» »

Trdi disk - rešitev podatkov po odpovedi

Trdi disk - rešitev podatkov po odpovedi

mightyman ::

Howdy!

Takole, umrla sta mi dva diska, prvi IBM in drugi WD 80.

Nekega lepega dne je PC zmrznil in WD se ni več pobral.
IBM-ov je za silo deloval, ampak vedno slabše (klikanje, šrktanje).

IBM-ov je imel kot kaže že prej težavo (če sem poskusil prekopirati veliko
datoteko na eno od njegovih particij, je PC zmrznil). Tako da je mogoče ta
disk kriv za prerano smrt WD-ja?

V glavnem z IBM-a sem uspel podatke prekopirat z veliko muke. Po več
rebootih ga je bios prepoznal in potem je par minut delovalo. Pomagalo
je, če sem ga ohladil v hladilniku (nasvet sem našel na netu in dejansko deluje).
Prav tako je pomagalo, če sem, ko se je pojavilo škrtanje, disk počasi nagnil,
dokler ni bil v položaju, kjer je lahko prebral sektor. Hecno, ampak deluje ta fora.

Zdaj me zanima kaj lahko naredim za rešitev podatkov z WD-ja?!
BIOS deluje izredno zelo počasi pri prepoznavanju diskov in ga včasih celo
prepozna, ampak nikoli se ne zbuta. Celoten proces je full počasen, tud po
prepoznavanju diska naprej.

A bi pomagala zamenjava elektronike ali je šla mehanika? Ma kdo kake podobne
izkušnje?

Kdo to dela za pametno celo (100-200K sit je malo preveč zame, to mi je nekdo ponudil).

Lp,
MightyMan

K0K0 ::

Odšravfi elektroniko in z alkoholom spucaj kontakte. Baje da da diski velikokrat odpovejo zaradi oksidiranih kontaktov enkrat je nekdo na st (ne spomnim kdo) rekel da mu je na ta način ratalo popravit 95% diskov. Tko da se pomoje splača probat

ql000 ::

ojla!
zgleda da diski ratujejo standardna tema na ST;-) predkratkim sm mel jst post tlele gor, zarad diska (BOOT EROR...), Azrael je pol predlagal, da res odšraufaš elektroniko pa spucaš kontakte. Sm jast še nism mel cajta tega nardit, bom pa drug teden. Ena varianta je ŠKRINJA, zamrzovalna... Za sam postopek glej poste za nazaj; moja tema je bla DISK BOOT EROR, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER... nekaj boš že našu!

LP

Azrael ::

Klik!

Ne zmrzuj diska, lahko dokončmo in za vedno izgubiš vse podatke, ki so še na njem !

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SSH ::

Hi,

jaz mam dost izkušenj s tem, podatke sem reševal že iz 13-ih diskov, od tega sem sem jih 9 rešo, ostalim pa so šli mehanični deliž, zato je blo nemogoče, Lahko probam, nič pa ne garantiram, če te zanima pošli ZS!

Lp, FReAK.

mightyman ::

Imam vse podatke, vseeno hvala.

Ni fora v zmrzovanju, ampak ohlajanju. Daš ga v hladilnik za 10-15 minut in spet dela. To pali, če ne more prebrat določenega sektorja.
Pri mojem IBM-ju je, ko ni mogel prebrati sektorja, nekaj časa "drgnil", potem pa se je izključil (n izginil iz explorerja).
Potem je bilo disk potrebno ohladiti, da ga je bios spet prepoznal. Pač mu je bilo treba malo pomagat, da je prebral
sektor, z ohlajanjem in previdnim premikanjem diska, dokler ni v nekem položaju končno prebral. Kot okrog 30 stopinj
mu je najbolj odgovarjal, na delih diska malo več ali manj. Na koncu sem spravil z IBM-ja vse, je pa bilo treba nekih
20 rebootov z ohlajanjem etc.

WD je pa imel zgleda slab stik in zdaj tudi dela, tako da je rešeno vse :)

nero ::

Men je pa zgleda crknu Maxtor 60GB ATA133 in sicer med formatiranjem, ko je prišlo do 50% se je ustavlo. Ker pol ure ni šlo naprej sem resetiru komp, ko pa sm hotu inštalirat windowse mi po tistem ko napiše intiliasing (al neki tazga), ko bi mogla prit tista modra slika zaslon ostane črn, frizne. Lučka za aktivnost diska v tem času skoz gori, vendar z dotikom ne čutm, da bi se not kaj vrtel. Bios HDD vid.
Ga pol provm dat v hladilnik za 15 min?

SSH ::

Če se ne vrti, je lahk tud mehanika šla, powej nam če se disk slučajno kaj greje al pa kaj takega.
Kar se pa tiče ohlajevanja, pa se lahko zgodi da s tem disku tud škoduješ. Ponavadi pa diske ohlajujejo tisti, ki morajo NUJNO! rešiti neke podatke iz diska, saj s ohlajevanjem lahko dosežeš da disk kratek čas zasilno deluje. za disk pa ti priporočam, da ga daš kakšnemu serviserju, oz. nekomu ki se spozna na to, če je pa pod garancijo, pa ga idi menjat. Če ni mi lahko pošleš ZS, pa ga jaz pogledam če se da kaj storit.


Lp, FReAK.

Dragi ::

pa kaj ste vi že gdaj slišal za cd/dvd-rw pa po nrdite backup?Se splača veste, pa pol ni zajebancije z diski.

nero ::

Sm dal zdaj nov disk not pa tega dal na slave in pri windows loading se ustav. Tistih pol ure dokler sm čaku se disk ni nč segrel.
Kaj na servisu ga bodo provl popravt, al bodo sam vidl da ne delal ter ga poslal maxtorju.
Disk je še pod garancijo, tko da ne bom nč eksperimenturu.

SSH ::

Kar nazaj ga nesi, pa ne v trgovino, ampak vprašaj, ki je najbližji servis, pol pa ga sam nesi na servis. Njim tam pa strogo>:D reči, da maš gor podatke, ki so 'zelo' pomembni in si ne moreš privoščit morebitne izgube, pol pa jih vprašaj, kaj bi lahko blo, pa naj ti oni powejo, kaj mislijo naret z njim.

nero ::

Njim tam pa strogo reči, da maš gor podatke, ki so 'zelo' pomembni in si ne moreš privoščit morebitne izgube.

Ja sm reku tipotu pa je reku, da bom mogu za reševanje podatkov plačat okol 100k SIT :P.
Po moje se ne bodo oni kaj preveč ukvarjal s tem HDD. Vidl bodo, da ne dela ter ga lepo poslal.

tebodi ::

Na resevanjepodatkov.com imajo tako, da ti ne zaračunajo nič, če ti podatkov ne morejo obnoviti... Preverjeno. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354616 (3862) Spajky
»

Mi lahko kdo flasha 2M BIOS

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131128 (966) |SNap|
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310977 (6605) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252207 (1263) windy
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483055 (2247) MadMax

Več podobnih tem