» »

XML datoteka in šumniki

XML datoteka in šumniki

rkasteli ::

Spravu sm se pisat eno XML datoteko in mam ful probleme z šumniki.K sm pisu english verzijo je slo vse brez problema pr slovenski mi pa šumnikov noče pokazat.Mi lahko kdo pove kva moram še not vstavt da mi bo šumnike bral?
rkasteli

NavadniNimda ::

[?xml version="1.0" encoding="utf-8"?]
(Namesto [ in ] daš znak za manjši in večji)

Tole gor je v prvi vrstici dokumenta. Glej, da bodo šumniki kodirani v utf-8 v datoteki. Na kateri platformi to delaš? Če so Windows, imenuj datoteko "test.xml", odpri v NOTEPAD, dej uno zadevo gor notri, dodaj root element in reci SAVE AS... in shrani v UTF-8 formatu. Če boš od kje prenašal, se ti lahko pofedlajo šumniki, zato preklopi z levi-alt-shift na slovenski nabor v obeh oknih.:|

krho ::

Uporabi PSpad, ter meni Format/Utf-8 za pisanje. In vsekakor poslušaj prvi nasvet od NN.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

rkasteli ::

Mi dela zdej hvala.To nej bi bla drugač tekstovna datoteka za en java klepet pri internetni strani.Kdo ve mogoče kako prevest tele stavke da bodo v slovenščini smiselni?Tale encryption mi mal nagaja tko da ne vem kok neki smiselnega v slovenščini napisat.

value="Encryption key invalid" />
value="Encryption not enabled" />
value="Encryption failed - site does not exist" />
value="Encryption failed - site required" />
value="Encryption failed to initialize" />
rkasteli

NavadniNimda ::

To lahko pustiš kar tako kot je in se potrudi, da ne bo prišlo do teh "stranskih katastrofic"! :D

rkasteli ::

Ko bom pa naredu stran brez "stranskih katastrofic" pol pa častim cel forum jedačo in pijačo ;)
rkasteli

NavadniNimda ::

Samo hrabro - če ti kaj ni jasno, na plan z vprašanji!8-)

In ne pozabi - ko ti bo to uspelo, bo toliko ploskanja na tem Forumu, da bo treba nabaviti ear muffs - dušilnike zvoka, ki jih uporabljajo topničarji, strelci na streliščih, avio-mehaniki in nekateri "bolj progresivni elementi" na partijskih sestankih.;)

rkasteli ::

No pa je že problem tuki :) Ravnokar sem vstavil svoje xml prevode v java aplikacijo in mi noče brat šumnikov.XML datoteke so v UTF 8 formatu,zdejle k sm pa začel sestavljat zadevo sm pa opazu da je cela klepetalnica napisana v XML datotekah pr katerih v vrhu piše < version >7.0.035< /version > .Šele dons sm dobil celotno aplikacijo tako da prej nism mogu zadeve stestirat niti nism vidu kako je cela napisana,me pa zanima če mi lahko kdo pove kako spremenit zadevo da bere tud moje XML datoteke z šumniki v javi.Oziroma kaj moram sploh iskat v aplikaciji da bi to lahko spremenil.Java ni ravno moje najmočnejše področje,tko da bi bil vesel vsekakršne pomoči.
rkasteli


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[UWP] [C#]

Oddelek: Programiranje
424019 (2049) BivšiUser2
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196540 (6077) SPEEEED
»

mysql baza + šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
103931 (3648) sedovsek
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423513 (2603) krho
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403917 (3323) Tr0n

Več podobnih tem