» »

Dvojedrni procesor - 2x hitreje?

Dvojedrni procesor - 2x hitreje?

c0dehunter ::

KUpujem nov računalnik, pa me zanima če piše
Intel Pentium Dual Core Processor E2200 2,2 GHz

To pomeni, da je dejansko 4,4GHz procesorske moči?

Pa še nekaj - kaj pa tole pomeni:
Tip procesorja: AMD Athlon 64 4400 X2

4400 - to so Megahertzi ali kaj? Tako butasto napišejo da ne veš...
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

M323SBA ::

Napačno si predstavljaš.

Multi-core @ Wikipedia

c0dehunter ::

For so-called "embarrassingly parallel" problems, a dual-core processor with two cores at 2GHz may perform very nearly as fast as a single core of 4GHz.

Torej si le ne predstavljam tako napačno...

Kateri je pa boljši? PRvi ki sem ga napisal ali drugi?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

wolfhead ::

Lej, smisu dvojedernika je da lahko podatke oz. karkoli obravnava z dvema jedroma na enkrat.

kurjač ::

Ti že veš.
Če zna program uporabljat samo eno jedro je drugi v leru.

Oba procesorja sta polža oziroma za pisarniška posla.

Valvoline ::

Odvisno tega če je sam program ali igra programirana tako da uporablja 2 ali več cpu enot.
Če ni potem dela samo eno jedro.
Drugače pa oba procesorska jedra nikol ne dosežeta skup 100% moči razn pri testu stabilnosti.
Realno je tam nekje povprečno 60-70%.
Kmalu pridejo intelovi 8 in 16 jedrniki... :)
Intel zaenkrat precej boljša in zmogljiva varijanta. AMD najebu

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

>> Če ni potem dela samo eno jedro.

In tako je v ene 80% - 90% primerov.
Zbogom in hvala za vse ribe

pravnik ::

To je tako, kot da bi od dveh najboljših šprinterjev na 100m zahteval naj skupaj tečeta 5s. Vsekakor bosta dala vse od sebe, takega rezultata pa ne bosta dosegla. Ker imata med njima dobro konkurenco bosta morda dosegla svetovni rekord, 5 s/100 m pa nikoli!

Valvoline ::

Bistvo današnjih high-end pc-jev z 2,4 ali več jedrnih procesorjev je poganjanje najnovejših iger in nič druzga. Drgač pa že moj stari AMD 1100 thunderbird je opravljal vse kar današnji pcji tudi,edino najnovejše igre pa ni mogu predvajat.
Imel je DVDRW,torej peku je dvd-je,pisarniška dela,filmči laufal normalno,internet tudi.
Skoraj noben program (razn igric seveda) ne potrebuje takšno procesorsko moč in grafično moč k jo današnji sodobni pc ima.

Valvoline ::

To je tako, kot da bi od dveh najboljših šprinterjev na 100m zahteval naj skupaj tečeta 5s. Vsekakor bosta dala vse od sebe, takega rezultata pa ne bosta dosegla. Ker imata med njima dobro konkurenco bosta morda dosegla svetovni rekord, 5 s/100 m pa nikoli!

Tle pa si mal mim brcnil.
Primerjava bi bila recimo tako...
-2 al 3 vrhunska kolesarja posebej...
-taista kolesarja na double ali triplebike oz kolo za 2 ali 3 osebe...
:) :) :)

mihajlo carr ::

Oba procesorja sta polža oziroma za pisarniška posla.

ma ne me zajbavat! e2200 je boljši. če ga naviješ na 3,2ghz že prehiti e8200 na stock(2,667ghz). za igre je več kot dovolj. samo potem je odvisno kašno grafo maš
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

WarpedGone ::

Nah, tko hudo tut ni. Tole
For so-called "embarrassingly parallel" problems, a dual-core processor with two cores at 2GHz may perform very nearly as fast as a single core of 4GHz.

je samo po sebi čisto res. Težava je, da teh "embarrassingly parallel" problems ni niti slučajno tako veliko, kot bi si človek "želel". Dodaten problem je še, da je človek tko narejen da vsak problem reši najprej "linearno", za paralelno rešitev, ki zna izkoristit več procesorjev se mora še dodatno namatrat. Tudi ta "zna izkoristit" ne pomeni 100% izkoriščenje obeh jeder (takšni primeri so skorajda le akademski, skoraj vsi realni so takšne narave, da se tega ne da dosečt) in tako ti dvojedernik ne prinese 2x več performans od enojedernika na isti frekvenci. Enojedrnik na 10GHz pelje štirijedrnika na 2,5GHz scat za malo malco skorajda v vseh primerih.
Zbogom in hvala za vse ribe

tilinho20 ::

Kmalu pridejo intelovi 8 in 16 jedrniki... :)

Imaš tudi 32-jedrne procesorje od Terene.

c0dehunter ::

Torej za mene pride bolj v poštev enojedrni procesor, ker bi rad mal tele novejše igre pošpilau, kot naprimer Assassins Creed, pa je moj računalnik že mal prestar za to.

