» »

DVD pekač

DVD pekač

1
2
»

cekr ::

A stalno izdajanje firmwarov je zate pojem podpore?
Meni je pojem podpore in kvalitete to, da če nekaj kupim, da po vgradnji nimam nobenin razmišljanj o delovanju več. Da zadeva funkcionira tako kot je bilo napisano na škatli.
To da ti neka firma čez čas programsko omogoči večje hitrosti pa samo pomeni, da so te imeli in te še imajo za poskusnega zajčka.
Sploh se pa pri cenenih izdelovalcih nihče od kupcev ne sikira preveč, če kaj crkne.

O kakovosti Acerjevih in Goldstarjevih izdelkih pa raje nebi govoril.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Quikee ::

Ne vem no... vecina LiteOn fan-ov iz CDFreaks foruma je navdusena bolj nad Nec-om in BenQ-jem. Pa tudi kaj sem gledal kaj scan-e na LiteOn forumu nisem najsel nobenega, ki bi bil boljsi od Nec-a. Se C0deKing avtor OmniPatcher-ja je bil navdusen na tem kaj zmore Nec :) Sploh ko je testiral CMC Mag. E01 medije.. je reko, da jih Nec pece boljse pri 12x kot LiteOn pri 4x ;) Seveda pa je dejstvo, da ma vsak pekac pece boljse na svoje dolocene medije. In da vsi pecejo dobro na kvalitetne medije.
Je pa res da ga ni pekaca, ki bi se ga uradno ali neuradno dalo tak nadgrajevat kot ravno LiteOn-ove pekace. Pa se "learning" funkcija je super.. ce peces nonstop le na ene te iste medije jih pece vedno boljse (lahko tudi slabse ce :) ).

Damn... prevec se ukvarjam z DVD pekaci ;)

Dr_M ::

cekr: zdej si lepo pokazu, da se ti niti mal ne sanja o teh stvareh. :)
nadgradnje so nujno potrebne. pri liteonu pri opisu sprememb vedno pise "Match more media".
to pa zato, da dodajo vec medijev not, da imajo doloceno strategijo in podatke o najvisjih hitrostih. ce bi za vse uporablju generic, potem bi bli rezultati bolj jalovi.
to velja za VSE proizvajalce.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Quikee: ko bo nec ksne take rezultate naredu, ti castim rundo. :)

no, sej usi podatki so razvidni iz slik...vse je blo pod istimi pogoji narjen. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Seveda je to uradna podpora.. da se proizvajalec trudi tudi za uporabnike tudi po tem, ko so izdali pogon. In, da ti vedno skusajo pomagat in izboljsat ce je kaj narobe.. to je BISTVO podpore! In da ves pri Plextorju to niti slucajno ni tako... Tak kot 712 kot tudi 716 sta mela zacetne tezave... in to velike... 716 so celo iz prodaje umaknili zaradi tezav (bogi oni ko so ga kupli). Polek tega so izdajali razlicne TLA razlicice pogonov.. In komaj zdaj je zadeva skupaj z firmware-om 1.03 taksna kot bi mogla bit ze pred meseci, ko so izdali njihov prvi pogon. Ampak zdaj so ze prepozni.. dosti frugih proizvajalcev jih je prehitelo v smislu kvalitete in zmogljivosti.. z LG-jem zraven..
In zakaj bi bil poskusni zajcek ce bi mi z nadgradnjo firmware-a omogocili hitrejso peko? Na skatli pisejo taksne specifikacije kot jih dobis s prvim firmware-om. Nadgradnja le teh je le bonus in dokaz da se podjetje trudi v najboljsih moceh za kupce.

Quikee ::

Dobri rezultati morem rect... kaj to mas 411@811... ali pravi 811?
Jaz nisem tolko snemal na MCC01RG20... mam pa vecinoma TYG01.. :)
KProbe scani: tukaj
KProbe v 411 - vsi peceni v Nec-u 3500, razlicni firmware-i (Razen YUDEN000T02, ki sta nova).

cekr ::

Da dodajajo nove medije je vredu,
nikakor pa ni to popravljanje performans.

Aparat mora biti že v osnovi z dnem nakupa takšen kot je potrebno.
V tem je pa razlika med boljšimi in slabšimi firmami, ki na trg dajejo nedodelane aparate.

Cena Plextorjev ravno kaže to, da so izdelki dovolj stestirani, da kažejo tisto, kar je napisano.

