» »

[Hi-Fi] - Oprema / naprave

[Hi-Fi] - Oprema / naprave

««
4 / 15
»»

glinik ::

Maj gre v rit Slo-tech ;(( Dečkom sem napisal CELO STRAN, pa me kar fukne ven!! NIMATE DOSTOPA ... j... s...

WarpedOne: To je dober sistem, sigurno nisi kaj pravilno prilkopil.

enough98: V tej temi ti lepo piše katero firmo za ojačevalce hvalimo. Za zvočnike pa, hitro na testno poslušanje.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

WarpedGone ::

Kakšna ideja kaj bi lahk zaj***l? Ni glih kej hudo velik kombinacij, dva izhoda en vhod pa dvojni kabel...
Je možno da ma v proključkih na izhodih kak senzor al je kabel not al ne in se na podlagi tega odloča kak špilat?
Zbogom in hvala za vse ribe

enough98 ::

glinik wrote:

enough98: V tej temi ti lepo piše katero firmo za ojačevalce hvalimo. Za zvočnike pa, hitro na testno poslušanje.


Sem prebral, vendar ves kako je, ko prides skozi celo klobaso nekaj pozabis, malo pomesas, tako da na koncu ne poznas odgovora.

Ce sem si prav zapomnil, naj bi za moj okus in denar poslusal NAD, Rotel, Densen.. ? Sem kaksno dobro izbiro pozabil?

OwcA ::

Še Cyrus, Harman Kardon, Cambridge Soundworks in Marantz. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

Če računaš odšteti za jačevalec 100k, potem vseeno ne sežeš dalec. Ampak ni problema, za tak denar že dobiš precej spodoben ojačevalec.

V tvojem trenutnem dosegu so torej NAD, Rotel, Marantz, Harman Kardon, ... Če imajo kje kakšno hudo razprodajo, se lahko meniš za Cyrusa. Vem da ima BB stare modele Cyrusa za omenjen $$$.

Ker kupuješ malo dražje zvočnike, ti več ne moremo svetovati za točno določeno firmo. Vsaka firma zastopa svoj zvok. Tukaj boš moral sam v trgovino in se "spopast" s trgovci, da boš lahko testiral zvočnike :D.

Če bi kupoval zvočnike za 200k-300k, bi ti z lahkoto svetoval :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

enough98 ::

Kaksno posebno mnenje o tem Marantz-u?

Gledal (zaenkrat le gledal) sem se NAD C320BEE in C352 ter Rotel RA-03 in RA-1062.

P.S.: Pravzaprav ne potrebujem vseh teh vhodov, dovolj bi bil le en (opt.) vhod. Torej ne potrebujem `Integrated' zadeve?

OwcA ::

Meni ni bil pretirano povšeči, preveč recimo temu zamazan in mehak zvok, vsaj na mojih zvočnikih. Od naštetih mi je bil še najbolj povšeč Rotel Ra-03. Drugače je v tem cenovnem razredu vredno poslušati še Harman/Kardon HK 970.

Čeprav se mi zdi, da nobeden izmed naštetih nima optičnega vhoda. To je bolj stvar (HT) reciverjev. Hočeš prostorski zvok ali stereo?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

enough98 ::

OK, mehak zvok je sigurno nekaj, cesar nocem.
Tudi jaz pri nobenem nisem zasledil opticnega vhoda.
Zelim pa stereo ojacevalec.

Trancedeejay ::

Ali sploh ves kaj pomeni integrirani ojacevalnik. Da bos nasel stereo ojacevalec z optiko bos moral pa kar dobro prebrskat kater b ga lahko imel - vsaj sedaj mi tut eden ne pade na pamet, ki bi to imel. Raje pot pod noge in poslusat zadeve, ne pa gledat po specifikacijah, katere ti cisto nic ne povedo o zvoku. Trenutno imas moznost poceni nabavit v Audio Clubu, ker je poletna akcija.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

enough98 ::

Vem to, da ima integriran ojacevalec posamezne vhode (npr. za CD, Tape, Aux, ...) in izhode za zvocnike ter vcasih pre-out (verjetno neojacan signal). Kaj vec pa ne.

