» »

Imam prenosnika. Kaj pa zdaj?

Imam prenosnika. Kaj pa zdaj?

CWIZO ::

Imamo temo " Kateri prenosnik?".
No da ne bomo tam preveč smetili z vprašanji kako prenosnik uporabljati sem odprl tole temo. Tam naj se pač diskutera o tem kateri prenosnik nabavit.

Pa še prvo vprašanje:
kako imate vi rešene te profile za varčevanje z energijo. Da imaš recimo, ko si preklopljen na štom take nastavitve, ko pa laufaš na baterijo pa take. Kateri programi to omogočajo?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Jackal ::

En od takih je RMClock. Nastaviš lahko različne profile, hitrost CPUja, napetost CPUja itd.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

bond007 ::

Meni še boljši program je NHC. S tem programom lahko:
- preprosto spreminjaš voltažo procesorju pri različnih pomnoževalnikih (ga undervoltaš)
- nastavljaš recimo ati powerplay (za zmanjšanje porabe grafične kartice), tudi navijaš lahko grafično recimo
- disk managment (spin down time, acustic managment - uglavnem noise/performance parametre)
- vidiš vse temperature v prenosniku
- vidiš info o bateriji (koliko je zrabljena recimo, pa seveda koliko je prazna/polna, koliko W ti trenutno prenosnik porabi,..)
- pa še veliko drugih stvari..

Sam uporabljam še setfsb za navijanje fsbja prenosnika. Preprost programček s katerim se da konkretno naviti prenosnik. To narediš samo enkrat, potem pa ti ob vsakem zagonu windowsov nastavi željeno hitrost program sam.
Recimo primer: imam pentium-m 1600 mhz in deluje na 2100 mhz (poraba in s tem gretje se res minimalno poveča, ampak na račun hitrejšega procesorja, višjega fsbja in dosti hitrejših ramov). Procesor (prenopsnik) je dejansko bistveno hladnejši, kot pa je bil, ko sem ga dobil novega iz trgovine, zato ker je pri tej hitrosti še undervoltan (znižana voltaža za 0,2V). Torej stvar se definitivno splača!

CWIZO ::

Tale NHC mi je všeč ja. Najbrž ga bom kupil, da si bom še profile lahko naredil.

Sam ni mi čisto jasno kaj je tale dynamic switching? A to program sam preklaplja med max battery/max performance glede na potrebe ali kako?

Tale setfsb bom pa tudi pogledal. Kok se pa core 2 duo-ti dajo kej navijat brez da bi reskiral, da bi ga ferderbal?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

amigo_no1 ::

SpeedswitchXP

Brainstorm ::

Sem si prejle inštaliru NHCja na laptopa in dodal popravek za core2duo in se spravu igrat en špil.
Samo me je vsake tok časa NHC vrgu iz igre na namizje in javu, da je proc prevroč, čez 90 st. oz. celo 100 in da se bo mašina izklopla.

Nimam ničesar navito, tako da ne vem, kaj je zdaj narobe ali program laže ali se dejansko pregreva.

Zgodovina sprememb…

CWIZO ::

Jest sem za foro pognal calc v znanstfvenem načinu in vtipkal 11111111 in stisnil n! (v temi Kateri prenosnik? je to en napisal) zato da bi zaposlil proc na polno.
In je temperatura narasla na 90°C. Pomoje da je to normaln.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Brainstorm ::

Ja a pa ti ga ni NHC izklopu zaradi varnosti?
Js sem ga odinštaliru, če ne ne morem igrat nobene igre, ker mi preventivno izklaplja mašino.

Sem poskusu primerjat temperaturo s speedfanom, samo se ne znajdem najbolš, ker speed fan kaže 7 temperatur, od tega samo za HDD piše drugo pa samo Temp 1 .....2...3....4 in Local Temp ter Remote Temp, katir je zdaj Proc?

Zgodovina sprememb…

CWIZO ::

Se ne spomnim, kaj točno se je zgodilo.

Imam eno vprašanje: a se da nastavit neuporabljene tipke da bi kaj delale v kombinaciji s pritiskom funkcijske tipke?
Zasedenih imam namreč samo 5 gumbov (F3, f4, ...) pa bi si rad na ostale kake programe naštimal.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

blue ::

Za mojega thinkpada je nepogrešljiv tp4xfancontrol.

Z tem programom lahko kontroliraš hitrost ventilatorja na procesorju.
Zelo praktično v poletnih mesecih (še posebaj, če imaš PC na kolenih)

p4 ::

Kako pa je z laptopi ki so prižgani 24/7? a je kakšno "pravilo" da ga je treba izklopit na vsaketolk oz. "spočit"? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234145 (11360) BaRtMaN
»

Gericom Hollywood advance 52160- Hofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910692 (8077) fosil
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575599 (4325) venetu
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214132 (3552) M@73Y
»

Dothan 1.6 preko 2GHz...

Oddelek: Navijanje
483042 (1981) Jenej01

Več podobnih tem