» »

LOMAC - Lock On Modern Air Combat

LOMAC - Lock On Modern Air Combat

Grey ::

Ta špil bo zakon. a je mogoče že kdo vidu screene od te simulacije :)) WOW. Grafika, flight model, vse bo tok realno. Najbolj do zdej. Sam mislim pa da če boš hoptu laufat na 1024x768 vse na high met kr svinsko močno kišto. En na enmu drugmu forumu je prbou da ma ful močnega Pentiuma 4 pa radeon 9700Pro in je meu na 1024X768 vse skor na high pa je dubu sam 15-20fps!!!!! torej pol najbrž lahko sklepate kaka grafika je :D .

San ::

A sploh kdo igra ta fenomenalen demo? Vsak ki ima kolikor toliko spodobno mašino, bi si jo moral ogledat, low level flight je čist adijo. Edino kar me moti je, da Migu 29 non stop sili nos nekam v višave. Drugač se lahko ostali simulatorji letenja samo skrijejo od grdote:O >:D 8-)

undefined ::

Lahko bi dali kak link do slikostrelov ali filmčkov. :)

jamiroq ::

tu je nekaj slik;
tukaj pa še nekaj

še več slik in demo je pa na www.lo-mac.com

btw, ima kdo dinamične sence v demu (take kot so na spodnji sliki)?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

undefined ::

Uuu, mother Russia. ;)

Mah, otročje poslikan jet. IMHO. :\

undefined ::

Sam ostali slikostreli na tistih straneh so pa noro detaljni. :)

undefined ::

Edino kar manjka, je nekoliko bump-mappinga, megle in prahu. Vse je preveč gladko in jasno... kot recimo letalonosilka 200m iz zraka... kot bi bila iz porcelana in atmosfere sploh ne bi bilo. :)

frenk ::

a se da tole s tipkam špilat?...morm pač do štipendije počakat, poj pa volan:D

BigWhale ::

Simulacije tud z volanom ne mores spilat... Vsaj ne resno...
HOTAS

je odgovor na tvoje vprasanje...

na tipke pa kar pozabi... tudi ce se bo kakem cudnem slucaju da zadevo spialt s tipkami, samo s tipkami... :)

jamiroq ::

namerava kdo kupit tiskan manual (vezan v usnje 8-O) iz www.lomac-manual.com? (sprašujem zato, ker nimam kreditne kartice in bi se rad prislinil zraven :8))..

username ::

kakšno strojno raven pa zahteva tale zadevica? (nekaj mi pravi, da moj duron 1200 s 256MB ne bo kos nalogi; karta je pa Hercules 8500FDX)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

jamiroq ::

meni dela demo na splošno zadovoljivo na 800x600 z večino detajlov na medium; advanced haze, detail water in engine blur (torej vse kar uporablja pixel shaderje) mam na low oz izklopljeno; lights, effects in shadows pa na max.. od oka dela ~25-35 fps, s tem da se nad mesti vse skupaj upočasni na ~5 :'(... na min. detajlih pa je Lock-On še vedno lepši od Flankerja 2.

mam pa Radeona 9000pro, AXP2500 in 1GB rama; če procesor navijem na 3000+ dela za odtenek boljše...

btw, včeraj je LO-MAC postal gold, tako da lahko izid pričakujemo kmalu :D.

San ::

Sej se mi je zdel da nas je mal več fanov aviacije:)
Ja, dinamične sence so notri ravno take kot na sliki ( 9500pro). Megla je zares vsaj meni megla, nekje bolj gosta nekje manj, prehodi so res , vsaj za moj okus, dokaj pristni. To, da je vse preveč zgleda novo, kot iz porcelana je morda res, sam mene ne moti. Pač letim na najnovejši vojaški opremi LOL :)) . Imaš pa namesto umazanije in odrgnin zato kapljice na kabini in heat blur. Pa še mape so res ogromne in če greš na 19km višine lahko poiščeš Veliki voz, pa Severnico, pa ....Škoda da ne znam dajat gor Screenshotov, ker so se celo toliko potrudili, da so dali celo pravilna ozvezdja na nebo.

