» »

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih

1
2
»

Malecky ::

...
Pa kva vam je? Ce se ne znjadete pri navijanju se raje ne lotite...ce ne sprobas ne ves nic.

Krneki nabijate tle eno teorijo pa blage nimate...mislim prosim vas, da zaradi svoje impotence ne kurcte plosce in greste gor varit kondenzatorje ce pa se k... nforce buggov ne poznate..

Mislim...zakja sploh navijate? Za olimpijo verjamem...kompe pa nevem zakaj.

Zgodovina sprememb…

WhiteWolf ::

Malecky: Nismo vsi tolk pametni kot ti!:\

Malecky ::

Pa se pitzanimajte! Ne pa kritizirat pa pizdit ker se ne navija sama! Ti delas to zarad svojega EGA...ce ga ne zadostis se loti neki drugega ne pa proizvajalca kritizirat...

V rokah mate plosce k zmorejo 250mhz FSB z 1.8V Vdd pac en prensesejo LL RAM-a za kar je kriva Nvidia...kaj pol jamrate? Menite plato...

Pa ce mislite resno razsirite obzorja..ne berite sam s-t ker ce nau uporabnikov, ki berejo drugje noben nau nc vedu. Slovenija pac ni dovolj mocna...entuziastov je pa itak premalo.

asPeteR ::

Hja, a zato mi ram lepo dela na 226fsb (2-2-2-7)!!
>:D

morphling1 ::

Malcky, malo se umiri, tudi na xtremu, ali kjerkoli drugje so začetniki, pa to ne pomenim da jih bo nek senior uporabnik zaradi tega žalil. Malo si poglej nivo na katerem delujejo in jih probaj posnemat. Verjamem da te včasih taka pisanja razkurijo, samo jih lahko mirno ignoriraš, s tvojim načinom pa ne koristiš nobenemu, če imaš pa kaj pametnega za napisat, to naredi in mogoče bo kdo celo kaj pobral od tega s tem si pa naredil več koristnega kot z vsakršnim žaljenjem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

Dajte mi raje povedat, a je možno, da je grafa "kriva", da mi agp nikakor noče delat na 8x? Mam NF7-S 2.0/C1, čim poženem kako igro ali 3dmark mi zadeva enostavno zmrzne ali pusti črni ekran (zgubi signal) od koder je edina pot reset. Grafa je pa atlantis radeon 9700 ne-pro. Poskušal sem skoraj vse kombinacije bios nastavitev (mem timingi.... itd.).
You gotta say YES to another excess!!!

WhiteWolf ::

Morphlinh1: >:D

Azeed: Ja to sem pa jaz tud slisal, da ima nov chipset probleme z radeon 92700 in AGP 8X (baje pomaga le ce nastavis agp na 4X)! Nisem 100%!

Da ne bom vec smetil sam tole me se zanima: Pri NF7-S dobis se adapter, da lahko navaden disk priklopis na SATA! A pol je npr. mozno, da se nabavi se en tak adapter in en disk, pa potem na SATA vozis raid 0 navadne IDE diske???

azeed ::

WhiteWolf prej sem imel 1.0 in je blo isto. Mejlal sem support na sapphireu pa pravijo, da pri njih to deluje bp. Se pravi naj bi bla kriva graficna? ponavljam, pri agp 4x nobenih problemov.
You gotta say YES to another excess!!!

mare87 ::

Pozno ampak vseeno. Meni ram sicer na 2.9v overvolta na 3.08v ampak pri meni ni to problem. Še zdaj se čudim zakaj ne morem ISTEGA procesorja na tej plati navit, kot sn lahko na stari Qdi Kudoz 7a(kt 266a)???


lp!

azeed ::

kogar zanima... TUKAJ je na voljo nov bios (12) izključno za verzijo 2.0.
You gotta say YES to another excess!!!

mare87 ::

Samo zraven še opozorilo: če maš S varianto ne moreš nazaj flešnit na prejšne verzije. Tako, da pazite!!!

Ps: Čudno, da pa pri "navadni" NF7 gre nazaj flešnit.

MALJUTKA ::

Je mogoce ze kdo preizkusil novi ( 12 ) BIOS za NF7-S rev. 2.0 in ce je, kako se obnese, oz. kaksne razlike je za opazit napram prejsnjemu?

asPeteR ::

Ja, sem flesnu BIOS na v12 ... Mam NF7-S in moram rect, da nisem opazil nobenih problemom, pa tudi kaksnih izboljsav ne (boljse navijanje ...).

Tko, da po mojem mnenju, so mal popravl morebnite buge ...

In pomoje se popravek tudi nanasal na SATA kontroler, zato se ne da NF7-S nazaj freshat, NF7 pa ...

