» »

Namestitev Windows 98SE

Namestitev Windows 98SE

Moonfire ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri namestitvi Win 98 SE. Naložil bi ga na star PC (333MMX). Imam le nekaj iskušenj z nalaganjem XP-jev zato ne obvladam tega, le okvirno. Disk sem formatiral v Fat32. Zagonsko disketo imam....kako naprej? Prosim za pomoč.......!


Se zahvaljujem za vse odgovore.....


Lp,


Moonfire :\

sash ::

z disketo v disketara in CD-jem v CD-rom pa zagon mašine, pol pa pojd v bios in nastavi da naj boota iz Floppya in shrani nastavitve biosa, pol pa ko ti bo zagnalo komp z diskete se ti bo pojavo DOS in nekaj stilu a:\ in tam kr napiš SETUP (da bo zgledalo a:\setup) pol bo pa neke zmlelo in ti pregledalo diske, če so kake napake na njih, ko je končano stisni "izhod" in instalacija se bo nadaljevala, pol te pa itak samo formalnosti prašuje - če imaš slovenske in če znaš brat :D itak ni problema. Nato maš še različne možnosti namestitve, kjer če nimaš posebnih želja pustiš use namiru in pol čakaš in čakaš in čakaš dok ni konc namestitve


ps zadevo lahko če imaš 98se bootaš tud z CD-ja, in postopek je isti le da morš namesto Floppy boota nastavit CD boot :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Moonfire ::

No saj sem misli, da bo tako enostavno, pa ni. Ko vse nastavim takotako, kot bi naj bilo....vtavim disketo....izberem prvo možnost Start Windows with CD-ROM support....melje...melje....napiše:
The diagnostic tool were succssesfully loaded to drive D. To get help, type HELP and press ENTER. A:_ ....in nič druga! ....imam napačno disketo? ...oziroma, kje sem ga polomil?

Hvala za pomoč...

Lp,

Moonfire;(

ali3n ::

Moonfire saj delaš prav, le končat moraš začeto.:D

1. Bootaj comp z zagonsko disketo (izberi 1. podpora za CD rom)
2. ko zmelje do konca pojdi na cd (npr. "e:") - v direktorij \setup ("cd setup") in tam poženi setup.exe
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Moonfire ::

Aja...še tole bi te prosil....kako napišeš dvopičje ( : ) ...in poševnico ( \ ) v Dosu....?

Najlepša hvala.....

Lp,

Moonfire :))

gumby ::

shift+č -> :
ž -> \

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Azrael ::

Če imaš disk velik 1 GB ali več bo bolje in hitreje, da inštalacijo prekopiraš na disk, naprimer v direktorij inst/win98.

To narediš takole:

Boot z zagonsko disketo Windows 98

Od tu naprej samo tipkaj ukaze + Enter (predpostavljam, da je disk prazen/formatiran in ne tipkaj tistega kar je v oklepajih :D, to so samo moji komentarji !)

c:
md inst
cd inst
md win98
cd win98
e: (če imaš en disk in je CD oznaka e:)
cd win98
copy *.* c: (počakaš, da se datoteke prekopirajo)
c:
setup

in to je vse, čist izi.:)

Lp
Nekoč je bil Slo-tech.

Moonfire ::

Ne...tudi to ne pomaga....napiše sicer zagon programa win98...potem pa: Program Windows potrebuje 798.520 prostora....kaj vem kje...čeprav trdi disk cca. 2GB dela 100na uro v moji novi mašini. Skratka zmešnjava pa pol....ga bom peljal na sprehod k zdravniku...očitno mi je zameril, da sem ga dal na stran in ga pustil na podstrešju 4 mesece... :D

Vseeno hvala...

