» »

[divXvid] Xoro predvajalniki

[divXvid] Xoro predvajalniki

««
25 / 42
»»

robertto ::

alec999
Tudi jaz sem zelo zadovoljen z FW-jem. Edino, kar mi pa ni všeč je tvoj logotip, ker izniči garancijo v primeru da mašina crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robertto ()

Alec999 ::

robertto >> če te to skrbi imam na strani pod "Links" članek kako spremeniti ozadje. Lahko pa v primeru, da se kaj pokvari s pomočjo elektrotehnika naložiš original firmware, tudi če predvajalnik ne dela. Tako da osebno ne vidim problema.

Lp,
Alec999

SavoS ::

@Alec999

Sem stestiral in ne vidim razlike v višini postavitve podnapisov..... sem primerjal isti film in tukaj sta dve slikici...






Kar se mene tiče bi lahkoostalo tako... le tiste anomalije pod podnapisi me malenkost motijo.... če se jih da odpraviti... drugače pa je super zadeva....

HVALA za nov firmware!!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Alec999 ::

SavoS - Hvala za test, vidim da je una tadruga stvar kriva za bele pikice. Dobiš še en file. ;)

Muzo ::

Alec999, pri nadgradnji 6000ke je checksum error, govorim o verziji ki si jo poslal na mail.

lp

SavoS ::

Ti kar pošlji ni problema... pa če bo treba 20x zapečt in flashat.... samo da zrihtamo.....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Alec999 ::

SavoS >> Sem prepriča da bo treba samo še 1x.

Muzo >> Najlepša hvala, to je zelo pomembna informacija za nadaljne odkrivanje.

Muzo ::

Alec999 ni problema, če boš mel še kej kr pošlji. Ni problem zapečt RW pa sprobat. Sam pač lahko sam tko bl zvečer :)

SavoS ::

@ Alec999.. ravno sem bil pred tv in sem opazil, da se občasno še vedno pojavijo 4 vrstice podnapisov.... če ti je to kaj v pomoč....;)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Alec999 ::

SavoS >>
To pa ziher ni bil Hollywoodski film ;) (tm so samo enovrstičnice)
Novi fw imaš na email-u.

SavoS ::

Hehehe ja pa res ne..... no enivej ... TAKO SE DELA... brez anomalij !!! me :D :D :D zdaj

Torej ti je le uspelo..... BRAVO!! ČESTITKE!

Sliko pa pošljem takoj, ko bo kakšen strežnik dosegljiv.......

EDIT : DODAL SLIKO!!

Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Alec999 ::

SavoS >> Odlična novica, res še enkrat hvala za testiranje in hitri odziv.

SavoS ::

Ej Alec999 ni panike... vse za dobrobit nas vseh.... saj smo zato, da si pomagamo in delimo izkušnje in nasvete :D

No sem zasledil, da si lahko daš drugo sliko za ozadje hmmmm torej lahko tebi pošljem eno sliko in bi mi jo ti lahko stlačil not v firmware al kako ???
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Alec999 ::

SavoS >> načeloma tebi, ker si testiral lahko. Drugače pa dobim že tko preveč pošte vsak dan z različnimi vprašanji in zahtevami tko da ostali naj si prosim preberejo članek.

SavoS ::

Hehe saj veš, da sem se hecal... te popolnoma razumem, da imaš polno pošte in vseh teh vprašanj okrog tega.... no bom počakal, da bo minilo še 6 mesecev garancije, po tem pa se lahko kaj zmenima... ;) Vglavnem, da zadeva špila tako kot mora.

No Vseeno še enkrat HVALA za tvoj trud in predelavo! :))
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Alec999 ::

Seveda pa nisem pozabil tudi na mlajšega bratca Xoro hsd-310. :D

Sedaj je možen dolpoteg tudi za ta predvajalnik, lastnosti in končni izgleda pa so podobni tistemu iz Xoro 415 v1.1.

Lp,
Alec999

Alec999 ::

Posijalo je sonce v moji glavi in uspelo mi je razbiti checksum za Xoro hsd-6000. 8-)
Firmware sledi v nekaj dneh.

