» »

arhiv objav oglasov spletnega prodajalca avtomobilov

arhiv objav oglasov spletnega prodajalca avtomobilov

«
1
2

gabi fbauer ::

Nujna potrebujem pomoč!

Leta 2010 sem kupila avto, ki ga je prodajalec na avtoxx.net oglaševal kot letnik 2006 za kar sem tudi plačala primerno ceno zdaj pa na šasiji odkrila letnik izdelave 2004.
Za ureditev zadeve potrebujem ta oglas s podatki kot so bili zavajujoče objavljeni takrat- novembra leta 2010. Je to mogoče in če kako?

Hvala za pomoč vsem!!!!!!

bluefish ::

Kontaktiraj stran, kjer je bil oglaševan.

Primoz ::

Letnik imaš zagotovo na kupoprodajni pogodbi / v prometnem dovoljenju in še kje.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Aston_11 ::

Spet kakša koperska firma? - eno je prejšni teden masiral po radiu uni radiomen, kako je že... na popolnoma isto temo.

gabi fbauer ::

Ne boste verjeli ljubljanska zelo ugledna firma, ne letnika izdelave ni nikjer napisanega, povsod samo datum prve registracije:(

No kaj menite, se take 4 leta stare objave kje na spletu ali serverjih ali kaj jaz vem še kje arhivirajo al se brišejo ima kdo tako informacijo?

gabi fbauer ::

Aston se lahko spomniš kdo je masiral in koga je masiral, kako ime mi bi prav prišlo, in na katerem radiu?

AndrejS ::

Preveri še homologacijski kartonček. Drugače pa bo težko bilokaj dokazat. Samo res ne vem kakšna je to pogodba brez leta izdelave !

Ales ::

Na prometni je "Datum prve registracije" ter "Datum prve registracije v RS", poleg tega pa je "Leto izdelave" na Izjavi o ustreznosti posamično pregledanega vozila (temu smo včasih po domače rekli homologizacijski kartonček).

Podatka "Datum prve registracije" ter "Leto izdelave" sta, IMHO, to kar iščeš.

Kako bi bilo možno, da je vozilo izdelano v 2004, prvič pa "kao" registrirano šele leta 2006? Tako, da dve leti sameva v kakem salonu? Bodo prisotni mojstri preprodaje verjetno kaj več povedali o tem...

gabi fbauer ::

Ales, kaj je to IMHO?
Ne boste verjeli celo na upravni enoti so mi povedali, da datum izdelave ni več pomemben zato ga tudi nikjer več ni. Povsod samo datum prve registracije. Na to se tudi sklicuje prodajalec, češ, da smo vedeli, da kupujemo 2004.
Čista laž, na oglasu je pisalo 2006, v vseh papirjih, ki pa jih omenjate (homologacija, prometna, raču, pogodba, pa nikjer ne duha ne sluha o datumu izdelave, samo datum prve registracije - 2006).
Zato rabim ta stari oglas iz avtoxx.net-a, da jim dokažem, da so mi prodajali avto pod letnik izdelave 2006 in ne pod letnik prve registracije.
Mislim, od kdaj pa se avto kupuje po prvi registraciji in ne po letniku izdelave?

Malo smo zašli s teme, še vedno me zanima, če je sploh teoretično možno, da bom ta 4 leta star oglas iz spleta dobila? A se to kje arhivira?

vorantz ::

gabi fbauer je izjavil:

Nujna potrebujem pomoč!

Leta 2010 sem kupila avto, ki ga je prodajalec na avtoxx.net oglaševal kot letnik 2006 za kar sem tudi plačala primerno ceno zdaj pa na šasiji odkrila letnik izdelave 2004.
Za ureditev zadeve potrebujem ta oglas s podatki kot so bili zavajujoče objavljeni takrat- novembra leta 2010. Je to mogoče in če kako?

Hvala za pomoč vsem!!!!!!


