglej če dobiš kaj primernega od firme APC. Pa tista moč je podana bolj tako. Kakšen APC 500W bo več zdržal kot Trust 1200W

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?pf_id=057999&dept_id=353

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?pf_id=084549&dept_id=353

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

germyzz ::

ni tolko važno koliko časa drži, predvsem mora preprečit 1 sekundne padce elektrike. rad bi pa gor obesil 2 kompa. prvi z 550w napajalnikom, kar mi nekako potem maksmalno porabi okol 300w (to bolj na oko rečem, ne morem tega zmerit, je pa pentium d 805 na 3.33ghz, 2 hdd, 7600 gt) in 19 inčni LCD, drugi je pa linux box za downloadanje, ki je pa bolj ali manj skoz prižgan. ta ima pa napajalnik 200w in pa 17 inčni crt. no tega crtja ne bi blo nujno met priključenega na ups, če bi bila nuja bi že preklopil.
VA ni enako W. zato mislim da ona dva od APC ne bi imela zadosti moči. APCji so pa zakon, samo hudo dragi.
nekako se najbolj ogrevam za onega powercoma, a ima kdo izkušnje z njim? to ali pa sicom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: germyzz ()

stromar ::

VA ni enako W. zato mislim da ona dva od APC ne bi imela zadosti moči. APCji so pa zakon, samo hudo dragi


Moči pri noname UPS-ih so preveč napihnjene. Enkrat sem prenašal APC-jev UPS 1,2kW in je bil težak za popiz. (vsaj 35kg), tako, da vsaj po videzu zelo dvomim, da je npr tista Trustova igračka sposobna dat kaj več kot 500W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

il ::

UPS Everpower 1000VA SMART UP-010U2EJA s programsko opremo
ali pa "ne smart" (če uporabljaš tudi manjše porabnike (manj kot 50W), da jih varčevalna funkcija ne izklopi)
UPS Everpower 1000VA BACK UP-010N2EJA

germyzz ::

hm če je napihnjeno, misliš, da potem sploh ni zadosti teh "600w" pri noname upsih za vse tisto kar sem napisal, da mora bit obešeno gor. imaš kako mnenje o powercomu?
imam tule en test. link

stromar ::

Ma nimam izkušenj z noname firmami oz drugimi firmami kot APC, tako da ti težko kaj rečem.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Azrael ::

Doma je v uporabi UPS Everpower 1000VA SMART. Obnse se dobro, le piskanja ob izpadu elektrike ni mogoče izklopiti. Mogoče še ena slabost (za katero UPS ni kriv), julilja 2005 je sta 16kSIT, danes pa že skoraj 23kSIT, akumulatorj je 2 x 12V 7Ah.

Glede ostalih kandidatov, lahko se jih razdeli v dve skupini. V prvi so UPS, ki imajo stabilizator napetosti:
PCM Black Knight 15.9kg
NETYS 13.6kg
MGE 12.2kg
Mercury ?

Vsi imajo čudno skupno lastnost, nimajo navedeno karakteristike akumulatorja (voltažo in kapaciteto) in ni mogoče sklepati o kvaliteti drugače kot po teži. Težji je verjetno boljši (večji in bolj zmogljiv akumulator ter trafo).

Ostali tega nimajo in so približno v istem rangu kvalitete in zmogljivosti. V minus iztopa Swee, ki ima le 2 x 12V 5.6Ah akumulatorja, ostali pa 2 x 12V 7Ah.

Specifikacije:
Trust
Mustek
Sweex

APC je kvaliteta, vendar ne vedno APCBack-Ups 500VA je slabši od vseh naštetih, saj ima samo en 12V 7Ah akumulator, ceno pa enako.
Nekoč je bil Slo-tech.

opeter ::

Sam uporabljam že tri leta MGE-jev UPS, serija Ellipse Premium 800 VA in USB komunikacijo. Bil je prekleto drag, ampak je že odtehtal vsak cekinček ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

germyzz ::

glede powercoma grem pa danes v btc in bom vprašal kakšne baterije ima. hm, koliko je pomembno to, da je baterija zamenljiva? ker vem, da eni upsi tega nimajo. a se jih vseeno da zamenjat samostojno zamenjat ali je to treba dat proizvajalcu /servisu, da naredi.

jype ::

Jaz sem kar investiral v 2200VA APC in od takrat nisem imel nobene težave z elektriko, prej sem pa skuril in pokvaril toliko opreme, da mi je še zdaj žal, da nisem prej vrgel tolk denarja.

