» »

May the nforce2 be with you :)

May the nforce2 be with you :)

««
11 / 15
»»

rap3r ::

Emmm clemento sam sm tud ta bios probu in nism vidu VDD možnosti za spreminjanje:\
Poleg tega se mi je zadeva sesuvala tko da je še zmerm najbolši bios za visok FSB 3117:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

WhiteWolf ::

Jaz (oziroma mi ga bo kolega naredu) se bom naslednjo soboto spravil delat voltmod za chipset in to po clanku, ki je na slo-techu!

Zanima me, kje na netu je najpreprostejsi (in lepo poslikan seveda) vodic za mod vddr (oziroma za rame)?

Hvala!

Tic ::

Jaaaa. vddr
To tut mene mika... 3.15v za rame :D
persona civitas ;>

morphling1 ::

Vddr je preveč kompliciran za Epox plato in skoraj nič ne pridobiš če ga delaš. Jaz ga mam in to lahko povem iz prve roke. Na Abitki 1.2 je vddr dosti lažji za izvedbo, samo en trimer na pravem mestu :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

zio,

evo ravno sm prisel domov iz potovanja (Melecky je dalec:D)...in sva porihtala vdd mod...trenutno na 1.74V laufa.
masina mi koncno stabilno deluje na 213MHz FSB-ja...prvic v zivljenju vidim FSB na svoji masini vec kot 208MHz, matr fajn>:D
proc niti ni tako visoko zaenkrat...213×10.5 = 2236MHz8-)

hmm...no, gremo dalje...

LP

Clemento ::

S tanovim 8rda+ 3402 biosom se mi v biosu vklopi funkcija za spreminjanje VDD voltaze ki pa zal ne deluje(moznosti so 1.6V, 1.8V, 2.0V)!
Lahko spremenis in tudi shrani toda kaj ko se nastavitve obdrzijo
voltaza VDD se pa ne spremeni! Saj se tudi ne more saj zadeva nima
vgrajih komponent za spremeinjanje le te!

Se slikca da boste vedeli o cem govorim....


Sem sel na nazaj na 3302 bios in je opcija VDD tweak izginila! Kot kaze
Epox pripravlja tako plato ki bo imela VDD stelungo! Zame eno Nf0rce2 ultra prosim... :D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

bodom ::

ja to bi blo fajn....

ma mi je Malecky zrihtu to preko potenciemetra...sam zdej sm sam malenkost se zvisu na 1.76V, pa je kr fajn. hladilnik na NB-ju ni pretirano topel, lohk bi se mal dvignu...ma ni potrebe se. bom sel do 2.0V pol, ko bo vodno>:D

LP

Tic ::

Morphling: Zdej te pa ne razumem... Da je kaj pretežko zate??? Sicer pa veš kaj norci delajo za 1mhz.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Tic mogoče nisi dobro prebral, jaz sem to seveda naredil, pravim pa, da se ne splača, razen če te ne zanima zadnji MHz, ki ga lahko stisneš iz komponent
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

Kaj na Abit NF7 rev. 1.2 je treba ekstra hladit (mosfeti ipd.)? Kaka slika bi mi prav prišla!

hvala lepa
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

WhiteWolf ::

Ej, morphling1, torej sem se odlocil, da ne bom delal Vddr moda, ampak sam vdd mod! Torej kolk lahka pricakujem z rami, Kingston PC3500 Hyperx 2*256! Sedaj, ko se nimam moda pridem tam do 204! Glede na to da je potem max voltaza za rame 2.9 me zanima do kolk bom lahka prilezel pri 5,2,2,2. Kaj mislis?

Jaffa ::

Po mojem bo prej plata ovira, kot pa ram...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

rap3r ::

Se strinjam da te bo plata ovirala in nemore ti niti morf povedat do kok bo šlo ker je r usakmu drgač pač mogu boš probat!
Mogu boš tud mosfete dobr ohladit da o čipsetu ne govorim seveda pa tudi CPU...faktorjev je veliko in težko je pr useh pridet do stabilnosti! Overclockanje je pač loterija lahko rata lahko pa ne...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

WhiteWolf ::

Cjipset se dobr hladi (velik hladilnik od athlona prpopan gor in je komaj mlacen), mofeste bom tud gor dal, pa glede na to, da imam sedaj pri 1.56V 203Fsb se mi zdi, da bi znal kr nekam prlest! Noben mi pa ni odgovoril do kolk lahka pridem pri default voltazi 2.9 ramov pri 5,2,2,2!

morphling1 ::

Do 250, več pa ne gre v biosu :D to je edina zgornja meja, kako boš pa prišel do tja je pa odvisno, če boš dvignil napetosti do nebes in polival rame ter SPP z LN2, ne dvomim da jih dosežeš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

haha, morphling1...dobro si tole spesnil:D

ma ja, najbrz bo sam se plata problem...tud pr meni vidm, da je tle krivec verjetno...ram ne more bit se mi zdi. al pa proc, pr hudicu d ga ne morm spravt nad 2350MHz delat stabilno...pa ce je FSB med 205 in 215MHz, ni sans...:(
cim pozenem 3dmark ali prime95 mi masina zmrzne...

