» »

Raptor goes TwinTurbo

Raptor goes TwinTurbo

«
1
2

frenk ::

Evo končno sem ju dobil>:D





Kot vidimo na spodnji sliki ima disk tudi star priključek za štrom:)



Takole pa kraljujeta v računalu, zgoraj pa sameva Deathstar, ki mi je ravno med inštalacijo crknil...upam da se bo zbudil:(



Pa še HdTach

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Raw ::

Neet.
Damn, se enga rabm, da bosta dva.
Kje in po kaksni ceni si dobu? :D
I am what I am and I do what I can

frenk ::

mimovrste.domenca.com...za cca. 30k sit...dobil sem jih pa v cca. treh delavnih dneh:))...tm so res face...strip size mam na 16, in se mi pomoje ne splača spuščat(kvečjemu zvišat), ker je tole pomoje pci omejitev...pravtako imam nekoliko problemov z višanjem fsb-ja, ampak upam da bom to odpravu:)

p.s.: stvar ima nadležen idle noise, tudi glave se sliši ampak ko občutiš to hitrost itaq na vse pozabiš...razlika med deathstar 40GB in tem stvorom je definitivno ogrooomna>:D...bomo vidli kako bo, ko bo sistem malo bol nabasan:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

OwcA ::

Škoda, da ni nov model, ki ima command queuing, drugače pa luštna stvarca. >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

owca: wtf is command queuing in kaj izboljša?

OwcA ::

Klik!
Še primerjava med starim in novim.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

billy ::

Kaj ju imaš na posebaj kontrolerju ali sta preko southbridga?

Si probal real time test? Recimo nalaganje igerc, ali sistema?


OwcA, pomoje gre za marketinško finto WDja, kajti testne verzije 46G različice so tudi dosegale rezuiltate kot tale 74G. Ampak potem, ko sem prišel domov, ugotovim da moj raptor sploh ni tako blizu reztultatom. Ves paničem sem pisal okoli in izvedel, da je namensko tako narejeno.

Dokaj logična poteza, če gledamo da več kot 36G za server res ne rabi noben, ampak če ti 74G ponudi dosti večjo hitrost se rajši odločis za slednje kot pa 36G. To je tudi name WDja, da malce prodre z IDE diski na server področja.

frenk ::

evo zdele se oglašam s starega 40 gigabajtneža in med nalaganjem sem skoraj zaspal:D

owca: aha to si ti mislu...če bi reku 74G bi takoj zaštekal:D...sicer sem razmišljal tudi v tej smeri, ampak 140k sit za diske se mi zdi preveč...tole mam zdele za dve leti(toliko kot je garancije:D)

billy:jap tud real test sem probal...med nalaganjem winxp mi je na nekaterih delih minute odšteval kot sekunde>:D(ampak samo par sekund)...vse je bilo naloženo v trenutku

no zdele grem pa mogoče probat še manjši strip size za foro:)

OwcA ::

Res je, da bi za popolen izkoristek command queuinga potreboval drugačen kontroler, ampak vseeno je stvar
konsistentno hitrejša od predhodnika.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

evo še chunk size 128



...grem kar na 16:D

Gost ::

Morda malo mimo teme, ampak vseeno: WD740GD (1x raptor), HD Tach:
Acces time: 8.5 ms
Read burst speed:116 MB/s
Max: 73.4
Min: 45.2
Average: 64.4

WD740GD v raid0: insufficient funds:D

robio ::

frenk: imaš skoraj identične rezultate kot jaz. Res se dobr obneseta pa ne samo na testih ampak tud v praksi. Mojih se sicer praktično nč ne sliši (tko motorja kot glav) ampak to sem tud pri drugih modelih opazil - da so pri istem modelu eni čist tihi drugi pa meljejo.

frenk ::

Evo moj zadnji test:



...probal sem stripsize 4, 8, 16, 32 in 128...ugotovil nisem nič novega...16 je pač najboljše:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

frenk ::

kojot: bol bi se ti izplačat it v raid0 z dvema starima raptorjema...probaj napraskat še tistih 70k pa boš na konju>:D

robio: no jest sm hitrost lahko opazoval samo pri inštalaciji winsev, ker sem mel polno dela...zdele bom pa počas špile naložu in probal še to plat>:D...pri battlefieldu sem vedno dolgo čakal, da se je zloadal

billy ::

Nisi še povedal kateri kontroler imaš?

