» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
29 / 30
»»

kuglvinkl ::

Drugače imam naštimano, da mi prikaže strani in search mi ga ni našel. Hvala. IIRC sem pa ravno s tvojega (prejšnjega) linka snel firmware in ga včeraj flashal. :)
Your focus determines your reallity

Matty ::

Eno vprasanje glede NECa... Kaksna je razlika med 3540a in 4550a? Ker oba (crna) imajo v BOFu, pa mi zgledata cisto identicna, cena je ista, razlika je samo v temu, da je bil 3540 narejen avgusta in 4550 (al pa 4540??) pa septembra...Ima kdo kaksne izkusnje s slednjim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

McNato ::

4540a podpira DVD RAM medije. Sicer pa poglej na NECovem www.

Arthur ::

Halo, rad bi vzel DVD pekač, ki bo zdržal čimdlje, upam da vsaj 3 leta zmerne uporabe.

Hitrost ni pomembna (čisto vseeno če peče 8 ali 9 minut), glasnost bolj, zanesljivost (pisanje / branje) najbolj.

Ali NEC 4540a odgovarja temu? Je trenutno zunaj kaj boljšega (Plextor odpade)?

Mirč ::

imam nec-a 3520A
in firmware 3,06.
kateri firmware bi bil najboljši za čimboljše branje in pisanje dvd-jev in cd-ejev

Mirč ::

naložil ta firmware
aje vredu
Liggy's And Dee's NEC ND-3520 2.U3, Bitsetting, RPC1, Rip Lock (based on Liggy's 3.06bt_rpc1) (NEW 11-10-2005)
lp

Arthur ::

Nevermind, sem že vzel Philipsa.

SkIDiver ::

Da ne bom odpiral nove teme!

Kaj se trenutno splača kupiti od DVD-RWjev v nižjem cenovnem razredu primerne kvalitete? Ter mogoče še kje kupiti?

Quikee ::

Verbatim 6x DVD-RW.. JAE. O cem drugem sploh ni vredno razmisljat pri DVD-RW medijih.

SkIDiver ::

Nisem imel v mislih medij ampak optično enoto.

Quikee ::

Zakaj pa potem sprasujes v temi o Nec pekacih? =)

BigFoot ::

A je slucajno ze kdo zasledil kaksen test NECovega pekaca ND4550? A je to novejsa zadeva od 3540?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

djamshy ::

Upam, da mi lahko kdo pomaga:

Imam NEC-3500AG, s katerim imam težave že od samega nakupa. Sprva mi je pekel zgolj pri 2x hitrosti, pa sem sprobal več različnih medijev in ni pomagalo. Posnel in prebiral pa mi jih je OK. Nato sem prejšnji mesec naložil najnovejši firmware 2.1A. Od takrat mi snema z 8x hitrostjo brez problema, TODA posnetega dvd-ja mi ne prebere več. Bere ga kakih 20 sekund in javi da je v enoti prazen CD! Prav tako mi ne prebere več dvd-jev posnetih pred upgrajdanjem firmware-a.
Taisti sveže posneti dvd vstavim v drug računalnik - in glej ga zlomka - DELA! Kaj je pol mojemu NEC-u? Poskusil sem že kar nekaj stvari, zamenjal verzijo NERO, ASPI driverji so OK, enoto sem prestavljal iz MASTER na SLAVE in CSEL, pa ne pomaga.
Sicer imam vgrajeno samo to enoto, zato je tale reč hudo nadležna. DVD je na secondary master, ULTRA DMA je ok, glede na navodila ki sem jih našel na teh postraneh. Zanimivo pri vsem tem mi je, da mi bere posnete dvd-je od kolegov, pa kopije dvd-filmov posnetih na tej enoti tudi ter navadne cd-je.
Še podvprašanje - če nesem enoto nazaj, a mora biti zaradi garancije star firmware?
C64 - legend!

AtaStrumf ::

Zgleda da je defekten, tolk ne bi smel jebat, sploh glede na to, da si vse živo že probal. Če je gor uraden FW pol ni frke, drugače pa flashaj s kakšnim uradnim, če imaš pa kar originalnim.

cbelica ::

Da obudim temo...:)
Imam 'problem' z mojim Nec-om 3500AG; in sicer, pri vsakem posnetem CD-ju se mi tole dogaja:


->ko pride do 48X hitrosti - padec? je to OK? Do zdej namrec nikoli nisem delal tega testa pri CD-jih (samo pri DVD-jih; pri katerih mam zadnje case kr nekaj problemov); tako da ne vem, ali se to pojavilo zdaj al pa je ze skozi blo tako... sem sprobal vec CD-jev, pa je pri vseh (ki so skoraj 'do roba' polni) tako...:|
?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

To je normalno. =) Padec pri PCAV 48x branju nastane zaradi preklopa CAV v CLV oz. niso ravno dobro naredli PCAV branje. =)

cbelica ::

