» »

ADSL in prepocasen upload

ADSL in prepocasen upload

neo977 ::

Ok!

Marsikdo je na tem forumu izjavil svoje poglede glede SiOL-a, Telekom-a in ADSL-a zaradi nesrecnega 1. februarja 2005. Telekom je kao scancel-al pakete in tako smo vsi uporabniki z visokim upload-om le-tega izgubili.

Imel sem paket 2048/768, ki so mi ga razpolovili na 2048/384. Sedaj opazam, da moj (v praksi izmerjen) upload dosega okrog 100kbit/s (= okrog 12-13kb/s). Pred februarjem ni bilo problema z uploadom, ki se je vedno gibal >700kbit/s (= okrog 90kb/s).

Klical sem na SiOL (080 1000), od koder so me preusmerili na Telekom (116), kjer tudi niso nic ugotovili. Ima kdo mogoce podoben problem?

Ravno v tem casu so mi tudi priklopili SiOL TV. Obstaja kaka povezava z uploadom? (v bistvu je ni, ampak mogoce sem kaj spregledal)

lp

Slowenc ::

A mi prosim razložiš kako si ti v 'praksi' izmeril upload?

PS: tudi jaz imam IP TV in imam isti paket kot ti pa imam uploada ~30kB/s. Vsaj toliko mi kaže total commander ko uploadam na freeweb.siol.net. Skratka malo več kot polovica nazivne hitrosti. ;(
Skiny gate.

SloCop ::

Bom pa jst povedal kako in kaj :)


Že dalj časa spremljam aktualne slovenske forume in ugotavljam predvsem to da tisti ki imamo siol tv trpimo pri upoloadu. Sam sem zamenjal vse mozne pakete in problem je vedno ostal. Upload je nihal in bil precej manjsi od plačanega.
Zakaj do tega pride? Kolikor sem do sedaj ugotovil siol in telekom nimata blge veze. Ima pa nekaksno povezavo stem da je v primeru da imate siol tv modem ''odprt'' do fula in to mu dela probleme. Limit hitrosti je v tem primeru dodeljen samo s strani siola.

V primeru da nimate siol tv pa je limit dodeljen s strani telekoma in siola. Torej 2x limit 1x harwerski in softwerski pri siolu.

Po nekaj mesečnih teženjih so mi kljub temu da imam siol tv upload znižali tudi na centrali, sedaj občasno predvsem v poznih nočnih in jutranjih urah dosegam pri 256kbps paketu do 29KB/s na siolov freeweb.
Prej od par kilo do 20 max 25 stem da je nihal.

Ni čisto vredu, samo so se vsaj potrudili zdej na koncu prej so samo govorili da je pri njih vse uredu.

predlagam da poklicete na 116, zahtevate tehnika na doma in naj si zadevo ogleda.... poklicete tudi na siol, pa ne studente klicite 0801000 in potem v delovnem času tehnika - ni to isto kot tehnicna pomoc. No in znjim ter s delavcem telekoma se domenite za rešitev kot jo imam jaz.
Pa seveda poročajte kako in kaj. No v mojem primeru sem klical cele dneve.. da sem kaj dosegel pač kar sem..
na koncu pa sem cist ovsak dan klical 116 in prijavil napako. Ob tem pa sem še vedno zahteval da napaku zabelezijo...
in ocitno so me imeli nekega dne dovolj in so postimali.


Upam pa da bo s prihodom adsl2 to samo se slab spomin
podpis :)

neo977 ::

Slowenc:

Enostavno, blokiral sem vse servise, samo outgoing TCP na port 80 sem pustil odprt, nato pa z drugega adsla potegnil file iz mojega web serverja... Prej se je ta hitrost gibala okrog 90kb/s zdaj pa 12-13kb/s (seveda sem zraven tudi meril cas, datoteka pa tako vem kako velika je in tudi tako izracunal - je sovpadalo z napisanim pri prenosu)

SloCop:

Hvala. Sem razmisljal o tem, pa nisem ravno zelel direktno gnjavit... Sem mislil, da je mogoce kak drugi problem...

Slowenc ::

Neo977, a pa ti TV drugač dobr dela (nič prekinitev, nič kockic)? Če te nizek upload zelo moti, ti predlagam da siolu začneš pisno zavračat račune. Vseeno jih lahko pokličeš, da vidiš če so pripravljeni kaj pomagat, drugače ne bodo dobil nič cekinčkov.
Skiny gate.

neo977 ::

kockice dobim, ce dosti dl. drugace je ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036548 (15955) Primoz78
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748637 (5763) VASkO
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922449 (14281) MEDENA
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734458 (17540) RedOS
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482836 (1486) BC3

Več podobnih tem