» »

Bios mi ne najde diska!! (na prenosniku)

Bios mi ne najde diska!! (na prenosniku)

Ajnstajn` ::

Kupil sem novega prenosnika v nemciji in bi ra zbrisal windowse in dal gor angl.
pa ne morem, ker ko jih hocem instalirat, ven vrze, da ni diska.
ko grem v bios mi pise, da ni diska.
Po moje bi rabo neke driverje za disk, a kaj, ko nevem, kako je disku ime.
iz tega jaz nevem ugotoviti, kaksen disk je.
slika1 in slika2
Disk od VIA mogoce...?
WTF??
prosim pomagajte..
//

Tomay ::

Disk ponavadi vidiš v device managerju.
Če je sata disk včasih rabiš gonilnike, ob instalaciji windowsov.
Poglej tu.
Mislim, da bi v tem paketu morali biti tudi gonilniki za instalacijo.
Voodoo 4Ever

TriDvaEna ::

1 kot 1 pri prenosniku lahko vidiš če je SATA samo v BIOS-u.

Kateri prenosnik?
Kateri disk?
Kako je BIOS nastavljen?

Na UBCD (Googlaj) imaš vse HW teste s katerimi lahko ugotoviš, je HW ali?

Ajnstajn` ::

Koncno sem nasel, kateri disk imam.
Po tej serijski stevilki ST98823AS sem zvedo da imam
tega
Vezano pa mam 2 taka diska v Dual raid 0/1.
V biosu mi ne prepozna diska.
Ko grem tam pod nevem na pamet kak se ze rece, mi pise samo CD enota. Druge enote sploh ni videti. Ko pa tam gledam, pod boot device, pa obstaja hard disk.
//

Ajnstajn` ::

pa se to, kako lahko shranim sliko iz BIOSa, da bi vam pokazal??
//

Opkow ::

Vzemi fotic v roke, pa slikaj. Druge variante ni...

Kaksen prenosnik, pa imas to? Nekak se mi zdi cudno vse skupi.

Ajnstajn` ::

imam pa tega prenosnika
//

Izi ::

Ajnštajn, popolnoma si zmeden :D

Praviš, da imaš delujoče Windows na računalniku, kar pomeni, da je vse vredu z BIOS-om in diski.
Praviš, da imaš 2 Seagate SATA diska v RAID polju. BIOS ti zazna torej 2 diska.
Pozabi na BIOS, da ne boš kaj pokvaril.
Če hočeš v prihodnosti instalirat Windows povsem na novo rabiš samo driverje za SATA diske na disketi.

AMPAK...

Če hočeš samo spremeniti Nemške Windows v Angleške ne rabiš popolnoma nič instalirati na novo !!! :O
Windows so v osnovi vedno angleški, jeziki so samo language pack, ki ga nainstaliraš na koncu.
Ko si kupil Windows si dobil 2 CD-ja. Na enem so Angleški Windows na drugem pa language pack za jezik, katerega si pač vzel.

Torej ti samo odinstaliraj Nemški language pack in Windows bodo spet Angleški. To je 1 minuta dela. |O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Utk ::

Ne ne, nemški windowsi so res nemški. Tudi inštalacija pa vse. Hehe, čist enakopravni pa spet nismo no:D

Izi ::

Uh, to pa nisem vedu :8)
Potem bo treba pa nanovo instalirat.

Ajnstajn` ::

Ja cist nemski so in bi jih rad kompletno odstranil, namestil angl. winse in diska hkrati povezal v RAID 0.
Trenutno pa imam 2 diska povezana v RAID 0/1. (mislim) (imam 2 particiji in vsaka 80GB in sicer ne vem, kaksna vrsta RAID je to)
Zanima me pa, kako bi dal, da bi vse skupaj najhitreje delovalo??
Nebi najboljse bilo RAID 0 ?? Kako bi to naredil? JA pa imam pa tale RAID controler.
To je hardwerski ne??
zdaj me pa zanima se glede tega kot si ti Izi povedal, kako naj instaliram SATA driverje z disketo, ce pa prenesnik nima disketnika??
//

mat11 ::

Sam sem imel podobne probleme, isto pri računalniku FSC samo pri modelu 1439, imel sem italjanske windowse in še home verzijo, jaz sem pa hotel pro angleško, poglej na tem forumu imaš par rešitev: FSC forum Sam sem z NLITE dodal vse driverje iz priloženega cdja na inštalacijski disk od Winpro in zadeva je delovala.
mat

Ajnstajn` ::

Jaz bi zdaj najraje imel RAID 0 in pol angl. winse pro, pa mi lahko kdo pove, kako bi to naredo.?
in ce se lahko da vec particij, ko imas RAID 0.??
//

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Najprej si najdi vse driverje, ki jih potrebiješ.
Pojdi na domačo stran svojega računalnika:
http://www.fujitsu-siemens.com/support/...
vtipkaj da imaš "AMILO M3438G"
in downloadaj vse driverje
Tam imaš najnovejši BIOS,
rabil pa boš Chipset driverje, SATA driverje, driverje za zvočno kartico, LAN driverje, driverje za grafiko, ...
Nato pojdi še na "Manuals" in downloadaj potrebna navodila.
Vse driverje odkompresiraj in si jih posnami na en CD, da boš lahko med instalacijo Windows in po njej dostopal do driverjev, ker predno boš nainstaliral LAN driverje ne boš imel dostopa do interneta.