A, pol pa je ql:))
Sem se ustraso, da je pecka fuc, ker mi je oni dan 4 DVD-je 'uniclo' (3x MCC in 1X TY):'(
Thx za info;)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

fitipaldi ::

Pozdravljeni!Imam problem z necom dvd-je mi je začel pečt nekam čudn,namesto da bi peku 10 minut,peče 30 minut.Pekač je še pod garancijo.Kaj svetujete?

hvala in lp

Zorro ::

Najbrž imaš v "Controller Properties" (Control Panel-->System-->Device Manager-->IDE ATA/ATAPI controlles) pri "Transfer mode" izbran "PIO Mode" namesto "Ultra DMA 2".

fitipaldi ::

Pozdravljen!IDE ATA/ATAPI controlles) pri "Transfer mode" izbran "PIO Mode" namesto "Ultra DMA 2".,do tukaj sem prišel ne najdem pa kje je "transfer mode"?Prosim za pojasnilo.

hvala in lp

fitipaldi ::

Sry najdu imam pravilno izbrano ultra dma ,ne vem kaj bi blo bral sm tud nekaj ,da je kriv nero 7.Ga bom kr na servis nesu.

lp

mikko ::

Imam NEC 3540 in mi pri peki audio CDjev neki šteka...
Sej CD posname hitro in na videz normalno.
Potem ko pa CD poslušam, mi pa preskakuje.

Moram kakšne driverje menjat ali kaj ?
Imam pa verbatim CDje, tiste ki so na vrhu beli...v torticah kupljeni.
Poskusil tudi na TDKjevih, rezultat isti...

Včasih mi to ni delalo, pojavilo se je 2 tedna nazaj, sem mislil, da je problem v sistemu.
Sem formatiral PC in še vedno isto dela.

LP, Mikko

cbelica ::

Probaj zapect se pri najnizji mozni (mislim da je to pri NECu 8X) hitrosti.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

azeed ::

mikko: če uporabljaš nero 7 je slednji krivec za tvoje težave. gre za znan bug, ko pečeš audiocd iz .mp3

sam še vedno uporabljam nero 6, rešitev za 7ko pa naj bi bila sledeča:

kopiraj iz verzije 6 sledeče datoteke: mp3PRO.dll, mp3PRO_dmo.dll, mp3PRO_hlp.dll
in prilepi jih v C:\Program Files\Common Files\Ahead\AudioPlugins\

ker te datoteke tam že obstajajo jih boš seveda moral povozit/zamenjat obstoječe.
You gotta say YES to another excess!!!

mikko ::

najlepša ti dala!
hvala!

lp,mikko

kixs ::

Trenutno imam se "legendarnega" NEC 2500A. Moti me edino (poleg seveda pocasnosti) dolgo prepoznavanje vstavljenega CD/DVD-ja.

Kako je s tem pri novejsih? Koliko sekund potrebujejo, da lahko preberes vsebino? Kateri je najhitrejsi?

Ce kdo ve, seveda ;)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Martin Krpan ::

Prosim za pomoč ! Imam NEC 3520A z firmwarem V.1.04 katerega bi rad nadgradil vendar nisem našel novejše verzije ki bi "prijela" čez to. Se že v naprej zahvaljujem!

Zorro ::

mikko ::

Še nekaj glede nerota...
Dal sem potem gor nero 6 , ki mi ni in ni hotel konvertirati mp3 v wav da bi to zapekel..
Sem to poskusil rešiti na drugačen način tako, da sem sam encodal mp3 -> wav,
vendar tudi ni šlo - unsupported format mi je napisalo v neru.

Sedaj dajem dol Nero 7.0.1.4b iz njihove uradne strani.
Je ta verzija že v redu ali ima tudi bug, ki posname audio cd tako, da preskakuje ?

LP, Mikko

BaRtMaN ::

Če hočeš sprobat kaj drugega kot Nero, priporočam Burrrn, zastonjski programček.

cbelica ::

Tudi z EAC-om si lahko pomagas...;)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

my-law ::

prosim ce lahko kdo pomaga...
je mozno iz 3.06 Fw dati nazaj na 1.04 (ce bi seveda to resilo mojo tezavo :), ker moj 3520 nec ne dela vec kot bi moral...
zdaj bere samo se dvdje.. ce vstavim cd, kot da ga ni...seveda je pod garancijo in original FW od neca..
hvala

BaRtMaN ::

Če ti uradni flasher ne dovoli flashati s starejšim firmware-om, probaj s programom BinFlash.

my-law ::

hvala bartman...
ocitno edina moja resitev se.. :)
drugace garancija

cbelica ::

Quikee, a morda ves, katera sta read offset in write offset vrednosti za NECa 3500? Na netu sem nasel +48 za read offset - pa mi zdej ni jasno: A moram v EAC v polje read sample offset correction vpisat +48 ali -48? Write pa naj bi bil +18...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

iration ::

malenkostno off-topic: EAC ripping guide: http://eacguide.calonet.org/. drugače pa je pravilen offset za 3500 +48.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

cbelica ::