8-)

MALJUTKA ::

Thanks.
Jutri zjutraj flashnem in porocam.

Clemento ::

Jaz sem tudi ubodel nf7-s v2.0 da mam neki dokler ne dobim nazaj epox 8rda+ in flesham za viken>:D Da sedaj vidim ce je epox boljsi kot abit-ker
do sedaj sem imel vedno abit plate in je bila 8rda+
moja prva epox plata pa se to sem skuru(saj sem kaksno abitko tudi;) )...aja pa to da so mi v mlacomu vzeli 8rda+ z skurjenim slotom(not my fault) za ram in jo poslali dobavitelju(seveda je bilo treba veliko krega pa vendar) me cudi ker to ponavadi ni v njihovi naravi:O
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Flashal z 12-tko BIOS-om.
Samo fleshanje potekalo brez problemov.
Razlik v samih nastavitvah BIOS-a ni videt,
razlik v smislu boljsega navijanja tudi nisem opazil
skratka zdi se mi vse isto kot prej, razen tega, da v samo plato (po mojem so nekaj bugov le resili) zaradi nove (12) verzije BIOS-a mogoce se bolj zaupam, ali z drugimi besedami: moj EGO je spet nekako potesen. Upam, da stekate.

Clemento ::

Hmmmmmm.... Dobra je tale plata Abit NF7 v2.0 ....sicer se je moram se malo navadit ker ma mal drugacen bios kot 8rda+...zanima me pa ali dioda na plati tudi pri vas sveti ko uganes racunalnik? Je to normalno. Drugace gre pa tale v2.0 iz skatle takoj na 225fsb kar
je zelo zelo kul...pa se nobenga VDD moda ni treba.:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Fury ::

clemento.. rdeca sveti ce po plati tece standby strom, zelena pa pomen da je comp uzgan :) tako da u bistvu rdeca sveti cim mas napajalc uzgan in ustekan v plato

Clemento ::

Ok hvala za informacijo.:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

DjTonic ::

Ja točno tako je. Drugače pa ful sveti tale rdeča dioda, ponoči ko nimam gor stranice od ohišja je pol sobe v rdeči svetlobi:D

Fury ::

sam res prevec svet :) probi v temi mal vanjo gledat -> au!

mare87 ::

Folk tisti ko mate probleme z Hiperx-i potegnite dol 1.4 bios(beta)

Ps: Na lastno odgovornost:D

Clemento ::

Beta BIOS release 14 beta 1 for NF7-S/NF7 v2.0

Release information:
[ENGLISH]
0. Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With
incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to
IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in
this BIOS package.
1. Fixed CPU temperature too high issue.
8-O 2. Raised highest CPU FSB up to 300 MHz for "user define mode" in SoftMenu.8-O
3. Fixed SATA RAID-0 data corruption issue by adding a new option "EXT-P2P's
Discard Time" in "integrated Peripherals". The default setting is "30 us"
; which is recommended by NVidia. In case the problem is still there, try
"1 ms" please.
4. Changed DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.
5. Updated BPL to v3.01 according to NVidia's recommendation.
6. BIOS Compile Date: 5/14/2003.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tic ::

Samo se testnega zajcka rabmo >:D :D
persona civitas ;>

WhiteWolf ::

Folk tisti ko mate probleme z Hiperx-i potegnite dol 1.4 bios(beta)


Zakaj bi dajal dol nov beta bios, ce pa nikjer ne pise, da popravi kakrsnekoli probleme z KINGSTON HyperX PC3xxx rami! Oz. vsaj jaz nikjer ne vidim, da bi to kje pisalo!

Clemento ::

Tic: samo se tak ram rabimo>:D jst ga nalozim
za vikend ker bom svojo nf7 zamenjal za nf7-s
tko da po tej k sem jo mel zdej nisem hotel nic
flashat ker je nova...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

WhiteWolf ::

OK fantje jaz mam poln k**** te plate v kombinaciji z 2*256DDR KINGSTON HYPERX RAMI! Po vsej verjetnosti se bo dalo z firmo zmenit, da mi zamenja za 2*512DDR Twinmos 3200 z winbond cipi!
Zanima me, ce ima ze kdo izkusnje s temi rami v kombinaciji s to plato, ker tokrat pa hocem da vse dela kot se sika, ce zamenjam rame! Ker ze mal dvomim, da bo prisel bios in popravil ta hyperx problem!
Aja, tis rami PC3200 Twnimos z winbond cipi bi delal na 225 pri kaksnih 6,3,2,2! Ker ce komu delajo vredu na tej plati potem bom kar zamenjal pa se enkrat vec rama dobim, ker so ti hyperx bli svinjsko dragi! 1GB namesto 512MB!>:D

Speedster ::

Clemento, ko boš zamenjal plati ali moraš sistem na novo naložiti ali boš samo driverje od matične posodobil?

lp

asPeteR ::

WhiteWolf: WindBond BH5 delujejo odlicno t NF7 2.0!