Lep pozdrav,

Moonfire :|

ali3n ::

morda si ga narobe formatiral?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Azrael ::

Preveri koliko prostora imaš na disku. Ko se zagonska disketa naloži, napiši:

dir c:

Če je na disku vsaj ena datoteka, boš dobil izpisano koliko prostora imaš na disku.Lahko pa poskusiš tudi z ukazom:

chkdsk c:

Je bolj štorast izpis, ampak boš med drugim tudi izvedel velikost diska. Mogoče imaš problem, da BIOS narobe prepozna tvoj disk in ga ima za 528 MB. Problem je lahko v nastavitvah diska (jumperji) ali nastavitvah BIOS-a (LBA in podobno).
Poskusi BIOS-u postaviti na default,mogoče bo pomagalo.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Moonfire ::

Poskusil sem že skoraj vse....v Biosu pa se raje ne bi igral...sem pa nastavil na default. Zanimivo pa je, da mi CD-ROM da pod črko E, in ne D. Kaj vem, kaj ne štima....;(
Jumperji so na : trdi disk-master; CD-ROM-slave...oba na Primary ide kablu...:\

Lp,

Moonfire;((

Azrael ::

To je normalno. Zagonska disketa ustvari RAM disk d: (to je navidezen disk, ki deluje v RAM-u računalnika) in v njega naloži diagnostična orodja (razne dosovske ukaze: scandisk, format, help ...).Glede velikosti diska pa lahko narediš še to: Poglej tisto tabelo , ki se izpiše ob zagonu računalnika. Če je tam velikost diska prava je glede BIOS-a vse v redu in imaš ali narobe formatiran disk ali pa so na njem že neke datoteke, ki porabijo preveč prostora na disku tako da ga zmanjka za Windows-e. Kar ti izpiše ukaz dir c: ?

Lp, Azrael

Moonfire ::

dir C: preprosto nič ...nekaj napiše v zvezi z izmenljivimi mediji...ne vem točno, ker sem že pospravil zadevo. Me vsaj moj novi Athlon pomirja. Tega Celerona 333MMX pa bi sestavil in usposobil predvsem zato, da bi ga punca imela v študentu-LJ.
Mislim, da mi pod C prepozna disk, ki ga sploh ni...groza! ;((

Moonfire;(

ToniT ::

A si ti formatiral c ali samo ustvaril FAT32 particijo?
Razlika je očitna.

Moonfire ::

Zdajle sem ga formatiral...celoten disk v FAT v programu XP Prof. ....ravnokar poteka nekakšen ScanDisc - pregled diska...že na 333-tki...pred namestitvenim programom 98...tako daleč še nisem bil...upam na najboljše...če ne, mi še vseeno preostane serviser....Huuu...je že polnoč....:O ...bom še poročal, kako bo s tem....

Hvala za nasvete....

Lp,

Moonfire :P

sash ::

no če ti nebo uspelo dobit winse gor po tem ko si formatiral disk v XP-jih se ne sekirat ker jih men tud ni uspelo ko sem se zadeve tak loto, začelo je sicer vredu, sam po prvem restaru pa nič več

Tak da ti kr lepo formatiraj iz diskete
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Moonfire ::

Ni pomagalo...po zagonu je bila....no...tema! Sedaj imam novo rešitev...Win 98 Ghost ...bo poskusil zvečer, da vidim, ali bo delovalo.

Zanimivo pa je, da sedaj, ko sem po neuspehu nalaganja OS-a ugotovil, da mi v Dosu ne uspe Fdisk...zakaj pa to?

Lp, Moonfire

sash ::

kak ni uspel fdisk 8-O
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Moonfire ::

Hello!

V nedeljo zvečer mi je le uspelo, a z Northon Ghost-om. Tako, da zadeva sedaj deluje BP.

Hvala vsem za pomoč. Sem se veliko naučil...:))

Lp,

Moonfire:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
321987 (1463) Pyr0Beast
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111176 (1034) duh
»

Red Hat Linux 8.0 in Windows XP Pro?

Oddelek: Operacijski sistemi
7835 (791) ElectricMan
»

Izdelava particij - da ali ne - mnenja dobrodošla....

Oddelek: Pomoč in nasveti
191985 (1728) Mercier
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131946 (1809) andrej

Več podobnih tem