» »

Ping Tool

Ping Tool

roCkY ::

Iščem en program za Ping, ki dela log, se mu da nastavit ping na določen IP na 1-2 sec in izriše graf, da se ni treba hecat z rezultati.

Kar sem našel je minimalno na 10 sec ali pa ne dela loga in nima grafa ali pač pinga kar nekam. Najbolje bi bilo na vsako sekundo, ker v praksi rabim vsako sekundo osvežitev. Po možnosti free nekaj 10$ ni problem.

Da ne bo x ? zakaj.
Občasno me zabava RTK korekcija iz lastne antene. Nek dan je povsem OK drug dan/uro pa vsako uro nekajkrat pade RTK.

Vzrokov je lahko kar nekaj.

Da je okvara na reciverju malo dvomim, ker je bilo lani že nekaj podobnega kolker se spomnim dokler nisem prave osebe proizvajalca dobil. Da so motnje na signalih je precej težko verjet. Letos se ni umirilo in so me kontaktirali kaj dogaja?? Smo sicer bili parkirani zaradi padavin večino zadnjega tedna. En dan je bil sicer 100% OK. In bi sedaj rad nek vsaj delen monitoring postavil na svoji strani. SW mi ne omogoča, da bi logiral podatke, ki pridejo nazaj in končne podatke rover reciverja.
Ponudnik je bil lani seveda tiho, ko se je umirilo. In sam sem obtožil njihove linije in server, ki je glede na IP na Googlu v Bruslu.
"Delajo" na tem a rad bi vedel kje je problem ker zadeva je precej zoprna v praksi.

Ali je možno, da kaki signali iz letališča ali 5G motijo GPS? O tem je sicer bilo v preteklosti kar nekaj prebrati, a zaključkov ni nikjer praktično nobenih, ko sem nazadnje brskal. Je kdo kaj spremljal to v zadnjem času. Veliko je bilo debat GPS 5G in avtomatsko pristajanje letal. V zadnjem obdobju nisem videl teh tem.

jonystar ::

Ping Info View mogoče? ti sicer ne izriše nobenega grafa ampak imaš pa lepo zabeleženo kdaj povezava pade dol.

nokken ::

Smokeping

Ales ::

Iščeš program za monitoring dostopnosti servisov. Tega je toliko, da ne moreš verjet, od enostavnih do zelo kompleksnih.

Iščeš zgleda enostavnega, pa ne čisto enostavnega, nisi pa napisal, za kateri OS. Ga boš dal na nek server in hočeš da dela 24/7 ali..?

roCkY ::

Nimam jaz dostopa do servisa na strežniku. Vse kar lahko testiram je povezava med mano in strežnikom - ip. na katerem je. Dva ponudnika dostopa sta na moji strani. Konkretno baza oddaja prek T-2, na strani reciverja imam mobitel. Ja WIN obvezno na eni strani ali kaj za android na drugi. Ni pač problem enga prenosnika priklopit vsaj tisti čas prek telefona, ko se dela ali nekaj dni, da se vidi kaj je. Načeloma naj bi špilalo brez omejitve 24/7, da se vidi, če je kdaj kaj na omrežju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
854165920 (698) sbawe64
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180102611775 (4577) gregor
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
601107798 (1766) Daniel
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8122158 (17547) b3D_950
»

Resni problemi z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
141440 (1226) M.B.

Več podobnih tem