KAko je pa z temi AMDjevimi procesorji, piše naprimer AMD Whatever 3200+...
Slišal sem, da to ne pomeni da ma dejansko 3200MHz, ampak da pač majo oni to neke oznake.
Kako naj potem vem koliko MHz procesor dejansko ima?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

zcetrt ::

Meni je všeč le to, da se pisarniška opravila končno lahko opravljajo na dvojedrnem računalniku s frekvencami okrog 2GHz. Ker res smo dolgo čakali na zrelost računalnikov za tovrstna opravila. Zdaj pa res končno lahko.


Mater ste eni obremenjeni in produktivno zavrti s strani vam nedorasle tehnologije...

Edit: Enojedrnikov praktično ni več na prodaj. Dvojedrnik se dobro obnese tudi ob poganjanju več programov hkrati. Tudi resni programi ga znajo izkoristiti. Bojda tudi igre, kjer pa najbolj trpi grafična kartica. Na Slotechu je malo morje debat o nabavah igričarskega računalnika, ki mene ne zanimajo. Malo prebrskaj. Ziher bo kaj zate. S frekvencami se pa ni za obremenjevat. Načeloma pa za vsak procesor lahko najdeš podatek o dejanskem taktu delovanja.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

blackbfm ::

Bistvo današnjih high-end pc-jev z 2,4 ali več jedrnih procesorjev je poganjanje najnovejših iger in nič druzga. Drgač pa že moj stari AMD 1100 thunderbird je opravljal vse kar današnji pcji tudi,edino najnovejše igre pa ni mogu predvajat.


HD filme si lahko tudi gledal brez zatikanja ane:D

Valvoline ::

:) Pravzaprav še nisem pogledal nobenega prav HD filmčka. Enkrat potegnu iz neta 5 minutni fullHD sample iz filma 300 pa nič posebnega v primerjavi z DVD-jem.Z DVDji,divix in xvid formate ter stari dobri bsplayer sem kar zadovoljn.

mesoreznica ::

Torej za mene pride bolj v poštev enojedrni procesor, ker bi rad mal tele novejše igre pošpilau, kot naprimer Assassins Creed, pa je moj računalnik že mal prestar za to.

KAko je pa z temi AMDjevimi procesorji, piše naprimer AMD Whatever 3200+...
Slišal sem, da to ne pomeni da ma dejansko 3200MHz, ampak da pač majo oni to neke oznake.
Kako naj potem vem koliko MHz procesor dejansko ima?


Za igre poganjat je dober nakup dvojedernik, sploh novejše ampak z čim višjimi MHz-ji. Recimo E8400 je way to go. Če pa znaš navit proc pa pridejo v igro vsi od E2180 naprej.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

jernejl ::

KAko je pa z temi AMDjevimi procesorji, piše naprimer AMD Whatever 3200+... Slišal sem, da to ne pomeni da ma dejansko 3200MHz, ampak da pač majo oni to neke oznake. Kako naj potem vem koliko MHz procesor dejansko ima?


Zakaj te pa to pravzaprav zanima?

Megahertzi sami po sebi še niso merilo za to, koliko hitro bo nek procesor deloval, poleg frekvence so bistvenega pomena še druge lastnosti same arhitekture procesorja.
Procesor X z urno frekvenco 1000 MHz lahko denimo deluje hitreje od procesorja Y z urno frekvenco 2000 MHz.

c0dehunter ::

Po čem pa naj potem laik sklepa kako dober je nek procesor?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

dzinks63 ::

Po CPU Charts primerjalnih testih, sama arhitektura in specifikacije ti ne povedo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Izi ::

Po čem pa naj potem laik sklepa kako dober je nek procesor?

Pogledaš na kakšen benchmark in vidiš.
Recimo tukaj: CPU Charts 2007

Tako Intel kot AMD v imenih nikjer več nimata frekvence.
Drugače pa je tudi danes frekvenca še vedno precej bolj pomembna kot pa število jeder.
Na primer precej bolj je imeti 4 GHz enojedrnik kot pa 2 GHz dvojedrnik. Tukaj ni kaj debatirati 4 GHz enojedrnik bo vedno in povsod hitrejši od 2 GHz dvojedrnika.

