» »

Kaj za C II 800 mhz, ki me ne uboga več?

Kaj za C II 800 mhz, ki me ne uboga več?

V-i-p ::

Zadeva je takšnale: prej sem imel plato abit vt6x4 in en kar velik hladilnik, ki pa je na tisto ploščo šel zelo na tesno, šel pa je :), tako da sem celerona II 800 mhz brez problema fural na 1120 mhz. No, potem je pa prišel en kratek stik in plata se je scvrla, da je bla kar črna tam okoli ramov :) Drugega pa ni šlo. In ker me je presenetila (beri sem bil brez denarja) sem potem vzel eno plato QDI Advance 10T. Na to plato pa prejšnji hladilnik ne gre vredu in zato mi sistem zmrzne že če navijem na več kot 900 mhz. Podnožje je Socket 370, zanima pa me kaj se trenutno najbolj splača kupit za hlajenje tega cellya. Dobro bi bilo, da bi bil hladilnik vsaj kolikor toliko tih, da res dobr hladi, cena ni tok pomembna, bom že napraskal :), seveda pa se ga mora dat kupit pri nas. Thx za odgovore! Lp!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

A ni boljš, da se nehaš zajebavat s hladilniki, greš v PCX-a po enga 1.3 GHz Celerončka in ga s standardnim hladilnikom frizneš na 1.55 GHz . Ravno sedaj mam na testu majhno SpaceWalkerjevo plato in tole Mrkvico in stvar dela....

||_^_|| ::

in zdej to čudo prodajaš po izjemno ugodni ceni?:D

Brane2 ::

Ne, ne prodajam stvari- samo nakazujem očitno rešitev.

Plato in Celerončka moram vrnit. Drgač pa stvar dela zelo v redu...

Če bi meli še vedno tiste dual CPU plate, bi $$$ iz svojga žepa za eno plato pa dve Mrkvici...

Stvar mi dela na 125 MHz FSB in 1.625 GHz brez kakršnihkoli čarolij na standardni frekvenci...

Sem odgledu par DivXov in stvar dela cist O.K. z vdelano grafiko (SpaceWalker kajježe plata z VIA chipovjem).

Se bom pozanimal, če moram stvar vrnit. Če ne, bom pržgal lotkolm in pogledal, kok jo lahko friznem.

Tele Mrkvice so pa tud dobre. Temperatura jedra je s standardnim hlajenjem cca 30 °C.

ME zanima, kaj bi blo po brušenju hladilnika, povišanju napetosti na 1.9V in nastavitvi P III FSB ID pinov na 133 MHz.
Mogoče pa bi stvar šla do 140 MHz FSB x 13 (=1820 MHz) ?

V tem primeru bi se splačalo ubost eno poceni QDI plato, soliden 133 MHz 128 Mb RAMček in turboMrkvo...

To bolj tko za filanje luknje dokler ne pridejo ven štiriprocesorske Opteron plate... >:D


V-i-p ::

||_^_|| : Sicer ti nisem dolžan nich pojasnjevat, ampak, da te ne bo srce bolelo, maš spodaj razlago:P .

Na abitki je ta proc delal na 1200 mhz, s tem hladilnikom brez problemov. Ker pa se mi je tista plata rahlo scvrla, sem kupil drugo, ki pa ima (mislim, da se jim reče upori) te upore ravno okoli podnožja za proc in ker sem imel pri abitki podnožje za pentium 3 procesorje in adapter za moj proc je zadeva nekako sfurala, da sem ga (ta tavelik hladilnik) stlačil na proc in skupaj v plato. Pri tej plati pa ne rabim več adapterja, ker je socket 370 podnožje in zadeva izpade rahlo drugače. Ravno tako, da hladilnik ne sede gor, ker je preširok. Zato je sedaj obrnjen narobe, je tudi na drugi strani raven, ker ima vent ob strani, in namesto da bi tam kjer je mehanizem za pritrjevanje bil na procu je zgoraj, tisto kar je pa zgoraj je pa spoaj. Vse skupaj je pa "privezano" na plato. In logično da ga ne hladi toliko, kot bi ga, če bi bil pritrjen. No, pa še priliko mam dobit novega Tualtina 1.3 ghz z dobrim vento za lepe denarce (beri ugodne), ga pač prodajam. In, ja, ZELO UGODNO !!! :) Potešen?>:D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matek ::

Tistim stvarcam ob podnožju se reče kondenzatorji.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Brane2 ::

Sem prijel za spajkalnik in probu nafrizirat stvar.

Sam tanovi Celeroni se ne dajo kar tako, ne glede na navijanje napetosti.
Je pa tud res, da je napajalnik v plati začel štrajkat in se čudno gret, tako da nisem prišel do teoretično dovoljene meje.

Stvar dela stabilno na 120 MHz FSB (x 13= 1560 MHz)





piek ::

Brane2!

Una Shuttlovka je cist OK, sam integrirana grafika je bolj sepava. Je pa ze boljs, da vzames QDI Advance 10T (ce ze jemljes pr PCXu) in Celeroncka 1,0 GHz (0,13 mikrona) in ga ozames, ko zival = 10*150 ali celo 155. Dela ko raketa. Za razliko v dinarckih pa se kako grafiko nabavis. In tako imas poceni, a se vedno dovolj zmogljiv domaci racunalnik.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

V-i-p ::

Piek: Plata QDI Advance 10T podpira fsb do 130mhz. V wisih pa lahko nastavljaš v korakih po 1 mhz. Vsaj pri moji je tako.:\ Ima pa ta plata eno ČUDOVITO lastnost, ki je prej pri nobeni drugi nisem doživel in tega sem pa res vesel. In sicer, če dam comp iz multimedijske tipkovnice s pritiskom na eno tipko v pripravljenost, plata izklopi VSE, se pravi disk, hladilnike na procu, v napajalniku, skratka, tišina takšna, kot bil comp ugasnjen. Ob tem da, ko dam tipko za wake up, se pravi da gre nazaj v winse, rabi za to vsega 0.003 sekunde. Ta funkcija mi je pa všeč... Sem si jo krvavo želel:O
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spajky ::

V.i.p., tej funkciji se reče STR v biosu in jo imajo vse novejše plate...jest jo uporabljam tud, da mi preko elektronike vente da na 5V, ko gre PC v Suspend. ker ni pametno, da se venti popolnoma izklopijo: komp se še vedno mal greje, ko napol spi!

@ Brane2: PSU rabiš 300W-ni zaradi tokov! Kar pa se tiče SMP s Tualatinčki, tukaj: http://forum.oc-forums.com/vb/showthrea... še nismo prišli tako daleč, da bi nam funkcioniralo na žalost! :\
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764779 (3618) mihamedo
»

še enkrat navijanje celerona 1 Ghz

Oddelek: Navijanje
141075 (863) R33D3M33R
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222292 (1740) GTi
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481995 (1467) Spajky
»

qdi plate !

Oddelek: Navijanje
121133 (878) totek24

Več podobnih tem