» »

Priprave na kaskado!

Priprave na kaskado!

JIM22 ::

Frend ima eno skrinjo oveč in jo misli vržt na smetišče. Zdaj me pa zanima kaj bi blo uporabnega dol vzet. Skrinja je brezhibna in deluje normalno.

Prosim vse ki veste kaj o tem hlajenju da malo poveste.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Kompresor, kondenzor + ventilator.
Celotno električno napeljavo. Da ne boš potem tako kot jaz iskal pravega kondenzatorja za kompresor, ..
Mogoče še kakšne bakrene cevke. Lahko pridejo prav;)


tiborrr ::

Kondenzator iz skrinje bo neuporaben.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

steev ::

Ker...
:|

tiborrr ::

Imajo skrinje enak kondenzator kakor hladilniki in nimajo ventilatorja (imajo tisto dolgo navito spiralo).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

Heh, jaz sem mislil na električni kondenzator pri kompresorju.
Ostalo itak ni uporabno.
JIM22: Kje boš dobil evaporator?


tiborrr ::

Jaz mam sharpovega, se mi pa valja doma en evaporator za water chillerja, ki ga ne potrebujem. Kar dobra zadeva (frenk made). 5k flik? 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

ZS + slike:)


steev ::

Odvisn od skrinje. Kšne majo tut podobne našim avtomobilskim grelcem (radiator).
:|

JIM22 ::

To je pršl bol na hiter tak da mi še ni vse čist jasn kak pa kako. Bom vse dol obil, samo ohišje od skrinje bo šlo v smeti. Ne vem kok je sploh watten tale kompresor, bom šel danes pogledat.

Tiborrr: kondenzator je tisto kar je zadi na skrinji? Črna cevka?
Moonman: za evaporator še nimam pojma kje ga bom dobil, pa druge stvari tud ne.:D

Lepo. Hvala vam! Povejte še kaj sploh rabim.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

JIM22 ::

Malo mi je ratal bol jasn. Sem mal bol si stvari prebral.

Zdej pa ne vem kok je močn tale kompresor. Na njem ne piše ni kok W je. So samo neke oznake. Firme je Danfoss : TFS 4 AT, 220V-50hz, 280cm3 oil, 102U, 2047. Če ve kdo kaj te oznake pomenjo?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Moonman: evporator se da tud kupit. Včeraj sem neki gledal po XS in jih izdeluje Chilly1, ubistvu naredi celo zadevo. Lahko pa samo evaporator in to kar pride do njega. Treba ga bo kontaktirat če bi bil pripravlen nardit in poslat v SLO in kok časa je potrebno čakat.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Chilly1 je zelo v redu.
Sigurno bi v slo poslal samo evaporator, bi se pa bilo potrebno pozanimati koliko bi bila poštnina.
On pošlje takoj. Sigurno ima doma celo serijo evapov, ....


tiborrr ::

Moonman, dobis cez vikend, ko poslikam 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JIM22 ::

Nekje sem včeraj zasledil, da pride od Chilly1 evaporator in ostale stvari 240$. Tako da rabiš baje samo še kompresor in kondenzator. Ne vem kok je vse ga tega zraven in kak šna je to teža.

Če bi recimo pršl vse to 50k+10k poštnine, niti ni tako veliko. Potem me pride še kompresor nov ene 25K in kondenzator 15K. Tako da vse skup okol 100k. Ni to ok cena?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Cel hladilni sistem od chilly1 pride 500$ brez poštnine.
Za vsak dodatek, barva, logo po želji, ... se doplača.
Ne pozabi prišteti še polnjenja in samega plina. Nevem kako so cene kaj tu.

Kaj pa Sharp? Lahko bi še njega kaj povprašali. Njegov evaporator super izgleda;)

tiborrr: zmenjeno:)


JIM22 ::

Ja sej ni panike, sharpov evaporator zgleda super, sam sem mislil da si je on to sam za sebe naredil in da ne delal za druge. To bi bla še bolša rešitev. Bom ga kontaktiro.

Zdej me zanima če ma kdo al pa ve link za načrt enostopenske kaskade. Zanima me, da si splaniram katere komponente morem imet.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gumby ::

enostopenjske kaskade? kaj naj bi to blo?:\

JIM22 ::

A ni to tko kot Vapochill in Mach 2, ko so stopinje tam okrog -60C? Dobrodošla je vsaka informacija.:8)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Good Guy ::

mach je kokr jst vem mera za hitrost en mach=1000km/h
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

JIM22 ::

rovtar: napiš na googlu "mach 2" (lahko daš zraven še GT, je izbolšana verzija mach 2) in ti bo jasno kaj sem imel v mislih.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Kaskade so sistemi, ko z enim hladilnim sistemom ohladiš drugega, da lahko potem gre drugi nižje.
Potem moraš izbrati še prave pline, "tunati" zadevo za določen "heat load", ....
Sicer se je že našel folk, ki dela 3 in več sistemske.8-O

Vapochill, Mach I, II GT, ... so "navadni" hladilni sistemi. Precenjeni, če mene vprašaš.
S tem navadnim nebo tako zlahka doseči -60, realneje je pričakovati okrog -40 pri full loadu.
Edino če vzameš 14000BTU kompresor in vse kar še zraven spada.;)


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

JIM22 ::

Ja sej sem imel v mislih da pod load ene -40 in idle -60. Zaenkrat bi bil čist zadovoln z temi temperaturami. Sej če bi šel delat več stopenske pride kar "malo" dražje in dust več prostora zavzame. Sej tale od chilly1 je podoben sistem kot vapochill in podobni?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Ja, chillyjev sistem je podoben vapochillu, machu. Deluje pa še nekaj bolje.
Zraven dobiš še ves material za pritrditev.

