» »

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

[DivXviD] Yakumo predvajalniki

««
18 / 28
»»

lopardus ::

ok sedaj sem se videl da mi nena delajo novejsi filmi mislim delajo ze ampak pune stekajo samo glas dela normalno kaj naredi pa se podnapisi nena delajo imam to verzijo vsaj tak pise

Version 05.00.03.05
Sub-ver 0C.00.00.05
8032 05.00.03.05
Servo 18.03.00.00
RISC 05.00.03.05
DSP 03.03.01.27

in mi nedelajo podnapisi zakaj in fw sem dau na cd tak kod pise in nedela napise ni diska ali nekaj takega ve kdo kaj naredit
prosim za hitre odgovore
lp lopardus

CaqKa ::

lopardus ::

ok ampak se mi lahko kdo pove potek nadgradnje fw-ja ker sem naredo tak kod pise pa mi naredi unknow(ali nekaj takega) disk pa sem naredo cd tak kod pise mi zna kdo pomaga;(
lp lopardus

piki64 ::

@mafijc & @lopardus, a sta posnela vseh 5 datotek na CD in vse je bilo napisano z velikimi črkami????



LP

Vojkodlak ::

Pa kaj a nima Leopardus že zadnje verzije FW gor ?
Vsaj po cifrah sodeč (0C.00.00.05)

Stepni Volk ::

lopardus - potek nadgradnje je opisan na prvi strani te teme... če ti izpiše UNKNOWN nisi zapekel pravega Firmware-a.
Za Sub-ver 0C.00.00.04 (druga verzija C)
in Sub-ver 0C.00.00.05 (tretje verzija C)

mora Firmware vsebovati datoteko YFAD2710.BIN.

Za ostale verzije ploščkosuka sem že navedel katera datoteka je potrebna za nadgradnjo.

lopardus ::

sem vse tak naredo kot pise na prvi strani pa se to me moti je to res da more bit ime filma isto kod podnapisov ali mislite da bo to z pol novim fw kaj drugace ker drugac morem se enkrat 600filmov posnet;((
lp lopardus

mafijc ::

pozdravljeni!

danes sem uspešno nadgradil fw na P.Y.P.S fw, moram pohvalt d ste supr tole naredl fanje sam en problem mam. ko je podnapisov za 2 vrstice se ena vidi, druge pa se vidi samo en majčken košček... mogoče bi kdo vedel zakaj in kako bi lahko to odpravil?
hvala za vse odgovore.:)

gogos ::

Imam en problem. Ali ima kdo yakumo priklopljeno na televizor evelux.
Pri moji punci doma jim televizor začne preklaplajti med filmom iz cd-ja in televizijskim programom. Yakuma je povezana na tv s scart kablom.
gogo

lopardus ::

a ma ze kdo kaki odgovor na moj post


Mislim na tega:::::

:::::::::::::::::::::::::::::::
sem vse tak naredo kot pise na prvi strani pa se to me moti je to res da more bit ime filma isto kod podnapisov ali mislite da bo to z pol novim fw kaj drugace ker drugac morem se enkrat 600filmov posnet;((
:::::::::::::::::::::::::::::::::
lp lopardus

DarwiN ::

Tole glede podnapisov bi jaz rekel da še vsaj ene 10 let (al pa 150) nebo tako kot si ti želiš leopardus, je pa drugače ta hudodelščina znana že več let ,da je treba ime filma in podnapisov isto posnet..kje si hodo zadnjih 5 let? |O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lopardus ::

darwni moja kolegica ma divx-a nekega poceni pa ne bogve kake firme pa ji dela vse podnapisi nerabijo bit istega imena pri njej itd kaj naj kupi kdo tale player za 12000sit novi je tri dni star se niti enega filma nisem sprobo
lp lopardus

lopardus ::

@piki64 in @Stepni Volk ali nebo varjante to prestimat ali mislita da ma @DarwiN prav stem kaj pravi recita da se moti:'(
lp lopardus

piki64 ::

@lopardus: potem bi bilo dobro da napišeš katere firme je ta player, saj bi so potem morda dalo kaj pametnega povzet.

