» »

Kako povezati VHS (VCR) in tuner na računalniku

Kako povezati VHS (VCR) in tuner na računalniku

Robert ::

Zanima me kako in s kakšnimi kabli povezati VHS in PC TV Tuner.

pivmik ::

Videokasete se na da direkt povezat na tv tvuner, noben kabel ti ne bo pomagal
Potrebuješ videorekorder in kabel SCART------SVHS
ali pa SCART------COMPOSITE
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

za povezavo vhs na tuner (torej snemanje na tunerju, predvajanje na vhsu) ti je povedal že picnik.
za drugo smer obstaja ta tema: PC na TV - splošni nasveti
ko boš na televiziji imel ustrezno sliko samo priklopi namesto televizije videorekorder. pa na videorekorderju všaltaj kanal AV ali nekaj podobnega.

Trancedeejay ::

Dej folk ne nekej govort ce nimate blage veze.Seveda se brez problema priklopi VCR na TV tuner.Na videorekorderju priklopis iz antena out na tv tunerju antena in in potem poisces na tunerju frekvenco,kanal. To je vse.Lahko pa tudi iz scarta na RCA konektorje in potem na tuner.Kakor zelis.Jest sem ze velikokrat snemal na disk z VHS,cist simpl,mogoce mal zajebancije z iskanjem tapravega kanala in frekvence.
Have a nice Day

Matt

pivmik ::

... kvlatitea pri tem pa je obupna napram kvaliteti preko SVHS.
LP, Gregor GRE^

PhotoBlaz ::

Trancedeejay, ma cist prav!
Tud jaz sem tako delal, pa je kvaliteta celo boljsa kot preko scarta, pa se manj zajebancije mas.

cau

CaqKa ::

dokaži da je kvaliteta preko antenskega priklopa boljša od priklopa preko scarta... ko ti bo to uspelo bom po trepalnicah hodil.

Trancedeejay ::

Dej Picnik ti blage veze nimas,se ves ne kaj je to SVHS,pol bos pa govoril,malo si najprej preberi pol pa pametuj.To je format,kot je npr. VHS-C in take scene in ne izhod al konektor,kot si sam pametoval.Tisto je S-Video(tist na igle). Mogoce imas pa ti zanic sliko oz. vhod v tuner,da si imel tako obupno sliko,jaz sem ime lepo.
Lep dan zelim

Matt

CaqKa ::

Trancedeejay ti se malo umiri, to ti svetujem kot moderator.

sicer pa kot sam veš človek misli s-video napiše pa svhs... res razlika je očitno.. vendar prihaja do lapsusov kot recimo, v slotechovih novicah ko se namesto silicij napiše silikon...
slika preko antenskega vhoda _JE_ slabša, ne more bit drugače. mogoče pri tebi ni ko imaš verjetno kak kvalitetnejši tuner v vcrju.. nasplošno so pa tunerji v vcrju slabi in zaradi tega je tudi slika preko antenskega vhoda mnogo slabša od one na kompozitnem ali pa na scartu ali pa preko s-video.

pivmik ::

Sorry, sem narobe napisal, mislil sem seveda S-VIDEO.

Boo, ko sem jazst to poskušal je bila slika slaba, morda je bil kabel slab, izhod na VCRju ali najbolj verjetno zaradi cheap TV Tunerja.
Zato sem tudi tako svetoval, ker dvomim da Robert glede na postavljeno vprapšanje ima en dober TV tuner.

Lep dan zelim.
LP, Gregor GRE^

xxx-man ::

Slika preko antenskega kabla na tuner je obupna v primerjavi s s-video.
Tako je in tu ni debate, če je pa nasprotno, pol pa ne kupuj SCART kabla za 700SIT, al pa vsaj poglej da ima vse pole pokrite.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalizacija kaset

Oddelek: Zvok in slika
191536 (1261) krebs11
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425952 (3542) francek1
»

prenos iz video kaset preko video rekorderja na pc (scart)

Oddelek: Zvok in slika
225128 (4884) NazgulRR
»

Snemanje videa na tuner ?

Oddelek: Zvok in slika
71157 (1055) ZeeDee
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132106 (1859) rc-car

Več podobnih tem