Lahko naložiš kakšen far cry demo na stari disk in na novi raid0 raptor in potem štopaš potreben čas za nalaganje posamičnega levela? Ali pa kaj podobnega temu? Jaz sem bral da bi idealen strip size bil 32 ali 64 za igerce in programe...

Garancije pa imaš 5 let. Če ti je ne da prodajalec ti jo da WD. Kar pogleja malo na WD page in vpiši svoj disk v support, moj je do 2009 v garnaciji :)

Gost ::

Would be glad to have double of raptors!
Dvojna smrt:)

frenk ::

billy: tastarga sem dal nažalost že vem, ampak približno vem kolk časa mi je nalagal BF...če bo čas bom že dons probal...imam pa siliconovega na NF7-S matični...glede garancije...jest sm klical na mimovrste pa so rekl da če je garancije res 5 let, bojo to popravl ampak še kr niso, za WD pa vem da ima garancijo 5 let, samo kako boš pa uveljavljal to garancijo?...pri uvozniku?

kojot: samo 70k te loči od dvojne smrti:D

boštjan ::

za WD pa vem da ima garancijo 5 let, samo kako boš pa uveljavljal to garancijo?...pri uvozniku?

za raptorje je 100% 5let
za JB serijo-3leta
za BB serijo-2leti
Garancijo pa lahko uveljaviš tudi pri samem proizvajalcu,torej WD,le RMA obrazec moraš izplonit in ga skupaj s HDD i računom poslat na WD

frenk ::

Garancijo pa lahko uveljaviš tudi pri samem proizvajalcu,torej WD,le RMA obrazec moraš izplonit in ga skupaj s HDD i računom poslat na WD


...ttorej hočeš rečt naj pošlem na:

Western Digital
20511 Lake Forest Drive
Lake Forest, CA 92630-7741

...sej poštnina pride skor draži:D

frenk ::

prvi minusi telih raptorjev so se pokazali...fsb je šel prej nekje do 225MHz(slab ram), zdej je novi maximum 205MHz:(

boštjan ::

frenk,še prej se pozanimaj pri slo distributeru.jaz sem ti navedel primer,če le tega ni za slo. in je trgovina šla bye,bye,kjer si ga kupil

TribesMan ::

RMA ni tako simpel kot ste vi opisali. Kot prvo tega v sloveniji ne moreš uporabljat, ker imajo tako pogodbo... kot drugič če uveljavljaš RMA moreš poklicat na support od firme tam ti po tvojem natančnem opisu težave dajo neko številko ki jo vpišeš v obrazec, zadevo nato zapakiraš v škatlo pošlješ (na lastne stroške), in potem upaš da bo tvoja prošnja ugodno rešena. Ponavadi je. In če kake 2 tedna dobiš zadevo nazaj. Vendar tega v Slo ne moreš naredit. Pri nas moreš it do distributerja in potem se to zmeni...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

se mi je zdel da je treba do distributerja...ampak bomo o tem potem razmišlal, ko bo crknu, če sploh bo:)

zdele sm zalaufal BF in se nalaga kar precej hitrej, ampak ni pa nobenega 100% boosta...sm pa ugotovu še nekj...niti 205fsb ne dela stabilno...diska sem dal tud na ločeno napajanje(če bi bil slučajno problem v napajalniku) ampak je isto...noče čez 200fsb...nevem zakva ampak men se zdi da tale stvar nekako more jemat takt od fsb-ja...bom mal forume pogledal:)

robio ::

Men dela stabilno na 207x11.5, drugač pa mi v winse pride z 215 sam mu kakšnega Prime95 tud pokazat nesmem:D

frenk ::

no ja sej jest ubistvu med 200 in 205 fsb nisem testiral, bi pa skor ziher delal na recimo 202 al pa 203, ampak to ni to...kolk visok bo šel fsb, je pa tud od diska odvisno...tole me res matra...bomo probal zrihtat oz. vsaj probal zadei priti do dna:)

robio ::

No kr napiš če boš kej pamtnga najdu. Jst moram itak najprej vodno hlajenje zrihtat da bo začeu hladit namest gret pol pa naprej

billy ::

FSB...koliko pa imaš takrat PCI. Glede na to, da imaš ti kontroler preko PCI lahko povišana frekvenca zjebe kontroler in ne raptorja. Škoda res da nimaš kkaki kontroler integriran kar v southbridge.

