» »

Novi predsednik

Novi predsednik

1
2
3 4

rh^ ::

Kučan sploh ni bil slab predsednik razen da "ni udaril po mizi" kadar je blo to treba...

Volil pa bi Bučarja (pameten, izkušen, itd...)

Arharja je škoda, da bi se igral političnega turista, ker je preveč sposoben (lahko bi bil predsednik vlade)...

Zmagal pa bo pomojem Drnovšek....

Mercier ::

Kreft se heca.

Bučar mi deluje čist kul. Ma pedigre, ni lih tolk domačijsko usmerjen, ni mi videt, da bi lahko se v naslednjem desetletju stegnu...

Malo razmišljam, da bi začel glasovat za desne. Čudno za levičarja (ne razbobnat naokol ;) ). Lih tolko, da se neha obdobje indijancev in bledolikih. Bi pomagalo, če bi prišli desni na oblast za nek čas?


husler

Monarhija? Ima Slovenija kraljevo druižino?
Ne bi nas valjda to oviralo. Važno si je dovolj želeti. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

undefined ::

Vsakič, ko sem na gledal Kučana, na TV in v živo, sem dobesedno mislil, da bo tip klecnil in se sesedel na tla od vse te živčnosti, napetosti in nervoze, katere ni bilo moč prezreti. A tak človek naj potem vodi državo? Tak človek potrebuje najprej psihiatrično pomoč.

Yohan del Sud ::

Če ravno koga zanima tudi moje mnenje, v prvem krogu volim najbrž Bučarja (res se ne zna izražat, a se mi zdi najbolj down to earth persona), v drugem pa Brezigarco. Sem pesimist. Zmagal bo pa itak Drnovšek...

MadMicka ::

IceMan, tale tvoja predstava o Kučanu, ki ga dajejo nervoza etc., je povsem zgrešena.

Tudi če ga ne bi poznal, za človeka, ki je desetletja v samem vrhu tako po položaju, ki ga zaseda, kot po priljubljenosti, ni mogoče, da bi bil živčen, napet in kar je tega, v javnih nastopih (vsaj ne toliko kot ostali).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

iration ::

khm, khm, khm
jest sm gledu tazadn intervju na nekem gradu in je bil tako živčen, da sem se resnično bal za njegovo zdravje. Živčen ni bil zaradi javnega nastopa ampak zaradi neprijetnih vprašanj. Sicer pa, MadMicka, bi si pogledal(-a) intervju in ne bi izpadel(-a) kakor da komentiraš nekaj česar nisi videl(-a).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Večina Slovencev ima o Kučanu dobro mnenje. Jest recimo ne.

Ampak Mici bi prej prosu, da mi pove svoje mnenje o ustavnem členu o dvakratni zaporedni izvolitvi, kot pa da "Kučan ni nič živčen".



:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Najmanj 10. člen Ustave je butast:

Glavno mesto Slovenije je Ljubljana.

103. pa nejasen:

Predsednik republike je izvoljen za dobo petih let, vendar največ dvakrat zaporedoma.

Kaj tukaj pomeni "zaporedoma"???

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

Ja zgleda da je možno da Kučan še 1x čez 5 let vloži kandidaturo. Vsaj jst tak razumem tole, ker je itak samoumevno, da če bi bili možni maximalno 2 kandidaturi, da več kot dvakrat zaporedoma itak ne more bit predsednik. Če se pa tisto "zaporedoma" navezuje na besedo "največ", pol pa modeli poudarjajo stvari ki so itak tulk samoumevne kot dež v Angliji.

Thomas ::

> zgleda da je možno da Kučan še 1x čez 5 let vloži kandidaturo

Al pa čez pol leta, če bomo izvolili bolnega predsednika, ki bo kmalu odstopil.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

A misliš, da gre za nek Kučanov pakt z obolelim Drnovškom? :) Vse je možno, politika je k****:D Ni mi pa jasno, kako lahko v taki pomembni zadevi kot je ustava pustijo nejasnosti pri tako pomembni funkciji kot je predsednik države - sicer je res bolj protokolarna (ne zamerit če uporabim to besedo:D ), ampak v primeru vojne ogroženosti države...

Thomas ::

Jah ni važno. Ustava bi morala biti tukaj - kakor povsod - jasna in nedvoumna.