Ne vem kaj ti bo pomagal oglas
Vsi oglasi majo zmeri napisano datum 1. registracije (2006) in ne datum izdelave (2004)
In tudi če najdeš oglas bo točno to not pisalo

gabi fbauer je izjavil:

Ales, kaj je to IMHO?
Ne boste verjeli celo na upravni enoti so mi povedali, da datum izdelave ni več pomemben zato ga tudi nikjer več ni. Povsod samo datum prve registracije. Na to se tudi sklicuje prodajalec, češ, da smo vedeli, da kupujemo 2004.
Čista laž, na oglasu je pisalo 2006, v vseh papirjih, ki pa jih omenjate (homologacija, prometna, raču, pogodba, pa nikjer ne duha ne sluha o datumu izdelave, samo datum prve registracije - 2006).
Zato rabim ta stari oglas iz avtoxx.net-a, da jim dokažem, da so mi prodajali avto pod letnik izdelave 2006 in ne pod letnik prve registracije.
Mislim, od kdaj pa se avto kupuje po prvi registraciji in ne po letniku izdelave?

Malo smo zašli s teme, še vedno me zanima, če je sploh teoretično možno, da bom ta 4 leta star oglas iz spleta dobila? A se to kje arhivira?


Maš edini pravi odgovor že takoj na začetku

bluefish je izjavil:

Kontaktiraj stran, kjer je bil oglaševan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

#000000 ::

V bistvu nima leto izdelave skor nobene veze, razen ko prodajaš se ti vsak obesi na to ter zbija ceno.
Se velikokrat zgodi da je razlika med letnico izdelave in prve registracije, vsako leto na začetku leta prodajajo modele prejšnjega letnika (nova vozila) s popustom, vsaj tako je bilo.

gabi fbauer ::

Ja vidim, da so v oglasih podatki o prvi registraciji in ne o izdelavi.
Torej je potem napaka v uradnem registru vozil, kjer pa piše, da je letnik IZDELAVE 2006, in ne 2004, kot je res.
V register pa je vpisovala sama firma, ki je avto prodala, saj imajo tudi licenco za homologacijo s čimer pa tudi dostop do registra.
Hmmm...

#000000 ::

V tem primeru bi jih jest prijavil, če jih lahko mism če ni že prepozno, še prej pa bi kontaktiral eventuelne sorodne duše.

Engineer_ ::

kaj pa ti piše na kupo-prodajni pogodbi?

Ali piše, da je bil avto narejen leta 2006? Če je temu tako, jih prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Predvsem pa si že krepko prepozna za uveljavljanje tega. To bi sodilo v kategorijo stvarnih napak, česar pa po 4 letih ne moreš uveljavljat.

Engineer_ ::

to ni stvarna napaka. Gre za nateg, če ji v kupoprodajni pogodbi res piše da je bil avto IZDELAN leta 2006 in ne le da je bila prva registracija leta 2006.

Vseeno pa je verjetno res malo pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

chucki ::

Pa kilometre še daj preverit, verjetno jih imaš 2x več, kot kaže. :)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

to ni stvarna napaka. Gre za nateg, če ji v kupoprodajni pogodbi res piše da je bil avto IZDELAN leta 2006 in ne le da je bila prva registracija leta 2006.

Vseeno pa je verjetno res malo pozna.


nope, za nateg je potreben naklep. In to, da piše v pogodbi da je avto izdelan 2006 je zgolj in le tvoja domišlija.

Kot že rečeno:največ, kar se v taki situaciji lahko uveljavlja je stvarna napaka. Razen seveda, če obstaja kakršenkoli dokaz, da je prodajalec namenoma goljufal. Kot je razvidno iz zgornjih postov je namreč relavanten datum 1. registracije in ne dejanski datum izdelave vozila. In bi šlo brez težav za pomoto prodajalca, da je smatral da sta datuma enaka, kakor tudi za pomoto kupca, da je privzel, da sta ta dva datuma enaka.

