» »

kes

kes

«
1
2

ns-miha ::

pravite de vam manjka kesa, de je presvoh masina. pa mal navijte, jebemu ja sej ste overcloskerji !
sovrazim niggerje, zide

lordgreg ::

hja... to je tudi res :P

rabbit_zek ::

Čuj LORD zdaj pa ne pretiravaj če maš ti overclockano mašino sem jaz pecikel mogoče že kako staro 486
Kar se pa tiče overclokanja pa enim sploh plata ne podpira, dabi si sploh kaj @ !
kot že rečeno cash-a pa ni za novo plato!;(;(
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

Sergio ::

miha: ti bi strežnik, ki mora biti gor 24/7 navijal? jao fantje... :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rabbit_zek ::

Prioritete in pomisleki ... dečki in deklice !
THE MORE I STUDY, THE MORE I KNOW!
THE MORE I KNOW, THE MORE I FORGET!
THE MORE I FORGET, THE LESS I KNOW!
                 SO WHY STUDY???
                --:[ Rabbit-zek ]:--

_Mortal_ ::

Mora delat 24 ur in če bi še bil navit bi se kmalu poslovu procesor

Mr.-Viko ::

Razen, če bi imeli hlajenje večje kot hišo! :D
BTW, od kdaj so pa strežniki bili overclockani? Tak, čisto slučajno je treba paziti, da se server ne sesuje... Tak no, by the way... 8-)
No comment, really

ns-miha ::

no ja sej to je tud res !
samo men tud ze laufa masina ene 3 mesce v kup pa se navita je !
pa se ni sesula niti enkrat !
sovrazim niggerje, zide

Mr.-Viko ::

Potem pa se še ti bo sesula. >:D >:D
No comment, really

sinko999 ::

Kak je pa kaj obremenjena . To mi malo povej , ča pa bi rad sprobal stabilnost sistema ti bomo dali da boš nekaj zrendal v 3d studio max , tak enih 30 000 frajmov pri čemer se bo en rendal 20 min ( na 1G Duronu pa 330 MB rama ) . Pol pa se bomo lahko menili o stabilnosti .

LP
Ni? ni ve?no !

MadMax ::

ns-miha: a ves tisto (mislim da po Murphyju):
Dlje ko se zadeva ne sesuje, bolj temeljito se bo sesula:D

lordgreg ::

in še nekaj smo ziher vsi odkrili...

dokupili ste rame... sedaj dela strežnik spet kot bi moral.. in mimogrede lahko začnete tudi dnar vračat }:} :P

PaJo ::

Hehe...

Trenutno ni bilo dodanega nix rama, bial je ena druga lepotna operacija, bez reseta serverja, rama je se zmeraj tolko kod prej, s tem da bo resnicno cez kaksen teden prisel dodaten ram noter:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

_Mortal_ ::

lordGREG a si ti dal denar nisi zato ne neki pametovat tuki če hočš da server dela v redu treba tud mal žrtvovat ne rečem da vsak mora dat 5-10k ampak če bi vsak dal 1k tolarjev bi se hitr nabral 1000sit * 1912 (registriranih) = 1.912.000 sit
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

whatson ::

hm.. overclockat server... to je pa umetnost...
ni smisla, glede na pridobljeno hitrost, ter dosti večjo možnost sesutja...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

lordgreg ::

Mortal_car: glede na tvojo starost resda ni bilo pričakovati drugega odgovora. ne bom se prepiral s tabo, ker si premlad in se ne mislim niti spravljat na tebe ker je to kaznivo, saj veš.. proti mladoletnim. kakorkoli že.. ko boš star toliko kot jaz, in ko bo ti primanjkovalo denarja, boš že vedel, o čem teče najin pogovor, okej???

whatson ::

Dajte malo natančneje opisat to "lepotno operacijo"... ker sever je začel brez menjavanja strojne opreme, kar naenkrat delat brez problemov. In še to lih potem, ko ni bilo blizo nobenega admina, da bi ga rebootal. Nevem,... ampak tudi meni je vse skupaj cudno.

V bistvu, tako gledano razen ramov, novega serverja sploh ne potrebujemo...