Peki, če mene vprašaš. :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Kaj pa je narobe z 10. členom?

Thomas ::

Da piše v Ustavi, kaj je glavno mesto, je oslarija. To naj uredi zakon. Kaj če bi bilo kakšno ministrstvo v Stanežičah pri Ljubljani?

A potem bomo Stanežiče morali vnesti v Ustavo, al kaj?

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Ne vem, spreminjaš glavno mesto države redko. Sedež ministerstev pa že. Najbrž pa ni pomembno.

IceIceBaby ::

Thomas, ne se sekirat preveč. Naša ustava je kr dobra. Sicer so napake ampak malenkostne. Sploh pa bi moral najprej ustavo (in zakone) tudi upoštevat v real life, pol pa popravljat napakce.
Ne pa da ti minister izjavi da zakone itak vsi kršijo in da je čist normalno da tut oni kdaj pa kdaj ne delajo čist po predpisih (Kopač).

btw...za zanimivost. Švica ima v ustavi člen ki ljudem prepoveduje kuhanje šnopsa. To je šele bedn člen.

Mercier ::

Odvisno, koliko so ga skuhali v preteklosti. :D A nimajo tudi pelinkovc prepovedan v ustavi?

IceIceBaby ::

ja nevem točno. Mogoče vse skup samo za pelinuc vela. Uglavnem, skrajno brezvezn pa hecn člen :)

Thomas ::

Se strinjam, da tako butastega člena pa mi v ustavi nimamo.

Tole s predsedniškim členom sicer tudi ni tko butasto, ja pa morda še bolj škodljivo.

Je bilo pa v začetku mišljeno tako (s prvo ustavo v Severni Karolini), da se SPLOH ne more spremeniti. Kakor kašen PROTOKOL. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Predsednik bo itak Drnovšek, če bi mu pa kdo postal preresen kandidat, ga bojo pa minirali (kot so Arharja). Tako da se mi zdi ugibanje, kdo bo predsednik, nepotrebno.:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

iration ::

zelo se bojim da imaš prav ... :\ :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Ma ja, če ne bo posegla biologija vmes. Kar je precej verjetno.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rh^ ::

...Drnovšek bo vrjetno zmagal, ampak kolko časa bo "zdržal" (zaradi raka mislim) na "prestolu" predsednika? Res da je ta položaj dosti manj inteziven kot predsednik vlade ampak vseeno?... in kaj bo če bi moral, zaradi boliezni, zapustit ta položaj? izredne volitve, in kdo bi zmagal? spet vse od začetka... To se mi zdi zelo možno da bo nekaj zakega...

Aja, full čudno se mi zdi zakaj je prišlo to o Vzajemni lih sedaj naplan ko so predsedniške volitve?!:\

Thomas ::

> izredne volitve, in kdo bi zmagal?

M.K.

Sej večini bo to všeč. Ampak vseeno je to nategovanje demokracije.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rh^ ::

Če bi "osumljeni" M.K. :D res zmagal potem bi blo res nategovanje... pomojem pa on nebo več kandidiral nikoli... razen če... :D :D :D

||_^_|| ::

Aja, full čudno se mi zdi zakaj je prišlo to o Vzajemni lih sedaj naplan ko so predsedniške volitve?!

uf kaj bomo vse še izvedeli zdele pred volitvami. Pomoje to ni še nič:)

iration ::

ja ja, kar pripravimo se. kdo je takoj za drnovškom po vseh anketah? BB? naj ugibam, mladina bo začela, dnevnik in delo po povzela.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

> on nebo več kandidiral nikoli... razen če...

Razen če bodo "ljudje ki jim ni vseeno kakšnega predsednika imamo dali iniciativo podprto z nekaj tisoč podpisi".

Potem se bo "ta ustavna možnost prikazala kot rešilna in ne v nasprotju z evropsko demokratično politiko".

;) :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

p4 ::

BREZIGARJEVO za predsednico!!!!
meni se zdi res vredu da bi bil predsednik kake druge stranke kot LDS!kajti ze tako imajo 8 let drzavo v popolni oblasti....tako bi bilo vredu da bi pa mogoce predsednik iskal njihove morebitne napake v parlamentu (ce nadtiras nasprotnike bos toliko bolj previden)...drugace lahko delajo (lds) kar hocejo v tej drzavi pa ne bo noben nic vedel tako kot do zdaj..