JamiroQ: Saitekov joystick je v tem špilu res nezamenljiv. Če ga nimaš, si raje to omisli, kot v usnje vezano knjigco. Izkušnja je fantastična, in če imaš pravi stol, se res lahko počutiš kot da bi v nizkem preletu mesta lahko zapel z nogami za kakšno drevo ali streho.. Poleg tega bo verjetno ena knjiga s 500 stranmi že notri.

jamiroq ::

San: joystick na srečo mam, žal je le bogi TM Afterburner 2 :), ampak služi svojemu namenu (bolj ali manj :|); sicer se razgledujem za novim, ampak ne vem kje dobiti kaj dobrega (Saitek X-45 mi ni pretirano všeč, TM Cougar je kos govna, CH Products pa ne vem kje kupit), pa tudi grafično bom verjetno prej nadgradil...

glede manuala: zraven igre bo (kolikor vem) tiskan manual v podobnem obsegu tistega od IL-2 ali pa še manj (glede na to, da naj bi bil špil v DVD škatli); ostala dokumentacija bo v PDFjih, pa še to bo ~160 strani (ne me prijet za besedo, lahko da bo obsežnejši; tako sem prebral na SimHQ forumih)...

San ::

((:Crknil od smeha ko sem videl tvoj podpis, res kera fora :))
Izbira za joystick je res bol šibka. Na srečo, je men bil X45 kot angel z neba in sem ga takoj pograbil.
Ko izide se lahko zmenmo za kakšno zračno bitko, ok?

jamiroq ::

z veseljem :D
drugače lahko odletimo kakšno bitko v Forgotten Battles; še posebno sedaj, ko je nov (beta) patch zunaj (v katerem so dodani med drugimi P-51, Zero, Ki-84, B-17, pa še par novih MP map).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Grey ::

U-U-U se lahk še js pridružm zračni bitki? Sam tok da mi avion osmodita...pa da ne bom meu za burek:D .

PS: Sam je pa neki...rakete so preveč težke za izmaknt se. Ko dobi enemy lock nate lahk sam še očenaš zmolš(da te talibani ne zajamejo) in se ejectiraš. Zdej pa ne vem...a je to tok resničn narejen al pa mal pretiravajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Thanatos ::

koncno ena simulacija z vec modernimi letali. a je sploh kej tacga izslo ven po USAF-u?

Thanatos ::

koncno bom mojega logitheca po letu in pol spanja zbudil (zadnje kar sem igral je FS 2002)

jamiroq ::

Thanatos: kolikor vem je bila v zadnjih letih v modi WW2... no ja, Strategy First so izdali Strike Fighters: Project 1, ki bi znala bit kar zanimiva igra (postavljena je v 60ta leta), če ne bi bila toliko hroščata (na Radeonu moraš recimo izklopit AGP teksturiranje, da dela kolikor toliko spodobno)...

Grey: bomo videli kdo bo koga... sem bolj leteča tarča kot kaj drugega :D :P.

drugače, če je kdo za kakšen boj mi pustite zasebno sporočilo tukaj na Slo-Techu ali pa na ICQ: 191493459.

ali3n ::

za FB se tud jest priporočam.. sicer sem malo zarjavel (2 mesca nič letel) - sam menda je "like riding a bike"...:D
lock on - demo.. mi pa ne dela dobro... (prešvoh mašina)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

Jaz bi se tudi sel Forgotten Battles... Samo, kaj ko se nisem nikoli letel tega... ;) Zadnja dobra simulacija starih masin je bila Air Warrior... ;>

Ampak kaj ko Wiin2k ne podpirajo Thrustmasterja F-16 FLCS... *cry*

jamiroq ::

BigWhale: en "trik", ki sem ga uporabljal, ko sem se igral z enim TM F-22 Pro: v FoxTwo Freeware sprogramiraš joystick, nato sistem zaženeš z dos boot diskete (na katero posnameš TMjev dosovski software) in tisti fajl uljaš v joystick; na F-22ki je delalo bp in če bi kje dobil vzmeti in nove potenciometre bi ga še sedaj mel...

lahko pa tukaj kupiš digitalno nadgradnjo, ki precej izboljša vse skupaj (ni več problemov s potenciometri, ni ti potrebno več priklapljat na tipkovnico, vse deluje iz windowsov); stane pa ~50$ + S&H...

drugače pa vsi, ki ste tukaj omenili, da bi leteli, pričakujte zasebno sporočilo, da se dokončno zmenimo.