#000000 ::

Pomojem je to dost da firma ki prodaja naredi homoligacijo kjer navede dve leti mlajšo letnico izdelave, seveda bo mogu namen dokazat, kar pa ga lahko edino če je teh primerov več, ker pri enem dveh lahko komt gre za napako, pri 20ih pa je napake že bolj dvomljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

c00L3r ::

Že nekaj časa leto izdelave nima pomena. Na avto.net, ko iščeš rabljene vozila ni več opcije leto izdelave, ampak samo leto prve registracije. Dostikrat stojijo vozila v skladiščih tudi več, kot leto dni.

Eni pravite, da je to nateg. Kako pa naj prodajalec ve kateri letnik je vozilo?

Jaz sem letos kupil novo motorno kolo, akcija za modelno leto 2012. Kdaj je bil narejen ne vem. Lahko je 2013, ali pa celo mogoče 2012. Nikjer ne piše. Na homologaciji od uvoznika piše, da je bila izdana 2014. In prvo registracijo sem opravil 2014. Edino kar lahko preverim je DOT na gumah, izdelane so bile konec leta 2012.

Ko ga bom prodajal, bom na oglasu navedel, da je bila prva registracija 2014.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

MIHAc27 ::

Gume za tvoj motor verjetno niso naredili isti dan kot motor. Skoraj gotovo so jih imeli na zalogo.

Aston_11 ::

gabi fbauer je izjavil:

Aston se lahko spomniš kdo je masiral in koga je masiral, kako ime mi bi prav prišlo, in na katerem radiu?
Jerman je bil, radio verjetno Val 202 oziroma tisti, kjer Jerman objavlja tiste svoje štorije.

s6c-gEL ::

OP
Kaj piše na vin ?

Engineer_ ::

St235 je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

to ni stvarna napaka. Gre za nateg, če ji v kupoprodajni pogodbi res piše da je bil avto IZDELAN leta 2006 in ne le da je bila prva registracija leta 2006.

Vseeno pa je verjetno res malo pozna.


nope, za nateg je potreben naklep. In to, da piše v pogodbi da je avto izdelan 2006 je zgolj in le tvoja domišlija.


Ja, naklep pa je ta, da bo zaslužil več. Kaj piše v pogodbi pa še ne vemo ker ni povedala ;)

St235 je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

to ni stvarna napaka. Gre za nateg, če ji v kupoprodajni pogodbi res piše da je bil avto IZDELAN leta 2006 in ne le da je bila prva registracija leta 2006.

Vseeno pa je verjetno res malo pozna.

In bi šlo brez težav za pomoto prodajalca, da je smatral da sta datuma enaka, kakor tudi za pomoto kupca, da je privzel, da sta ta dva datuma enaka.


Ne, ker gre za prodajalca, ki je sam vnesel datum izdelave v register :D

Ker vidim da vozila še nikoli nisi kupoval:
Navesti moraš letnik izdelave ;) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Mehmed ::

Ce ti oglasujejo avto kot 2006, dobis pa 2004 je lahko stvarna napaka. Ni to kar so ti oglasevali.
Ce ti pa popravijo papirje na 2006, da ne bi vedel, potem pa ni nobena napaka ampak goljufija.

Eno se zgodi. Za drugo se mora pa nekdo potrudit.

shadeX ::

Kolikor jaz vem je letnik izdelave važen kajti ti plačaš več če je avto novejši. Itak da je pomemben podatek prva registracija ampak še vedno bo imel 3 leta novejši avto boljšo tehnologijo in odpravljene kakšne napake na prejšnem modelu. Tako da prodajalec letnika 2005 NE sme oglaševati kot letnik 2008, če do takrat ni bil še registrian. To je zame goljufija.

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

St235 je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

to ni stvarna napaka. Gre za nateg, če ji v kupoprodajni pogodbi res piše da je bil avto IZDELAN leta 2006 in ne le da je bila prva registracija leta 2006.