Lp,
Alec999

Alec999 ::

Saj ni res pa je ... firmware za Xoro hsd-6000 je začuda že tu. :D

Tale firmware je res posebnež, saj je 3 mesece novejši kot tisti na www.xoro.si. 8-)

Novosti so takšne kot pri Xoro 415 in 310 in še marsikaj glede na prejšni fw.

Zdaj pa k bistvu:
//------- v1.0 --------//
+ Windows code page 1250
+ white Tahoma fonts on transparent background
+ character size 34px
+ white dots fix
+ code ver: IDE41521PS2-MAS
+ product id: 5708.030915
+ built on firmware dated 29-11-05
//---------------------//

Za pogumne v hlačah dolpoteg TUKAJ.

Lep pozdrav in lahko noč,
Alec999

SavoS ::

Super!

Vidim, da si vse te firmware že lepo naštimal za dolpoteg na svojo stran.... ka naj rečem.... congrats......ŠE VELIKO TAKŠNIH PLODNIH DNI :D

Če pa rabiš kakšen fimware za Xoro HSD415 stestirat pa le pošlji mejl.... z veseljem bom flashal in testiral za dobrobit nas vseh ;)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Yossarian ::

Alec999, na svoji strani pod 415 imaš dva FW-ja. Novejši je torej tisti z dne 16.1.2006, kajne? Jaz sicer nisem opazil tako izrazitih spodnjih robov, ampak to je mogoče zato, ker imam bolj majhno TV in so podnapisi že sami po sebi manjši. Ko pridem domov, bom še tega novega sprobal. Že vnaprej pa hvala. Res si se potrudil.

Je že kdo sprobal, koliko znakov lahko daš v eno vrstico, da ti jih ne meče v dve? Pri zadnjem uradnem jih je bilo 32.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Muzo ::

Alec999, popoldne/zvečer testiram checksum za Xoro 6000.

lp :)

Muzo ::

Sem testiral. Checksum errorja ni več. Podnapisi se mi zdijo sicer za malenkost premajhni, najbrž čisto stvar osebne odločitve, predvsem pa bi jih premaknil nekoliko višje, sedaj so čisto na dnu.

Velikokrat so še vedno v 4ih vrsticah, tega problema prej nisem oprazil. Se da na tem še kaj narediti? Drugače pa črke so izredno lepe, checksuma ni več, skratka super. Edino če bi se dalo kaj narediti še z višino, da bi bilo spodaj vsak kak centimeter prostora, če pa ne pa nič, bo tako tudi OK, samo malo se bo treba navaditi :)

lp

simon1980 ::

Alec999

a lahko poveš kakšna je razlika med uradnim FW HSD310 4.1.52.3 in tem tvojim prosim

hvala lepa in LP

SavoS ::

@Simon1980 - razlika je sledeča: podnapisi so manjši in so postavljeni bolj spodaj ob robu ekrana.... kaj več bo pa Alec999 povedal....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Yossarian ::

Alec, problem. Zdaj sem malo sprobaval, koliko znakov lahko dam v eno vrstico in sem prišel do ugotovitve, ki ni nič kaj vzpodbudna - 31 znakov. Zakaj je tako? Ali je možno, da to ni odvisno od fonta temveč od česa drugega? Škoda, pa tako sem se veselil. Če ne boš mogel pogruntat, v čem je catch, bi te pa prosil za eno majhno uslugico: originalni, ta zadnji FW priredi tako, da naj imajo črke takšno prozorno ozadje, kot je v tvojem FW-ju, tako da se bodo na belem boljše videle. Mogoče bi poskusil kontaktirat s krhotom, ki pa je imel v redu FW (HSD415_v41522_arial_narrow_CE_bold_20px_2005-04-01), ki je spravil več črk v eno vrsto, vendar je bil previsoko postavljen. Vseeno hvala za tvoj trud.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Alec999 ::

simon1980 >> tako kot je SavoS povedal

edenpač >> bom pogledu, če se da kaj narediti mogoče ta predvajalnik drugače gleda oz. seka podnapise. Vsekakor poglej kako si testiral, da nimaš po 31 znakih v podnapisih novo vrtico.

simon1980 ::

a so se komu zdeli preveliki v uradni verziji FW???

robertto ::

alec999
Tudi jaz imam isti problem z podnapisi (imam 415-ko) kot edenpač. Mislim, da bi bilo potrebno povečati na več kot 35 znakov v vrstici. Seveda, če je to sploh mogoče.
LP

Alec999 ::

Se strinjam, da bi bilo treba povečat na 35-38 znakov vendar še premišlujem kaj točen v temu fw-ju gleda.
Ali ma že hardcodano 31 znakov ali so samo fonti preširoki za več.

