» »

LCD TV 82cm Full HD

LCD TV 82cm Full HD

Sami ::

Živjo,

kupujem novi LCD TV, diagonala mora biti 82cm, na ceneje.si sem gledal SONY LCD TV KDL-32P3600 , dobi se ga že za 408EUR, je za tak denar dober nakup ali mi priporočate kaj drugega v istem cenovnem rangu?

Hvala!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Yoxi ::

Kupil sem LG 32LH3000 ki ma za moje pojme vse kar pričakuješ od LCD televizorja za 456€ prek mimovrste in sem fenomenalno zadovolen..... Moje mnjenje...
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

wired ::

Kupil sem LG 32LH3000 ki ma za moje pojme vse kar pričakuješ od LCD televizorja za 456€ prek mimovrste in sem fenomenalno zadovolen..... Moje mnjenje...


@Yoxi: Tudi sam sem ravno pred nakupom tega LCD TVja. Ali mogoče lahko potrdiš, če zadeva podpira AAC? Hvala!

Yoxi ::

AAC ???
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

nuclear ::

LG 32LH3000 best price/performance in teh range of 32 inč. + lahko shekaš da ti iz usbja bere mp3, in h264 full hd video.
AAC podpira itak
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

wired ::

@nuclear: Najlepša hvala! Sicer sem že od LG-jevega support-a dobil odgovor, da naj bi podpiral AAC, vendar zihr je zihr:)

BTW: A je mogoče kdo na tem LCD-ju preizkusil delovanje testnega RTVSLO HD kanala?

kokoon ::

RTVSLO HD kanala?
[kokoon]

wired ::

RTVSLO HD kanala?

Mislil sem na testno oddajanje kanala v HD-ju z oddajnika na Ljubljanskem gradu.

nuclear ::

A sploh ktera hiša oddaja full hd ali vsaj 720p? A tiste 24ur novice so HD?

Men sploh ni jasno, kje bi lahko stestiral svoj TV v HD, razen pri hd filmih..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

neres ::

Men sploh ni jasno, kje bi lahko stestiral svoj TV v HD, razen pri hd filmih..

V Ljubljani s sobno anteno. ;)

Se mi zdi da RTV Slo HD oddaja v 1080i..

Tudi mene zanima, če vse televizije z mpeg4 DVB-T podpirajo tudi HD signal. Ker v naslednjih letih je pričakovat več takih programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

wired ::

A sploh ktera hiša oddaja full hd ali vsaj 720p? A tiste 24ur novice so HD?

Men sploh ni jasno, kje bi lahko stestiral svoj TV v HD, razen pri hd filmih..

Iz oddajnika na LJ gradu lahko LJ in okolica sprejema testni HD(1080i) kanal(razen če ne oddaja več). Na ta način lahko preveriš če tvoj DVB-T tuner predvaja/podpira kanale v HD in ne samo SD.

Glede podpore samega TV-ja pa je kot si rekel: priklopiš računalnik/HD player na TV, nastaviš ustrezno ločljivost in to je to.


PS. Vidim, da me je neres malo prehitel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wired ()

rok_p ::

LG 32LH3000 v Technomarketu za 467 EUR:)
rok

Yoxi ::

Na moji kabelski EVJ na območju Zasavja imam samo en HD 720p kanal- arteHD. In je slika superca, drugače so pa večinoma SD kanali.

Imam pa jst eno vprašanje. Malce sem raziskoval svoj 32LH3000 televizor. Zakaj ne najde nobenga radia na kabelski ? Od moje brat ima Samsunga, nevem modela in lahko posluša radiske kanale prek tvja....
A je potrebno to uklopiti v tistem skritem meniju ko tišiš OK na tv in pilotu ? Jst sicer ne morem dostopat do tega menija ker imam verzijo 3.40.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::

Aja na Mimovrste je 456,09 € :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Sami ::

Odločil sem se za LG-ja 32LH3000, zanima me samo še glede USB vhoda, po netu sem gledal da je samo za servisne storitve, ali ga lahko tudi uporabljaš za gledanje videa?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Yoxi ::

Lahko samo ukopit ga moreš v skritem meniju.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Mitja358 ::

Mene pa zanima kaj je bolje kupiti za gledanje TV-ja iz cca. 2.5 metra razdalje. 32" Full HD ali 37" Full HD? Sem slišal, da prevelik TV ni dobro met, da te oči bolijo če gledaš iz majhne razdalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

djordjevic ::

Eh, prevelik ne more biti. Diagonala je običajno omejena na globino denarnice. ;) Jaz gledam zdaj 32" z 2,5-3m in sem še pred kratkim razmišljal, da bi kmalu nabavil 47".
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mitja358 ::

Saj cena je skoraj ista. Za 32" smo mislili vzeti 200 HZ LG za cca 800EUR. To je tista SH8000 al kaj že je, slim verzija. Največ možno pa je 37", saj je odprtina za TV majhna. 37" bi še šel noter, 40" LED pa več ne.

