» »

GPS navigacija na Nokia N95

GPS navigacija na Nokia N95

«
1
2

JoZo_666 ::

Pozdravlejni!

Ker nameravam kupiti omenjeno nokio me zanima če imate izkušnje njenim GPS!Kako natančen, kako hitro se poveže...

lepo bi prosil za odgovore in se že v naprej zahvaljujem
  • spremenil: JoZo_666 ()

jype ::

Meni na N80 smart2go dela prima (ne, ni tako dober kot adriaroute, včasih se tudi kje zaplete, ampak veliko večino evrope pozna dovolj dobro, da se ne izgubiš), ni mi pa všeč imeti v telefon vgrajenega GPS sprejemnika, ker potem mora bit telefon postavljen tako, da vidi večji del nebesnega svoda.

JoZo_666 ::

Jaz telefon ne kupujem zaradi GPS-a ampak ga kupujem zaradi multifunkcijonalnosti! Če pa bo GPS deloval vredu ne bom rabil kupiti GPS za v avto!
nikjer pa nisem našel kakšnega foruma ali teme o tej stvari!Tako da če ste jo kje zasledili bi prosil da tukaj pustite link

jype ::

OrkAA (mislim da ma tak nick na forumu) se mi zdi da ima N95 in da je testiral smart2go.

GPS z bluetooth povezavo lahko kupiš za slabih 100 evrov, kar je za avtomobilsko, biciklistično in pešaško navigacijo precej bolj priročno (po mojem mnenju). Seveda je odločitev tvoja.

Če potrebuješ navigacijo izključno za v avto, se jo po moje še vedno splača kupiti posebej.

zee ::

po mojem mnenju ne. tale telefon pride ~500 EUR, dobra navigacija je ~300 EUR, dodaj k temu se ceno povprcnega telefona - 100 EUR in ceno MP3 predvajalnika -100 EUR pa si ze skoraj tam.

zase lahko recem, da bo tole moj naslednji telefon, ker sem bom lahko potem znebil telefona in mp3 playerja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JoZo_666 ::

Nova cena pri mobitelu je 399€ kar pomeni da prišparam 100€! Pa še znebim se mp3-ija, digitalca (slika ni tako kvalitetna vendar zadostuje moje potrebe).

Naslednji teden jo grem kupit!za 400€ se splača

OrkAA ::

Na nokii N95, smart2go z vgrajenim gpsom deluje, kajti to je njihova aplikacija. Problem pa je, da stvar v Sloveniji še ni primerna za resno uporabo, saj so mape premalo natančne. Tudi navigacija je plačljiva. Zastonj je samo prikaz trenutnega položaja na mapi.

Če se misliš z gpsom resneje igrati, ti vgrajene zadeve ne priporočam, ker ima slabo podporo s strani ostalih programov. Splača se kupiti bluetooth gps modul, ki ga lahko uporabljaš tako na mobitelu, kot tudi na dlančniku in prenosniku. Zaradi take prilagodljivosti, sčasoma lažje najdeš navigacijo, ki ti najbolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Shark100 ::

Mene zanima če je gps stopritev plačljiva? Ali gre prikaz lokacije in navigacija preko baznih postaj ali satelita?
Shark

MadMicka ::

N 95 je odlična zadeva. Samo obvezno moraš na začetku upgrejdat FW. GPS storitev v osnovi ni plačiljiva. Iz nokie.com d/l mape preko PC_ja. Če pa želiš še "voice" navigacijo, potem pa moraš doplačati. Da sateliti locirajo tvoj položaj traja tam nekje od minute pa do treh. Meni je super, ker je npr. Ljubljana zelo detaljna in če iščem kako ulico, jo najdem preko zemljevida, ki je naložen v gsm-ju. Aja, pa ko kupiš gsm, kupi še 1 oz. 2 GB memory card.

