» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
5 / 10
»»

smash ::

še enkrat: zakaj bi meu 2003 server če je za DOMAČO UPORABO XP??!? pamet u roke fantje

@ljash ::

to ti je blo že 10* povedano.
sam naj ti bo še enkrat - NAJ TE SERVER ne zavede - to ti samo še dodatno pove, da mora biti bolj stabilen. Da pa ga pripraviš za delo kot ti je znano v XPjih, potrebuješ le 5 minut (po internetnem vodiču al pa s programom).

Poleg stabilnosti pa velja omeniti tudi hitrost proti XPjem (samo znat morš service disejblat).


LP

andrej ::

razlika v hitrosti za obicajne programe je minimalna in jo s prostim ocesom ne vidis ;)

@ljash ::

jst sm mislu ob zagonu sistema.:)

glede programov pa - v XPjih ti bo taprvič se tok hitro zagnou kot v 2003, čez 2 mesca bo pa trikrat dlje se zaganjou. v Win 2k3 je pa hitrost vedno približno enaka.

andrej ::

hehe, odvisno kaj delas. ce svinjarijo instaliras na w2k3 je isto kot na XP. nikdar pa nisem imel problemov z dolgimi zagoni pod XP-ji pa jih imam recimo na prenosniku intalirane ze od vsega zacetka ;)

smash ::

to da je SERVER bolj stabilen od XP-jev je ena velika KLOBASA:D :D in tist k kej tazga zine nima pojma o tem kwa nardi sistem stabilen in kaj ne8-O :D :D 8-O :O :O

Freelancer ::

prvo sem moral rocno naloziti gonilnike za graficno kartico (ATi radeon 9600, gonilniki catalyst 3.10)nadalje, imajo problem s prikazovanjem overlay slike (ATi theater mode)Need for speed - underground ne dela ... to je bilo danes v parih uricah, nato sem nalozil nazaj winXP profesional ...


To, da ti nista delovala overlay in NFSU, kar smrdi po tem, da nisi premaknil Hardware Acceleration na full. NSFU drugace na Win2k3 dela brez problemov. Pac, ce se v ta sistem nimate volje poglabljat, potem je skoda casa, da ga sploh sprobavate.


OT: Od Win2K naprej imajo vsi sistemi pod admin tools event viewer, ki BP resi vse "dolge zagone". Ampak veliko userjev za taksne in podobne stvari sploh ne ve in gre raje formatirat disk, ce kaj ne dela, kot je treba.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

To, da ti nista delovala overlay in NFSU, kar smrdi po tem, da nisi premaknil Hardware Acceleration na full.

sem premaknil, ker drugace niti ATi control panel ne dela ...

mchaber ::

Start->Run->dxdiag

Nabij drsnike do konca:P
.

@ljash ::

mi lahko prosm naštejete, kere service mate vi naštimane na Automatic start - tisti, ki mate Windows 2003 Server kot workstation?


LP

Jochaan ::

kako se naštima kamera v win2k3. Ker je priklopljena,inštalirana sam recimo messenger jo ne grabi pa tut v my pc je ni noter. :O

MrStein ::

Kaj pa v Devica Managerju ga tudi ni (moral bi biti pod "Sound video and game controllers") ?
Kaka kamera paje sploh ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Hmm, imam VIA KT400, radeon 8500 in seveda win2003 enterprise (eval).
Vse je OK, razen da v dxdiag piše "AGP Texture Acceleration: Not Available".
Sicer 3D igre delajo navidez OK.

A kdo ve zakaj je to not available ? In kako se popravi ?

Gonilnik je catalyst 3.10.
VIA 4-in-1 nisem instaliral, ker vse deluje OK in ne bi rad experimential. Edino če za ta AGP rabim, ga bom gor dal.

MrStein ::

Dal sem gor VIA AGP driver in zdaj je OK :D

Jochaan ::

ja kamera je logitech web...xXxx neki,
drugač kamera ni noter v device managerju pod sound, no nasploh je ni niker, ker recimo v XP-jih je bla pod imagening devices

hruske ::

pod 2003 skenerji, web kamere in fotiči ne delujejo, ker je potrebno zagnat en servis, nvem still image monitor al kko... sj piše povsod po vodičih.

darkolord ::

jao kolk eni bluzite da to "server" nic ne pomeni... caching, memory management in take stvari so drugače naštimane pa še velik strežniških programov je (IIS, DNS server, NAT, mail server, terminal server,...) in vsak pravi admin bi vas debelo pogledal, če bi mu rekli da mate 2k3 na domačem pcju... seveda se da naštimat, da solidno laufa, samo enostavno ni namenjen temu, da ga bojo laufali domači uporabniki (pa po možnosti špile gor nabijali)... tukaj in tukaj pa me zanima koliko od teh stvari res rabite, če sploh veste čemu služijo... 0:)

pa nekdo je celo neki omenu da ga nekaj o temah moti?! haloo :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Myth ::

Glede na to, da tako tarnate ali so ali niso Win2k3 za domačo uporabo...