Je mar to (terminologija) potrebno vedeti, ce vem, da iscem nekaj za do 100k SIT in z enim vhodom? Verjetno so za to strokovnjaki (na zalost se verjetno najdejo tudi `strokovnjaki'), da ti v stacuni svetujejo, glede na budget in zahteve.

enough98 ::

Sicer pa optika ni ravno pogoj. Niti nisem vedel, da so te zadeve z opticnim vhodom tako redke.
Zadevo sem si zamislil s tem, ker sem imel namen iz zvocne potegnit do amp-a, ker pac (boljse) zvocne kartice to omogocajo in zaradi izgub in motenj ne bi vlekel RCA.

Ce ni veliko izbire ojacevalcev s to moznostjo bom sel pac z RCA kabli (je kaksna druga alternativa?).

Trancedeejay ::

Integriran ojacevalnik pomeni da ima predojacevalec in koncno stopnjo integrirano v enem ohisju. Koliko vhodov ima je odvisno od predojacevalca, ta je vtem primernu integriran skupaj s koncno. Za ta denar ki ga omenjas dobis ze zelo soliden ojacevalec, da ne omenjam rabljenega. Densna bos dobil kvecjemu rabljenega beat 100(ni uvoznika za Densen).....Novega pa sploh ne.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Glede na to da rabis samo en vhod, lahko kupis samo koncno stopnjo in ne integrirca in ga priklopis na racunalnik in potem nivo signala krmilis z racunalnikom, samo je kriza ce imas na glas na racunalniku nastimano ko prides v WIN in ti nabije naglas, nimas pa nobenega potenciometra za stisat(to je na predojacevalcu).Razen ce ga sele vklopis ko si ze v OS.
Pre-out je samo izhod iz predojacevalca, ki ga lahko peljes na drugo koncno stopnjo npr.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Ja treba je vedet kaj bi rad, ce pa clovek pozna terminologijo je pa se bolje, nic ne skodi....sicer pa ce clovek ve kaj bi rad potem samo pride in vzame. Je pa res da brez predojacevalca je koncna za druge stvari neuporabna(razen ce je nivo glasnosti mozno stelat na CD playerju(nekateri Marantzi), sam bi vseeno kupil integrirca, kaksnega pa je odvisno od zvocnikov. Kaksen vhod vec ti zmeraj prav pride.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Veliko ljudi, ki prodaja HI-FI ima doma navaden stolp za 30 jurjev, pridejo na siht in odgurajo tistih 8 ur in vmes se malo nakladajo od komponent o katerih nimajo pojma(kot so velike trgovine z vsem moznim s takimi prodajalci), so pa se male prodajalne in nekatere ostale, ki so specializirane za to, kjer imajo prodajalci doma kvalitetne sisteme in se s tem tudi v prostem casu ukvarjajo(ceprav vcasih malo odleze it malo stran od tega s cemer s ukvarja clovek vsak dan), kjer poznajo skoraj napamet vse zaloge in cene, poznajo vse modele....Torej odvisno je na kaksnega prodajalca bos naletel. Tudi za se enkrat visjo vsoto ti prodajalec lahko priporoci cisto bedno stvar, ki mu ze dolgo stoji na polici, ti da se par posto popusta......in si se nategnil.
Lep dan se naprej - pa kvalitetno stvar kupi.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

maco88 ::

Jest upam da se ne bom nasankal samga sebe.. :D

D_LEONIT ::

hy

Ok imam vprašanje pa upam da sedaj nisem zgrešil teme.Zanima me kašna je razlika v kvaliteti med tema dvema končnima stopnjema.