Ali pa če vzamemo Samsungovo 32" LED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Spajky ::

Vzami največjega ki še gre v plac 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

djordjevic ::

+1, zdaj k sreči 5" diagonale ne pomeni 400-500 evrov kot takrat, ko sem tv kupoval jaz.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mitja358 ::

A se splača dodati enih 200EUR za LED?

BALAST ::

Moje mnenje, ko sem gledal v trgovinah Samsung serije b550 in b6000 se razlika definitivno NE SPLAČA.

Mitja358 ::

Samo če pogledaš na 40% manj porabe se ti razlika povrne, pa še črna je črna. Nevem no.

Sami ::

Preveril sem povsod in LG-ja 32LH3000 nimajo nikjer več, razen v BigBangu in HarveyNormanu, ampak 550EUR pa ne dam. Kdo ve kje ga kupiti, da ga dobim prej kot v 30dneh? Na enaa.com, mimovrste.com in nakupovanje.net je dobava 30dni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

EEDEEOT ::

zagnjavi vsem ponudnikom za dobavni rok

klik

ales400 ::

pozdravljeni, sem tik pred nakupom tv LCD, ker pri nas ni možnosti kabelske sprejemamo signal preko hišne antene in analog sat sprejemnika... zanima me ali se sploh splača kupit lcd tv za tak signal... ker nebi rad gledal neke kockice na namesto nogometne tekme... :)

kaj morem poštimat da bo slika ok?
če se da čimprej kaj napisat ker jutri grem po tv..
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

allex ::

po mojem se ti ne splača, če imaš možnost gledanja samo SD kanalov, razen če nekaj pomeni tudi tanka zasnova in varčnejša poraba.
sicer pa si glede na omenjeno kupi zgolj hd ready LCD, recimo do 32", seveda z DVB-T MP4 tunerjem nujno, ker tega decembra se vsi signali digitalizirajo, kar pomeni da boš nekega dne morda lahko sprejemal celo slovenske kanale v HD (verjetno 1080i oz. 720p), za kar pa HD ready TV povsem zadostuje.
struggling with abundancy of computer power

djordjevic ::

Meni se tudi zdi po svoje overkill jemat 32" full-hd, je pa res, da so menda že kar precej redki.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ales400 ::

sodelavec je zdaj kupil LG 32LH3000 in je full nezadovoljen s sliko ker mu na večini programov kaže bolj ko ne kockice, sicer ma signal s kabelske doma je na hajdini...

zato imam dvome ali bom jaz z navadno anteno sploh imel kaj od gledanja tega lcd če bo to pol sama kockasta slika... odločam se za nakup Philips 32PFL5604H

zanima me še če kdo ve kja o tem ali bo ob prihodu digitalnega signala potrebna tudi zamenjat hišna antena... vsaj tak mi je povedal eden od trgovcev v eni priznani trgovini...

a se splača pol vzet internet tv od amisa (ker mam njihov net) ali podobnega ponudnika, s tem da mamo spet slabo povezavo tukaj...
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

bibica ::

Meni se tudi zdi po svoje overkill jemat 32" full-hd, je pa res, da so menda že kar precej redki.


True, true !!!

Sami ::

Evo, sem ga naročil na enaa.com za 419EUR, dobava pa je baje 5 delovnih dni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

svetetko ::

Kaj menite o tem lcdju: https://www.mimovrste.com/artikel/13501... ? Fotra precej mika, ga je že skoraj vzel, pa mu je prodajalec v harvey normanu rekel, naj počaka do marca, ko pridejo novi modeli. Problem je, ker nam v omaro grejo le 82 cm lcdji, zato večjega noče kupiti. Rad pa bi kupil kar čimboljši tv, za 'dolgo časa'. Pripravljen je dati tudi kakih 900 evrov, če je to res to. imate morda kakšen predlog?
LP, Aleš

ŠinkoM ::

Kaj menite o tem lcdju: https://www.mimovrste.com/artikel/13501... ? Fotra precej mika, ga je že skoraj vzel, pa mu je prodajalec v harvey normanu rekel, naj počaka do marca, ko pridejo novi modeli. Problem je, ker nam v omaro grejo le 82 cm lcdji, zato večjega noče kupiti. Rad pa bi kupil kar čimboljši tv, za 'dolgo časa'. Pripravljen je dati tudi kakih 900 evrov, če je to res to. imate morda kakšen predlog?
LP, Aleš




Jaz bi na tvojem mestu prej kot Panasonic vzel Philips ali morda celo Samsung. Poglej TA model, ki ima že NET TV za brskanje po določenih net vsebinah ter ima kar 5 HDMI priključkov.
Ali mpa poglej še TEGA samsunga, ki ima tudi NET TV....

Mitja358 ::

Mogoče kdo ve, če se bodo v kratkem kaj pocenili LED zasloni?

Sami ::

Evo danes sem dobil svojega LG-ja 32LH3000, uspešno sem odklenil tudi USB. Vreden svojega denarja.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Yoxi ::

Katero verzijo si pa imel kot tovarniško?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Mitja358 ::

Lahko še napišeš postopek odklepa? :D

Mitja358 ::

Kaj pa pravitena tale LED LCD Samsung 6 serije: http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

Smo že skoraj pred nakupom, pa sem zasledil neke taževa s Samsungovimi TV-ji: http://www.google.si/search?hl=sl&sourc...