Če mi en prešteje original k so 40px pa mojih 34px koliko "a-jev" pride v eno vrstico bom vedel.

1
00:00:00,040 --> 00:01:34,830
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



200 malih a-jev ;)

original je 20px širok
moj pa je 14px širok

Lp,
Alec999

robertto ::

Pri originalnem FW gre 30 malih a-jev v vrstico, ki segajo od začetka do konca vidnega polja ekrana.

Alec999 ::

Kaj pa pri modificiranem?

robertto ::

Modificiran pa 32 , je pa še prostora do roba ekrana, na vsaki strani po cca 10 cm.

robertto ::

Se poravljam. Je približno 5 cm prostora na vsaki strani. Napačna AUGENMASA. Se oproščam.

Alec999 ::

robertto >> hvala za info... me je zdele kr presenetl samo za 2 črke razlike 8-O

Yossarian ::

Alec, če ne bo šlo, nam daj vsaj na zadnji uradni FW podlago za podnapise, kot je v tvojem FW-ju, ali pa črno obrobljene črke. Meni je vseeno. Kar se bo pač dalo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

lm44 ::

Lepo, da se spet dela na firmware-u. Zelo bi bil vesel, če bi nekdo pomaknil podnapise višje, v samo slike, za tiste, ki imamo 16:9 tv-je... Če je seveda to možno. Hvala in lep pozdrav.

Pa še to, a kdo ve kodo za Xoro 415, za daljinca? Rad bi z daljincem od receiverja upravljal tako dvd kot tv, pa ne vem kode...

sotlerx ::

Im44
Če imaš na seznamu univerzalnega daljinca firmo XORO potem ni problem,kar se tiče podnapisov komi so premaknjeni mal dol,najdi si originalni FW pa ih boš imel bolj gor.
LP
sotlerx

lm44 ::

Ja, saj težava je v tem, da kode za Xoro ni na seznamu. Sem že mal po netu gledal, pa nisem nič pametnega našel.

Pri podnapisih je križ, da tudi originalni niso dost visoko, oz. je težava v tem, da bi vedno morali biti na spodnjem robu slike, ne ekrana. Kar pa je verjetno težko narediti (ko sliko raztegneš čez cel ekran, se podnapisi pomaknejo nižje in jih ne vidiš, ker so v veliki večini v črnem robu).

sotlerx ::

Im44
Torej ti imaš pol TV 16:9 in ti je slika če predvajaš Dvix zasede poln ekran na TV,in praviš da ti podnapisi izpadejo spodaj van ekrana.Ali sem prav razumel.
sotlerx

lm44 ::

Ja, nekako tako. Večina divx filmov je v formatu 4:3. Če na tv-ju nastavim tak format, je slika znotraj ekrana, na vsako stran pa je še dosti prostora. S tipkami na daljincu lahko potem proporcionalno razširim sliko na vse štiri strani, seveda do toliko, da imam vso .S tem pa se podnapisi pomikajo navzdol in se jih ne vidi. Lahko bi gledal divx v 16:9 formatu, ampak je slika seveda popačena (vsi so malo bolj debeli...:) ). Zato bi bilo super, če bi se dalo podnapise nastavit tako, da bodo vedno v sliki, ne pa na robu ekrana.

robertto ::

Če bi rad imel podnapise bolj visoko, naloži starejši FW (4.1.52.1 ali 4.1.52.2), ker so imeli bolj visoko postavljene podnapise.