-dB Technologies PL 900 2x450rms 4ohm
IN
-DAP Audio PALLADIUM P-900 2X450RMS 4ohm
http://www.musik-service.de/ProduX/PA/E...


dB Technologies dobim za 65.000SIT rabljenega
DAP Audio pa za 76.000 novega
Pa mi prosim povejte kerega se mi bol splača kupit??

LP

glinik ::

Za kaj misliš te zadeve uporabljat? Če bi rad imel to doma za domači hi-fi, se boš pošteno "vsekal".

Kvaliteta teh ojačevalcev je na nizki ravni, saj so to profi zadeve za ozvočenje velikih prostorov (hal).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

D_LEONIT ::

Ja rabim za v sobo za 2 woferja.Hočem samo da bodo udarni basi in da se bo vse tresl.Meni ni pomemben ne vem kakšen zvok,samo da ne hrešči pa da se vsaj srednje lepo sliši.

lp

Saladin ::

Če boš dal to v sobo ti bo šipe razbilo ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

D_LEONIT ::

JA hehe:D.Lepo bi prosil če bi mi kdo samo povedal ker ojač. se vam zdi bol kvaliteten, pa kerega od teh dveh se bol splača kupit.

glinik ::

Hočeš najbolši odgovor?

Sposodi si oba in pojdi z njima v BB npr. Tam jih primerjaj in daj prodajalcu za pir oz. kar pir:D . Tako je najlažje in najsigurneje sprobati ti dve marcini ...:)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Mati ::

Pozdravljeni,

torej kupujem zvočnike ter A/V 5.1 receiver za mojo dnevno sobo. Sicer sem prebral vso temo, ampak je vse tako zavozlano da sploh več ne vem kaj kupiti!
Najprej sem imel namen vzet:
RX-V 757
TSS-750

Sedaj pa kolikor sem vas razumel, naj ne bi imel dobrga zvoka pri poslušanju glasbe? Nisem noben audiofil, želim pa na sistem priklopiti XBOX, ki bo skrbel za filme, MP3 in igre!
Sicer imam Philipsov CD (ne vem oznake), ampak CD-jev skorjda ne poslušam!

Prosim, če mi daste kak nasvet. Ne želim zapravit več kot 200kSit!

Hvala

D_LEONIT ::

HY

Samo še nekaj ptuj se mi zdi predaleč,da bi šel sprobati ojač. pa me zanima če obstaja kašna trgovina v lj s profesionalno opremo?Ker jaz ne poznam nobene BIG BANG,BOF in te trgovine nimajo nobene take robe.

glinik ::

Hočeš dober nasvet?

Pozabi na profi robo, še posebej če jo boš koristil v domačem stanovaju ...

Raje si vzami kakšno Yamaho ali kaj podobnega (končno stopnjo seveda).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

D_LEONIT ::

hy

Ja ok saj men ni nujno da je profi. oprema samo da je ojač. zadost močan za zvočnike.Jah samo kje pa je kašna trgovina kjer prodajajo takšno opremo v LJ to mene zanima?

codegen ::

Živjo,

Kupujem en povprečen stereo sistem... potrebujem ojačevalec in cd-player, zvočnike imam B&W 602 ...zgornja meja je 180.000 sit ... A je NAD še to kar je bil včasih ali je zdj še kakšna druga firma ki dela dobre stvari za ugodno ceno ( brez odvečnih funkcij, light show-a , itd... )
Glasba ki jo poslušam ( U2, rhcp, anouk, incubus, ...you get the idea...rock uglavnm ) !

hvala za vse predloge

OwcA ::

NAD je še vedno vredu izbira, čeprav se ti splača poslušati še kaj drugega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Stepni Volk ::

D_LEONIT - črne luknje za denarnico, beri audiofilske naprave si lahko ogledaš in omisliš pri UBIQ, ter nasproti gospodarskega blizu DELO-a na Parmovi. Imena tele zadnje trgovine sem žal pozabil.

Trancedeejay ::

Stepni Volk ce si mislil na Parmovi 25 Vklop - je to tisti link, ki si ga ze podal.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

maco88 ::

Lep pozdrav!!