LP

lopardus ::

@piki64 sorry pozabo sem ker sem ze par postov nazaj napiso. mam pa Yakumo DVD Master DX4 pa mi nic nedela prav pise pa da mam :

Version 05.00.03.05
Sub-ver 0C.00.00.05
8032 05.00.03.05
Servo 18.03.00.00
RISC 05.00.03.05
DSP 03.03.01.27

ampak ni ona tvoja(vasa) verzija sem pa kupo v comtron-u 31-12-2004 in mi nena delajo podnapisi pa novejsi filmi mi stekajo
lp lopardus

piki64 ::

@lopardus: ne mislim oni player od tvoje kolegice, ko baje vse dela.

Glede tega da ti podnapisi ne delajo in filmi štekajo, pa raje preberi prvo stran te teme, kajti to je že višek da si ne moreš prebrati ene strani.


LP

lopardus ::

sem si in glih zato mislim da mi negdo pove celi potek naenkrat:8)
lp lopardus

piki64 ::

A si morda na forumu kaj pogledal. Npr. Filmi štekajo/trzajo in pa temo podnapisi izginjajo??

Tam je podtalje lepo vse opisal kako in kaj. Samo prebrati je treba.

LP

lopardus ::

ja sem gledo samo tudi to morem povedat da mi podnapisi NE zginjajo ampak jih sploh ni;((
lp lopardus

CaqKa ::

pa sej sem mu jaz ob 15:47 dal zgoraj link do teme..

CaqKa ::

lopardus zdaj pa dovolj!
točno povej kje ti kaj šteka.
a misliš da imamo sticky teme zato da bomo vse še enkrat pisali?
NE
imamo jih zato da začetnike tja pošljemo da si preberejo stvari!

točno opiši, kje te kaj jezi, da ti bomo lažje pomagali. opiši čimveč podatkov, ne pa po dve vrstici kot do sedaj.

piki64 ::

@caqKa: oprosti, sedaj se vidi da tudi sam nisem prebral, da si mu že ti linke napisal.

Najbolje bi bilo na prvi strani te teme napisati, ta dva linka in pa še dodati daj naj imena filmov ne presegajo 40 znakov, ker takrat pa podbnapisov sploh ne prikaže.

LP

CaqKa ::

ma sej nevem kaj naj naredim .. kaj naj dam za sticky in nič. ker folk si sploh ne zna informacij poiskat.
pa še potem ko mu rečeš da je vse napisano, bi še očitno rad da mu ti zapečeš cd. pa mu ga vstaviš not.

lopardus ::

ok sorry da sem sploh kaj piso pa sem mislo nevem kaj rabis vec informaci ce ti gori vse pise kaj sem reko tak da se enkrat sorry sem pac mislo ce lahko kdo pomaga ne pa da me kuj naderes
lp lopardus

CaqKa ::

jaz sem ti reko da napiši točno kje ti zašteka.
če pa imaš kako pritožbo pa imaš zato tudi temo.

piki64 ::

Če je tako kot si ti napisal:

Version 05.00.03.05
Sub-ver 0C.00.00.05
8032 05.00.03.05
Servo 18.03.00.00
RISC 05.00.03.05
DSP 03.03.01.27

je potem spet nova verzija FW zunaj. Vsaj meni neznana, saj tazadnja YFAD2710.BIN ima
Sub-ver 0C.00.00.04

ostalo pa je enako kot pri tebi. Kontaktiraj tja kjer si kupil player in jih povprašaj, zakaj ni SLO menujev, itd....

lopardus ::

ja sej ga mislim dans nest v comtron-a v mbju kupo sem ga 31.12.04 tak da newem kaj je to sem tudi sam gledo ki je slo meni itd8-O
lp lopardus

Silikon ::

No pa da še jaz zagnjavim!!
Kupil yakumota prejšnji teden v Comtronu, z PYPS-ove strani zvlekel FW in posnel na cd, upgrade je bil narejen.
Bral pa sem poste tam od 1 do 7 strani in od 14-do 18 strani!!! (cc 2 uri sem porabil za to :) )
Pa me zanima kje je zdaj v tem novem FW možno izbirat vrsto in barvo podnapisa???
Logotip imam še vedno enak (Yakumo DVD), čeprav je na OSD modified by Piki64.
so še kake druge kombinacije tipk za kak skrit meni?? razen one setup, levo 1.3.6.9.??