:\

rh^ ::

p4

in kaj lahko naredi predsednik če da dela nekdo nekaj narobe?!?! nič konkretnega... predsednik je politični turist in konec...

Pomojem pa bo LDS popušu na naslednjih parlamentarnih volitvah, zmagala ma mogoče ZLSD al whatever.

borinho ::

P4:tako imajo 8 let drzavo v popolni oblasti

Na zalost se motis, v koaliciji nikoli niso bili sami, v obeh vladah(kjer majo vecino) zmeri je bla zraven se ena "pomladna" stranka. Ob osamosvojitvi pa so vladali "pomladnci" in kolk casa so zdrzali...... ne dolg, zato ker pac osel(v tem primeru ljudstvo) ne gre dvakrat na led. Pa cist tko by the usput predsednik(MK) ni iz vrst LDS

p4 ::

hmm..mislim da ima predsednik vseeno vec pooblastil in večjo dostopnost do podatkov kot navaden parlamentarec?torej lahko lažje gleda in nadzira dominantno lds?

:\

Double_J ::

Hehe boj med SDS pa ZLSD za oblast, to bi bil še bolj radikalen spopad kot danes z LDS.

Razdelil bi slovensko javnost:D

OldSkul ::

Men se zdi da Drnovšek ni za predsednika. Zgleda tako kot bi iz krste pršel pa še zdravstvene težave ima. Kdo pa hoče predsednika ki bi okul podel na kakšnem sprejemu.
Ja bi volu za Brezigarjevo, se mi zdi kar primerna.:D


P.SA ste gledal včeraj na nacionalki Arharja, se mi zdi da ga je Korenova kar dobr sprašala, se je kar matral.

Daedalus ::

Pri nas je predsednik zgolj predstavnik države in nima politične moči, tako da mi res ni jasno, zakaj bi nadziral LDS.:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borinho ::

A lohk utemeljis zakaj Brezigarjeva, pa ne mi rect da ma dobre ideje, ker itak nima pooblastil za uresnicevat svoje ideje. Pa ce gredo Drnovsku, ki je mimogrede precej izkusen, ter razgledan, kritike na racun izgleda. Kaj pa pravite na govorno napako nase Barbie, mislm da bi si pri treh stanovanjih lohk prvošla še logopeda

Thomas ::

To, da ima BB zoprn glas in/ali govorno napako, je tako kot to, da se Drnovšek ne zna smejati in gledati v oči.

Ne tako zelo pomembno.

Njegovo zdravstveno stanje pa po mojem JE ZELO pomembno.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matter ::

Jest dam glas Brezigarjevi.
Drnovšek se mi sicer zdi najbolj izkušen, ampak mislim da je preveč navezan na stranko in tako nima prostih rok, ker dela za korist stranke. Sicer pa je slabost tega da bo potem tako predsednik države kot vlade iz iste stranke, kar vodi v ... mogoče "lastništvo sodnikov? (sami si intepretirajte)" Lahko samo rečem da imajo odprte poti kamor želijo, in dosežejo kar hočejo. Ali je to dobro ali slabo, ne vem. Navsesazdje tudi komunistični režim ni bil zasnovan slabo, ampak je slab izpadel zaradi zlorabljanja ljudi. Imeli so preveliko oblast in malo ali kar nič kontrole nad oblastjo, nasplošno se je delalo kar se je hotelo, če si bil "pravi." Z drugimi besedami ni bilo opozicije, ki bi jih rušila in jih silila v konkurenčno vodenje.
Moje mnenje je, da bi se morala vlada vsaj za eden 4-letni mandat menjat, da se vidijo statistični podatki vodenja drugih vodilnih (v primerjavi preboja opozicije) z drugo vodilno stranko.

Kar se tiče Jelinčiča, je znano da ljudje radi volijo klovne. Mogoče jim je všeč direktnost in njegova agresija na kolege, kar pa nikakor ni primerno za voditelja države. Nobeden pa ne pomisli da dela to namerno.