Je pa stvar težka okoli 50 kil. 1500VA APC je malce lažji in enake kvalitete, vendar je malce prešibak za 5 računalnikov z monitorji, strežnik in laserski tiskalnik (kar imam jaz vse obešeno na svojega).

opeter ::

Ej, a se sme laserski priklopit na UPS? Ker če dobro vem, laserc pri vklopu potegne kar zajetno količino W-ov...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Azrael ::

Izmeljiv akumulator pomeni, da v primeru zamenjave akumulatorja, samo odpreš nek temu namenjen pokrov (podrobnosti najdeš v navodilu za uporabo). Ko ta pokrov odpreš, izvlečeš stari akumulator, ga odklopiš, priklopiš novega in vse skupaj sestaviš nazaj.

Običajno moraš pri taki izvedbi pred uporabo novega UPS-a vstaviti priložen akumulator.

Če akumulator ni zamenjiv, potem je UPS že takoj, ko ga potegneš iz škatle kompleten, le zamenjava iztrošenega akumulatorja je malenkost težja, saj moraš razšravfati ohišje, v ostalem pa je delo bolj ali manj enako, kot pri prvi varianti..

V primeru izmenjivega akumulatorja z zamenjavo ne izgubiš garancije (razen če si bil tako zelo neroden, da si pri tem nekaj uničil), v drugem pa jo (razen, če UPS pošlješ na sevis), vendar akumulator zdrži običajno več kot 5 let in tako zamenjava akumulatorja pride šele, ko je UPS izven garancije. BTW Akumulatorji so običanjo tretirani kot potrošni material in ne zapadejo po garancijo.

Akumulatorji so standardnih oblik in zmogljivosti, tako da ti ni treba kupovati običajno salamensko dragih originalnih, ampak bodo povsem zadoščali generični.
Nekoč je bil Slo-tech.

shadow7 ::

Da ne odpiram nove teme:
Obupal sem nad svojim UPS-om. Sicer je popolnoma dober za računalnik, kjer zdrži cca. 10-15 min., ni pa za napajanje tistih par W v komunikacijski omarici, ker se ugasne po 5-ih minutah.

Ali bi bil APC-jev CS 350VA primeren za to? Se ne bi odločil in začel varčevati z elektriko po parih minutah, tako kot sedanji? Breme bo po moje nekje ranga 30-50W.

Nanj bi priklopil dodaten XX Ah akumulator. Bi to šlo?

Bi to šlo ali ima kdo kakšen drug predlog? Lahko je zadeva rabljena, ker akumulator bom tako ali tako zamenjal.

bastadu ::

Ej, a se sme laserski priklopit na UPS? Ker če dobro vem, laserc pri vklopu potegne kar zajetno količino W-ov...
Kot si že sam dejal laserci imajo precej velike 'rukarje' v proabi energije in jih je zato zelo nepriporočljivo priklapljati na UPS...

germyzz ::

Na koncu sem se odločil za Powercoma, upam, da bo fajn. (zdajle se polni :))
hvala vsem, ki so pomagali z nasveti. še posebno Azraelu za izčrpne razlage. :)

Bom poročal kako deluje.

tris ::

Glede lasercev in UPS:

Pri nas na firmi (kjer folk itak vse živo priklopi na UPS, od kaloriferjev dalje ;(( ), smo imeli problem, ko se je UPS občasno "sesedal" ....potem smo šli od vtičnice do vtičnice --> one by one....... povsem na koncu linije smo našli Laserski tiskalnik...čeprav smo prej poslali nebroj mejlov naj folk odklopi "neprimerne" naprave.....


:\

opeter ::

Eh, pri nas je hujše... :8) Čistilka je v konektorje za računalniško opremo priklopila večji sesalnik (cca. 2 kW), ki pa je ob vklopu potegnil velikansko količino štroma. Elektronika v UPS-u je crknila. Vsaj tak so rekli sistemci.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Klenobo ::

No pri nas so pa že delavci poskušali svojo je stroje gor priključit, ko so kaj delati. Tako, da moram skozi uč okoli metati, ko pridejo kaj delati, da se neradi kaj podobnega. ;)
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

jat2406 ::

APC UPS je zelo dobra zadeva ni pa poceni. Nanj smo imeli priklopljene laboratorijske mašine.
Če koga zanima imam enega 1500VA - po specifikaciji 960W viška.
Imam pa občutek, da zdrži precej več ker sam nanj za test priklopil 1600W toplozračno pištolo na stopnji 2 od treh in je držal 5min.
Sam pa uporabljam APC 1000 in sta naj običajno priklopljena 2 PCja in vsa domača komunikacijska krama pa kaže samo 40% obremenitve.

