» »

Problem z Zalman 5.1 slusalkami oz. zvočno kartico

Problem z Zalman 5.1 slusalkami oz. zvočno kartico

AriES ::

Torej moj problem je tak: ko zalman 5.1 slušalke priklopim na 5.1 zvočno kartico (integrirano z Epox 8RDA matično) mi samo Front L/R kanal dela glasno, ostala dva (rear in center) pa zelo zelo potiho.

Kako sem se lotil problema:
- poizkušal sem v "nfroce control panel" naštimat karkoli pa ni šlo...
- inštairal sem AC97 driverje za pac tole ACL 350E zvocno (al kakorkol se klice :P), in probal v teh nastavitvah resit,....
- probal sem z zvočno SB Live 5.1,... enak problem (s tem da se mi zdi da je v Audio HQ test delal v redu, ni pa npr v WinDVD),...

Delal sem tudi določene eksperimente in sicer:
- na vse tri izhode sem priključil stereo zvočnike (enega na enkrat seveda:P), in glasnost je bila na vseh enaka
- na vse tri izhode sem priklučul stereo slušalke.... tu je pa blo glasno samo na Front L/R, ostala dva kanala pa je blo zlo potiho,...

... pač glede na to da imajo zvočniki svoje napajanje, medtem ko nobene od omenjenih slušalk nimata, se sprašujem če je možno, da pač dva izhoda nista ojačana,... al kaj v tem stilu?

... če ima kdo kako kreativno rešitev, bom zelo vesel:P

Mirtma ::

Morda poslušaš takšno zadevo, ki nima podpore za 5.1? Če je to kakšen ripan film, je že možno. Jaz imam takšne slušalke priklopljene na Audigy 2 ZS in delujejo brez težav. Seveda v kontrolnem panelu od kartice nastaviš takšen zvok.... Privzeto imaš v windowsih vklopljen stereo...

LPM

johanblond ::

Morda poslušaš takšno zadevo, ki nima podpore za 5.1? Če je to kakšen ripan film, je že možno. Jaz imam takšne slušalke priklopljene na Audigy 2 ZS in delujejo brez težav. Seveda v kontrolnem panelu od kartice nastaviš takšen zvok....


A lahko poveš kako si zadovoljen s slušalkamil. Verjamam da so v filmih zelo zanimive, kako pa je s stereo glasbo.

Najlepša hvala.

Mirtma ::

Menim, da je pri poslušanju glasbe zelo odvisno od zvočne kartice. Sam sem zelo zadovoljen z zvokom, vendar moram v EAX console vklopiti CMSS 3D (Audigy 2 ZS). Sicer pa sem kupil slušalke predvsem zaradi iger (oz. igre). V IL2 (FB, ACE, PF) delujejo odlično, saj slišim iz katere strani streljajo po meni. Prav tako dobro se obnesejo v prvoosebnih streljačinah.

iso2000 ::

Kaj ti pravzaprav ne deluje pravilno? Če je problem s filmi z ac3 zvokom, probaj nastavit jakost posameznih kanalov v ac3 mixerju. Mislim, da ima tudi bsplayer sam nekaj nastavitev za 3d zvok.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19627001 (14257) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796332 (4799) strumf666
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012238 (8126) OwcA
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597959 (6754) matjash
»

Katere sušalke

Oddelek: Kaj kupiti
452827 (2249) TeraSonic++

Več podobnih tem