Evo dans sem priklopu ojačevalec NAD CB in pa zvočnike Jamo 825 u glavenm morm pač rečt da je to super vsaj za mene k sem začetnik!
Na ojačeval sem prklopu prov use kar se da! (Discmana :D, CD predvajalnik, TV, računalnik..) u glavnem za enkrat sem zelo zadovoljen z njim

Aja mot me pa sam to da nima za več zvočnikov pa kakšnega bassa al pač še nisem na študeru :D

U glavnem hvala vam tle posebna hvala pa Trancedeejay-u in pa njegovim kolugu iz Kranja :D

Hvala

Trancedeejay ::

Malo cudne oznake ojacevalca si uporabil.....no pa vseeno - kaksne zvocniske kable si uporabil?(mam nekej solidnega doma, ce te zanima,pa ene interkonekte).No, lepo da si zadovoljen, stokrat bolje kot ce bi za ta denar kupoval stolp:D
Zvocniki imajo kar dosti basa, zato je fajn ce imas moznost jih odmaknit od stene, ker imajo basreflex od zadaj.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

KillerBee ::

Zivjo,

imam receiver Sony STR-DB 780, ki je povezan na zvocno SB live!

KAr naenkrat mi je nehalo delovati vsaj pol funkcij na receiverju (dolby, moznost razlicnih efektov, muting,....). Ne morem ugotoviti kaj bi lahko bilo narobe. Z zvocno skoraj zihr ni ker dela v redu. Receiver ima neki hud daljinec, ki ga lahko uporabljas tudi za TV in je mozno da sm neke funkcije pomesal. Daljinec in receiver sem resetiral na tovarniske nastavitve ampak mi se vedno ne dela nic.

Zanima me ce kdo ve kako priklicati za daljinec ali pa receiver tovarniske nastavitve ker tiste ki sm jih jst probal ne delajo, ali pa ce kdo ve ce je mozno da se mi je v receiverju kaj skurlo.

hvala

Stepni Volk ::

1. RTM - Read The Manual - Preberi navodila za receiver
2. V google vtipkaj: hack + ime komponente (ali tips and tricks...)
3. Če se je kaj skurilo, boš izvedel le na servisu oz. z odvitjem pokrova in preverjanju posameznih komponent. Če tega ne znaš, poišči serviserja.

maco88 ::

Ja em oznake s Ojačevalec NAD CB320BEE! Po pomoti sem prej prtisnu k še nisem do konca napisu pol pa nisem popravlu ja sem zlo zadovoln! :D

zvočnike mam odmaknjene prbližn 30 cm od steen pa edn je še v kotu . bi jih mogu še bolj?

Em kabl mam pa med zvočnikim enga tajga srebrnga mislim da je 1m 300 sit.. pol mama pa med ojačevalcem pa cd playerjem stereo takjga ne čist navadnga me račom in pa ojačevalcem mam pa čist navadnga - (ni blo drujga pr roki) morm pa kupt bolj kakovostnega ker ni to kar bi mogl bit!!

Tak da ja ! je super zadevca...

aja pa če to.. bassa na tole ne morm prkolopt? (če bi bass posebej kupu?)

Have a nice day ;) (ta komad hod razbiva !!! :D)

enjoy

Trancedeejay ::

Lahko priklopis(ga sploh rabis), samo moras imaet kretnico - seveda si imel najbrz aktivni sub v mislih - kretnico imam jaz ce jo rabis.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

maco88 ::

Sej to sam tak prašam.. U bistvo ga res ne rabm. sam sem pač mislu..

pa če bi lohka več zvočnikov prklopu na to.. itd..
em sam neki.. radia ta ojačevalc ne podpira... gledu sem pa tam uzad nek ma neki radio.. pa itd.. no bem enkrat prlimu slikce pa vam pokazu ka mislim mi ni čist jasn.. !!