Glede garnacije nimam izkušenj, samo vem da na WD strani piše da je 5let. Jaz sem tudi preko mimovrste nabavil in se zajebal..ampak 2 leti je dolga doba..če bom še takrat mel to, svaka čast disku :)

Na koliko se ti pa greje raptor? Maš hlajenje za oba?

To je silicon image 6xxx? Bojda ta kontroler dosti boljši od promise...na testih pa najboljše rezultate dal intelov, ki je v SB, ICH6R

robio ::

Sej predno navijaš, frekvenco na pci in agp vodilu zakleneš v biosu

frenk ::

robio: sej je zaklenjana

billy: glede kontrolerja je res škoda da ni integriran v SB in če v parih mescih to ne bo poštiman pri AMD matičnih, bom šel pač na pentiuma...temperature tud še nism gledal, pa tud hlajen ni, samo mam pa 5 120mm ventov(na 12V) v kišti tko da pomoje prevroče mu ni:D...testov kontrolerjev še nisem gledal, ampak če je pa intelov bolši je to samo še en razlog več, da grem na intla...tud na intelu je dost manj problemov s sata

...zdele sm mal gledal po tujih forumih pa nism najdu nč pametnga glede problemov s sata diski...bom probal zdele updejtat RAID bios in poštimat matični bios, pa bomo vidl kva bo:)

frenk ::

EXT p2p -->> 1ms

ena taka nastavitev je v biosu, ki sem jo mogu dat na 1ms namest 30us...pomoje da je to ključnega pomena, poleg tega da sem še bios mal potveakal...zdaj imam fsb spet na 224 in vetrič ki prihaja iz računalnika je spet toplejši:))

...zdej grem pa na šiht:)

Dr_M ::

frenk: sam ti si res en trot...ze Owca ti je reku, da ne bos nic pridobil ce bos nabavu p4 plato.
pa se via ma integriran sata kontroler v VT8237, ki je boljsi od tistega v ich5r.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

Dr_M: če bi pentiuma kupval ga nebi zarad hitrejšega delovanja diskov, ampak zato, ker je pri intelu baje manj težav z navijanjem in zaradi boljše pomnilniške prepustnosti...ampak vidm da se da tole tud navijat, tko da sploh ne bi smel bit problem:)

robio ::

frenk: EXT p2p -->> 1ms. V katerem meniju si to najdu? Jst mam sicer Asusovo plato ampak mogoče je tud pr men kej tazga, čeprov nisem najdu.

frenk ::

evo tukaj piše glede tistega...prvi post nekje na začetku:)

billy ::

Koliko sem jaz enkrat gledal teste par SARA RAID kontrolerjev je VIA res bila malce boljša pri branju, potem pri pisanju podatkov je pa zmagal Intel. Vsi tisti ostali (silicon, promise, ...) pa so kar fajn pogoreli.

Sicer pa lahko greš na P4 z VIA plato...ne rabiš intel chipset :)

Dr_M ::

stvar je v tem, da pri viimenu VT8237 lahko nardis raid 0+1, kar pri intelovmu ich5r ne mores. to pomeni da lahko kombiniras sata+pata za raid, pri intelu mas pa samo sata raid...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

Kombiniranje SATA in PATA nima nič zveze z 0+1, je pa res, da ICH5R ne podpira PATA RAID.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Dr_M ::