Nekaterim je bolj pomembna kakovost zapisa in celega aparata, kot pa hitrost - ponavadi samo na papirju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

Quikee: ja modificiran 411 je, ampak samo zarad firmwarea, ki je za 811 boljsi :)
kot sm reku, ko najdes prave medije, so rezultati odlicni. res pa je, da ne mara vseh medijev. :)
ne mara recimo MCC002. obozuje vse ricoh.....itd... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

cekr: glih pr plexotorjih je ta problem, da NE delajo "out of the box" tako kot treba. in tista cena pr njih je samo ime, o ksni visoki kvaliteti ni ne duha ne sluha. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

cekr: Popravljanje performans.. sej ni govora o popravljanju performans.. ampak dodajanju.. sej ti pravim da nikjer pri BenQ-jevem pekacu ne pise visjih performans kot jih je zmozen... ne na skatli.. ne na uradni strani.. Torej dobis tocno to kaj si kupil... ampak ce nadgradis firmware pa dobis VEC! In za to sploh nisi rabil kupit novega pogona ampak samo nadgradil firmware... pa se to cisto URADNO!
In ko je ravno govora o nedodelanih aparatih... v prejsnjem postu sem ti povedal kak je bil Plextor 716 ko je URADNO izsel na trzisce... nedodelan kot se noben drugi ni bil. In BTW ce kupis Nec-a za pol manj denarja dobis tocno to kaj si kupil! nic vec nic manj... in ze z prvotnim firmware-om deluje tak kot je treba.. Nove izdaje so le finese.
Idealnega najboljsega pekaca pa tak ni... in Plextor je dalec od tega..

Quikee ::

Dr_M: Moj 411 pa ravno Ricoh ni maral... :) Sej vem da mores najt prave medije za LiteOn-cke.. pol pa pecejo dobro.. samo pac ne mislit da drugi niso zmozni take kvalitete :) Po drugi strani pa z Nec-om lahk peces RICOHJPNR01 pri 8x za zelo dobrimi rezultati... RICOHJPNR02 pa celo pri 16x ;)

Lime ::

Tukaj je fin test DVD pekačev.

Quikee ::

Ja... star ko svet ;) Pa sploh ni neki test ampak prvi poskus pecenja 16x medijev na 16x pekacu.. stanje zdaj je ze dosti drugace.

DimmniBurek ::

ND-3520 DVD-/+RW
No a se splača kupt to mašinco, cena je dokaj ugodna, sam kako je s pečko?
There Is No Stronger Drug Than Reality

para-site ::

to zgoraj pa res ni ugodna cena...
16500sit stane sicer takšna zadeva
http://www.funtech.si/index.htm

Lime ::

15.900 v Comtronu

MEDENA ::

:D

Racunalnik ::

Ker so teli pekaci mal dnarja sem si jest kupil teg apioneerja,ceprav so vsi hvalili neca,kar je pomoje tudi zelo dober pekac,ampak ker so tukaj vsi kupovali za 1 jurja cenejsega neca,ti ga zato pac tudi vsi priporocajo,saj je zelo malo ljudi k majo kej drugega kot neca.

Quikee ::

"Ker so teli pekaci mal dnarja sem si jest kupil teg apioneerja,ceprav so vsi hvalili neca,kar je pomoje tudi zelo dober pekac,ampak ker so tukaj vsi kupovali za 1 jurja cenejsega neca,ti ga zato pac tudi vsi priporocajo,saj je zelo malo ljudi k majo kej drugega kot neca."
Mas prav... jaz mam Nec-a 3500 in Philipsa 1640P in sem zaenkrat bolj zadovoljen z Philipsom kot Nec-om. Glede na to da je Nec 3500 boljsi pri pisanju kot 3520 bi rekel da je boljse pomislit kaksen drugi pekac... predvsem LG 4163 in Philips 1640P. Je pa precej odvisno kaj hoces od pekaca.. ali ga bos mel tudi za pecenje CD-jev, ali bos z njim ripal filme, katere medije bos uporabljal, ali hoces tudi dober in hiter RW pekae, ali rabis PI/PIF skeniranje, kako pomembna ti je kakovost zapisa na DVD medij, ITD. Idealenega vsestranskega pekaca ni in ker se cene pekacev nizajo na raven Nec-a je zato odlocitev se tezja.