Lp

piki64 ::

@Silikon: žal pri tem playerju ni izbora barve fontov. Pri podnapisih so samo veliki beli.

LP

Pabo ::

@Silikon:
če imaš začetno sliko bele barve (ne rjavo) z napisom Yakumo in plavi krog z napisom piki64 & yanez poišči kje v menijih ti piše MPEG4 in se ti bo na desni strani odprl meni kjer si boš lahko spremenil barvo in velikost podnapisov!tega ne moreš spreminjati med predvajanjem filma!!!!

(MPEG4 ti piše v zadnjem meniju čisto prvo(kao setup, levo 1.3.6.9. le da ne stisneš 1.3.6.9.))

@piki64:
zanimam ne samo to ali se bo dalo porihtat pri predogledu slik da ne bi bilo oranžne črte preko predogleda?

LP pabo
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

Caligula ::

1. SUB podnapisov ocitno ne podpira noben firmware?

2.Je kak programcek kjer lahko .txt in.sub podnapise konvertiras v .srt?

Saj bere samo srt ne?

Pa opažam, da mi ne bere niti SRT podnapisov s tem najnovejšim firmwerom. Štekanje novih filmov se lepo porihta z MPEG modifierjem ampak podnapisov pa ni pri nobenem filmu.

Poimenovani so enako kot film.
Pa ne delajo. Se komu sanja zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Pabo ::

prvo SUB in TXT fajle lahko spreminjaš in popravljaš ter konvertiraš z SUBTITLE WORKSHOPOM

zakaj pa ti podnapisov ne prikazuje pa ne vem!

ali imaš na CDju zapečeno npr.:

Bad Santa.avi ---> naslov filma z končnico .avi
Bad Santa.srt ---> naslov podnapisa z končnico .srt

TO JE LE PRIMER FILMA KI SEM SE GA TRENUTNO SPOMNIL:D pri tebi je vrjetno kak drug film!

LP pabo
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

Caligula ::

OK-hvala za workshop.

In ja, filme in podnapise poimenujem enako.
Bom se malo probaval.

Imam pa najnovejsi PYPS firmware-ta decemberski.

piki64 ::

@Caligula: Ne vem zakaj ne uporabiš našega CenterSub-a, kjer lahko naložiš ali *.sub, *.srt in mislim da tudi *.txt potegne. V primeru da nimaš enakega imena kot je film pač naložiš še video datoteko, in ti potem program poimenuje podnapise po filmu, s tem da ti ven skreira kar 4 datoteke podnapisov. (za male fonte, za velike fonte, potem originalna datoteka v srt in sub formatu). Poleg tega ti program popravi podnapise v primeru da je naslednji podnapis hitreje prikazan kot se prejšni konča, in tudi dodajaš lahko daljše trajanje podnapisa na zaslonu. Mislim, da je to vse kar potrebuješ, da si res optimalno nastaviš zadeve za svoj player.

LP

DarwiN ::

Aha, pa podnapise včasih kljub istemu imenu datotek ne zažene če je v imenu preveč pik,vejic,pomišljajev...etc.
naprimer kaj takega:
spider-man.2.2004.ws.dvdrip.ac3.xvid-os.iluminados.cd1.avi
spider-man.2.2004.ws.dvdrip.ac3.xvid-os.iluminados.cd1.srt
okey ,nisem preveril ravno tega filma ,pač pa se mi je zgodilo v kakšnem podobnem primeru...vglavnem ...u get the point .!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pabo ::

ja pa film preimenuješ v Spider man 2.avi in podnapise prav tako ne saj pa to ni taki problem.

Na CenterSub pa sploh nisem pomislil;( jaz hepan!!!
!!!Z MALO SAMOINICIATIVE POSTANEJO ŠE TAKO ZAPLETENE STVARI ZELO ENOSTAVNE!!!

hudo79 ::

Tudi sam sem 3. 1. Kupil predvajalnik yakumo dx4. Sem ga tudi upgrejdal v skladu z navodilo, pojavlja pa se mi problem.

Kako je potrebno zapeči več divx filmov na dvd, da jih je predvajalnik sposoben prebrati, vključno s pripadajočimi podnapisi? Ali je potrebno za vsak film in njegov podnapis narediti svojo mapo (folder) ali ne?