Dajte no malo natancneje opisat to lepotno operacijo.

tejo ::

Zakaj pa ne... Pač navijete server na neko dokaj stabilno frekvenco, pa poskrbite za zelo dobro hlajenje, ki je lahko vodno ali pa s kakšnimi velikimi ventilatorji. Če imate majhno ohišje, bo zadostoval polmetrski ventilator, če pa imate orenk ohišje pa kakšnen dvometerski...

Samo, če se pa začne pregrevat, ali pa sesuvat, ste pa u ******.

Glede lepotne operacije bi pa to rekel...
Ali ste optimirali bazo podatkov, zagnali defrag, ali pa obnovili sesut OS. Mogoče ste pa nehali igrati Quake...

footprint ::

Ko je tolk enga govora o strežnikih, a ste morda pomislili da bi naredili svoj super računalnik kotje big blue npr. Vse navite kište skup pa v cluster pa da vidmo če to sploh dela. Jaz osebno ne dam nič na navijanje ker razen hvale kolk hiter je trenutno računalnik ne pridobiš nič. Igerce so pa zguba časa. Če bi tolk časa kot ga nekateri preživete za igrcam porabili za programiranje, bi imeli take os-e da se sploh ne bi rušl. No offence :))

:P

PaJo ::

To da stvar zdaj lepse laufa gre zasluga Primozu in njegovi eni izmed zadnjih moznih idej, ce bo hotel bo ze sam povedal:D

Kar se pa tice tega da v casu 3 dnevnih pocitnic ni bilo admina se otite, ker sem to delo za ta cas prevzel jaz, pa vam moram priznat da sem enkrat vmes ugasnil web server dol in ga ponovno zagnal, samo to ej bilo ob taki uri da zgleda nihcen ni opazil:D

V glavnem nova masian definitivno bo, cakamo se samo na izzid pogajanj z podjetji:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

lordgreg ::

To da stvar zdaj lepse laufa gre zasluga Primozu in njegovi eni izmed zadnjih moznih idej, ce bo hotel bo ze sam povedal

Hja.. ampak MI bi vseeno radi vedeli kaj se dogaja! če je že tako kot pravijo: slo-tech owns us... bodite fer do nas in povejte

whatson ::

Se strinjam z LordGreg-om... we wanna know:D kaj je bilo tako revolucionalnega, da slotech dela brez posega v hardware brez problemov...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

R0K ::

kaj vas sploh zanima ? jst sem samo srečen da dela hitrej brez sesutij ...

PaJo ::

Hm.. ok.. da neboste prevec radobedni:D

Fora je samo v tem, da se zdaj vsa stvar pise na drugi disk in je s tem celotno vodilo malo razbremenjeno in dela obcurtno hitreje in se pravi da bi to lahko naredili ze zdavnaj, samo boljse zdaj kod nikoli:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

burekar ::

btw, kakšno računalo pa sploh laufa celoten slo-tech???
specifikacije pa to.

Loki ::

Athlon (originalni, ne t-bird) 550, 512 mb rama, linux, apache, postgreSQL, 100 mbit linija za v Slovenijo... ostalo pa itaq ni ne vem kuk pomembno.

Pajo kaj pa diski?

overclockanje...
Sam ce bi recimo povecal FSB na 112 mhz (torej OC za 12%), ne bi nic izgubili na stabilnosti, nekoliko pa bi pridobili na performansah - vsaj dokler ne pride nov server.

Ko je tolk enga govora o strežnikih, a ste morda pomislili da bi naredili svoj super računalnik kotje big blue npr. Vse navite kište skup pa v cluster pa da vidmo če to sploh dela


Footprint ti bos pa dal kes za te racunalnike, kajne?
I left my wallet in El Segundo

lordgreg ::

se pravi, da ste dodali nov trdi disk al kak zaj???

PaJo ::

Ne...
v masini sta ze od nekdaj 2 diska(cisto od zacetka ne), eden je sluzil za sitem in vso stran drugi pa za log fajle, zdaj pa smo na tega ta drugeg prenelsi se bazo in se bcuto pozna, ko ne rabi zmeraj pisat na en in ististi disk:D

No nova masian definitivno bo, vprsanje je se samo kdaj;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Avenger ::

Pa.. sej sploh ne vem zakaj taka panika glede nove mašine. Trenutno deluje vse v redu, denar curlja (upam), hardver se ceni in se vam torej ne mudi... a ne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

luni ::

narobe... rast obiskovalcev je premocrtna (ta mesec je povprecje rasti padlo zaradi znanih tezav), tako da bo v tej konfiguraciji server zdrzal kvecjemu do avgusta
Artificial Intelligentia

