» »

še enkrat navijanje celerona 1 Ghz

še enkrat navijanje celerona 1 Ghz

striker ::

pozdravljeni!
Isto vprašanje sem že postavil in potem pobrskal po arhivu in nisem nič našel. Zato bom navedel bolj natančne podatke mojega sistema:

Procesor
Intel Celeron 1 Ghz
plata
Qdi Advance 10t, Bios imam original platen (ga nism nič spremnjal;je isti od začetka)
512 SDRAM-a

Upam da sem bil sedaj dovolj natančen s podatki o mojem sistemu, in upam da mi sedaj lahko svetujete, kako naj ga navijem. Na tem področju sem začetnik. :(( 8-O 8-O 8-O


P.S. če sem kakšen podatek pozabil, me prosim opomnite.

c3R4R ::

Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

ali3n ::

yup - tist članek je sicer malo starejši, a ti bo dal osnove... navojanje prek FSBja, kdaj dvignit voltažo,... sej ni težko.
Lažje bi bilo, če bi nam postavil konkretno vprašanje :-)

Veliko uspeha ob zastojnskih megahercih...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

striker ::

Fora je v tem da jaz v biosu sploh nimam nobene opcije za navijanje, imam le nek množilnik, ki ga pa še nisem uporabil. A bi si slučajno mogel posodobiti Bios, sam problem je, da tudi tega ne znam???
Samo povejte mi KAKO8-O ?

c3R4R ::

Množilnika tud nimaš zakaj uporabt... je zakljenjen....
Glede update biosa:
v google napiš: HOW TO FLASH BIOS? al pa pejt na home page od plate in našel boš navodila...8-O 8-O

p.s.: toplo ti priporočam branje člankov... Če boš še naprej tkole delu, se bo prej ali slej našel kdo ki bo zaklenu temo..

ajd
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

R33D3M33R ::

Čudno, QDI plate majo za spreminjat fsb in tako naviješ (na moji si lahko nastavljal fsb -->Qdi advance 10f)
Torej recimo da se izgled biosa ne razlikuje:
Greš na SpeedEasy CPU setup in spreminjaš CPU host/PCI clock...previdnost ni odveč!:D

Kak maš pa sedaj fsb? 100mhz? torej lahko spraviš na 133 Mhz
link do specifikacij in novih biosov
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

striker ::

Jest mam u biosu sam mnozilnik frekvence procesorje (freqense multiplier), in če tistu spremenim se mi pol ob ponovnem zagonu pokaže da mam celerona 1133 al pa tut kej več. Če ga dam na 1300 se mi pa še postavi ne!

c3R4R ::

Če ti ob ponovnem zagonu pokaže, da maš višjo ferkvenco proca od default je to to... NAVIL SI8-O 8-O

Če ga dam na 1300 se mi pa še postavi ne!
A si že kej spreminju voltažo proca??

R33D3M33R ::

Še nekaj bi jaz dodal, mislim da moraš na plati jumperje nastavit na ročno izbiro fsb-ja. Na moji qdijki je blo to tak :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

SavoKovac ::

Res je dokaj nujno, da c1000 navijes s pomocjo jumperjev. Tako meni brez problemov dela na 1333 MHz na Advance 10T plati (kako nastavis jumperje, poglej v prirocnik za maticno).
Iz biosa mi ni slo...
Voltazo mam 1.5 V

V-i-p ::

Jep, očitno imajo te plate čudno lastnost, da procesor, navit preko jumperjev deluje bolje, kot pa preko biosa, heh. Samo, kako za vraga naj svoj Tualtin 1.3ghz procesor navijem preko jumerjev, ko pa so preko jumerjev na voljo (plata QDI Advance 10T) samo FSBji 66, 100 in 133mhz. Proc ima privzeto itak 100mhz, torej mi preostane samo da jumper dam na 133mhz, kar pa bi zneslo 1729mhz. Roko na srce, pa niti probal ne bom, ker ne verjamem, da bi proc pri tej hitrosti delal, pa čeprav bi Volcano7+ gonil na najhitrejši varijanti...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

striker ::

Jaz sem probal navit ga prek jumprejev, ampak se mi v biosu nič ne spremeni in tako ga lahko v biosu navijem samo do 1100. Na plati sem probal spremeniti tudi viltažo, a ne pomaga... Kaj pa sploh pomeni tistih 66,100,133 Mhz pri Cpu settings???

R33D3M33R ::

Hitrost vodila pri katerem deluje procesor.
Hitrost cpu je hitrost vodila (fsb) x množilnik.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

speed machine ::

66, 100, 133MHz je zunajni takt pomnilniškega vodila. Torej to ni hitrost pri kateri deluje cpu, ampak hitrost pri kateri deluje ram. Hitrost cpu pa je že res, da je fsb x množilnik.:D Če smo malo bolj natančni.

R33D3M33R ::

Malo sem predvideval :8) , že dolgo nisem mel starega kompa v delovanju pa sem polovico že pozabil :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764770 (3609) mihamedo
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
481992 (1464) Spajky
»

Celeron 1000, Advance 10-t Overclock

Oddelek: Navijanje
9848 (683) V-i-p
»

Kaj za C II 800 mhz, ki me ne uboga več?

Oddelek: Kaj kupiti
9980 (805) Spajky
»

qdi plate !

Oddelek: Navijanje
121131 (876) totek24

Več podobnih tem