Poizkusil sem namreč zapeči 2 filma na dvd, pri čemer predvajalnik uspe v meniju prikazati le enega (multi-sesion dvd), in sicer prvo zapečenega, pa še pri tem ne bere podnapisov?

Namreč v primeru divxvid filmov zapečenih naenkrat na DVD, prepozna predvajalnik vse mape, v že prej omenjenem pa ne.

Hvala za odgovor oz. Link do odgovora.

Lp, andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudo79 ()

cboris ::

30.12.04 sem kupil Yakumo DVD master DX4 predvajalnik v Comtronu za naslednjim FW:

Version 05.00.03.05
Sub-ver 0C.00.00.05
8032 05.00.03.05
Servo 18.03.00.00
RISC 05.00.03.05
DSP 03.03.01.27

ker ni bilo sloveskih menijev in ni podpiral sumnikov sem ga po navodilih iz prve strani tega foruma nadgradil z zadnjim FW iz web strani http://www.medvedek.org/pyps/ (ki sedaj trenutno ni dostopen)

po preverjanju FW imam sedaj:
Version 05.00.03.05
Sub-ver 0C.00.00.04
8032 05.00.03.05
Servo 18.03.00.00
RISC 05.00.03.05
DSP 03.03.01.27

Torej sem ga za eno stevilko degradiral iz tretje na drugo C verzijo.
Do sem vse vredu DivX in podnapisi lepo spilajo ampak hudic je v podrobnostih.
Ko vstavim DVD in se film pricne vrteti se na zgornji strani slike pojavi crta cez cel TV ekran in nekako zniza (zozi po visini, nekako stisne skupaj) sliko za cca 2 cm.
Preden sem spreminjal FW sem to lahko popravljal z tipko SETUP/SPLOSNE NASTAVITVE/TV ZASLON (kjer sem preklopil na normalni/PS ali PB in je crta izginila in slika se je nekako normalizirala)
z daljincem tudi ze med potekom filma.
Pri tem FW ki ga imam sedaj (.04) pa je to mozno samo ce je pladenj izvrzen, vendar pa se po zagona filma crta spet pojavi in slika se skrci.
To je ena moteca stvar!

Drugo pa je da je pladenj ko se odpira precej glasen cesar prej nisem opazil!

Zanima me ce ima kdo podobne probleme in pozna kaksno resitev!
Ali lahko FW spravim nazaj na verzijo:
Sub-ver 0C.00.00.05.

lp

gasperi ::

Imam yakumo in zadnji fw, ter problem s filmčki z digitalca. Originalno so v mjpeg, avdio pa pcm. Pretvorba videa po navodilih [DivXviD] filmi na Divx predvajalnikih brez problemov je ok, zvok pa ne dela (dobim neko hitro piskanje) - če ga pustim v pcm, pretvorba v mp3 me iz neznanega vzroka zafrkava.

A pcm sploh dela na yakumi? Lp

lopardus ::

kaj je res to da pride zdaj en dan novi FW
lp lopardus

Volk| ::

Jaz mam nadgrajenega z dne 22.12. z strani P.Y.P.S:
Ni nič za dodat.Dela super.
Na novo ga bom naložil ko boste naredli FW da mi bo vrgel ven čips pa pivo. pa kako bejbo da me zmasira:D
P.Y.P.S. na delo.Čakam na ta FW:P

dj cotto ::

@hudo79

Zapolni DVD z audio, ali video fajli in ga posnemi naenkrat. Kolikor vem multisession DVD-ji na Yakumu ne delajo. Preprosto, ali ne? Malo probavaj. Pa saj zaboga obstajajo CD-RW, DVD-RW, DVD-RW, DVD-RAM!