Vseeno pa je verjetno res malo pozna.


nope, za nateg je potreben naklep. In to, da piše v pogodbi da je avto izdelan 2006 je zgolj in le tvoja domišlija.


Ja, naklep pa je ta, da bo zaslužil več. Kaj piše v pogodbi pa še ne vemo ker ni povedala ;)

St235 je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

to ni stvarna napaka. Gre za nateg, če ji v kupoprodajni pogodbi res piše da je bil avto IZDELAN leta 2006 in ne le da je bila prva registracija leta 2006.

Vseeno pa je verjetno res malo pozna.

In bi šlo brez težav za pomoto prodajalca, da je smatral da sta datuma enaka, kakor tudi za pomoto kupca, da je privzel, da sta ta dva datuma enaka.


Ne, ker gre za prodajalca, ki je sam vnesel datum izdelave v register :D

Ker vidim da vozila še nikoli nisi kupoval:
Navesti moraš letnik izdelave ;) :)


ROFL, in tole je zakonsko predpisan obrazec kuporadajne pogodbe za nakup avtomobila? Bog ne daj da hočeš kupit avto brez trikotnika. Po tvoji logiki ga sploh ne smeš.

Kakšen register je pri rabljenih avtmobilih, kamor moraš vnašat leto izdelave?

Točno v takle osnutek se gladko vpiše pod letnik prva registracija pa pri tem ne en ne drug podpisnik nimata namena nikogar zavajat.

shadeX je izjavil:

Kolikor jaz vem je letnik izdelave važen kajti ti plačaš več če je avto novejši. Itak da je pomemben podatek prva registracija ampak še vedno bo imel 3 leta novejši avto boljšo tehnologijo in odpravljene kakšne napake na prejšnem modelu. Tako da prodajalec letnika 2005 NE sme oglaševati kot letnik 2008, če do takrat ni bil še registrian. To je zame goljufija.


goljufija je samo tkarat, ko je možno dokazat da je to počel z namenom okoriščanja. Doker gre za napako (v papirjih se povsod navajajo samo letnik prve registracije) pa govorimo o stvarni napaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Engineer_ ::

namen je jasen: prodati z višjo ceno;)

To je seveda možno dokazati s hitrim vpogledom v avto.net :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

shadeX ::

goljufija je samo tkarat, ko je možno dokazat da je to počel z namenom okoriščanja. Doker gre za napako (v papirjih se povsod navajajo samo letnik prve registracije) pa govorimo o stvarni napaki.


Jup, se strinjam s tabo. Ampak postalo bi zelo sumljivo če bi se to dogajalo večkrat pri istemu prodajalcu.

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

namen je jasen: prodati z višjo ceno;)

To je seveda možno dokazati s hitrim vpogledom v avto.net :)


Kako točno? V oglasu piše, da je avto letnik 2006, ker je pač prodajalec tja prepisal letnico 1 registracije.

Kako točno dokažeš,da je šlo tukaj za naklep in goljufijo in ne napako pri vnosu podatkov?

Imaš tudi zato kak vsemogočem obrazec?

Engineer_ ::

St235 je izjavil:


Kako točno dokažeš,da je šlo tukaj za naklep in goljufijo in ne napako pri vnosu podatkov?


torej so se dvakrat "zmotili"? Da so tudi v register vozil sami vpisali letnico 2006 kot leto izdelave in ne le prvo registracijo? ;)

gabi fbauer je izjavil:

V register pa je vpisovala sama firma, ki je avto prodala, saj imajo tudi licenco za homologacijo s čimer pa tudi dostop do registra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

torej so se dvakrat "zmotili"? Da so tudi v register vozil sami vpisali letnico 2006 kot leto izdelave in ne le prvo registracijo? ;)

do morebitne pomote je prišlo enkrat, potem je ta letnica ostala. Še vedno pa manjka kakeršen koli dokaz o naklepu. Takšne napake se rešuje v okviru obligacijsega prava z uveljavljanjem stvarne napake.