DimmniBurek ::

A bi blo pol bolš kupt al NEC 3500 alpa kkšnega druzga?
Rabu bi ga za snemat v večini, ker imam še en DVD predvajalnik, CDje bi tudi peku, ker bi verjetno tega pekača-Teac 40× prodal....
There Is No Stronger Drug Than Reality

DimmniBurek ::

No kaj zdej?
Povejte iz iskušenj
There Is No Stronger Drug Than Reality

Quikee ::

Ja kaj ti naj recem... sej nisi se zdaj rekel natancno kaj pricakujes od pekaca. Jaz mam Nec 3500, LiteOn 411 in Philips 1640P. In najvec uporabljam prav Philipsa 1640P (1620).
Ceprav si dela delijo tak:
- branje LiteOn (do zdaj je se vse prebral kaj je blo zapisano z Necom/Philipsom in se skoda mi ga ni =) )
- PI/PIF skeniranje LiteOn/Philips
- pecenje DVD Philips/Nec
- pecenje CD (ze dolgo nisem) Nec/LiteOn
- rippanje filmov (redkokdaj) LiteOn/Philips

DimmniBurek ::

Rabu bi ga za snemat v večini, ker imam še en DVD predvajalnik, CDje bi tudi peku, ker bi verjetno tega pekača-Teac 40× prodal....
To sm jest napisal:\ :\
ja nevem, kaj pol nej NECa uzamem? Sam a se da dobit 3500?
There Is No Stronger Drug Than Reality

jest10 ::

Kaj pa pravite na BTC DVD pekač za 13jurjeu v šparu?
DVD+- 16x, DVD+R DL 4x, DVD+RW 8x, DVD-RW 4x, CDR 48x, CDRW 24x :D

Quikee ::

ja 3500 bos se redkokje dobil... ce sploh... zdaj se prodaja samo se 3520. Rajsi vzami LG 4163 ali pa Philips 1620... druge alternative Pioneer 108/A08 al pa pocakas na Pioneer 109/A09, Plextor 716 (predrag!).
BTC?? No way... najhujsi od vseh =) Samo je pa ugodna cena =)

TheJack ::

Zanimivo se mi zdi da nihče ne omeni očitne prednosti NECa 3500/3520: 16 kratnega branja DVD+-Rjev out of the box (torej brez raznih unofficial firmwareov).

Saj ne rečem, gotovo je kvaliteta pisanja za pekač najpomembnejša. Ampak tu kakih razlik za povprečnega in celo nekoliko bolj naprednega uporabnika tako že dolgo ni več oz. so premajhne.
DVDje ponavadi posnameš zato da bi jih uporabljal, torej da bi z njih prenašal podatke. In tu večina DVD bralnikov in pekačev zataji. Kaj ti pomaga če DVD perfektno zapečeš v petih minutah, če ga bo potem pekač/bralnik prebiral 15 minut? Zapišeš le enkrat, prebiraš pa velikokrat.

Zato je po mojem 3500/3520 idealni nakup za tistega ki bo imel v računalniku le eno DVD enoto (takih je po mojem večina), pa ne bi rad da mu zraste brada ko bo hotel svoje DVD+-Rje dejansko tudi uporabljati. Še posebno če mu razni unofficial firmwarei ravno ne dišijo (tudi takih je večina).

sid911 ::

mal ukradem temo....

kaj pa mislite o pekaču BTC DRW 1016IM? baje se ga da za 13k dobit..sam sem skeptičen glede njega....a ga mogoče kdo ima?
link

Quikee ::

Vsa ta prednost Nec-a se izgubi zaradi RIPLock-a in pocasnega branja DL medijev. In na to prednost sem ze omenil.. samo ne v tej temi. Aja pa vecina pekacev bere z 8x in to je 10 minut in ne 15 minut. Sicer pa le redkokdaj rabis da ti prebere celoten DVD... za DVD filme gledat ne rabis hitrejse kot 1x, za divx se manj... pri instalaciji programov in iger pa ti bi vseskupaj omejila prenos dekompresija in/ali razdrobljenost datotek. Tako da ta prenost za navadnega uporabnika ni tako odlocilnega pomena kot bi sicer lahko bila.