Yossarian ::

Alec, kako kaj napreduješ s popravkom FW-ja glede teh vrstic? Kot sem že rekel, bi bil za začetek zadovoljen, če bi samo dal podlago za podnapise na uradni FW.:8)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Alec999 ::

edenpač >>še študiram kaj vse vpliva na število prikazanih črk. In pa kaj narediti z 16:9 ekrani. Drugače pa se bom sedaj raje skoncentriral na pisanje diplome in iskanju službe. :D Tko da dokler nebo slednje pošlihtan bo nažalost bol slabo s popravki.

Yossarian ::

Jasno, da je diploma na prvem mestu in glede na tvoje znanje sem prepričan, da jo boš opravil brez problema. Malo bom še tečen. Samo za to obrobo te prosim, če nisem preveč tečen. Nič drugega, samo tota mala obrobica. Bitte, verjetno bi jo tudi drugi imeli. Če ti bo čas dopuščal, seveda. Mogoče kot odmor med pisanjem diplome.8-O :D
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MaCoFaCo ::

Zanima me če Xoro 415 uspešno prebavi takšen DVD:

->mapa1
  ->posnetek11.avi
  ->posnetek11.sub
  ->posnetek12.avi
  ->posnetek12.sub
  ->...
-mapa2
  ->posnetek21.avi
  ->posnetek21.sub
  ->...
...
->mapaN
  ->...

sotlerx ::

MaCoFaCo
DVD lahko sprejme 6 filma 6x1CD ali 3x 2CD.Boljš da tega ne počneš ker ti iz prakse povem da ti lahko predvaja vseh 6 kar je mal verjetno,rajši posnami gor film ki ima 2CD-ja.Lahko 2x 2CD
posnameš.Drugač probaj sam 6 filmov posneti na DVD RW pa boš videl kaj se bo zgodilo.Pa še to rajši ih ne dajaj v mape.
LP
sotlerx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sotlerx ()

Zako ::

seveda ga prebere, podnapise si lahko itaq izberes pred predvajanjem (postavis se na podnapis in pritisnes "subtitle")
Edino ko je konc 1 dela filma (cd1) avtomatsko preklopi na drugi del (cd2) , takrat pa mores dat "stop" in izbrate podnapise pa "play"

LP

P.S. Kupili smo Panasonic SC-HT535 domaci kino. Stvar je zelo dobra glede zvoka (160W RMS trga v veliki sobi). Slabost:
- ne bere MP3-jev iz DVD, ampak samo iz CDja
- podnapisi so manjsi kot na originalnem XORO 415 firmwaru, prikaze slo znake (č,ć,š,ž)
- podnapisi so na crni podlagi in centirirani na spodnjem delu slike
- podnapise vrze tudi v 3 vrstice
- bere dolocene kodeke ki jih xoro ne (mislim, da je to qpel)
- rad bi samo izboljsal firmware oz. vecje crke
- glasnejsi pri delu kot XORO vendar se to ne opazi pri takem zvoku:\

LP
Zako je zakon!!!

sotlerx ::

Zako
Seveda bere DVD ,ampak če imaš 6 filmov na DVD dostikrat ne poredvaja vseh,samo prvega in mogoče drugega.
LP
sotlerx

SavoS ::

Heh kako to misliš, da ne predvaja vseh???

Pač označiš vsakega ročno!
Najprej označi podnapis, nato pa še film, in ti bo špilalo 100%, pa če bi bla 2 filma gor na DVD, ali pa 100!!!;)


P.S. moderator naj popravi tole temo, da nebo tako široka in je treba uporabiti drsnik, da lahko bereš v eni vrstici na 1280x1024.... huh kako šele zgleda na 1024x800 >:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Yossarian ::

sotlerx, jaz do zdaj s tem nikoli nisem imel problemov. Vsak film v svojo mapo (s podnapisi zraven) pa špila brez problema. Še nikoli se mi ni zgodilo, da mi zaradi tega ne bi predvajlo kakšnega filma.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.
««
25 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724385 (8999) bizi72
»

Zunanji HDD DIVX predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
51477 (1303) Alec999

Kateri dvd, dvix player kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121496 (1277) Stepni Volk

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142195 (1935) Stepni Volk
»

Kateri Divx predvajalnik kupiti svojim staršem?

Oddelek: Kaj kupiti
152519 (2081) Yossarian

Več podobnih tem