C_maniak ::

tuner bo treba se kupit? :)

matrix2 ::

bom kar tule vprašal, ker so prave teme. Nekako sem prigural do malo boljšega sistema kjer mi majnka samo še CD player, sedaj vrtim glasbene originale kar preko CD-ja na PC-ju. Pa me zanima ali bi bilo smotrno vložit 50.000.- v kvaliteten Cd player znamke MICROMEGA MINIUM in bi se mi zato ful poznalo na zvoku. Imam ojačevalec NAD 320 in CANTON zvočnike serije ERGO-REFERENCA.

Stepni Volk ::

Svoje mnenje sem podal že v temi: [Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik.

Za ta denar kupim samo DVD predvajalnik, ki podpira VSE uradne formate. :)

matrix2 ::

če bi razmišljal kot ti potem lahko Cd-je vrtim še vedno na PC-ju in ni pene, da kupujem, CD predvajalnik. To vprašanje sem postavil konkretnim audiofilom, ki vedo kaj pomeni kavliteten Cd-player8-) Oni tudi vedno, če je razlika očitna ali je to le mala pridobitev, ki ni vredna takšnega denarja... Oni tudi vedo zakaj 1MIO za kable ali 5MIO za zvočnike, no čeprav roko na srce, to je zame že snobizem najhujše sorte:D

Stepni Volk ::

Zakaj potem postavljaš vprašanje audiofilom, ko točno veš kakšen bo odgovor?

Namesto tega pojdi v trogovino in na istem, najboljše na lastnem sistemu poslušaš isti CD.
Enkrat preko tvojega CD predvajalnika,
enkrat preko DVD-ja.

POtem vtakni noter DVD audio... in vse ti bo postalo kristalno jasno. Seveda, če imaš ušesa primerna za kaj takšnega.

Test slišnosti lahko opraviš v vsaki večji zdravstveni ustanovi, kjer si izmeriš svoj frekvenčni razpon. Zakaj bi vlagal denar v naprave, če tvoja ušesa ne slišijo razlike..

OK, če je vmes predstavnica nežnejšega spola in še audiofilka z absolutnim posluhom... potem kar z denarjem na plano... takšne priložnosti so redke. :)

BTW to debato nadaljuj v zgoraj omenjeni temi. Je že vse zapisano. Kabli imajo tako svojo temo.

Zgodovina sprememb…

matrix2 ::

stepko tebi ni pomoči, se vidi da si zabredel v tele računalniške MP3-je na tvojem DVD-ju, so ti že audiofili objasnili, pa lajnaš svoje:D Za štanco res ne rabim Cd playerja, DVD-jov pa sem že imel en kup in še enkrat hvala za nasvet Stepko ti le ostani pri svojem DVD-ju:D :D :D :D

Stepni Volk ::

Zanimivo. Audiofil, ki zavrača DVD Audio in SACD... zelo zanimivo.

Audio purism at it's prime?
Niti ne. Klasičen gramofon si kiti ta naslov.

Moja izbira ostaja: Pioneer 757A oz kakšen model nižje, ki celo podpira še Divx in je v cenovnem razredu 50K SIT.

In če že vztrajaš na samo in zgolj CD predvajalniku, se splača pogledati ebay, za kakšen Hi-end CD predvajalnik.
Osebno bi iskal Luxman 103L ali 113L... predvsem zaradi vgrajenih "žarnic".
Pozorno kupuj CD-je. Tisti brez oznake Compact Disk (z novimi zaščitami) znajo bojkotirati predvajalnik, ker niso narejeni "in accordance with Red book".

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Treba je priznati, da so ti Pioneerji (transport in DAC je pri celi seriji enak) prekleto dobri. Daleč najšibkejši element je ohišje, ampak to je na srečo tudi najlažje odpraviti. Sam na svojem sistemu nisem slišal razlike do NAD C521BEE in Marantz CD5400. Potem sem obupal z iskanjem, ker kaj več kot to za CD predvajalnik trenutno nimam namen zapraviti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Runnagain ::

Hz, zanimive debate imate tukaj; povprašam se sam za mnenja.