Quikee ::

Ma pozabite na BTC-ja... toti pekaci nikoli niso bili dobri. Za malo vec denarja dobis dosti bolji pekac. Ceprav bi si ga kupil... da bi se malo spilo z njim =)

jest10 ::

sid911:
Trenutno ga ima špar za 13jurjeu.
Mogoče si ga nabavim. Glede na to da itak nikoli ne snemam na max hitrosti(cdje max 16x na 52x pekaču) me ne zanima toliko kake hitrosti podpira s katerimi mediji itd...
Na recimo 4X hitrosti bo gotovo dovolj dobro snemal za domačo uporabo.

TheJack ::

Quikee: Moje izkušnje so drugačne. DL medija še od blizu videl nisem (in ga glede na cene verjetno tudi še ne bom tako kmalu - po mojem bom do takrat zamenjal vsaj dva pekača), medtem ko DVD filme presnemavam izjemno redko.

Po drugi strani imam pa na DVDjih mp3je, divxe, programčke...itd, ki jih pred uporabo praviloma posnamem na disk. Pri 6x ali 8x branju bi znorel, po mojem.
Zato sem še vedno prepričan (še posebej odkar sem prebral tale test) da je za tistega ki bo imel v računalniku le eno DVD enoto, 3520 dober all-round pekač/bralnik.

humanoid ::

Medena, saj ti nisi več normalen. TI si totalno odvisen od račuanlniške opreme. Na vsak načini si hotel met 2500+ mobile, ki malo porabi... koliko pa si ga izkoristil?
Sedaj prodajaš ta popolnoma nov pekač, ki je dober.... ampak ni najnovejši in spet hočeš najnovejšega.
Pa o ramih, da ne govorim.

Lej, meni se zdi to neumno. Kaj pa manjka temu NEC-u? NIČ, če dobro snema, kaj bi rad imel? Sej ne moreš vsakič, ko kaj novega pride to imeti, se ti ne zdi nesmiselno?

Nazaj k temi:
Naslednji teden naročim 3520A za 14k SIT, in upam,d a bo delal, da se mi ne bo treba jajcat z DVD-ji. To sem tudi čakal, da pridejo pod 15k SIT, pol pa nabavim :)

Quikee ::

jest10: Hehe... samo premisli malo.. slabi pekaci ti dajejo na 4x hitrosti taksne rezultate kot dobri pri 12x. =) Pa se to vprasanje ce ti dajejo kaksne rezultate. Nebi ravno rad, da si nekdo kupi pekac potem pa zapece povprecno dober DVD in potem ugotovi, da mu ga ne prebere pravilno. Te je ze boljse ce kje dobis dober pocasnejsi DVD pekac... recimo 8x.. za podobno ceno.

TheJack:
Heh no ja ... velika vecina orginalnih DVD-jev je DL. Tak da vsak, ki bo htel naredi backup Filma z Nec-om bo razocaran.
Polek tega bo razocaran vsak, ki ima problematicno DVD komponento in bi rad uporabljal DVD+R medije... ker ne podpira out of the box SL +R booktype settinga. Polek tega ima 3520 probleme pri branju nekaterih posnetih DVD medijev... predvsem na koncu katere 3500 nima. Pa slabsa kvaliteta posnetih kvalitetnih medijev v primerjavi z 3500 in ostalimi. Pa tudi ocitna slabost Nec-a je tudi da ne podpira PI/PIF... kar je dandanes ze skoro nuja glede na variabilnost medijev.. ampak to navaden uporabnik tak al tak ne bi opazil.. mogoce cez kaksno leto, ko bi mu medij prenehal delat.

Idealnega all-around pekaca ni... vsak pa ma svoje prednosti in slabosti.. zato je pomembno vedet kaj pricakujes od pekaca.

Meni osebno ni bistveno branje in lepo uporabljam LiteOn-a pri 8x.. divx-e in filme vse gledam iz DVD-ja.. mp3-jov nimam na DVD-jih trenutno. In tudi ce bi jih mel bi ze potrpel tistih par minut dlje ko bi si jih kopiral na disk saj ne bi recimo tega delal tako pogosto.. programe pa prav tako ne. Je pa mi recimo bistveno kako dobro zapece DVD.. saj ne bi ravno rad, da mi praska na DVD-ju unici kaksen podatek. Al pa recimo, da mi DVD komponenta ne bi pravilno prebrala DVD-ja ceprav mi bi ga pekac prebral brez problema.

