» »

problem z novo particijo diska

problem z novo particijo diska

mihax00 ::

Imam sledeč problem ne znam v Visti dodeliti ves nedodeljen prostor novi particiji D:
kot je vidno na sliki imam nekaj prostora na levi strani particije C: nekaj pa na desni
in samo prostor, ki je desno od particije C: lahko dodam v C: ali usvarim novo D: prostora na levi strani pa ne morem dodelit k D: ampak zopet lahko ustvarim samo novo F: ...
prosim za pomoč :/

solatko ::

Težko boš to rešil v visti (osebno še nisem poizkusil), na netu imaš nekaj programov za urejanje particij, ki to delajo tako, da ne izgubiš podatke. Jaz uporabljam Acronis disk director suite (plačljivi program). Kolikor sem gledal, je s pritiskom na okno particije podana možnost skrči ali razširi, jaz bi poizkusil raztegnit particijo C v levo, potem pa če hočeš novo particijo, skrčiš to isto particijo iz desne strani, potem pa unlocated prostor narediš particijo.

imagodei ::

GParted je zastonj...
- Hoc est qui sumus -

mihax00 ::

ja vidim da se bo treba poslužit ostalih orodij winsi niso sposobni izvedet na videz zelo preprosto opcijo :/

solatko ::

Winsi tudi narjeni niso zato, imaš pač mnogo orodij za delo z diski in zakaj bi jih morali vsebovati še winsi.

kixs ::

ja vidim da se bo treba poslužit ostalih orodij winsi niso sposobni izvedet na videz zelo preprosto opcijo :/


Laiku je na videz vse preprosto :))

Kako ti je to sploh ratalo naredit?

Na tvojem mestu, ce nimas veliko podatkov, bi malo drugace organiziral particije na disku. Vsaj na dve.

C: ... 30-50GB - OS in programi
D: ... ostalo - za podatke (My Documents mapo tudi preneses na D:)

PS:
Sicer pa lahko to "levo" particijo enostavno mappiras na D: disk v eno mapo. Torej ne rabis naredit pogona F: Vseeno pa je najbolj pametna varijanta razdelit disk tako kot sem napisal.

lp

solatko ::

kixs97 - Še vedno se najdejo uporabniki, ki imajo na 1TB diskih samo eno partijijo in gor vse podatke, ko se zadeve sesujejo, pa jok in stok. Kadar urejam kakšen računalnik, mu obvezno naredim vsaj dve particiji in uporabniku tudi razložim, zakaj tako. Sistem lahko sesuješ vsak teden, pa ne boš ob en pomemben podatek. Je pač potrebno uporabnike učit, ker reševanje podatkov je zamudna in največkrat hudičevo draga zadeva. Kako mu je ratal tako kolobocijo na disku nardit, pa tudi meni ni jasno, je pa res, da v življenju vidiš marsikaj, tako, da me tudi take umetnije ne presenetijo.

mihax00 ::

cakte, cakte ne mi zdaj od backupih pa kako je najbolje!
Ker ravno to hočem narediti 20giga particijo samo za backup sistema ker ima vista dobro orodje za le to!

kako mi je to sploh uspelo prenosnik je bil že OEM naložen in je imel particijo C:(OS) in D: ki je bila 10giga in poimenovana (RECOVERY) in ker mi je že v začetku 10giga premalo jo moram povečati na 20+ in kar sem jaz naredil je da sem D: izbrisal C: zmanjšal za 10 potem sem pa hotel 10+10 združiti v 20 ki bi bil novi D: pa ne gre ... ker so winsi očitno trdi ...

za podatke pa lepo skrbi zuzanji disk ...

kixs ::

Noben backup se ne dela na isti disk. Za backup uporabi externi disk.

PS:
Sicer se mi je pa zdelo, kako je prislo do te zmede s particijami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov disk in stare particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
81282 (1055) denisbegood
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155731 (2881) Hanzi77
»

spreminjanje particij...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212168 (1647) superb_
»

Windows 7 ne mapira particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71604 (1532) kroky
»

Disk je prazen, javlja pa da je zasedenih 11Gb!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131977 (1772) zee

Več podobnih tem