Vprašajte se naslednje:
1.Kaj je narobe z sedanjim OS?
2.Sploh potrebujem nekaj, kar ne poznam in ne vem, če bo delovalo?
3.Četudi imam najnovejše driverje, je možno da mogoče stvari ne bodo delovale tako kot bi trebale?

*(maybe da sn zabluzo :D :D )*

Sedaj pa fakti. Imam Win XP za domačo mrežo in so prek za dovolj. Win2k3 pa so bolj mišljeni za profesionalno rabo, kot to, da imaš web , dns streznik ali nekaj zares kaj potrebuje takšen sistem ki zmore toliko in toliko uptima , stabilnosti, zascite proti hekerjem, etc.

Razmislite malo, no... Saj nismo več tak mladi, da bomo na vrat na nos nekaj sprobavali...

pa en lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Trubadur ::

lepo povedan darkolord.me zanima zakaj je ms dau zravn oznako server če "nič ne pomeni" kukr vi trdite?8-O
Berite Thomasa!

moj_nick ::

Čeprav je meni tale "vzemi server OS in ga oskubi za domačo uporabo" znan že od enega drugega OS-a in tam preverjeno deluje. :D

Freelancer ::

moj_nick, Tocno tako, he he :D Sploh pa se vse tiste "dodatne stvari" da cist lepo disejblat. Pac, v ta OS se je trebao poglobit, da ga pripravis za domaco uporabo. Posledicno rabis tudi vec casa za konfiguriranje. Vsi, ki toliko pljuvate cez server, pa lepo uporabljajte WinXP, kdo pa vam brani?

Dr_M ::

sej ce se vam ne da zajebavat z win2003, si lepo nalozite win2000 in mate se vedno boljsi OS kot so XP :) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Freelancer ::

Tocno tko :P

MrStein ::

"zakaj je ms dau zravn oznako server če "nič ne pomeni""

Da lahko opraviči višjo ceno

Razen tega je to marketinška zadeva in jo navadni ljudje ne morejo razumet. Najboljše da sploh ne poskušaš :-)

Jaz osebno sem zamenjal w2k sistem z w2k3 in nič ne vidim da bi bil slabši OS zame ali da ima neko pomanjkljivost, ker je pač "serverski".
Je pa zanimivo , da je kaki dan potem w2k instalacija crknila :-)
Crkne rano pri boot-u in javi da je fajl WINNT\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM corruptan ali nekaj ... no ja, čao in piši kaj ;-)

darkolord ::

Mislim, a je kdo prebral tisti spisek novih stvari na tistih dveh linkih sem jih dal? In kaj od tega vi domači uporabniki res potrebujete? In če gledaš z druge strani, razen tistih stvari ni nič kaj dosti novega (razen višje porabe RAMa jasno)...

Razen tega je to marketinška zadeva in jo navadni ljudje ne morejo razumet. Najboljše da sploh ne poskušaš :-)

Odpri computer management in poglej pod services... potem nekaj časa glej tja in malo premišljuj... pol odpri malo register tam kjer so take stvari ko je memory management, caching, itd, potem pa še recimo Administrative Tools... mogoče ti bo takrat jasno, zakaj je uni "server" zraven...


"WINNT\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM" se pa ne corrupta kar zaradi lepega... si že fasal kak virus al pa mel kak problem s hardverom

Jaz osebno sem zamenjal w2k sistem z w2k3 in nič ne vidim da bi bil slabši OS zame ali da ima neko pomanjkljivost, ker je pač "serverski".

a je morda boljši os in ima w2k kao pomanjkljivost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

blblb ::

Crkne rano pri boot-u in javi da je fajl WINNT\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM corruptan ali nekaj ...


Kakor je ze darkolord rekel se SYSTEM ne corrupta kar sam.
Mislim da je za to krivo tole: klik
ker simptomi so isti.

MrStein ::

Kje ti vidiš iste simptome ?
Pa kak se ta malware imenuje oz. kateri antivirus ga pozna, da preverim mašino ?

Jaz osebno sumim disk. ( tista firma s tremi črkami ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Če imaš disk pokvarjen, nima win 2000 nič pri tem

blblb ::

Kje ti vidiš iste simptome ?


Sem dobil isti virus, najprej se noben program noce zagnat, niti Task Manager, po restartu pa javi napako v System folderju > da manjka.

Edina resitev je format... razen, ce kdo drug ve za kaksno alternativo?

Tarzan ::

Rotty, pomoje si prehito pekel na zanič CDje in ti jih zato ni hotelo pravilno prebrati.

Sci-Fi ::

Jochan:

Kamera preverjeno dela.
- Potegneš ta nar ta bl ta nov software iz logitecha Logitech
- inštaliraš pa tako da setup poženeš v kompatibilnosti z windowsi xp.