Poldy ::

Zanima me, če je ta UPS dober za poganjanje domačega PC in monitor. Predvsem me zanima zaščita pred motnjami v omrežju, pa recimo udar strele.
Model je 1,5KVA.

V opisu pravi:
Utilizes "on-line" high frequency double-conversion technology, which outputs true, uninterrupted sine-wave power from the inverter, so connected equipment receives smooth, clean power.

Pomeni da ima izhod vedno iz baterij?

AngelOfDeath ::

Piše da so online modeli ja
edit: Slovnica

Poldy ::

Pa še nekaj bi vprašal - požarna varnost. Ko takole gledam in poslušam UPS, sem pomislil če obstaja precejšna verjetnost, da vse skupaj zagori? Sem zelo nezupljiv do elektronike...

Azrael ::

Hja, v akumulatorju je precej energije, vendar:
- samovžig Pb akumulatorja ni možen
- če je UPS pravilno izdelan, so varovalke na kritičnih mestih in vodniki zadostno dimenzionuirani

Da bi UPS zagorel, kar tako, še nisem slišal.

IMHO, dokler ne bo kdo brez vsakega predznanja začel šariti po drobovju UPS, nimaš kaj skrbeti.
Nekoč je bil Slo-tech.

mashine ::

Kaj ups prepreči resetiranje rečunalnika zaradi nihanja napetosti v napeljavi?

Mavrik ::

On-line UPSi da. Cenejši bi pa tudi mogli, če se rele dovolj hitro preklopi.
The truth is rarely pure and never simple.

Shifty ::

Zanima me koliko casa bi zdrzal UPS do 150€ ce bi bil na njemu le server (athlon 850,2x256sdr,gf4,lan kartica, BREZ monitorja)?
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

ender ::

Shifty: za primerjavo:
APC SmartUPS 620, na katerega sta priključena dva strežnika (P3 1,1GHz, 2x18GB SCSI in P4 3,2GHz, 2x80GB SATA) naj bi zdržal 24 minut
APC BackUPS RS 1000VA, en strežnik (2x Xeon 5130, 6x72GB SAS diski): 44 minut
APC BackUPS CS 500VA, en računalnik (Athlon64 X2 4200+, 3 diski, GeForce 7900GT, 24" LCD): 8-9 minut

BackUPS CS 500VA stane nekje med 110 in 130 evri.

mahine: če imaš probleme zaradi nestabilne napetosti, kupi line-interactive UPS. Ti so malo dražji, vendar ti ne bodo ob vsaki malenkosti preklapljali na baterijo (APCjevi cenejši line-interactive UPSji imajo oznako BackUPS RS).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Shifty ::

Ce gledam na tole:
APC SmartUPS 620, na katerega sta priključena dva strežnika (P3 1,1GHz, 2x18GB SCSI in P4 3,2GHz, 2x80GB SATA) naj bi zdržal 24 minut

In je moj racunalnik man pozrezen in je samo eden bi zdrazal 1h ali ne?
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Azrael ::

Raje glej kakšne akumulatorje ima UPS, ne samo ceno.

Cena ne pove vsega. Doma imam APC Back UPS CS 500VA(103€), ki ima povsem enak akumulator in skoraj identično drobovje, kot pred kratkim kupljen Powercom 500AP(45€).

Edina slabost Powercoma pa še ta zanemarljiva je, da ima samo serijski (COM) port in je brez USB priključka za link do PCja. Čas delovanja na akumulator je približno enak

Plusi Powercom-a proti temu APC, pa so:
- SW je neka razredov boljši
- ima stabilizator omrežne napetosti
- kabli so priloženi in ni bilo potrebno prositi supporta za serijski kabel.

Po pričakovanjih delujeta oba, samo sem mnenja, da sem APCja močno preplačal.

Torej samo ime in cena še ne pomenita resnične kvalitete, gledati moraš še na težo. Običajno pri takih napravah večja teža pomeni tudi večjo kvaliteto.