Shark100 ::

Kaj v tujini je gps tudi brezplačen? Kaj pa karte se osvežujejo preko satelita?
Shark

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shark100 ()

OldSkul ::

Zee, dobra navigacija ni treba da stane 300€, saj ne obstaja samo Garmin aveš.

harvey ::

Uporabnik parrot pravi>
Navigacija na mobilniku je možna tudi brez Nokie N95. Jaz imam poceni GPS modul (dobil second hand) in ga preko Bluetootha povežem z Nokio N70. Imam popolno navigacijo po Sloveniji in tudi večini evropskih držav. Po vnosu destinacije program preko podatkovnega prenosa prečrpa nekaj 10 kB s strežnika in to je to. Potem deluje brez dodatnih stroškov, razen, če se zmotiš in krepko narobe zaviješ s poti. Potem pač preračuna in pošlje novo ruto (beri nekaj dodatnih 10 kB). Zemljevid Slovenije je izredno natančen, saj pozna tudi makadamske poti. Z njim sem v okolici doma odkril poti, za katere sploh nisem vedel, da obstajajo, še manj, da bi si jih drznil raziskovati brez navigacije. Itak bi se zgubil.


Vir> crnkovic.blog.siol.net

Ve kdo kaj več o tem.Hvala.

Pesimist ::

Za dobro navigacijo moras mobile navigator 6 za Symbian nabavit. Tota je tak dobra ko Adria oz bo v kratkem ce se ni. Malo se zapelji na IPmart forum ce ces vse zastojn :D

OrkAA ::

Navigon 6 je en počasen in štorast program. Trenutno je za symbian najbolj popularen tomtom 6, ki je pred kratkim dobil nove mape vzhodne Evrope, kjer najdemo tudi Slovenijo. Pokritost Slovenije je 42%, vsa večja mesta so pokrita tudi na nivoju hišnih številk.

Pesimist ::

Kolko sem jaz slisal pravijo na mobisuxu da je se bolsi od garmina. Program thats it. Jaz mam Nuvi 350 za v avto drugac tak da ni krize z navigacijo trenutno ampak vseeno je cool meti telefon torej navigacijo ki jo mas vedno v zepu.

N95 pa tudi se nimam ker ga prakticno ni za dobit pri mobitelu thats it.

falotXP ::

No, kako je zdaj z uporabo GPS-a na N95? Ali zadeva deluje z kakšnim drugim GPS softverom (TomTom, AdriaRoute,..)?

M-XXXX ::

Če smo ravno pri N95: Kdaj naj bi prišla nova pošilka v Slovenijo?
Sem klical v VSE mobitel centre, nobeden je nima, vsak pa pravi drugače kdaj bo prišla! Ima kdo kašne informacije?

Cveto ::

Danes jih je nekaj prišlo, so pa večinoma že rezervirane.

V vgrajenim GPS-om dela program Route66 ki pa ima samo karto lj in nekaj glavnih cest, z zunanjim GPS modulom pa dela odlično TomTom navigator.

falotXP ::

Ali je res, da bo Tomtom 7 podpiral tudi vgrajeni GPS na Nokia N95?
Se pravi, da bodo v bodoče verjetno tudi druge softver navigacije sledile temu in omogočile uporabo njihovih navigacijskih programov v navezi z internimi GPS-i.... se pravi, da je N95 tako dober nakup za v bodoče?

M-XXXX ::

Danes jih je nekaj prišlo, so pa večinoma že rezervirane.

Prišle kam? Sem klical v mobitelove centre pa nobeden ni nič povedal!

Cveto ::

Ponavadi pride par telefonov ki so vsi za že znane kupce, tako da tebi pač rečejo da telefonov ni. Probah si ga kje rezervirati in potem čakaj na dobavo.

>>><<< ::

Kaj pa razne druge trgovine, kjer lahko skleneš naročniško razmerje, npr. Big Bang? Ga tam tudi nimajo?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

M-XXXX ::

Klical sem v VSE mobitel centre, ki jih imajo na tej strani. Nikjer jih nimaji: pričakujejo pa novo pošilko v torek in četrtek!:)

>>><<< ::

Danes sem bil v Mariboru in sem v Evroparku (prodajalna Mobitel) videl, da jih imajo.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

falotXP ::

Kako je kaj z TomTom-om....kdaj naj bi izšla 7 verzija, ki bo podpirala notranji GPS sprejemnik?