Ja, kle neki ne stima (sm siten, ni kaj...:) )

Ce je read offset +6, potem je v okencu 'use read sample offset correction' zapisana napacna vrednost (pravilno bi bilo -6); in obratno...
Zdej pa; ali je pri NEC-u treba v to polje vpisat +48 (in je torej NECov read offset dejansko -48), ali je obratno?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

iration ::

Ja, vem kaj misliš. Tisti offseti na http://accuraterip.com/driveoffsets.htm so že vrednosti, na koliko je treba nastaviti EAC (in ne vrednost zamika), da bo branje 100% točno; torej v najinem primeru je to +48.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Quikee ::

Je pa tudi odvisno od tega kaj polje read offset predstavlja.. ali mores vpisat offset za kolko je zacetek branja prestavljeno (recimo za +6 samplov).. ali pa mores vpisat offset za kolko naj branje prestavi (torej ce je offset +6 moras vpisat -6). To lahko kar zmede ja. =) Tak kot je iration povedal je +48 prava vrednost, ki jo moras vpisat in mislim, da je to pravilen read offset za vse Nec pekace (nisem ziher za 3550 in 4550).

Jaz sicer uporabljam AccurateRip dodatek za EAC, ki si read offset sam poisce v online bazi in tudi primerja checksum-e ripanega Audio CD-ja z online bazo.

cbelica ::

Hvala, zdej sem pomirjen:))

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

pingec ::

Tisti ki sledite sceni, bi se dal dobit link do najboljsega FWja za 3500?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

schurda ::

Najboljši je od Quikee-ja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

anzy panzy ::

Zanima me če je to dobro, da mi pekač (NEC ND 3540) ko peče DVD-je enkrat al pa celo večkrat pri pomnilniku branja pride do 0%, pol pa ugasne zelena lučka na pekaču.

Pol začne pomnilnik spet polnit in spet kao naprej piše.

Je to kaj narobe? pa to mi je začelo delat šele pred kakim mescom, prej pa nikol.

No imel sem nerota 6 in pol sem dal gor 7, ampak še vedno je podobno, samo da mi je 6-ka uničla DVD, 7-ka pa še pol nekak naprej peče!! Pa pri 7-ki se mi zdi da je z DVD-ji potem vse v redu, samo me dela živčnega ta stvar !

BTW: Pečem vse na 1X al pa na 2X hitrosti.

Hvala za odgovor

TheJack ::

Tisto s skakanjem bufferja ni nič hudega. Pri NECih se vžiga mehanizem, ki preverja kvaliteto zapisanega.

In za božjo voljo! DVDje peci s hitrostmi za katere so deklarirani, vsekakor pa ne manj kot s 4x! Pečenje z modernim pekačem na medije ki so namenjeni za pisanje z velikimi hitrostmi, z 1x ali 2x je katastrofa. Moderni pekači nimajo primernih strategij za pečenje z 1x in 2x, zato so DVDji pečeni s tako nizkimi hitrostmi zapečeni mnoooogo slabše kot pri 4x in več.

Keep that in mind.
Bonis nocet, qui malis parcit.

anzy panzy ::

Hvala za pojasnilo in...

yeah, I'll keep it in my mind!!!

Jaz že CD-je malokdaj pečem na več kot 16X torej na 32X-ni hitrosti!!!

No, hvala, da si mi povedal za to ker mi včasih gre zeloooo na živce ko piše po pol ure, pa take!

HVALA!

neyc0 ::

hey! imam pekača nec 3500 že več kot eno leto in me zanima naslednje...
bulkpaq 8× dvd-r mi lepo peče(na vseh hitrostih), ampak predvajat jih pa ne gre... oz. prebere mi vsebino kaj se nahaja na dvdju, odpret pa ne gre ničesar...
isti dvd pa mi dvd player (LG) lepo bere... v čem je finta? je možno da je firmware?
prav tako bi prosil če bi se dalo kje dobit originalen firmware (mislim da je 2.16)?
..:: Harder Styles ™ ::..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neyc0 ()

Quikee ::

Nec 4570 in 4571. Se samo meni zdi ali Nec pretirava z novimi modeli.

So pa v tem celo 8x pisanje pohitrili.. samo 5 ali 6 generacijah pogonov so rabli. =)

cbelica ::

Danes je postar prinesu Lite-on 16H5S:))
Scan-i ze laufajo:D

TY (FUJI DVD+R 8X) @ 12X -NEC 3500AG:
 - NEC3500AG.jpeg

- NEC3500AG.jpeg



Zanima me, pri kateri hitrosti je potrebno scan-e delat? (Lite-on)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

boštjan ::

4570 v rolanu
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

e-marko ::

Tole pa je precej slab zapis... Jaz bi v tem primeru napravil še eno kopijo.

LP
...somebody, somewhere...
««
29 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527334 (13093) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297375 (26477) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527131 (12082) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282300 (1591) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897696 (5279) AtaStrumf

Več podobnih tem