Če ti tako kamere ne uspe usposobit ne vem kaj bi lahko bil problem. Men je po takšnem postopku laufala tristo na uro.
Mam pa kamero: Logitech® QuickCam® Pro 4000

tolk od mene

Sci-Fi out :)
Sci-Fi is the best way to dream

kingec ::

Jaz pa mam problem, sem ravnokar instaliral win 2003 standard editon in sledil napotkom iz http://www.msfn.org/win2k3/ vendar mi ne gre vklopit DIRECTXa, je imel kdo podoben problem? TUKAJ ko bi moral stisnit te tri gumbe, za enable, imam sive (ne gre stisnit) prosim za pomoč, če kdo ve kaj je to narobe... hvala

MrStein ::

Rabiš prej instalirat gonilnk za grafično, pa za chipset (AGP).
Pol v lastnostih grafičen daš acceleration na ful, pol pa v dxdiag imaš vse tri gumbe na voljo in lahko vklopiš.

kingec ::

Ja, sem ze ugotovil:) Vseeno hvala...

ferjan ::

Ker vidim, da vas ima polovica ene in iste probleme si nujno preberite ta članek

lopov ::

Vprasanje ... Win2003 SE, omogocen RDP in izklopljen firewal, staticen IP preko ADSL.

Preko RDP obcasno zaganjam dolocene programe, kateri niso instalirani drugod. Glede na to, da se vse skupaj dogaja prek neta me zanima, ali bi se dalo to speljati preko VPN, ce to sploh ima smisel in morda kaksen namig, kako to izvesti. Ta racunalnik bi torej bil na svoji strani tako server kot tudi klient, na drugi strani pa en ali vec XP/OSX racunal.

Zadnjih par dni zbiram info o VPN pa moram priznati, da mi ni prevec jasno, pravzaprav se mi vse skupaj zdi komplicirano.

b.

ender ::

Glede na to, da jaz naredim tunel preko SSHja na RDP, ne vidim razloga zakaj to ne bi delovalo preko VPN. RDP uporablja TCP port 3389, to je pa verjetno vse kar moraš vedeti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Hux ::

Hm za probat je. Sem ze doglo htel probat pa so mi vsi rekli tu gor nic ne deluje, večina programov ne igre pa sploh ne, kaj bos stem etc.
Office2003 tak ze uporablam pa mam tudi symantec corporate antivirusa tak da z tem nebo problema kompatibilnosti.

btw. ve kdo kdaj izzide Slovesnko addon jezika za Office2003? Nujno rabim ovo govno sej preveč napak delam lol.

darkolord ::

hux: ono govno je ze izslo

Ziga Dolhar ::

Ono govno je na voljo tudi v Office 2003 Proofing tools hlevu.
https://dolhar.si/

Hux ::

ki ki ki nej dobim? oz kak se rece? Ki je izslo?

office proofing tools? office sam nima slovenskega noter. Sicer nekaj sem vido multilanguage verzijo samo nevem ce ma slovesncino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Ne najdem tega na njihovi strani pa da si jajce bek vrezem.

Hux ::

Ok sem dobo proofing toolse zararane tukaj na tem forumu.

No glede driverjev za grafiko. XP ali 2000 verzijo za geforca?

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

darkolord ::

kreh. :\
cracki pa warez niso dovoljeni tuki

Gandalfar ::

Hux: poslusi Darkota in ne izzivaj.

MrStein ::

Hmm, NFS Underground mi šteka.
Imam win2003 Entreprise evaluation verzijo, ATI radeon 8500 LE, catalyst 3.10

Tiste finte z weba "Change w2k3 server to workstation" sem naredil.

Igra ponavadi dela OK, samo včasih frame rate opazno pade, tak za 5-10 sekund potem pa spet dela normalno. Včasih pa se tudi zatika. Slika se ustavi za del sekunde , gre dalje, še parkrat ustavi, pa spet potem dela OK dalje. Zatakne se tudi za 0.5 sekund , kar je pri 250 km/h ZELO moteče. To zatikanje traja tak pol/eno minuto, pa mine.

Se komu sanja kaj bi to bilo ? Kak se reši ? A se tudi drugom to dogaja ?

LP,
MrStein

Trubadur ::

zdej se pa že resno sprašujem:KAJ FOLK RAB WIN2k3 ZA IGRCE?KAJ JE Z VAMI LJUDJE?PEJTE NAZAJ NA XPEJE;(
Berite Thomasa!

@ljash ::

to pa sploh ne. Če že hočte nazaj, pjte na 2k pa vm bo vse delal.

Hux ::

Jah logitech softwere za tipkavnico nedela na 2003 ter Drive Image. 2 najbolj vazna programa lol. Sad sem se zajebu.

Pa sutum teme sem probo naret se mantro pol ure. Doben patcher ni deloval. Manual sem mogo naret kot je pisalo te je komaj ratalo.

Igre spilajo brez problema programi pa ne! lol

Brez logitecha se da zivet ampak zakaj ne podpira drive copy programa pa mi je cisto nerazumljivo sej to je najvaznejsi program za servere sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91616 (1306) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607061 (5617) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157962 (7962) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574323 (3360) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352337 (1697) andrej

Več podobnih tem