Drugače pa je ko primerjaš recimo 3 GHz dvojedrnik kot pa 4 GHz enojedrnik.
Tukaj pa bo 3 GHz dvojedrnik že skoraj povsod hitrejši kot pa 4 GHz enojedrnik.

Frekvence so se ustalile nekje med 2,2 in 3,2 GHz in tudi v prihodnje ne bodo več kaj dosti rasle.
Koliko jeder je najbolje imeti je odvisno od trenutnih programov. Trenutno že vsi programi podpirajo 2 niti, več pa še precej redki. In ker ponavadi v ozadju teče še kar nekaj programov je dodatno jedro precej koristno, tako je trenutno najbolj optimalen 3-jedrni procesor.

Edit:
dzinks63, me je prehitel z CPU chartsom :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Berserker ::

Mene zanima če se splača kupit 4 jedrni procesor, al mi je 2x 3200 čist dovolj za sedanje igre. Pa če igre izrabljajo vsa 4 jedra.

dzinks63 ::

Zaenkrat bi naj bilo to dovolj, na medium z dobro grafično bi moralo prebavit vse trenutno najzahtevnejše dobavljive igre, razen če želiš imeti vse na ultra high in veliko fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

neres ::

Trenutno že vsi programi podpirajo 2 niti, več pa še precej redki.

Ponavadi je tako da ali program koristi več jeder ali pa jih ne. Ne poznam programa, ki bi koristil samo 2 jedri in ne 4ih. Morda obstaja, ampak je bolj izjema kot pravilo.

Dr_M ::

Ponavadi je tako da ali program koristi več jeder ali pa jih ne.

Igre so tipicen primer tega. Veliko jih podpira dve jedri, vec pa ne. Tako je tudi pri programih. Podpirajo eno jedro, lahko tudi najvec dve ali vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

A ni tako, da kakor hitro je aplikacija multi-threaded se koristijo vsa jedra po potrebi? Vsaj pri novejsih operacijskih sistemih. Ko programiras te ne zanima katero jedro bos uporabljal oz. kateri thread bo laufal na katerem jedru. To je delo operacijskega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mesoreznica ::

KAko je pa z temi AMDjevimi procesorji, piše naprimer AMD Whatever 3200+... Slišal sem, da to ne pomeni da ma dejansko 3200MHz, ampak da pač majo oni to neke oznake. Kako naj potem vem koliko MHz procesor dejansko ima?


Zakaj te pa to pravzaprav zanima?

Megahertzi sami po sebi še niso merilo za to, koliko hitro bo nek procesor deloval, poleg frekvence so bistvenega pomena še druge lastnosti same arhitekture procesorja.
Procesor X z urno frekvenco 1000 MHz lahko denimo deluje hitreje od procesorja Y z urno frekvenco 2000 MHz.


Se strinjam da je arhitektura pomembna, ampak če gledamo procesorje podobnih letnikov izdelave mi povej recimo kateri dual core proc na recimo 1.5-2.0GHz je enako zmogljiv kot procesor ki dela na 3.2GHz.?

Ga ni.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

arjan_t ::

A ni tako, da kakor hitro je aplikacija multi-threaded se koristijo vsa jedra po potrebi? Vsaj pri novejsih operacijskih sistemih. Ko programiras te ne zanima katero jedro bos uporabljal oz. kateri thread bo laufal na katerem jedru. To je delo operacijskega sistema.


če program (oz. dele njega) razbiješ na 2 niti bo delalo na samo 2 jedrih itd.

neres ::

Ponavadi je tako da ali program koristi več jeder ali pa jih ne.

Igre so tipicen primer tega. Veliko jih podpira dve jedri, vec pa ne.

OK, z igrami nisem najbolj na tekočem.
Ampak npr. pri audio/video programih, pri raznih encoderjih, kodekih ipd. je praviloma multicore podpora, torej za 2 jedri ali pa več.
Tudi na tistem CPU charts linku nisem zasledil multicore programa/igre, ki bi koristil samo 2 jedri in ne več.

Tr0n ::

Program lahko ima 10+ threadov. Se bo work-load pac razporedil med jedri, ki so na voljo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589301 (24609) Isotropic
»

Procesor in osnovna plošča.

Oddelek: Kaj kupiti
191522 (1085) PrimozR
»

Izkoriščenost aplikacij na dvojedrnih procesorjih??? click me

Oddelek: Programska oprema
91036 (1036) Tear_DR0P
»

Intel E6600 vs. Q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1348739 (5495) MEDENA
»

Intel ali Amd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774336 (2770) DJ MartiNi

Več podobnih tem