ali3n ::

Tist priročnik zraven FB je bolj bogi.. pravo znanje se skriva na forumih.. ko začneš brat, kaj vse je treba vedeti, da res izkoristiš vse sposobnosti letala... oleg in njegova banda so se dobro posvetili tej igri...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

> nato sistem zaženeš z dos boot diskete

Ja, to 'resitev' ze poznam ;> Ampak moras vedeti, da se pogovarjas s clovekom, ki racunalnik reboota mogoce enkrat na mesec :P

jamiroq ::

še ene reči sem se spomnil: nekje sem bral, da se ga da programirat tudi iz VirtualPCja oz. VMWare; nisem probal, ampak zna bit, da bi delalo...

Thanatos ::

tako je jami. po usafu so ble samo se WW2 in mig alley iz koreje. naslednice usafa kar ni in ni bilo.

vsekakor so me pa filmcki zelo naudusil, predvsem dogajanje na tleh, saj sem sam bolj LLF pilot ki rad unicuje cilje na tleh :D upam samo da ne bosta frogfoot in warthog vseh talnih nalog mela, ampak tudi kaksen flanker ali fulcrum. Enostavno obozujem dober canyon run z visoko podzvocno hitrostjo :D

frenk ::

najbol zanimiv je llf(sploh v kakšnem kanjonu ali dolini) s supernadzvočno hitrostjo:)

Thanatos ::

matr komaj cakam ta spil. prva letalska "simulacija" ki sem jo igral je bila USNF od EAjovega Jane-sa in se je dogajala ravno na crnem morju ravno tako kot tale. nostalgija extraordinare :D

se nekaj za AMD fane 0:)

What are Lock On's system specs?

Windows(r)98/ME/XP/2000
Pentium III 800/AMD Athlon 600 or better :D
256 MB RAM (512 MB RAM recommended)
...

jamiroq ::

Pentium III 800/AMD Athlon 600 or better
256 MB RAM (512 MB RAM recommended)
lmao, pol mi bo _moral_ res dobro delat :D
tudi glede na MSjev Game Advisor bi moral delat gladko (lol).

heh, moja prva simulacija je bil The Jet! (na eni 360k disketi :D) in ne, niti malo me ne daje nostalgija za njim :D (bi pa rad videl kakšno simulacijo v stilu 1942 Pacific Air War)...

undefined ::

Kaj pa MS Flight Sim? Baje najbolj realistična zadeva, kar jih trenutno premore PC. :)

Thanatos ::

simpl, nima orozja :D

undefined ::

Dosti pravih pilotov igra MS Flight Sim, saj je simulator na zelo realističnem nivoju. Celo toliko, da so mnogi aeroklubi upoštevali točke te simulacije, ko je bilo slabo vreme za pravo letenje. :)

jamiroq ::

IMO je MSjev Flight Simulator bolj kot ne eye-candy; prosim, v letalu sem bil samo enkrat, tako da ne vem kako naj bi se letala obnašala "pravilno" (vsaj kar se tiče filinga, razne podatke o točnosti simulacije se da enostavno preverit), vendar kolikor sledim communityju (vsaj SimHQ forumom) je splošno mnenje, da je X-Plane boljši. Iz lastnih preizkušanj lahko povem, da ima vreme neprimerljivo bolje simulirano kot MSFS (seveda ima slednji lepše oblake in grafične efekte) pa tudi letalski model se računa sproti iz oblike 3D modela in ni le prebran iz tabele, kot je v MSFSju.

meni sta sicer oba všeč, MSFS za nedeljsko VFR letenje po Sloveniji in okolici (še posebno z LAGO scenery nadgradnjami); X-Plane pa za vse ostalo letenje.

undefined ::

JamiroQ, ko boš pravi pilot, bom pa upošteval tvoje mnenje. Jest sem že govoril s pravimi piloti in do sedaj so omenjali le MS Flight Sim. Nič drugega. Plus tega, kot sem rekel, aeroklubi priznavajo točke pridobljene pri tej simulaciji (čeprav se verjetno da s hekanjem goljufat, ampak to nima veze). :)

Thanatos ::

no Iceman naslednjic ko se bos z njimi pogovarjal jih vprasaj se za Xplane. Stavim da jih 80% ne bo vedelo kaj to je.

undefined ::

> jih vprasaj se za Xplane. Stavim da jih 80% ne bo vedelo kaj to je.