Kar se tiče čefurjev v "mecih" so pa v vseh državah razvite kriminalne združbe. Lahko se jim pridružiš pa imaš na vesti mnogo kriminalnih dejanj ali pa živiš svoje življenje. Ampak vsem kriminalcem tudi ne uspe. Krivo je samo to, da so stvari nelegalne. In kadar bodo stvari nelegalne bo tu kriminal. Je pa odvisno tudi od nezaposlenosti in učinkovitosti policije. vlada ima pri tem bolj pasivno vlogo.

Sicer pa verjetno 90% volilcev ne ve načrtov predsedniških kandidatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

borinho ::

In kaj tocnega in uradnega ves o njegovem zdravju. A mislis da je tako neumen, da bi sel par mesecev pred smrtjo predsedovat, s kaksnim razlogom???? Da bi nekomu uslugo naredu???? Dejmo mal logicno razmisljat

Thomas ::

To, da ima majhne tumorčke na pljučih, so rekli. Ki pa za zdaj ne napredujejo.

Ni nujno da bo zaradi tega umrl, vendar za tako funkcijo tveganje ni sprejemljivo. Če bi bla to neka druga služba - ne rečem. Za predsednika pa ne.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borinho ::

matter: se vidim da res dobro razmisljas,samo pr kandidatu/ki se razhajava, no pa še pri eni stvari:

"Moje mnenje je, da bi se morala vlada vsaj za eden 4-letni mandat menjat,"

Država ni testni poligon, kjer bi vsak 4 leta testiral, če so slučajno njegove ideje dobre

Thomas ::

> Država ni testni poligon, kjer bi vsak 4 leta testiral, če so slučajno njegove ideje dobre

Tudi ni testni poligon za domnevo, da so ena pa za večno dobri.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Kar se tiče druge vlade so bli gor in so padl dol.

Je to da ma Drnovšek raka na pljučih uradno al so to "domneve"?

Thomas ::

So padli dol. Predvsem zaradi medijske enostranskosti. In to je problem Slovenije.

Seveda, da je uradno, da ima raka.

Mislim - kje pa živiš?



:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Padli so dol zaradi Slovencev. Lahko pa, da so Slovenci problem Slovenije :D .

Medijska enostranskost? Ja, tko je v Sloveniji. Mamo en cajtng, pa eno banko pa eno trgovino. In no way, da bi se lahko naredu še kak drug cajtng pa banka pa kar je tega.

Drugač, kar se tiče Ustave RS in predsednika, se zdi zadost zadeva jasna: dvakrat zapored ne moreš bit predsednik, lahko pa si trikrat in večkrat, če nisi zapored.

Ne verjamem pa, da bi Kučan lahko še v tretje zmagal. Bi naletel na preveliko neodobravanje.

Sicer pa je pravazprav Kučan bil celo trikrat predsednik. Pred samostojnostjo RS je bil predsednik predsedstva RS >:D

Thomas ::

Ja, in zdej je možnost, da bo še četrtič.

ZATO nočem, da Drnovšek zmaga.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matter ::

Teoretično je res lahko Kučan predsednik. Pač taka je ustava. Ampak mislim da praktično to ni možno. Obenem pa sem nekje zasledil, da naj bi ta ta 103 člen popravli in odstranil zaporednost :) Pa ne vem kje sem to zasledu.
Ampak tudi če ne bodo spremenil, ja praktično nemogoče.

Thomas ::

Heh jej. To je ena od pobud za spremembe Ustave, da se zbriše besedica "zaporedoma". Pobudo je dala opozicija. (Ne Jelinčič).

LDS in ZLSD so proti. Ker da je "nepotrebna" in "nebistvena" in celo da "je naperjena proti sedanjemu predsedniku".

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

da bi bla naperjena proti sedanjemu predsedniku? ma ne no:)

Thomas ::

Max Lavrinc, LDS.

:P
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Predsedniške volitve 2007 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26911083 (10886) koyotee
»

Sedaj gre zares - predsedniški dvoboj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644647 (3676) Alexius Heristalski
»

Rezultat na volitvah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1037213 (5774) Eschelon
»

Sklepno soočenje predsedniških kandidatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
865126 (4080) Thomas
»

Koga boste volili na predsedniških volitvah???

Oddelek: Loža
321872 (1407) Santa

Več podobnih tem