Kako točno pa naj prodajalec vozila vpiše leto izdelave, če pa je povsod zapisan samo datum prve registracije?
v vseh papirjih, ki pa jih omenjate (homologacija, prometna, raču, pogodba, pa nikjer ne duha ne sluha o datumu izdelave, samo datum prve registracije - 2006).


Ravno tako se mi pojavlja vprašanje na čemu sploh temelji ugotovitev da je avto izdelan leta 2004. Na naključni številki nekje na šasiji?

Nadalje pa imajo vsi prodajalci na avto.net v nogi zapisano : ZA NAPAKE PRI VNOSU PODATKOV NE ODGOVARJAMO.

Torej je zadeva popolnoma brez veze, če kupec nima konkretnih dokazov, da je šlo za goljufijo (naklep).

Engineer_ ::

ker vidim da o avtih nimaš pojma, niti nisi še videl kakšnega od blizu, ti prilimam primer homologacijskega kartončka, kjer je jasno navedne letnik izdelave




Če je trgovec leta 2006 avto prodal kot _novo_ vozilo, čeprav je bilo že 2 leti staro, je bil nateg že takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

tony1 ::

Novi homolomo kartončki so menda drugačni.

Bruseljski birokrati so problem, ko je konec leta izdelan avto z novim koledarskim letom, po svoje (kao "elegantno" :8)) rešili tako, da se leta izdelave ne piše nikamor več. Ko se avto proda, se šele izda homolomo kartonček, v katerega se napiše samo še leto prve registracije.

Če je bila ta "nova moda" v veljavi že leta 2006, potem OP nima šans doseči bilokaj bilokje. Žal, ampak tako je.

St235 ::

v vseh papirjih, ki pa jih omenjate (homologacija, prometna, raču, pogodba, pa nikjer ne duha ne sluha o datumu izdelave, samo datum prve registracije - 2006).

tole je izjava avtorja teme, ne moja.

In, če je v homologaciji napisano, da je avto izdelan leta 2004 bi kupec to brez težav ugotovil precej prej kot v 4 letih. Ravno tako ni mogoče govorit o goljufiji in naklepu, če v homologacijskem kartončku jasno piše, da je avto izdelan leta 2004.

Če pa je v homologaicji napisano napačno leto (2006), potem pa kupec popolnoma nič ne rabi oglasa izpred štirih let saj ima dosti boljši dokaz, da je prodajalec napisal napačno leto izdelave.

tony1 je izjavil:

Novi homolomo kartončki so menda drugačni.

Bruseljski birokrati so problem, ko je konec leta izdelan avto z novim koledarskim letom, po svoje (kao "elegantno" :8)) rešili tako, da se leta izdelave ne piše nikamor več. Ko se avto proda, se šele izda homolomo kartonček, v katerega se napiše samo še leto prve registracije.

Če je bila ta "nova moda" v veljavi že leta 2006, potem OP nima šans doseči bilokaj bilokje. Žal, ampak tako je.


bo držalo. Engineer, kot po navadi meglo prodaja:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Engineer_ ::

za neizobražene:

kaj je številka šasije:

Vehicle identification number @ Wikipedia

Da vas trgovci ne bodo tako na suho nategnili. (za neinteligentne ljudi tipa lakotnik29 -> glejte modelno leto....). Ta številka je zapisana tudi v novem homologacijskem kartončku, TOREJ JE TUDI LETO IZDELAVE ZAPISANO V NOVEM HOMOLOGACIJSKEM KARTONČKU.

kot je že navada na tem forumu, lakotnik piše nepreverjene neumnosti, da bi debato speljal s tira.

