» »

Prehod na Win 7

Prehod na Win 7

echoman ::

Pozdravljeni,
Novo temo odpiram predvsem zaradi drugačnih vprašanj, kot bi bila recimo pri navadni Win 7 temi. Do sedaj sem največ uporabljal Linux (Ubuntu), sedaj pa se bom ponovno začasno preselil na Windows 7. Ker je Win 7 že zelo dolgo nameščen sem se odločil, da ga bom naložil ponovno. Ker pa imam narejeno posebno particijo za Linux, podatke in Windows, bo seveda boot povozil GRUB, pa me zanima kako ga dobim nazaj in nastavim na prvo mesto Windows in pa najkrajši možni čas boot-a.

Še vprašanja okoli Win: Ko bom naredil navadnega uporabnika, iz izkušenj vem, da mi ob prijavi le-tega vedno ponuja zagon programov, ki jih moram zagnati zaradi boljšega delovanja. Kako bi lahko nastavil, da se ti programi samodejno zaženejo, brez da moram vsakič tipkati administratorsko geslo?

Kater brezplačni antivirus? Trenutno uporabljam Avast + Comodo Firewall. Je isto če naložim celoten Comodo paket vključno z antivirusom ali uporabim kakšen drug av, poleg Comodo Firewall-a?

Hvala za odgovore in lep pozdrav! :)

zee ::

Glede AV: Microsoft Security Essentials. Več kot dovolj dobro dela + zastonj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

echoman ::

Poleg Comodo Firewall-a?

zee ::

Brez tega.

Microsoft Security Essentials v kombinaciji s požarnim zidom, ki je vgrajen v Windows 7.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

echoman ::

Sedaj me zanima še:
Ko bom naredil navadnega uporabnika, iz izkušenj vem, da mi ob prijavi le-tega vedno ponuja zagon programov, ki jih moram zagnati zaradi boljšega delovanja. Kako bi lahko nastavil, da se ti programi samodejno zaženejo, brez da moram vsakič tipkati administratorsko geslo?

zee ::

Ko bom naredil navadnega uporabnika, iz izkušenj vem, da mi ob prijavi le-tega vedno ponuja zagon programov, ki jih moram zagnati zaradi boljšega delovanja.


There's no such thing. Večinoma so to razne ikone v tray-u.

Je pa z vidika varnosti Windows 7 zagotovo premik naprej. Zdaj lahko kot navaden uporabnik (ne administrator) prav udobno delaš.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

echoman ::

Dejansko so to programi ki jih potrebujem - predvsem so to programi ki jih moram namestiti zaradi delovanja računalnika (tist, ki sem jih dobil poleg matične na CDju)

EDIT: Se da naredit, da se po bootu v Win lahko samodejno prijavil v enega izmed uporabnikov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

zee ::

Dejansko so to programi ki jih potrebujem - predvsem so to programi ki jih moram namestiti zaradi delovanja računalnika (tist, ki sem jih dobil poleg matične na CDju)


Od stvari, ki pridejo poleg matične plošče, dejansko potrebuješ samo gonilnik za mrežno kartico (zgolj in samo če je operacijski sistem ne najde sam). Vsi ostali programi na matični plošči priloženih medijih v veliki večini primerov sodijo v rubriko bloatware in za delovanje računalnika niso potrebni. Sploh ker Windows 7 znajo (skoraj) vse out of the box, kar vključuje tudi razne finte povezane z varčevanjem z energijo, spreminjanjem frekvence procesorja, ...

EDIT: Se da naredit, da se po bootu v Win lahko samodejno prijavil v enega izmed uporabnikov?


Da. Klik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

echoman ::

Ok, hvala :) Grem sedaj nameščat Win 7 ;)

echoman ::

Sem namestil in deluje kar vredu :) Zanima me le, kako bi dal preč tisti "zagonski" program AsLoader.exe, ker imam probleme le z njim. Je kakšna rešitev?

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

echoman ::

Vse deluje super! :)

Zanima me še, če lahko mapo v C:/, Windows.old pobrišem? Ali mogoče obstaja že namečeno orodje, ki pobriše stare datoteke?

zee ::

format >:D

(namesto nadgradnje naredis format)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

Zanima me še, če lahko mapo v C:/, Windows.old pobrišem?
Da.

echoman ::

zee je izjavil:

format >:D

(namesto nadgradnje naredis format)


Vem, sem pozabil formatirat. Torej samo izbrišem tisto mapo in je to to?

bluefish ::

Ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130258 (19745) Qushaak
»

ko sem izklopil požarni zid je nehalo štekat

Oddelek: Informacijska varnost
51082 (884) Xserces
»

Enkratni zagon programa

Oddelek: Programiranje
51117 (1032) Mercier
»

PC kar naenkrat zmrznil in zdaj fukcionira čisto počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131592 (1349) bluefish
»

Nakup licenc antivirusa

Oddelek: Kaj kupiti
162079 (1485) ta-mau

Več podobnih tem