Quikee ::

humanoid: Hehe... tak kot je on odvisen od racunalniske opreme.. sem jaz od DVD pekacev.. =P Z LiteOn-om bi lahko bil cisto zadovoljen. Pa sem kupil Nec-a 3500... in potem se Philipsa 1620. =) Zdaj ko mam pa 3 sem koncno zadovoljen. Samo vprasanje je za kak dolgo =)

jest10 ::

Quikee:
Kot sem že povedal mi hitrost itak ni važna. Tista 2 DVDja na tedn lahko pa tudi na 2,4x spečem:D
Pač iščem nekaj poceni pa da ima tudi DL če bodo kdaj mediji cenejši...
Za CDje snemat bo pa itak ostal teac 40X, ki je še vedno špica

Quikee ::

jest10: ja sej te razumem =) Pol pa ga vzami.. samo pac povem ti da za malo vec denarja dobis dosti boljse.

sdspecy ::

...so eni smešni ko govorijo o dobrih pekačih ala Phillips pa Benq (zobna ščetka in brivski aparat>:D :( )
(js se že več kot desetletje bavim z informatko, pa mi bo prišu en ekonomik bluzit, kak se linux postavi:\ )
no comment...

BTW, že kdo ve, če se da pri nas dobit Pioneer DVR 109 oz. A09 XLA ? (kje, oz. kdaj ga bomo ugledal?)

pa če koga zanima; doma mam DVR A07 XLA, pa v enem letu nisem mel enkrat problemov z mediji, ki sm jih zapeku, niti s pekačem samim ; na šihtu smo pa dal že kar lepo zbirko dvd pekačev črez (Sony, Plextor,...) , pa so ble z vsemi neke jeb... komplikacije
Plextor je bil res zakon pri CDjih, samo tu pri DVDjih pa je to zgodovina (imel smo dva identična; en delal za silo, drug katastrofa) ;
za LGja ne morm dost rečt, ga imamo prekratek čas... (s kompatibilnostjo medijev verjetn ni težav, vprašanje je kvaliteta zapisa)
NEC pa je verjetno malo bolj fleksibilen (in cenejsi) kot Pioneer in zato morda bolj priljubljen
ampak, ce iščete brezkompromisno kakovost, je po mojem mnenju A0x XLA / XLB serija edina izbira!!!

lp

Quikee ::

Ja pa kaj hoces povedat zaj ce si desetletje informatik? A mogoce zdaj vec ves kot ostali?

Ne vem kaj si mislil za Philipsa in BenQ-ja kot zobna ščetka in brivski aparar... mogoce si pa vseeno premalo seznanjen z CD/DVD svetom da bi vedel, da je Philips izumil CD-je in DVD+R, DVD+RW in DVD+R DL in je vodilni v DVD+RW Alliance. Ter da je tudi izumil WOPC, ki so kasneje tudi drugi zaceli posnemat.. recimo NEC z AOPC. Pa se marsikaj podobnega..

In kolko casa ste meli Philipsa 1640P ali BenQ-ja 1620.. da se ti zdi smesno dejstvo da bi bil najboljsi? Ste pognali kaksen Quality Test na 15 razlicnih medijih in ste primerjali med pekaci kako dobro zapisejo? Ali mate CATS predvajalnik vredn vec tisto dolarjev in ste primerjali? Ali kako lahko trdis, da je Pioneer brezkompromisno edina izbira?

AtaStrumf ::

Da ne bom odpiral nove teme:

Končno sem iz Comtrona dobil iz reklamacije novga LG GSA-4163B, samo mi je nekaj malo čudno. Ni namreč tak kot bi moral biti glede na vse ostale, ki sem jih videl do sedaj:



Je namreč čist bel, brez temnosive ploščice ob spodnjem robu. Gre za OEM model, na sliki pa je BOX verzija, tako da lahko, da gre za kakšno takšno foro, čeprav moj prejšnji 4081B je bil isti kot ta na sliki, pa je bil tudi OEM.

A ima še kdo tazga kot jaz, al sem dobil faličnega? Za recimo Samsung-e vem, da so bili različni glede na BOX/OEM verzije.

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

Nevermind sem že našel en LG GSA-4163B review, kjer je isto tak kot moj.

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527297 (13056) GrimReaper
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527096 (12047) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100929 (25438) nuclear
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525261 (4599) YenLoWang
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191851 (1670) Caligula

Več podobnih tem