LP

Clemento ::

Enkrat smo neki govorili o
stepingu čipseta in sem danes pogledal ker
steping mam in je verjetno A2 kolikor mi je
uspelo prebrat v tistem kupu cifer....kako
se more sele A3 obnasat ce moja plata dela
200fsb dualchannel brez problema....cakam
na ultro he,he..ko bo A4 revisn;)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

rap3r ::

clemento če se nemotm pol se A2 bol navija ker jz mam A3 pa nism mogu čez 182 brez voltmoda pa še to zate mam cdje...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bodom ::

hmm...ja 1x je blo govora o stepingu chipseta ja...sam nevem al je blo govora da je A2 al A3 boljsi za navijat...no jst mam A2, pa vseeno prlezm na 215MHz.

LP

OwcA ::

Med A2 in A3 ni konsistentnih razlik v navijanju, veliko bolje od obeh se obnese novejši A1, ki je že Crush 18D. Prepoznate ga po povsem črni površini čipa.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

To useskupi je štala. Mislm skoz novi stepingi usega. Chipseta , proca, pomebn je od nevem kakega steping oz cipov na ramih.... Buuuuuuuuuhhhhh.... I tierd and out of money:D
persona civitas ;>

Malecky ::

Iz vsega se da dobre clocke ven potegnt...ni važn ker čipset nč ni važn...sam d se voltmoda pa hladi, če kdo res na MAX spravi ej bolj občudovanja vredno kot če se enmu userje zlati čip ipd. dobit k ga vsak lol spravi na max.

Namesto da menjaš HW spravi to akr maš na max...ko se nau dal več pa če še nauš happy pol pa menji! Pa emnji načrtno tko da boš res profitiru, ne pa preden nardiš vse kar morež že 3x menat...tk gre keš. Al pa kupvat 2100+ za par mhz več...bedarija...


Tic ::

Maš čist res...


Can"t stop, can"t stop...
persona civitas ;>

Clemento ::

rap3r: ja vem da mas cdje ker jih mam zer doma :D ...he, he.... Drugace pa tudi jaz mislim
da je xp2100+ brezsmiselno kupovat ker
so xp1700+ zmozni enako dober ali pa malo manjsi
o/c. Drugace pa cez dva meseca ali se prej bodo
sli po moje vsi xpji1700+ na 2500mhz zracno>:D
ko prispe nova posiljka...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

rap3r ::

Kaj clemento boš menu za naovga?:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Clemento ::

rap3r: Ma ne bom se zdej! Pa tudi ne verjamem
da je z mojim kaj narobe;(( ...kako se je
okrusil ce se res je ne vem??8-O
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tic ::

Jao jao jao. Mislim da mam winse crashane. Al pa virus al pa nevem kai. Mogoce nastavitev v biosu. Skratka, nic ni stabilno, niti na 1700+ne. Jebe me use, nemorem driiverju instalirat, graficne spljoh v systemu ni blablabla. Komi sem na ircu, slo-tech stran se zatika ko listam. Res, kot da bi biw 66mhz. Nevem kai je narobe, sam vem da ce me bo jebal fain, gre use skup u smeti oz na razprodajo. fak.



Aja, to je mal offtopic, sam preden bi novo temo odpru.. bi trajal
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

OwcA ::

@Tic:
Aja, to je mal offtopic, sam preden bi novo temo odpru.. bi trajal

Kar odpri novo temo, ta je že tako ali tako preveč razvlečena.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Clemento ::

Ok see en off topic v Mlacomu majo TwinMOS-ov ram! 256Mb PC3700 ja prav
sem napisal DDR466 in kosta 22700sit! Ima kdo kake izkusnje s tem ramom? :D Pa nazalogi nimajo vec xp1700+ oziroma jih menda ne bodo vec imeli ampak samo se xp1800+ in naprej???
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

boštjan ::

za rame maš tole temo in včeraj se je na oddelku STROJNA OPREMA začela tema o twinmos ramih v mlacomu,pa brez zamere

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Clemento ::

boštjan: ni kaj za zamerit...hvala ti...pac nisem vidu teme, ker nekoc je tle v navijanju potekala tema Kvaliteten ram pa je sla s casom :D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

boštjan ::

woke her up:D

Malecky ::

Bljah! Zvedel kar nisem hotel vedeti...

Moj PC2700 ne zmore več kot 228mhz CAS2 6/3/3 sm tudi če originalno hlajenje naredu Vdd mod pa pognal skoz 2.1V pa ni pomagal:D

Sej bi vedu prej sam ta ram ne prenese drugih timingov...na CAS2 11/6/6 al pa kaj podobnega se sploh zbudi ne. Vddr je 3V če se en motim.

To je vse zaenkrat zdaj pa po drug RAM:'( Tale Kingston je od zdaj naprej naprodaj če ga kdo slučajno hoče, testiran 1 teden cena 30KsIT 2x256MB 3 Leta garancije.