Spock83 ::

Pozna kdo kakšen dober zunanji bluetooth gps sprejemnik za Nokio N73? (Mogoče bi ga kdaj v prihodnje uporabljal tudi za notebook).

wompaone ::

Ja tudi mene zanima kako je s Tomtom 7, sem gledal na njihovi domači strani pa nisem našel podatka o kakšni novi verziji ki bi prihajala.

falotXP ::

Konkurenca novemu TomTom-u AdriaROUTE powered by Garmin Mobile XT....
ampak ravno tako ima status "bo ko bo"...če bo.

tvich ::

Meni pa GPS na moji Nokii sploh ne ugaja.
(Imam najnovejši firmware , ki sem ga potegnil preko ''Nokia Software Update'')
GPS ne dela, če je nad tabo streha.
GPS ne dela če je okoli tebe veliko dreves. (Probaval v okolici Laz na Dolenjskem, dobil enkrat tri satelite, večinoma samo 2)
GPS potrebuje za lociranje pozicije preveč časa (subjektivna ocena, ne poznam drugih razen Garmina v avtu s samostojno anteno)
Če ne odpreš tipkovnice, te GPS sploh ne opazi (prevod: ne jebe sploh)
Pri telefonu, ki stane toliko kot stane, ne želim doplačevati za glasovna navodila. Če pričakujejo od mene kot kupca telefona, da bom kupil še navigacijo, se motijo.
Baterija ne drži več kot 5 ur.

Je pa zato tudi nekaj dobrih strani;
Če ga postaviš v avto pod šipo dela super (tipkovnica mora biti odprta)
Aplikacija Maps ima prijeten vmesnik in tudi server iz katerega sem vlekel mape, je zelo hiter (za Nem, Ita, Hrv, Aus in Slovenijo potrebuješ 1,5 GB)
Ljubljana, Maribor in Koper (v drugih mestih še nisem bil), so mapirana zelo dobro in tudi hišne številke kažejo pravilno.

Če kupuješ dober telefon, potem ti bo N95 všeč, če pa kupuješ dober GPS, pa ti moram N95 odsvetovat.

lp
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

OrkAA ::

GPS ne dela, če je nad tabo streha.
GPS ne dela če je okoli tebe veliko dreves.

Na teh dveh točkah padejo več ali manj vsi GPSji, ki so brez zunanje antene.

falotXP ::

@tvich
No, upam, da od GSM oz. N95 nisi pričakoval, da je boljši od drugih "profesionalnih" GPS sprejemnikov.... pa tudi fotografije so slabše, kot pri digitalcih... moraš se sprijaznit...
saj je N95 vselej še v osnovi samo GSM oz. mobilni telefon!
Multifunkcionalne stvari so vedno slabše od tistih, ki ponujajo neko storitev posamezno....tako je in tako bo!

Spock83 ::

Tako je ampak v prihodnjosti bodo znali mobiteli vsaj tako dobro slikat kot kompakti. Za to sem 100% prepričan.

tvich ::

@falotXP
No falot, upam da me nisi narobe razumel. Tema pač teče o GPS modulu v N95 in o njem sem povedal to kar sem opazil v treh tednih uporabe. Nisem pa govoril o tem, kako mi ugaja sam telefon, razen v zadnjem stavku.
Še enkrat za vse v zadnji vrsti:''Telefon je dober, symbian je odziven, slike so neprimerno boljše od se 790i (drugih ne poznam), media player je super, zgornji media interface je presenetljivo uporaben, VPN aplikacija od nokie dela brez problemov, IMAP pošta dela lepo še celo WIFI in web browser delata hitro.
Meni se res ni treba sprijaznit s telefon ker sem z njim zadovoljen. Se pa strinjam s tabo, da so namenski izdelki večinoma boljši v opravljanju svoje funkcije.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

M-XXXX ::

A imate tudi vi probleme z vgrajenim GPS-om, da nekaj časa kaže ceste- ko pa še bolj približaš pa kar zginejo?
Kater GPS program zdaj priporočate?

Tyrion ::

Kako je pa s to novo storitvijo M navigator, ki jo ponuja Mobitel? A to je tako kot ti brezplacni programcki katere omenjate? Vem da moras za M navigator placat uporabo (ne prenosa).

Pravijo da je zadeva kar v redu..

http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMna...

Paramedic ::

Hello. Mene pa za ta telefon zanima, v primeru da ga bom kdaj mel, če obstaja ali pa če bi lahko s pomočjo kake aplikacije obstajal način, da ta GPS v N95 uporabljaš na kaki karti na prenosniku, se pravi prek bluetooth ali usb kabla?
End transmission.

