» »

Katera kartica za brezžično povezavo

Katera kartica za brezžično povezavo

tris ::

Zanima me katero kartico priporočate za brezžično povezavo za SIOLOV komnikacijski prehod.

crush ::

jst mam TP-Link TL-WN651G 108Mbps in sem kar zadovoljen z njo. Sicer ni najcenejsa, ni pa niti draga.
Moja karitca: Link

Ce ne povprasaj tudi na www.wlan-sat.com, tam ti bojo boljsa pomagali.

tris ::

V bisvtu jo rabim za sam kom.prehod.

V prenosniku jo že mam.

XS!D3 ::

Uprašanje če dela še s kšno drugo kot uno mk jo zravn prodajajo.

Zheegec ::

Dela z vsako. Boljše so kakšen D-Link, Linksys, Netgear...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tris ::

Ok bom mal prečekiral....sem mislil, da je potebno morda na kako stvar biti bolj pozoren...

Vse skupaj bi seveda najraje vzel že v kompletu pri SIOLU ker je bla kr ugodna cena, ampak takrat sem si mislil da je zadeva nepotrebna, ...no prejšni teden pa je boljša polovica dobila služben laptop......itak mi je povedala en dan prej preden ga je dobila čeprav je vedela že prej da je naročen........
Ko sem jo vprašal, če bo kupila kartco za wireless, pa mi je rekla naj jo kar jaz kupim ker vem kakšno je treba :\ ........

tris ::

No danes sem šel nabavljat kartico..............in prodajalec v trgovini mi je dejal, da Siolova(SAGEM) zadeva deluje samo s "Siolovo" (SAGEM)kartico.....tako, da res ne vem kaj je res in kaj ne...

Malo sem brskal po forumih, in ljudje imajo probleme tudi z "original" karticami....nekateri priporočajo da je bolje nabaviti kar router(npr.LINKSYS WRT54G, ki pa v naših tgovinah ne zaseldim več,...).....sicer je dražje ampak deluje bolje+zadeva je bolj fleksibilna....

A ima kdo konkretne izkušnje z omenjenim problemom ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

dolenc ::

To je res da ne dela z vsako kartico, poglej na siolov forum je debata o tem. Dela z drugo če ima kartica isti čip kot tista sagemova, nekaj v tem smislu. Tista sagemova je pa za en K, jst sem tud si tole štimal mal nazaj, pa sem potem raj dal 60eu za router pa šiba vse tko kot more, res poglej na siolov forum kjer je en opisal delovanje sagemove kartice.

Priporočam pa tegale.

tris ::

Kupil po danem nasvetu...zenkrat zadovoljen....le eMule nikakor ne morem usposobiti za High ID(porte na routerju sem nastavil), vendar zenkrat ne dela... ;(

dolenc ::

Če to misliš na bizona, nastavi v muli pod options / connection / client port, pa obklukaj use uPnP to setup ports, pa se more vse samo nastavit, čeprov meni vse dela tud brez tega :).

Tukaj imaš pa drug firmware, jst sem ga naložu prec ko sem dobu router in od takrat dela brez enga samga problema, tud s p2p

tris ::

...poizkusil z uPnP,... pa ne ne dela.....
eMule :"UPnP failed to setup port forwardings, please foward those ports manually if necessary!"

sem se probal povezat brez ruterja in seveda tam je takoj HighID, potem ruter nazaj in zopet LowID.....

ne vem ali sem toliko butast ali pa sem kaj spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

dolenc ::

Dej tist firmware gor pa se boš po vsej vrjetnosti rešil težav.

tris ::

Ta čas sem menjavaval tudi MB na PC-ju in imam trenutno popolnoma na novo postavljen sistem....router se obnaša ENAKO, kot pri stari konfiguraciji..

hmm...se bom še malo poigral....potem bom pa videl.

Firmware-a ne bi rad dal gor če res ne bo potrebno, ker nekje sem zasledil, da originalni(torej na routerju iz škatle) ni popolnoma enak onemu iz njihove www strani........in če je z ruterjem že po defaultu nekaj narobe in dam gor Tomato...POTI NAZAJ NI VEČ...potem tudi garancije ni več....

poleg tega se včasih zgodi, da me ne pusti v nastavitve kljub pravemu geslu...ruter pravi, da je napačno...:\ 8-O :\ :(


Bom dal ruter še komu, da ga malo pretestira na drugem "omrežju", ker sumim da je zrel da uveljavljanje garancije.

MEDENA ::

ne vem kaj bluziš na segemu, to so jajca aka šrot.

tris ::

Ja, ampak če ne gre preko routerja(torej PC direktno na Sagem),potem dela vse super tako kot mora.

dolenc ::

Nima it kaj narobe, razen če ga boš posral med flešanjem.

V eno mapo rukni firmware in pa program iz whr_install.7z, ki je prov za flešanje buffala, pa sam zaženeš (ruter more bit seveda žično povezan) pa se samo vse lepo fleša(novi ip bo 192.168.1.1), zasrat pa kot sem že reku nimaš kej:). Pomojem se boš znebil tako vseh problemov, pa še ruter bo pridobil zelo uporaben firmware...

V garancijo ti ga pa ne bodo vzel zaradi lowIDja na muli, router si pa dobil tak kot vsi ostali, nič drugačen:D

tris ::

Ha, sem naložil Tomato...................UPnP dela odlično(medtem ko na original FW ne...)
...ampak na Muli je še zmeraj lowID.....huh mislim da se bom moral preseliti na drug pod-forum(omrežja in internet).......če pa kdo že ve kaj je za sprobat pa naj le pove.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329126 (29582) ignats
»

Kako blokirat eMule na routerju?

Oddelek: Omrežja in internet
141323 (1036) Yacksy
»

Težave z routerjem in e-mulo

Oddelek: Informacijska varnost
131244 (981) Revenant
»

Emule/Siol modem-router težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
61959 (1923) Ursus
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302421 (1634) luser2

Več podobnih tem