Alexius Heristalski ::

Jaz imam eno vprašanje glede zvoka na Abit NF7 rev.1.2. Moj prijatelj jo ima in pravi, da mu dela samo en kanal! Šel je pogledat na nforce2 forum, pa so mu rekli, da tako pač je na NF7, na NF7-S je pa vse v redu. Baje se to zaobide z neko softversko foro, ampak njemu ne prime. Prosim, povejte mi, kako je s tem!

hvala
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Fury ::

NF7 ma MPC in ne MPC-T southbridge.. zato nima soundstorm zvocne... problem se da rest tako da instaliras realtekove 5.1 sound driverje ampak zvok ne bo ne vem kaj...

Tradewind ::

Ok, mogoče že malo težim, ampak mene še zmeraj zanima, kej bi lahko dobil bios-čip za mojo abitko nf7 rev.1.2!?
Na foromu se zasledil, da bi jo naj imel Malecky (please help), če kdo mogoče ve kje bi se jo še drugače dalo dobiti, in seveda koliko bi bila cena!?

DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Malecky ::

Ja dalo se bi dobit...bom jutri poizvedel če je prispel en bios čip zame pa ti ga lahko prodam...cena je cca 2KSIT...mislim da je to đabe.

frenk ::

Ej malecky a je biu ta proc stestiran na 200fsb al na kolk, ker se mi na 200x5 na 1,7V sesuje u 3dmark03 in prime95. Jest sicer sumim plato sam se mi čudn zdi, ker je nbridge aktivno hlajen, sbridge pa pasivno. Proc mi zdej normaln dela na 133x11 in 1,7V. Ta plata mi je že prej delala težave z zvokom.:\???

Fury ::

ram al pa chipset

Tradewind ::

Malecky- če je res to rev. 1.2, bi se toplo proporočal, da ga kar rezerviram !

Mail- dejanmb@hotmail.com
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

frenk ::

ram je samsung 3200 in ga amm na 200, kar nebi smelo delati problemov...bom pa še to probou:\

frenk ::

Stabilno mi dela na max 195fsb...potem sem dau fsb na 133 in memory na 200 asinhrono in dela ok(ali je ram dokonca obremenjen pri testiranju če je fsb le 133:\??)...men zmer bl na plato vleče sam ne štekam zakva ne dela če je pa učas tko lepo delal.

mortal ::

Jaz mam tudi RAM Sumsung 3200 in mi dela stabilno na 217 sinhrono na Abitki NF7 rev. 1.2.

frenk ::

Hm...to pa ne verjamem da bi blo tolk razlike v samsungu...torej chipset...dons bom šu vrjetn delat mod na grafični in plati, bom zmetou rabra na mos-fete in kontroler, boljši nbridge cooler, rebra na grafično ram, poj bom pa spet probou. Trnutno mi dela na 195x12=2340 in 2.0v...3dmark je že prestal, zdej pa laufam prime95...na 12.5x195 2.2v mi pride sam u vinse(a je to mogoče zarad mos-fet-ov). Upam da bo voltmod pognal mašino na vsaj 210fsb-ja.:\

Clemento ::

Narejen VDD mod seka! VDD voltaza na 1.85V ....Plata sedaj dela 225mhz za salo sam ko bi mel mal bolse rame da bi lahko dal boljse timinge!!!kingston ddr333 in twinmos ddr400 se ne marata ravno tko da mam timinge na 7/4/4/cas2...na mosfete sem nalimal z AS termalnim lepilom zelo visoka rebra pridobljena z socket7 colerja in nanje privijacil 5x5 ventilator! Pasivno hlajenje na soutbridgu sem vzel dol zbrusil na steklu in podmazal z AS3 in gor pripopal 5x5 colercek gor mam 30 stopinj kljub VDD modu...aja pa se enkrat sem si prepisal podatke z SSPja: 10252A3...je to A3 al A2 revision?

Aja pa jutri bom probal vsak ram posebaj da vidim kok ker res naredi....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

frenk ::

Zdej mi stabilno dela na 195x11, sm pa učer spajkalnik nabavu in bom šu u sredo al pa četrtk vmod delat pa bom poj vidu kva bo.:\

OwcA ::

@Clemento: 10252A3

P.S. zadevščina sliši na ime SPP (System Platform Processor) ne SSP.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jaffa ::

Na NB imam zalmanovo hladilko. Zanima me pa, glede na to, da je stična površina hladilke manjša od površin čipa, ali je čip tako velik kot je, ali je to gor kakšen heat spreder ? In če je celo čip, potem se ob robovih pregreva... Kako je kaj s tem ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

lukslo ::

jst sm se danes spravu delat VDD mod in je uspel, zdaj morm samo še sprobat do kje lahko gre moj RAM.

poročilo upam da v kratkem :)

Clemento ::

TwinMOS DDR400 7/4/4/2.5....takole je stanje z VDD modom :D

klikni za vecjo sliko
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381553 (1051) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329102 (5565) AtaStrumf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995535 (3782) Clemento
»

Temp. TbredaB na Epoxu8RDA+

Oddelek: Navijanje
462049 (1350) Clemento
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544125 (3326) asPeteR

Več podobnih tem