Koliko časa bo deloval tvoj comp je odvisno od akumulatorjev v izbranem UPS. Ugibam od nekaj minut do ene ure ali več, vse oddvisno od kapacitete in napetosti akumulatorske baterije v UPS.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Shifty ::

Jaz bi rabil da zdrzi cedalje vec, drugo mi je nepomembno. Samo glede na to da ta zdrzi 1h, mi je sploh brezveze razmisljat o cem boljsem. Namrec razmisljal sem da bi naredil (za maturitetno nalogo) vetrcnico (generator), ki bi bila vezana na UPS. Vendar sem skoraj 100% da kdaj vetra nebi bilo vec kot 1h:D Obstaja kaksna moznost preklopa med napajanjem UPSa (pac ko bi upsu primankovalo moci da bi preklopil na elektriko). Je sploh mozno to kar si zamisljam ali ne?
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

ender ::

Serijski kabel za APCja si lahko izdelaš sam, čeprav ne vem zakaj bi ga - USB deluje brez problemov. Powercom firme ne poznam, samo cena mi je sumljivo nizka - v firmi smo prodali kakih 10 EverPower UPSjev s podobnimi karakteristikami, pa jih je 6 ob prvi prekinitvi napetosti crknilo (večina k sreči še v garancijskem roku).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bosmla ::

Mimogrede, ker je bilo vprasanje glede pozarne varnosti - meni se je UPS (APC BackUPS RS 1000VA) pri direknem udaru strele v el. napeljavo stopil - zagorel pa ni v nasprotju z nekaterimi drugimi napravami po bajti. Ce koga zanima vse priklopjeno na UPS pa je prezivelo in pozneje BP delovalo.

Azrael ::

Hja ne vem, Powercom ima ravnotako 2 leti garancije (kupljen v Avstriji), mučenje z variakom in vklope 15" CRT monitorja je prebavljal zelo sprejemljivo (dokler je bil akumulator kolikor toliko poln, se comp ni resetiral), pri edinem pravem elektromrku, odkar ta UPS imam, je tudi bilo vse OK.

Mogoče imam samo srečo, kaj vem. Toda resnično dvomim, da je kaj veliko razlik v kvaliteti med temi vstopnimi modeli. Kar sem preletel sheme, ki se dobijo na netu, je vsa ta šara različnih proizvajalcev delana bolj ali manj po enakem kopitu.

Pri kablu ni bilo dileme: naročiti for free ali delati sam.
Nekoč je bil Slo-tech.

djalyo ::

Malo sm prebral to temo pa me zanima, če lahko na UPS priklopim tudi aktivne studijske zvočnike, ki so zaradi kratkotrajnih izpadov elektrike zlo na udaru (zaradi tega se mi je na enem od njih pokvaru PowerSupply Switch).

antencek ::

Jaz pa bi vprašal, če morda kdo ve povedati kako je z zamenjavo baterije v APC UPSu?
Imam APC Back-UPS 500 CS (od 2002) in počasi bo zgleda želel drugo baterijo.

Kaj vse bi šlo narobe, če bi mu privoščil namesto originalne (menda 7Ah) baterije zmogljivejšo 12V 17Ah ?

A je sploh možno/pametno baterijo originalne kapacitete zamenjati s tako, ki ima večjo kapaciteto (ne bi hotel ravno UPSa novega kupovat...spet) ?

Azrael ::

Akumulator lahko dobiš ceneje.

Namreč APC ne dela akumulatorjev, ampak jih kupuje od drugih in nanje lepi svoje nalepke oz. to po njegovem naročilu delajo resnični proizvajalci. Z napisom APC na akumulatorju ne pridobiš nič, razen stane te več.

Ali bo UPS prebavil akumulator večje kapacitete je odvisno od konstrukcije. Če ima omejen tok polnjenja akummulatorja, bo šlo, če pa ga nima, utegne nekaj odpovedati.

Druga stvar, imam enak APC UPS in lahko povem, da stvar ni mišljena za dolgotrajno obratovanje, saj se po 1h delovanja z originalnim akumulatorjem hudo segreje. Ravno zaradi tega nisem nikoli razmišljal o večjem akumulatorju zanj, saj bi moral najprej izboljšati hladilni sistem vgrajene elektronike (namesto aluminijastih kock montirati prava hladilna rebra), preveriti in po potrebi dodelati vgrajen polnilec in na koncu vse skupaj vtakniti v večje ohišje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

schurda ::

@Shifty: ko načrtuješ UPS, ti priporočam, da si vzameš kakšno tretjino rezerve. Namreč, ko meni mge ellips 750 asr pade kapaciteta pod 30%, se začne ups sesuvati. Baterija enostavno ne zmore več zdržati sistema.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

No, včerajšnji večer je bil za test v praksi odličen. Večkrat je zanihala napetost, luči so utripale, elektrike je zmanjkalo za delček sekunde, za par sekund za par minut in nato za uro in potem celo noč. Pri izpadih za delček sekunde in več, se je lepo slišal preklop na baterije, sicer pa je sistem deloval brez težav. Kot že večkrat omenjeno, lahko dober napajalnik take strese preživi, slabemu pa niti dober ups ne pomaga.