Kombiniranje SATA ina PATA nima nič zveze z 0+1

o ja v tem primeru ze ma.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

Glede na to, da obstajajo tako SATA kot PATA kontrolerji, ki podpirajo 0+1, ne nima. Poleg tega, je za 0+1 na VT8237 potreben dodaten SATA kontroler:
RAID Level 0+1 can only be supported on motherboards and systems where support for two additional Serial ATA drives has been added through the integration of the VIA SATAlite interface.

kar hkrati implicira, da kombinacija PATA SATA sploh ni mogoča, še posebaj ker VIA te zmožnosti (začuda?) na svoji strani nikjer ne omenja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr_M ::

Owca ko bos sam to probu, pol pa nam lohk solis pamet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jastreb ::

Frenk kolk si že odštel za oba diska?
Napiši kolk obratov in GB imata!

Jaz imam tudi ABIT NF7-S v2.0. si moral nadgradit bios?

Si FSB pošlihtal?
FSB in External Clock je isto ali ni?
Jaz imam Athlona XP 2100+. FSB sem iz 133 navil na 166, množilnik pa je 13.
Ram mi ne dopušča višjega FSB-ja, sicer pa moram še itak prej vodno hlajenje nabavit, sicer tako ali tako ne morem navijat!
Na računu pa mi piše FSB 266, še boljše če je 133
Ko igram špile je maximalna temp. proc. 54°C, poleti pa je 10°C višja

Zakaj bi šel na pentiuma?
Je res vredno odšteti TOLIKO več denarja?

BTW:
Škoda, da ni nov model, ki ima command queuing, drugače pa luštna stvarca.


kaj je to command queuing?

Zheegec ::

Poglej še druge teme o Raptorju 74GB, tam so linki, drugače je pa to bivša domena SCSI diskov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flisko ::

sem dobu dva raptorja 36GB pa sem dal v raid 0,NORO,pa še glasni niso preveč.Pa še to,fsb mam na 255 pa dela brez problema.Ni kaj super diski.

frenk ::

jastreb: diska imata 10k obratov, vsak ima "36GB" zanju sem pa dal cca. 30k sit +/- 1k sit, problemi s FSB-jem so poštimani:)

...pentium sicer ni toliko boljši kot je tudi dražji, ampak tudi r9800pro ni toliko boljši kot je dražji, pa ga vseno folk kupuje...če hočeš hitre zadeve morš pozabt razmerje med ceno in hitrostjo...razmerje med ceno in hitrostjo/velikostjo je tud pri raptorjih zelo slabo, raptor 74GB se mi pa zdi mal predrag, da bi ga v raid0 dajal...raj nabavm dva scsi diska:)

kihc ::

@frenk:

problemi s FSB-jem so poštimani


koliko pol maš zdaj fsb? Kaj si naredu da te ne zeza več?

Sprašujem ker se tudi sam ogravam za nakup enega takega diska (za 2 še nimam $), pa mi ni vseč ideja da zaradi njega na bi mogel navijat.:\
x

billy ::

Zakaj ne bi dajal 74G raptorja v raid0? Rajši bi 2 skazi? 74G skazi diski pridejo nad 100k. 74G raptor za 60k. Glede na teste pa nekatere prekaša. Da ne omenjam dragega skazi kontrolerja, ki ga moraš dokupiti...

jastreb ::

FSB in External Clock je isto ali ni?
če raid0 veliko bolj obremeni procesor kot če imaš navadno priklopljene diske'
vem da bolj obremeni, samo za koliko procentov približno???
saj pa či ti procesor dela za +/-50mhz ni pomembno, saj itak ni nikol na full obremenjen.

boštjan ::

FSB in External Clock je isto ali ni?

jp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

billy ::

Naj bi bilo tako. Ampak s temi novimi P4 so se zadeve zakomplicirale. Pravijo 800FSB...v resnici je pa 200FSB.

boštjan ::

200x4=800FSB
pri AMD pa 200x2=400FSB
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitri diski proti RAID-u

Oddelek: Novice / Diski
304680 (3509) LuiIII
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507713 (6561) Smorny
»

Katera kombinacija diskov je hitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
332030 (1403) Dami
»

Raptor WD740GD

Oddelek: Strojna oprema
331565 (1136) Spajky
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492151 (1539) billy

Več podobnih tem