Kaj vi mislite? Je dober nakup in predvsem smiseln?

Sami ::

Tovarniška verzija je bila 3.55, naložil sem vezijo 3.15, da se lahko prišel do skritega menija, potem pa čez naložil tovarniško 3.55 in zadeva deluje.

Postopek pa je opisan v tej temi (tista 2 linka): LG 32LH3000 LCD TV nekaj vprašanj...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mamomu ::

Mitja : teli Samsung LED so nekje srednji razred : http://www.avforums.com/reviews/Samsung...
Boljši so Samsungovi LCD-ji serije 6 ( LE40B650 ) - še boljše pa so plazme ( PS50B650 )
Malo prečekiraj teste na : http://www.avforums.com/reviews/index.p...
mamomu j....!

Mitja358 ::

Plazme ne bomo jemali. Fora je v tem, da paše v omarico samo 32" in mogoče celo 37" (ampak tale bo moral biti čist na robu).

Sem na youtubu gledal kako sliko ima in slika je res the best. Zdaj pa nevem. Pa še LED je, kar pomeni manjša poraba energije, daljša življenjska doba, boljši kontrast, bolj svetla slika ....

Sem tudi tiste LCD-je gledal Samsungove in so tudi v redu ...

Nevem no.

Yoxi ::

Eno vprašanje predem sflešam lcd. Trenutno imam verzijo 3.40 . Da pridem do menija jo moram sflešat na 3.15, vklopit in nato sflešat nazaj na 3.40 verzijo. Me pa zanima ali lahko sflešam na večjo verzijo 3.55 in ali s tem kaj pridobim ...
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Mitja358 ::

Ja lepo bi bilo če daš zadnjo gor. Pridobitve so, katere pa, je pa opisano na uradni strani.

Yoxi ::

Superca, sm sflešal, naflešal in dela supercaaaaa. Naredil test, priklopil prenosni disk 2.5 in predvaja lepo filme dol. Sicer sm opazu da mi ne prikazuje šumnikov v podnapisih ampak mislem da je potrebno samo še nastaviti pisavo s šumniki pa bo. Sedaj imam verzijo 3.55 in sem full zadovoln.

Imam pa še eno vprašanje za vas vse ki si lastite lcd TV od LG. Mogoče kdo ve zakaj mi ne najde nobenga radijskega kanala ? Imam tv prikloplen na kabeljsko in bi moglo to delat ampak ko tv išče digitalne in analogne tv kanale pod radio ne najde nobenga radijskega kanala To bi pa rad mel. Se komu sanja kako to uklopit oziroma v čemu je štos da ne najde nobenga. Pri kolegu to dela sam da ima on Samsung LCD TV.

Kakšno mnenje ???? Help pls.....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Mitja358 ::

Se sploh splača kupovati kako dobro televizijo, glede na to, da se bo v večini gledalo samo TV prek ponudnika T-2 in večina programom je v STD kvaliteti?

Yoxi ::

Evoooooo spet težim s tem radijam....

Sm spoznal da na 32LH3000 modelu, deluje radijo oziroma men med iskanjem kanalov ne najde nobenga radijskega kanala. Imam pa kabeljsko od EVJ Vidmar, lokacija Zagorje ob Savi. Po drugi strani pa zvem da pa preko Telemacha ta model sprejema radijske kanale oziroma jih najde.

Zdej se pa sprašujem v čem je fora ? Je tle fora v kablejskem signalu ? Ni mi jasn pa da se j....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

željko ::

Dober dan.
Jaz bi prosil, če kdo ve če, se da lcd tv SONY KDL 40 W4000 odklenit za predvajanje divx filmov ali kaj drugega na usb vhodu.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: željko ()

OK.d ::

Yoxi je izjavil:

Evoooooo spet težim s tem radijam....

Sm spoznal da na 32LH3000 modelu, deluje radijo oziroma men med iskanjem kanalov ne najde nobenga radijskega kanala. Imam pa kabeljsko od EVJ Vidmar, lokacija Zagorje ob Savi. Po drugi strani pa zvem da pa preko Telemacha ta model sprejema radijske kanale oziroma jih najde.

Zdej se pa sprašujem v čem je fora ? Je tle fora v kablejskem signalu ? Ni mi jasn pa da se j....

ročno moraš vnest frekvenco, katero pa ti pove tvoj operater

željko je izjavil:

Dober dan.
Jaz bi prosil, če kdo ve če, se da lcd tv SONY KDL 40 W4000 odklenit za predvajanje divx filmov ali kaj drugega na usb vhodu.
Hvala.

zaenkrat ne gre
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

kitara8 ::

ko pa odkleneš če maš v3.63


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392103607 (44051) kitka77
»

LG 32LH3000 LCD TV nekaj vprašanj...

Oddelek: Zvok in slika
92560 (1180) integral15
»

Philips LCD...??

Oddelek: Zvok in slika
404094 (2877) ttommy
»

LCD TV za babico

Oddelek: Kaj kupiti
81353 (1070) zcetrt

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114347 (9723) Akssi

Več podobnih tem