» »

Philips 1640P in BenQ 1620

Philips 1640P in BenQ 1620

««
7 / 7
»
»»

MEDENA ::

LG 4167

Quikee: kaj je bolj pomemebno pri scanu da je čim nižji, PIE ali PIF ?

destiny ::

PIF

polde66 ::

http://www.pchand.si/roprema/komponente...
kok se pa tole splača ? A je to isti nesov čip al je že novejši philisov?
Ah pa zanima me na kake medije dela tole zapisovanje slike? Kakšne posebej al printable dvd?
polde

Quikee ::

Kak to mislis nesov chip? Vsi Philipsovi LightScribe pogoni so uporabljali Philipsov Nexpheria chip. Drugace pa zgleda ta pogon identicen BenQ 1655.

Za "tiskanje" rabis posebne LighScribe medije.. printable so le za prave tiskalnike, ki omogocajo tiskanje na medije.

polde66 ::

matr, spet odpade slikanje po dvd-ju. Kolega mi je prtresu 4 škatle po 25 komadov printable verbatimov, k jih nimam kej met ( za nemen printanja)
http://www.pchand.si/roprema/komponente...
se bom kr za tega odloču. Upam da nimam kej zgrešit, sploh če je branje oz. ripanje z njim zadovoljivo ali malo nad povprečjem.
Quikee tvoje mnenje me zanima o tem pekaču, je ali ni pravi, nebi se rad na....
polde

Quikee ::

Mislim, da je SPD2400 identicen BenQ 1650. BenQ 1650 pa je le prenovljen BenQ 1640.. v bistvu sta si BenQ 1650 in BenQ 1640 zelo podobna po branju in pisanju.

Ce bi jaz kupoval zdaj pekac bi vzel vrjetno tega ali pa BenQ 1650.. je pa zelo odvisno od tega za kaj ga rabis in pa pri pekacih je sploh zadnje case trend, da je odvisno od srece kako dobrega dobis.

Dr_M ::

ql, evo pekac zame :)
pa tele philipse se kje drugje prodajajo? ker se mi ne da glih v trzin hodit...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

polde66 ::

gre se mi za branje in ripanje dvd-jev, v glavnem bi rad malce nadpovprečni bralnik, da glih pr vsaki npakci ne zašteka. Kako piše je pa itak vseen, ker uporabljam v glavnem samo verbatime pa še to kako nižjo brzinco od optimalne, zihr je zihr. Mam nec 3500 pa je pri branju malce slabši, pioneerčka A08 za zunanji disk in pioneerja 109D, Pioneer bi od sebe lohk mal več dal se mi zdi,čeprav se pa ravn ne pritožujem. V prenosniku imam pa dvd/cdrw od philipsa in mi bere fantastično, nič ne jamra pri napakah in jih enastavno ni. Pioneer poklekne ampak ne tako hitro kot NEC. Zato mi je interes Philipsov DVDRW. Upam da deluje tko kot tale combo enota.
polde

Dr_M ::

em, ce hoces res dobr bralnik, potem je liteon edina res dobra izbira, ampak so pa mal slabsi zapisovalniki...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

polde66 ::

Iskal sem liteončka po big bangu kjer so jih nedolgo nazaj meli ampak mi jih je prodajalec odsvetoval. Naj bi imeli z njimi precej reklamacij. Pa itaq jih nimajo več.
V PC Handu sem puku pečko Philips 2400 b, doma sprobal branje, vstavil moj problematični dvd katerega je zripal do konca. Mislim da je bila odločitev prava
polde

azeed ::

polde :)) imel si srečo, ker si vseeno dobil liteona :) - namreč philips spd2400=liteon
You gotta say YES to another excess!!!

polde66 ::

kaj pa niste preej rekl pa bi mi ene pol ure pršparal, bi šel takoj tega kupit
polde

Quikee ::

azeed: Si ziher? Ker po tej sliki sodec zgleda kot BenQ (glede na polozaj luknice za izmet, diode in oblike zgornje strani)... po drugi strani pa po tej sliki sodec zgleda kot Lite-On. Po specifikacijah sodec je tudi bolj BenQ kot LiteOn, saj Seamless Link, Thermo Balanced Writing in Smart disc detection so Philips/BenQ tehnologije.

polde66: Kak zgleda tvoj od zgoraj ?

azeed ::

Quikee: jaz imam takega kot je na drugi sliki (črnega). Tudi zgornji del in postavitve zadnje priključne plošče, ter seveda gumb, lučka in luknjica spredaj so identični kot LiteOn 1635. Najprej sem bil malo razočaran, ker sem pričakoval Benq, vendar po par burnih z +R Verbatimi moram reči, da včasih celo prekaša Philipsa 1628, poleg tega pa bere res zelo zelo dobro. Aja pa še to: firmware verzija je: Y5H2 (oznaka kot na LiteOn-ih)
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

Quikee ::

azeed: Je pa tudi cisto mozno, da je crni LiteOn, beli pa BenQ. =)

Proizvajalcem se dandanes cist jebe kateri pekac prodajajo samo, da prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

azeed ::

Quikee: kolko reskiram, če poskusim flashat z zadnjim LiteOn firmwareom? ;)
You gotta say YES to another excess!!!