St235 je izjavil:


Če pa je v homologaicji napisano napačno leto (2006), potem pa kupec popolnoma nič ne rabi oglasa izpred štirih let saj ima dosti boljši dokaz, da je prodajalec napisal napačno leto izdelave.


torej je bila cena primerna letniku 2004 ali letniku 2006? Smatram da je bila primerna letniku 2006, torej gre za nateg. Če bi bila cena primerna letniku 2004, pa bi šlo za napako pri vnosu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

tony1 je izjavil:

Bruseljski birokrati so problem, ko je konec leta izdelan avto z novim koledarskim letom, po svoje (kao "elegantno" :8)) rešili tako, da se leta izdelave ne piše nikamor več.


modelno leto v številki šasije pa je irelevantno?

Vehicle identification number @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

tony1 ::

Irelevantno.

Kakor obstajajo znamke, kjer ljubitelji poznajo orodja, kjer iz VINa dobijo dan in uro proizvodnje, obstajajo tudi znamke, kjer je to težko.

V uradnih dokumentih pa letnika izdelave že dolgo ni več.

Wake up and smell the seaweed.

Engineer_ ::

ne.

Model year encoding

One consistent element of the VIS is the 10th digit, which is required worldwide to encode the model year of the vehicle. Besides the three letters that are not allowed in the VIN itself (I, O and Q), the letters U and Z and the digit 0 are not used for the model year code. Note that the year code is the model year for the vehicle.

_vsaka_ firma mora enolično napisati v šteivlko šasije modelno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

lupicdario ::

Ljudje, ali ste nepismeni ali kaj? če je avto UVOŽEN, je datum prve registracije v letu uvoza, četudi je bil avto izdelan in registriran v tuji državi par let prej... pa kako vam to ni jasno... za vsakim vogalom in v vsakem predpisu to piše... ali ste nepismeni ali pa neumni... se opravičujem za takšen besednjak, vendar ne morem dojeti, kako tega kdo ne ve... ne gre za atomsko fiziko.

Engineer_ ::

prve registracije ja, leto izdelave pa dobiš iz številke šasije.

ni to atomska fizika. NO, za lakotnika verjetno je? Počasi začenjam dvomit v njegovo inteligenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Greg91 ::

@Engineer FYI Model year (modelno leto) ni nujno enako letu izdelave.

alexa-lol ::

gabi fbauer je izjavil:

Aston se lahko spomniš kdo je masiral in koga je masiral, kako ime mi bi prav prišlo, in na katerem radiu?

Marjan Jerman, oddaja Kje pa vas čevelj žuli, http://4d.rtvslo.si/arhiv/kje-pa-vas-ce...

SJTV1 ::

Engineer_ je izjavil:

prve registracije ja, leto izdelave pa dobiš iz številke šasije.


Modelno leto ni enako kot leto izdelave. Avto MY 2014 je zlahka izdelan 2013. V ZDA se najde tudi leto izdelave, ki je 2 leti pred MY ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SJTV1 ()

AndrejO ::

Lakotnik je prilepil SB kartonček (prva registracija izven Slovenije), jaz lahko iz svojega SA (prva registracija v Sloveniji) ugotovim, da letnica izdelave ni navedena.

Imam datum COC, ki je 2013. Ker sem se pred nakupom s prodajalcem pogovarjal čisto slučajno vem, da je bil moj trenutni primerek fizično izdelan l. 2011.

Vsaj v mojem primeru me stvar sploh ni ganila, ker sem kupoval novo vozilo. Ko sem se prvič vsedel v njega, je imel števec celih 5km. Malo več kot sicer, ker so ga skozi leta veliko prestavljali po salonu in enkrat od enega do drugega zastopnika.

Predhodni primerek je bil modelsko leto 2008 izdelan pa l. 2009.

Tisti citat iz Wikipedie je navaden wiki-fart, ki kaže kako nekdo nima pojma. V EU se ne uporablja ISO standard in kar si proizvajalci izmislijo je čisto njihova stvar. Pri starem avtu je bila na 10. mestu črka 'P' (Wiki pravi, da je to modelsko leto 2023 :D). Pri novem imam črko 'K' (modelsko leto 2019).