Drugače pa nastavitve BIOSA imaš z tipko "F2",
Na "F12" imaš Boot menu
z tipko "TAB" pa prideš v RAID BIOS. Tukaj nastaviš željeno RAID polje.

Tomay ::

To si dol potegni. To je enak gonilnik, kot sem ti že prej dal link samo, da je ta z siemensove strani.
Vsebino mape DrvDisk skopiraj na disketo, ki jo uporabiš pri instalaciji windowsov s pritiskom F6.
Voodoo 4Ever

Izi ::

Nima disketne enote !!!
Link sem mu pa že dal, ker bo potreboval tudi ostale driverje.

Najprej si mora kupiti disketno enoto, ker drugače ne bo nikoli naložil Windows na SATA disk njegovega prenosnika.
WindowsXP omogoča samo prenos dodatnih driverjev z enote A: in iz nikjer drugje.

Videl sem, da prodajajo tudi zunanje disketne enote, ki jo vtakneš v USB. Verjetno bi šlo tudi tako.

mat11 ::

Ma kakšen disketnik, driverje integriraš v inštalacijske windowse-
mat

Izi ::

Tvoja varianta je bistveno težja kot kupiti floppy enoto >:D
Seveda se da, ampak človek se komaj kaj spozna na računalnike, potem bo pa kar driverje integriral v Windows CD.

mat11 ::

To jaz ne vem kakšno je njegovo znanje. Je pa zato moja varianta BISTVENO cenejša(zastonj)8-) Pa saj ni tako zakomplicirano če se držiš navodil on NLITU, tudi sam sem to prvič delal. Aja pa še to določeni FSCji ne delajo z vsemi flopiji.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

Ajnstajn` ::

hvala mat11, sem uspel:) :) . NLITE mi ni deloval, kot bi moral, enostavno bilo je isto, kot ce jih nebi integriral. Pol sem pa nasel tegale in s tem ni bilo nobenih tezav. Hvala mat11 res se 1x:) ;)
//

mat11 ::

Lepo, jaz sem ti pa ravnokar hotel dati sem prepise iz forumov. Upam da boš zadovoljen z FSCjem.
mat

mat11 ::

Pa bom vseeno dal, če bo kdo drug rabil:

Sorry for up an old topic, but I'm already recieve two letters from people who want me to explain the resolution of problem in more details. I think that would be better publish here my answer.

You can download correct and latest driver of SATA controller
from the fujitsu-siemens site
(http://www.fujitsu-siemens.com/support/...
Then you need to download program nLite http://www.nliteos.com/download.html,
or any other program for building Windows installation images.
For note, you can download nLite only by browser, not by Reget
or FlashGet etc.

With this program you need to integrate your SATA driver in Windows XP
installation image. I advise you to integrate chipset, video and other
drivers too. Do not forget that SATA driver is the text mode driver.
Program will ask you about your confidence for that. And do not forget
that you need bootable setup image. Burn this image on CD.

When you did this you can boot from created CD and enjoy the
installation process.

Good luck, I was glad to help you
Ěčőŕčë
mat

skurjenc ::

Heh.. no pa sem še eden tistih, ki so naleteli na to težavo. In sicer sem imel probleme z laptopom pa sem ga na hitro formatiral. In sicer sem pred formatiranjem izklopil diske sedaj pa jih več nemorem vklopiti ker seveda ne najde driverjev za njih.. Program NLite sem povlekel ampak ne vem ravno veliko o tem programu zato me zanima če je že gdo imel ta problem če lahko pove kako deluje.. In ko že naredim .iso datoteko z njim, jo moram zapeči na prazen cd kot sliko ali na winse... ?

aham.. pozabil sem povedati da potrebujem IAA driverje ki podpirajo AHCI mode :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skurjenc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri nalaganju Windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
112889 (2777) Invictus
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474792 (3374) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415959 (4822) fredyjetle
»

Formatiranje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
233830 (3328) Leks
»

Kateri disk 200 gb

Oddelek: Kaj kupiti
131322 (993) ganzi

Več podobnih tem