Quikee ::

azeed: hm... dobro vprasanje. Precekiraj ce je ze kdo to poskusil, ce ni pa se pocakaj malo - mislim, da ne bo dolgo trajalo. Ce bos z fleshal z LiteOn-ovim programom mislim, da te ne bo niti pustil. Z neuradnim flasherjem in pravim firmware-om pa ti bi morebiti celo uspelo. =)

azeed ::

no ja, zaenkrat nimam razloga za nadgradnjo, ker zadeva z mediji, ki jih uporabljam deluje odlično.
You gotta say YES to another excess!!!

polde66 ::

men tud , fajn stvarca
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Dr_M ::

torej je res SPD2400BM (crn) liteon??
lohk to kdo potrdi?

na cdfreaks sm najdu eno temo o tem pekacu, ampak spet, samo ugibanja.
ampak glede na pozicijo led diode, je res drugacen kot je bez verzija, in je res zelo podoben liteonu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

Quikee :

torej za overburn naredimo sledeče

ISO z WINISO

NERO CD/DVD SPEED in kaj potem? :D

IgorM ::

Če koga zanima se dajo dobit liteopni v avteri oz njihovih partnerskih trgovinah.

teato ::

Vprašanji:

1) Kje dobiti originalne Windows IDE driverje, za Windows XP SP2.

2) Kateri pekač kupiti? Sedaj imam LG 4163B in sem zadovoljen z njim, vendar rabim še enega za drug komp. Gledal sem LG in Philips, pa ne vem kaj bi. Upoštevajte, da kupujem RETAIL verzijo, ker sem videl kako nekateri trgovci počnejo z vrečkastimi modeli in me je minila volja, da bi jih kupoval.
Torej, 4167B RETAIL na com-shop ni več videti, pred tednom mislim, da sem ga zasledil za 14k SIT in nekaj drobiža. Kaj se mi od Philipsa splača? Merkur ima 2 modela vendar ne piše nič ne model ne ali je retail/oem,... ALi ve kdo kaj več? Hočem pa zanesljiv pekač, da dobro bere/odlično piše,...

Ali priporočate kaj drugega? Kaj je trenutno TOP quality?

hvala za odgovore

Quikee ::

MEDENA: Naredi ISO potem pa zapeci z ImgBurn. =) Boljse kot Nero CD/DVD Speed.
Aja.. BenQ ma bug pri overburnanju malo cez mejo.. mores dosti cez mejo it (nad 4500MB se mi zdi).

OldSkul ::

Opazil sem, da na mojemu Phillipsu, če imam notri DVD, vseskozi gori zelena luč. Zelo dobra malenkost, saj zato vem, da je dvd notr.

teato ::

Vprašanji:

1) Kje dobiti originalne Windows IDE driverje, za Windows XP SP2.

2) Kateri pekač kupiti? Sedaj imam LG 4163B in sem zadovoljen z njim, vendar rabim še enega za drug komp. Gledal sem LG in Philips, pa ne vem kaj bi. Upoštevajte, da kupujem RETAIL verzijo, ker sem videl kako nekateri trgovci počnejo z vrečkastimi modeli in me je minila volja, da bi jih kupoval.
Torej, 4167B RETAIL na com-shop ni več videti, pred tednom mislim, da sem ga zasledil za 14k SIT in nekaj drobiža. Kaj se mi od Philipsa splača? Merkur ima 2 modela vendar ne piše nič ne model ne ali je retail/oem,... ALi ve kdo kaj več? Hočem pa zanesljiv pekač, da dobro bere/odlično piše,...
Je kdo kupil v Merkurju??

Ali priporočate kaj drugega? Kaj je trenutno TOP quality?

teato ::

Ugotovil sem, da je 4166 enak 4167 le da ima 66 še Light Scribe, to pa naj bi bila edina razlika, stane pa 13k retail verzija in ga bom verjetno nabavil, ker Philipse sem samo OEM našel pri PCHand...

LP

cbelica ::

Katerega od nastetih?

Philips 1628
Philips SPD2400GM
Philips SPD2400BM

Uporabljal bi ga kot sekundarno enoto (NEC3500 zaenkrat se dobro dela;) ) - torej za branje/ripanje DVDjev pa za scan-e?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

boštjan ::

na 1628 model boš čako še dugo,raje si enega od preostalih modelov nabavi.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

cbelica ::

Ja, zgleda da so tile Philips-i res Lite-On klik

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Bidens ::

@Quikee, kakšno je sedaj stanje z Benq / Philips DVD pekači? Malo sem gledal ponudbo PC Handa, pa imajo modele SPD2400GM, PBDV1660B ter SPD6000FD - ampak kolikor sem zasledil, gre v vseh primerih za Liteon pogone.
Na Mimovrste imajo model PBDV1660 , za katerega tukaj piše, da je Benq 1650, ter PBDV1668, ki naj bi bil Benq DW1655. Bo držalo?
Ali se je stanje sedaj spremenilo in je boljši kak drug proizvajalec?