Sem pred opremljanjem dnevne sobe (5x5m) in me zanima naslednje. Sprva se mislil sobo opremiti z logitechovimi zvočniki z-5500, ki se mi sprva zdela kar poceni varianta, potem pa sem malo začel brskati po netu in prišel do zaključka, da bi konec koncev lahko kupil reciever in zvočnike posebej. Ta varianta je verjetno še enkrat dražja kot samo zvočiniki od logitecha, vendar kar kaj mislite o npr. kombinaciji Onkya TX-SR503E (oz. malo me mika tudi 603 model), in pa kakšnega 5.1 sistema (npr. JBL sistem 5.1, mogoče kakšen Infinity).

Bo komplet za 200k SIT nujno boljši od Logtechovih z-5500 zvočnikov?.

LP, Runnagain!!

Stepni Volk ::

Ojačevalec v Logitech-evih aktivnih zvočnikih se gotovo ne more meriti z Onky-evim receiver-jem. Hi-Fi grumansko je že receiver le kompromis (o tem kaj so Logitech-i raje ne bi>:D), z nekaj izjemami kot je npr.: Revox 285B.
Tako, da tvoja prva izbira nekako ne sodi v to temo:
1. Tema o zvočnikih obstaja [Hi-Fi] - O zvočnikih. Za uvod si lahko prebereš moje prvo sporočilo na 2 str.
2. 5.1 aktivni zočniki so namenjeni ozvočenju računalnikov in imajo svoje lastne teme (na njih ni praktično nič audiofilskega, niti Hi-Fi)

Runnagain ::

Stepni, kaj bi mi potem ti recimo svetoval v rangu 200k (če obstaja cenejša varianta, in še vedno dobra, sem za) za komplet receiver-ja in 5.1 zvočniškega sistema (zvočniki pasivni, woofer je verjetno pri teh sistemih aktiven ali kako že). Aja pa še to; sem gledal back stran npr. ojačevalcev onkyo, pa na zadnji strani ni nikjer priključka za pasiven bass zvočnik (ali pa sem ga spregledal).

Lp, Runnagain!!

PS: se vidita še kaj z zoranom b.??

PS1: nisem ravno audiofilski poslušalec, tako da kakšne drage zadeve me ne zanimajo, bi pa rad dobil best price/performance sistem v še sprejemljivem cenovnem rangu (vsaj zame).

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Runnagain - V iskanje na levi vtipkaj Hi-Fi in si preberi še ostale teme. Prioriteti pri nakupu audiofilskega sistema so:
- prostor
- zvočniki
- končna stopnja / pred ojačevalec ( ali kompromisni integrirani ojačevalec oz. še večji kompromis:receiver)
- ostale naprave za reprodukcijo zvoka

Prostor si ravnokar nabavil... če se ne motim :), torej so na vrsti zvočniki in receiver. Glede nato, da ne želiš postati audiofil (kako dobro je to zate, se še sam ne zavedaš >:D), si izberi sistem, ki ti bo všeč zaradi:
- cene
- oblike, barve in praktičnosti
- zvoka

Vsak izmed nas ima svoj "fetiš" - svoje favorizirane proizvode. Zato bi se osebno omejil na 60K SIT za receiver, 120K SIT za zvočnike.

O zvočnikih sem že: TUKAJ

P.S. Zoran je bil s sinom ravno zadnjič na obisku, Hi-Fi je preživel :)

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Ne bom se spuščal v teške debate, ampak nekaj vedi Stepni Volk. Niso vsi ljudje oz. audifili pristaši SACD-ja ;)
En primer: SACD-ju manjka prijetnosti in naravnosti zvoka.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319377 (17087) car100
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187576 (52719) Janac
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428571 (13895) CoolBits
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534608 (4151) filtr
»

surround za cca. 100k SIT (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
646755 (5607) problem

Več podobnih tem