Shark100 ::

Kaj je za prikazovanje map ter GPS navigacijo potrebno kaj plačevati GPRS prenos podatkov?
Shark

tvich ::

Za prikazovanje pozicije in prikazovanje map ni potreben GPRS.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Misak ::

Trenutno sprobal Route66 v navezavi z nokijinim internim GPS-om. Zadeva deluje fantastično.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

OOTBOXZY ::

Samo Slovenija je pokrita zelo slabo. Ali po sem jaz z mojimi informacijami zaostal?
LP

OOTBO XZY

Misak ::

V Ljubljani mi najde vse ulice, ki sem jih iskal. Pokritost pa je manjsa od Tomtoma ali nokie maps. Samo navigacija je tista pomembna, stevilke ulice me niti ne motijo, ker jih ze najdes, enkrat, ko si na pravi ulici. Verjetno pa zadeva ni primerna na podezelju oz izven urbanih mest. Meni zadosca. Sicer pa lahko preklopim kadarkoli na nokia maps, vendar ne bom imel navigacije.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

OOTBOXZY ::

Ja, saj to je problem. Jaz bi zemljevide bolj rabil po drugih krajih in ne po Ljubljani. Me pa se nekaj zanima. Ce placas Nokia maps, dobis navigacijo, za katero eni pravijo da v sloveniji ne dela, drugi pa, da dela. Kaj je zdaj res? Ali dela, samo da ni v slovenscini, ali sploh ne dela? Pa prosim odgovor od koga, ki zadevo res ima in to ve iz lastnih izkusenj. Taki, ki so nekaj na nekem forumu na pol prebrali in po moznosti se narobe razumeli (jezik) naj se prosim ne oglasajo, saj bodo samo dodali se vec zmede.
LP

OOTBO XZY

Misak ::

Ne dela - vsaj ne na podrocju Slovenije glede nokia maps. Verjetno pa lahko dokupis navigacijo za ostale drzave, ki jih podpirajo (seznam na njihovi uradni strani - smart2go).

Sem probal testno naloziti navigacijo, pa mi rece da navigacija na tem obmocju ni mozna.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

OOTBOXZY ::

Se pravi, nima smisla placevati, razen ce gres v tujino. Pa se nekaj! Ce placas za eno obmocje, potem pa se peljes na drugo, ali ti tam navigacija neha delat, ali dela naprej. Ker ce moras placat za vsako obmocje posebej, to rata svinsko drago!
LP

OOTBO XZY

Misak ::

Kakor sem razumel iz FAQ na njihovi strani in prebiranju komentarjev je tako ja. Sploh si ne mores nastaviti cilj za vodenje na drugem obmocju, ampka samo do "meje". Lahko pa da sem narobe razumel, zato me naj kdo popravi, v kolikor ne govorim pravilno.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

alex66 ::

AdriaROUTE powered by Garmin Mobile XT preverjeno dela na N95 z internim GPS.

Klasičen garmin s slovenskimi menuji ter slovenskim glasovnim vodenjem. Ko enkrat poišče satelite (kar na N95 traja bistveno dlje kot na namenskih GPS-jih) dela praktično enako kot namenski GPS-i.

falotXP ::

@alex66...Kje se pa da to dobiti?

alex66 ::

@falotXP......... kupil na Hrvaškem. Produkt je Garmin hrvaška, ampak dela v vseh Garmin podprtih jezikih. Zadeva dela odlično, problem je samo ta, da dela samo iz original kartice in da trenutno zadevo lahko dobiš samo na 512 MB kartici (čeprav obljubljajo da je na 1G kartici).

Garmin Slovenija so preleni da bi zadevo prodajal. Njihov odgovor je bil da jih nihče iz Mobitela ali Simobila ni poklical ?????

Ginginova ::

Ja, v prihodnosti bodo mobiteli imeli tako dobre fotiče, kot današnji kompaktni fotoaparati. Problem je le v tem, da bodo takratni kompaktni fotoaparati neprimerno boljši kot današnji. Konec koncev so prioritete pri mobitelih povsem drugje, kot pri foto aparatih. ;)

Ogo

Ginginova ::

Alex66: M@ in S! nista poklicala, ker bi izgubljala denar. >:D
Raje ponujata lastne rešitve, za katere zaračunavata tako naročnino kot uporabo. ;)

Ogo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacij TOMTOM,GARMIN, MIO

Oddelek: Kaj kupiti
1813086 (12524) zee
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235664 (4919) Mirč
»

Najceneje do navigacije, GPS sprejemnik? Katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
174654 (4160) icko
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335077 (3933) kiFni
»

Software za Nokio N70 +GPS

Oddelek: Mobilne tehnologije
132750 (2552) harvey

Več podobnih tem