To ti pa rade volje verjamem. Ravno TO je bil moj point zgornjega posta. ;)

Boeing ::

Na "papirju" oz. demotih itd. zgleda zelo impresivno, je pa res, da tudi, ko bo ta špil zunaj in bomo vsi vzdihovali nad detajli, bo vse skupaj svetlobna leta daleč od tistega, čemur bi se verjetno lahko reklo realizem... v razmislek: probajte s Su-27 naredit kobro ali še bolje - levi češki lomčovak... (ruski piloti z war-pilot licencami to stvar obvladajo u nulo in je popolnoma izvedljiva tudi z modelom - sprobano, čeprav zahteva ogromno vaje in se večinoma pokrompiri, ampak point je, da je izvedljivo :))

me zanima, kaj boste ugotovili in če se vaše in moje ugotovitve ujemajo :)


MSFS-ja pa že od nekdaj nisem maral. Ni realističen, čeprav je najbolj razširjen in poznan in - roko na srce - sploh ga ni problem dobit...

xPlane je "tisto pravo", čeprav je nekaj let nazaj standarde postavljal žal bivši LookingGlass s svojim takrat revolucionarnim Flight Unlimited 2, s FU-3 pa dejansko med pravimi poznavalci ni imel konkurence (MS se je učil iz FU-3, kako napisat AI ATC, da bo zadeva dejansko špilala :))

Adios amigos, pa srečno Kekec!
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

BigWhale ::

> takrat revolucionarnim Flight Unlimited 2, s FU-3 pa dejansko med pravimi poznavalci ni imel konkurence

Mogoce je bil impresiven ampak, mene je fasciniralo predvsem to, da ob dodajanju plina do konca je avion potegnilo malo na stran... Zaradi momenta.... Precej fajn.

Druga stvar... pa je bila, da sem precejkrat z avionom pristal na hrbtu... brez da bi se razbil. To mi ni bilo vsec, pa sem neha s FU... :) Nevem pa katera verzija je bila, mislim da 1 :)

smilyxx ::

A je ze kej znano kdaj bo izsel LOMAC?

Lp
Save water.
drink beer.

jamiroq ::

19.12. - je bil uradno prestavljen na ta datum :/

Tejc ::

Igra enostavno SEKA!

jRk0 ::

glede na to, da je v jokerju ze opis finalne verzije ter je dobil oceno 91, bi rekel da je igra ze izsla?

al se motim?
You fuck up once, you loose two teeth.

RealSlimShady ::

Igra je ze narejena ( glede na to da po netu ze krozi nelegalna inacica >:D ), vendar pa uradno se ni izsla (prodaja v UK se zacne 5. decembra)

lp

mohha53 ::

Sicer so moji časi SOBNEGA PILOTIRANJA mimo in grafika je res napredovala, ampak fantje...
LOMAC je dober, tudi po fizikalni plati.

AMPAK.... kot pravi HOTAS user, ja celo tistega od Thrustmaster-ja, je EDINI, ponavljam EDINI pravi HARDCORE game še vedno in bo verjetno VEDNO ostal Falcon 4.0. Tisti, ki veste o čem govorim, se boste strinjali.

Če ste dobri, poskusite. Preden sem sploh lahko letel tole simulacijo, sem nekaj let prej pridno vadil na vedno zahtevnejših. In tale ima zraven NAVODILA, ki obsegajo cca 400 strani. Pa še to zgolj osnovne. Veliko sem vedel že prej.
Eden glavnih razvijalcev te igre, pa ni pilot, tudi jadrilice ni letel, je za nagrado, po tem ko je bila igra končana, letel s pravim F-16. Verjamite, če lahko pristaneš letalo v simulaciji, ga lahko tudi v resnici. Tip ga je!!

Myk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ka50 - черная акула (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
616176 (4408) Rokomah
»

iščejo se letalske simulacije

Oddelek: Igre
322756 (2126) Monster
»

simulacije letenja

Oddelek: Igre
403630 (2653) jamiroq
»

Kdo vse igra letalske simulacije?

Oddelek: Igre
363899 (3403) Caligula
»

Fly igre

Oddelek: Igre
282405 (2063) San

Več podobnih tem