Elemen_T ::

luni: Dlje.
Zdaj so počitinice za večino obiskovalcev techa...folk gre na morje, ...bolj malo unique visitors saj se obiskanost slo strani med poletjem zmanjša tudi za 30%.
Tak da mislim da do sep. mora držat 8-)

R0K ::

jap..se strinjam z andrejem

element ::

Če bi navil, bi se sesuval. Dejstvo... :(

burekar ::

Kakšno bo pa novo računalo? A bo dual p3?
Pa če bi ga mal navil mu ne bi nč škodl, pač en drug vent gor pa je.

element ::

Dual Athlon 4! :D 2x pa 1.5 ghz, pa ene 4 gb rama, pa 100gb skazi disk. :D

Sergio ::

Pelcijan: svizec, cokoljad, folija? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

burekar ::

Sergio: ja seveda:)
Pa če bote kupval pejte v essedi v Italijo, ker za eno orenk računalo se pa splača tja pelat. Pa čimboljše diske nabavit. RAID al pa kej takga tud.
Da ne bote za 21 colce dnarja stran metal namest za dobro računalo.

sasox ::

Ja Essedi ja sploh ko kaj crkne >:D

zlickon ::

ljp

Tomi ::

Vam bo kaj pri sanjarjenju pomagalo, če vam povem, da se je doslej preko donator pejđa nabralo okrog 40.000 sit.
Pa tako ste se vsi hvalili, kako ni problem zbrati denarja. Sicer pa, še vedno imate možnost:D
metrodusa.blogspot.com

burekar ::

Ej tomi, dejte folku mal čas da dnar skup zbere. Sploh ni minil velik časa odkar pobirate, pa že nekaj penite. Pravzaprav pa dela tale server čist v redu, sam en boljši proc nabavte pa bo. Pa mal rama tud, zdej je že zlo pocen.

element ::

Pa en boljši disk. :D

Loki ::

Pelcijan jest mam navit proc za 12%, vendar se mi zaradi tega ne sesuva.
Dejstvo, kaksno dejstvo?

A mas dokaze?
I left my wallet in El Segundo

Sergio ::

Roberto: mi serverja navijal bomo NE... jasno?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tomi ::

Burekar, saj ne penim, samo to je relativno malo glede na to, kolikor je bilo nekaterih polnih ust. Sicer je pa vsak prispevek dobrodošel:D
metrodusa.blogspot.com

burekar ::

Najbolj radikalna fora bi bla, da bi se nardil eno veliko reklamo. Mejte na kaki TV-oddaji kratek prispevek o tem, kak se da z overclockanjem privarčevat denar, pa na koncu napište številko vašega tekočga računa. Pa rečte, da gre za zbiranje denarja za socialno ogrožene študente, ki nujno potrebujejo pripomočke za pisanje diplomskih nalog al pa kej tacga.
Res je pa, da je folk bil zlo glasn, kak bodo dal keš pa to, pa niso dal nč. Folk bo vedn tak, kaj češ.

Sergio ::

burekar: žal nimamo keša za reklame :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

lordgreg ::

a z overclockanjem se da varčevat?? hja jasno.. to potem tudi razloži dejstvo, da slo-tech serverjev ne navija,.. oz. da se serverji sploh ne navijajo.. poskusite zadevo o overclockanju razložiti kakšnemu programerju... kot recimo meni.. hahaha.. ni šans..

no slo-tech.. upam, da vam bo ratalo

Sergio ::

LORDGreg: ni kej razlagat... serverja ne gremo navit, pa tut če se vsak od teh 1960 prijavljenih f*kne na trepalnce :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tejo ::

Vsak prispevek dobrodošel? Ok, 1 SIT...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ugly , complicate... ( linux vprašanje )

Oddelek: Operacijski sistemi
311347 (804) goku :)
»

Opravičilo

Oddelek: Novice / Obvestila
281973 (1973) sleby
»

DOST MAM!

Oddelek: Slo-Tech
341511 (878) alien-w
»

Nekaj dobrih WEB strani

Oddelek: Omrežja in internet
452011 (1441) lordgreg

PHP news posting scripta!

Oddelek: Programiranje
421855 (1586) Lara-K

Več podobnih tem