Tale forum vse bolj postaja smetišče. Venomer se pojavljajo ena in ista vprašanja in to celo na isti strani. Pa kaj ste res tako leni, da se vam ne da prebrati dveh, treh tem in malo eksperimentirati? Preden sem se sam podal v trgovino po Yakumo-ta, sem prebral vsaj štiri podobne teme, novi FW nato naložil iz prve in se začel igrati z nastavitvami, MTK Remakerjem in ostalimi orodji, odkrival napake, ki so jih delali prvi CenterSub-i in jih javljal Pikiju,... Nekateri bi res radi vse dobili na pladnju. Če se vam ne da brati in ukvarjati s ploščkosukom za 16.000 SIT, si kupite KISS-a, ali pa si kupujte, sposojajte originalne DVD-je.

gorann ::

pisem sm ker vem da mate yakumote in pcje:)
isti film sem sprobal na tv prek pcja in na tv prek yakuma.
na pcju mam ati radeon 9200 in catalyst gonilnike in bs player, na yakumu pa pac firmware od pikija in yaneza.
ko gledam na tvju prek pcja in z bsplayerjom mi pokaze dobro sliko ampak isti film mi yakumo pokaze v bolj sirokem formatu kar je zelo dobro, pri pcju mi je nekako bolj ozka slika, kar me rahlo moti, ceprav jo lahko na svojem tvju razsirim na bolj siroko brez izgube kakovosti in nic ne odreze robov.
zdaj me pa zanima kater program je dober za ogled preko pcja na tvju da ima lepo sliko ter podporo vseh stvari kot bsplayer?namrec odlocam se da dam punci yakuma jest bom pa ostal na pcju in tvju, ker mi se vedno vse delalo in lahko prklopm pc na surround sistem, yakuma pa nemorem, pac nekj je moralo trpet na racun 16ksit kot je yakumo stal:)
prosim moderatorja da ne zbrise post, ker bi res rad zvedel cimboljso moznost da gledam v istem sirokem formatu kot ga yakumo da. brez da ekran na tvju stelam;)
lep pozdrav, Goran!

m&a ::

@Silikon: žal pri tem playerju ni izbora barve fontov. Pri podnapisih so samo veliki beli.


Piki zakaj ni možna izbira barve fontov.
Ali bo mogoče to urejeno pri naslednjem FW?
LP.

Micho68 ::

8-Ocboris, sva na istem: kupil z 05 verzijo, nadgradil na 04, zdaj pa imam podoben problem z tray-em, ki ga prej ni bilo: PRI ODPIRANJU JE GLASEN IN KOT DA BI GA MALO TRESLO... Shit, mogoče kdo ve, kaj je to za en k***c???8-O

piki64 ::

@m&a:
Vrjetno bo ostalo tako kot je, ker se nimam cajta s takšnimi zadevami ukvarjat. Če ti ni tako všeč, pač naloži uraden FW pa bo ali pa poišči na internetu takšnega da ti bo ustrezal.


LP

lopardus ::

@piki64 kaj je res da se dela novi fw in bo toti tedn gotov tak mi je reko v comtron-u
lp lopardus

Silikon ::

€Piki64 whatever, glavno da dela!
Drugače pa super narejeno! Svaka čast !

m&a ::

Piki64 kaj pa če bi se nas, ki imamo decembersko verzijo (zadnjo C5) le usmilil in nam postregel z funkcijami, ki jih omogočajo starejše verzije npr. različni podnapisi. Mislim da tudi funkcije za zamik podnapisov levo ni. Imam namreč precej filmov posnetih s podnapisi, ki vsebujejo tiste nepotrebne znake in so zelo moteči.
Lp.

sotlerx ::

M&A
Naredi takole???
Vzameš 1 prazen DVD medij, posnameš 6 filmov z novimi podnapisi ki
ne bodo moteči in je stvar rešena,prišparal si na CD-ih in ni bil
dolgčas ker si pač neki koristnega počel.
Da ne bo pomote , to sem jaz naredil.(ne delajte si probleme tam kjer
jih sploh ni).
Osebno bi pohvalil izreden trud in prizadevanje najprej skupine PYPS
in potem P&Y ker sta veliko svojega prostega časa žrtvovala za naš
luksuz, in posebno bi pozdravil PIKI 64.
LP SotlerX
sotlerx
««
18 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870656 (18475) koks2005
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524573 (5071) JanezC
»

[DivXviD] Gericom Bellagio predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38461031 (19445) Caniggia
»

[divXvid] Mediatek - kateri firmware oz. fonte uporabljate

Oddelek: Zvok in slika
194255 (2077) Nebomgabiksa
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123853 (12269) piki64

Več podobnih tem