Just sayin...

St235 ::

Engineer_ je izjavil:

za neizobražene:

kaj je številka šasije:

Vehicle identification number @ Wikipedia

Da vas trgovci ne bodo tako na suho nategnili. (za neinteligentne ljudi tipa lakotnik29 -> glejte modelno leto....). Ta številka je zapisana tudi v novem homologacijskem kartončku, TOREJ JE TUDI LETO IZDELAVE ZAPISANO V NOVEM HOMOLOGACIJSKEM KARTONČKU.

kot je že navada na tem forumu, lakotnik piše nepreverjene neumnosti, da bi debato speljal s tira.

St235 je izjavil:


Če pa je v homologaicji napisano napačno leto (2006), potem pa kupec popolnoma nič ne rabi oglasa izpred štirih let saj ima dosti boljši dokaz, da je prodajalec napisal napačno leto izdelave.


torej je bila cena primerna letniku 2004 ali letniku 2006? Smatram da je bila primerna letniku 2006, torej gre za nateg. Če bi bila cena primerna letniku 2004, pa bi šlo za napako pri vnosu ;)


neinteligenti ljudje vemo dve stvari: Modelno leto ni enako letu izdelave in ne iz VIN ni mogoče enoznačno pri vseh vozilih ugotovit modelnega leta, še manj pa leto izdelave.

In kot že 1000x rečeno, doler ni naklepa ni goljuifije, stvarna napaka pa je že zastarala.

lupicdario je izjavil:

Ljudje, ali ste nepismeni ali kaj? če je avto UVOŽEN, je datum prve registracije v letu uvoza, četudi je bil avto izdelan in registriran v tuji državi par let prej... pa kako vam to ni jasno... za vsakim vogalom in v vsakem predpisu to piše... ali ste nepismeni ali pa neumni... se opravičujem za takšen besednjak, vendar ne morem dojeti, kako tega kdo ne ve... ne gre za atomsko fiziko.


Vpošteva se ločeno 1. leto registracije na slošno in 1 leto registracije v RS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

superb_ ::

Pomemben je samo datum prve registracije (to velja že kar precej let!), tako da je škoda sploh naprej debatirati.
Tudi v primeru, če je avto iz uvoza, je naveden datum prve registracije v tujini.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

shadeX ::

In kdo si je to zmislil če je to res?

Primer: Seat Leon 2008 in 2011 sta na zunaj ista. S to razliko da je 2011 v cockpitu veliko bolj moderen. In ne mi tumbit da sta potem v salonu isto vredna, ker nista.

superb_ ::

Taka je zakonodaja.

Teoretično bi bilo potem možno, da bi bil letnik izdelave avtomobila novejši, kot pa datum prve registracije (saj vemo, da po remontu tovarn, torej npr. konec avgusta/septembra 2014 izdelujejo avtomobile z modelni letom 2015).

Res pa je, da pa naša statistika kot nov avto obravnava tudi star/rabljen avto iz uvoza, saj upoštevajo le datum prve registracije v Sloveniji...zato tudi statistika kaže kako veliko "novih" avtov pokupimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

shadeX ::

 2008

2008




 2011

2011


 2011

2011



Če bi ta dva avta prodajali iz salona z 0 km, ni šans da bi imela isto ceno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38784448 (34572) FlyingBee
»

Nakup avta - vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8213811 (8632) Tilen
»

Prodaja slovenskega avta hrvatu

Oddelek: Na cesti
124042 (3698) anketar
»

Nakup prvega vozila. Na kaj paziti?

Oddelek: Na cesti
141626 (1437) Heavy
»

Kupujete rabljen avto? Vas zanima njegova zgodovina? Nič lažjega, tukaj je e-uprava! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8452764 (7048) karafeka

Več podobnih tem