Samo zame je to preenostavna rešitev:D , pa še 100k SIT jaz zelo težko naenkrat skupaj spravim.
Enkrat 15, drugič 20, pa počasi nekaj je. Nekaj potem dodaš še za delo (lotanje, polnjenje). Če si pa lahko še "sam svoj majstor" je še najboljše.


JIM22 ::

Ja mi je čist jasn. Jaz tud ne morem kar naenkrat dat 100k. Dober tud če bi zbral ves ta keš, kok bi blo kej poštnine? Stvar je kar težka, tak da 20k pošta pobere za hec. Tako da odpade tole. Moonman kakšno rešitev si si pa ti zadal. Kar na -150C.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Za poštnino ga lahko povprašam.

Zaenkrat bi bilo -20, -30 idalno. Ni še takšnih problemov s kondenzacijo in kakšnimi cold bugi.
Ko pa bomo že enkrat resno pri stvari. Ma vrag, da tristopenjska z -120 pri 200W full loada ne uide.>:D


tiborrr ::

Kak pa bote naredli condensation proof zadevo? Jaz mam namen naret nepredusno zaprto kisto eno plasticno posodo v vecji plasticni posodi, vmes pa tekastrip. Je pa res, da bomo odlotali DD evap in dodali chiller spiralo, ki jo se imam od Frenka.

Tu sem dobo navdih: Klikni me nezno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

Zanimiva izvedba, poleg tega pa hladi še celotno matično, rame, ...
Pri -2 stopinji bi pa BH čipe lahko gnal na 4.1V>:D

Sam bom naredil nekaj podobnega kot imajo to vapochill, mach sistemi.
Kje kupujete material za izolacijo?


JIM22 ::

Pizdarija je s to kondenzacijo. Kak majo pa tele zadeve ki se kupjo v "trgovin" zrihtano z kondenzom. Kok sem razmišlo bi blo najbolše da sploh ne ugašaš stvari in da je vse skup kar v ledu.:\ Ima kdo kak predlog?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Pri teh "trgovinskih" modelih dobiš zraven še grelne trakove, ki jih namestiš pod socket in okrog jedra.

Če te ne skrbi račun za elektriko lahko postiš vse skupaj zamrznjeno.:D


JIM22 ::

Ja sej res sem vido tud da se prodaja zraven teh trgovinskih neki trakovi. Če ni drugje dobit tegale bi se pa lahko tako znajdo da se kupi tale trak od teh trgovinskih. Sam mislim do je kar blizu 10k komplet. Nisem 100%
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

sharp ::

Trgovinsko ohišje za Vapochilli ls je 27k sit.
Drive fast as your guardian angel can fly.

JIM22 ::

Tole so grelci da ni potem kondenza? Kako si pa ti mislil rešit problem z tem kondenzom?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

sharp ::

Samo z izolacijo.:D
Drive fast as your guardian angel can fly.

Moonman ::

Nikoli ni dovolj izolacije.:D


JIM22 ::

Dober pa bi blo pol to hlajenje za normalno uporabo al sam benche?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

profii ::

kje pa se to kupi?

Moonman ::

Kaskada za normalno uporabo sigurno ni. Edino, če imaš potem še en sistem, da ohladiš celotno ohišje in odvedeš vlago v zraku, kjer imaš računalnik.


sharp ::

To kar sej jaz pokazal in kar bi jaz naredu bi bilo za 24/7.
Profi:Cool-pc ti lahko zrihta.
Kaskado bi se težko dalo narediti za 24/7 in je brez veze,ker tistih 200mhz več od navadnega kompresorskega hlajenja sploh ne pogrešaš,kaskada je bench only.:D
Drive fast as your guardian angel can fly.

JIM22 ::

Se bom kar po kompresorskem hlajenju segel, mi je sharp malo bol razložo vse. Hvala ti!:D Sem si zamislo, da bi tole hladilo komp. 24/7.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Moja planirana 100% neprodusno zaprta kista bo zagotovo za 24/7, upam samo, da bo pumpa zdrzala. >:D. Se teden dni izpitov, potem pa gas na izdelavo ohisja, plasticni kalupi so pripravljeni, potrebno bo samo se razrezat in zalit s tekastripom kalup v kalup >:D. Ni vrag, da ne bi zajezil vlage :D.

Obstaja kaki digitalni merilnik vlage - higrometer - za normalne pare? >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

Katero črpalko boš uporabil?


tiborrr ::

Trenutno Hydor L30-Pro2. Ceprav bi raje imel kaksno s kovinskim ohisjem, slicno Iwakiju. Drugace imam doma se L25, ki se malo manj greje, pa bi verjetno bil bolj priporocljiv model (manjsi delta T med temperaturo elektromotorja in temperturo podhlajene tekocine).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

men je eddy naredu zlo dobr evap, tko da ga kr kontaktirejte :)

...matr mene spet mal srbi...sharp a maš kej cajta...jest bi se enkrat pr teb uglasu da mi mel pošvasaš če maš cajta kej seveda, ker tale brener moj je čist zanč :(

p.s.: kva pa če na nestu nardimo phase-change delavnco???...vsak prnese mal stvari pa dol kej sestavmo...pomoje bi blo ful zanimiu...jest sm kuj za:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

tiborrr ::

Hehe, ja, delavnica bi bla ful na mestu >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27623026 (13899) LittleDevil
»

CPU cooler -59 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
706088 (4030) sharp
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929971 (21604) AlesZ
»

cl 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
874771 (3372) LittleDevil
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487734 (7024) frenk

Več podobnih tem