Zato si omislite kombinacijo dober aktivni PFC napajalnik in UPS.

mge ellipse
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

stromar ::

Imam en APC 1000 brez baterij (2x 12V 12Ah). Če kdo rabi naj me kontaktira na ZS.

Lp

Nazgul ::

Zdej sm mal gledu UPS Powercom PCM Black Knight 600AP in vidim da ima samo ubogi 2 vtičnici, kar je odločno premalo (halo?! nekateri imajo 8). Lahko razdelilnik gor priklopim ali to ni priporočljivo? Kaj pa je s formatom, mislim vtičnici mi tak čuden delujejo na slikah, sploh paše normalni "hišni šteker" not al bi rabil adapter (še to)? Prosim za pojasnila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nazgul ()

El Barto ::

Jaz imam v svojega Fiskarsa 1000 VA zaštekana dva kabla za direkt povezavo (EURO), pa dva prirejena podaljška s 3 vtičnicami in na kablu spet EURO vtikač. Skupno 8.
V garaži je pa tak UPS kot ga gledaš, vendar 500 VA in ima zadaj navadno vtičnico, vanoj pa je zaštekan podaljšek s 5 vtičnicami.

Ni se za bat za kaj več priključkov. Le EURO vtikače je kar težko dobit.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Nazgul ::

Lahko malo bolj razložiš? Kaj si mislil z "direkt povezavo", kaj je EURO vtikač?

Torej praviš da imajo Powercom čist navadne vtičnice, tako kot jih ima vsak na steni? Hm..., čudn, tule izgleda kot da ne...

El Barto ::

Se pravi en tale za v UPS (moški):


Pa en takle za v računalnik(ženski):


Uporabi se pa en navaden podaljšek za 1 ali 2 €, odščipne običajen vtikač in namesti EURO moškega za v UPS.

Glede tiste vtičnice na UPS - jaz sem svojega pripeljal iz Avstrije in je pač imel navadno vtičnico. Obstajajo pač različne variante priključkov na UPS-ih. Powercom ima možnost obeh varjant (je označeno na škatli).

Direkt je pa kabel, ki ima na eni strani moški, na drugi pa ženski EURO vtič - kabel ki je ponavadi priložen zraven UPS-a (ponavadi samo eden).
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Nazgul ::

Ok, zaenkrat hvala za odgovore...

schurda ::

Fajn je,. če ima UPS običajne vtičnice. Pa, da ne pozabim: 1 od vtičnic je ponavadi samo ščitena, ni pa na baterijah. Tega jaz nisem vedel, dokler me ni zafrknilo, ko ni bilo treba. (Naj berejo tisti, ki tega še niso vedeli.)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

kronik ::

Glede na prebrano v tem in ostalih postih o UPSih sklepam, da bi ta zadeva bila soliden nakup:
UPS APC - DELL SMART-UPS 750VA - DLA750I USB

Ali ne?

zee ::

jaz sem razmišljal o tem, vendar bom zgleda naročil tegale UPS APC - DELL SMART-UPS 1500VA, saj je mašina iz podpisa precej "lačna", gor bo priključen še 30'' LCD.

sprašujem se edino, če ga res potrebujem, ker mene predvsem zanima glajenje napetosti in zaščita pred sunki napetosti. sama baterija me niti ne zanima.

EDIT: dodal še nekaj teksta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Azrael ::

Najpozneje, ko ti bo mlinček mrknil zaradi elektro mrka (po možnosti bo mlel nekaj pomembnega), si boš močno zaželel UPS.
Nekoč je bil Slo-tech.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027058 (8469) Vuli
»

Priporočila za UPS

Oddelek: Kaj kupiti
61619 (1441) čuhalev
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809062 (6323) ender
»

UPS - je kakšna razlika pri sunkih ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61181 (1049) Mr.B
»

Kateri soliden UPS

Oddelek: Kaj kupiti
312980 (2026) link_up

Več podobnih tem