Quikee ::

Mislim, da sta PBDV1660 in PBDV1668 res BenQ-ja, SPD-ji so po navadi LiteOn-i. Če je kaj boljšega pa ne vem, ker nisem več na tekočem. Vem, da je nova LiteOn 6 "generacija" pogonov dobra (čeprav pri nas je še nisem videl za kupit) in pa tudi novi Plextorji (755 in 760) so dokaj dostopni in dobri. Za ostale pa ne vem.

Drugače pa BenQ-jev oddelek za pekače je kupil LiteOn in nekaj novega od BenQ-ja ni več za pričakovat.

Bidens ::

Aha, potem bom pa kar 1668 nabavil.

Hvala ti za pomoč :)

MEDENA ::

Torej smo ga po domače najebali, kajti BENQ so bili odlični pekači.

Bidens ::

@Quikee, še eno vprašanje :)
Kot si videl v temi o DVD medijih, mi Philips 1668 (Benq 1655) skenira disc quality s hitrostjo manjšo od 1x, tako da bi ga flashal z Benq firmwerom. A je dovolj, da samo poženem zadnji firmware za Benq 1655, ali moram storiti še kaj več? Na CDFreaks sem gledal, pa nikjer ne zasledim da bi kdo storil kaj podobnega za ta model.
Pri BQFlasherju 1668 tudi ni na seznamu kompatibilnih naprav... bi vseeno delovalo?

EDIT: right, vprašanje če lahko samo poženem Benq firmware prezri. Ostaja pa še vedno vprašanje, če lahko z BQFlasherjem spremenim Philipsa 1668 v Benq 1655 - če bo program deloval normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bidens ()

Quikee ::

Bidens: Če ti BQFlasher zazna pogon bi načeloma moralo delat brez problemov - seveda, če flashas s firmware-om, ki je kompatibilen s tvojim pogonom.

Bidens ::

Hvala za info, s tvojo pomočjo sem ga uspešno spremenil v Benq DVD LS DW1655 8-)
Mogoče bi lahko cdfreaks temi dodal, da se tudi Philips DVDR1668 lahko uspešno crossflasha v Benq DVD LS DW1655.

Edino kar mi po flashu ni všeč, je to, da LEDica ob vstavljenem mediju v pogonu nonsto p gori, ko je bil še Philips pa ni gorela :P

stratosD ::

A se še splača kupit BenQ 1650 za 8.650 sit?...je še vedno dober za kvaliteten zapis?
sicer ga pa imajo TUKAJ

lp
s.

TOP ::

Pozdravljeni tud jaz kupujem pekač,pa me zanima kaj mi svetujete in kje naj dobim.Gledal sem naPC hand strani pekače.Kaj menite o tem povezava.HVALA

Zorro ::

Ta pekač je najbrž prepakiran Lite-On LH-18A1H (18x hitrost) v Bulk izvedbi (brez programov). Najde pa se tudi prava Lite-On Retail izvedba (programi, zamenljiva sprednja ploščica...) za 42 €.
Je pa 18A1H povsem enak 20A1H in se ju da crossflash-at, vendar orodje za to še ni zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Dr_M ::

po testih sodec, so teli liteoni zelo dobri.
kot vidite, so jih zacel drugi proizvajalci prodajat pod svojim imenom. celo Plextor bo zdej prodajal liteon pekace pod svojim imenom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Kaj potem ta Liteon ni slab.Bi bil vredu nakup.Kaj mislite,ali bi bil kateri grugi bolši nakup.Recimo Samsung.

jan01 ::

Dober nakup(po testih sodeč) je tudi Pioneer DVR-111 oz DVR-111BK (okoli 40€, 9500)

IgorM ::

Mislim da se ti ne splača komplicirat, poglej si test
http://www.cdfreaks.com/reviews/Lite-On...
Če pa potrubuješ LS pa kupi vezijo H namesto P.
Pa še ena dobra stvar, v orginal škatli dobiš 3 sprednje ploščice črno, belo, sivo.
Jaz ga dobim ta teden pa ti lahko kaj poročam kako se obnese, ampak mislim da je na cd freaks dovolj napisano, poglej tud njihov forum.
Igor

TOP ::

Pozdravljen IGORM poglej ZS sem ti poslal.HVALA

e-marko ::

Iščem BSRB.CVT za nadgradnjo Benq DW 1640. Potrebujem zato, ker v Win7 64bit ne morem usposobiti nobenega fw updejterja in bom moral pognati v dos-u.
Iskal sem povsod kjer sem lahko. Žal je večina strani nedostopnih oz. so na voljo samo exe fajli (BSRBRPC1.EXE in BSRB.EXE). Rezultat:


in


BQFlasher.exe pa ne zazna pogona:


Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527292 (13051) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297322 (26424) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100926 (25435) nuclear
»

Katerega od plextorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
191851 (1670) Caligula
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897685 (5268) AtaStrumf

Več podobnih tem