Rajs hitr zameni tele HyperXe ...>:D >:D

WhiteWolf ::

AsPeter: A imas tocno te rame? Twinmos PC3200 z winbond cipi?

MALJUTKA ::

Samo tako, Btw: Jaz imam na NF7-S rev. 2.0 Corsair CMX (XMS) platinum edition 256(zaenkrat)/3200. In pazi to: dela na 220 FSB pri PAZI: 3,2,2,cas 2 ROCK STABLE (seveda pri 2,9V). Z ohlapnimi timingi sploh nisem probal pridobiti na vecjem FSB, ker imam vec haska od agres. timingov.
Aja, enako dela z vsemi BIOS-i (niti z 11 BIOS-om ni bilo blema)
Ze narocam drugo isto palcko za DC.
Pol si pa samo zamisli, na kakih timingih pa potem dela Corsair 3200/3500 LL (low latency) ? VISAVE

mare87 ::

WhiteWolf na forumih so pisali, a naj bi 1.4 bios odpravil napake z Hiperx-i! Plata ni nič kriva za probleme z Hiperx-i ampak (baje) novi C1/A1 chipeset. Tu, tu in še tukaj imaš podatke o 1.4 biosu in Hiperx-u!

LP!

Malecky ::

Pol si pa samo zamisli, na kakih timingih pa potem dela Corsair 3200/3500 LL (low latency) ? VISAVE

Visave so p kje? 210mhz FSB mogoče?:D Kar je LL na novem C1 čipku nč ne dela...pa lohk bi prej preverili ko kupujete ram za 25KSIT na palčko...ni vse zlato kar se modro sveti:)

MALJUTKA ::

Malecky: Glej, jaz sem z 3,2,2,cas 2 na 220 FSB kar precej zadovoljen in glede na to, da sem za to palcko dal 17K je to nad vsemi mojimi pricakovanji.
In ja, nad 220 FSB je ZAME ze kar soliden rezultat z to palcko in lahko mirno se enkrat recem, da so to VISAVE, saj s to palcko se na noben testu s temi timingi niso prisli dlje.
In, ja, ne pozabiva tega, da so tudi ZATE bili se pred slabim mesecem FSB-ji nad 228 visave, mar ne? Pa imas sigurno DOSTI vec znanja in izkusenj glede racunalnistva kot jaz. To je dejstvo.
LP

WhiteWolf ::

Malecky: BTW: To zlato, ki se modro sveti mam jaz ze kaksna dva meseca, ABITKO pa sele kaksna dva tedna, takrat pa se nism vedel, da so problemi z C1 chipsetom!
Se eno vprasanje imam:no kolk je treba dat nastavitev za najboljse(najhitrejse) delovanje CPU/FSB DRAM: na 3/3 ali 4/4 ali 5/5 ali 6/6?

Nikjer ne vidim da bi beta bios popravil tezave z kingstonom!
1. Fixed CPU temperature too high issue.
2. Raised highest CPU FSB up to 300 MHz for "user define mode" in SoftMenu.
3. Fixed SATA RAID-0 data corruption issue by adding a new option "EXT-P2P's
Discard Time" in "integrated Peripherals". The default setting is "30 us"
; which is recommended by NVidia. In case the problem is still there, try
"1 ms" please.
4. Changed DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.
5. Updated BPL to v3.01 according to NVidia's recommendation.
6. BIOS Compile Date: 5/14/2003.

Zgodovina sprememb…

Fury ::

white... vsi tisti ratioti so ENI IN ISTI, zakaj so not tut ABIT ne ve :)

drugace pa se NEURADNO po FORUMIH govori da so odpravil tezava s hyperxi...

Malecky ::

Tezave niso odpravljenje...le omilile so se0:)

Maljutka: nč js kritiziru...sam za PC3500 LL RAM se mi ne zdi višava če ne zmore 200mhz FSB kajneda? Kar pomeni da če ste lasnik NF7-S 2.0 še vedno ni vreden nakupa...period.

Zame bios ni naredu nič novega..še vedno sem samo na 229x11...

Če še ne veste ima plošča probleme tudi z 1700+ procesorji|O Vsaj kar se zadeva FSB nad 230...

asPeteR ::

WhiteWolf:

Tako je.

Dela pa komot 5/2/2/2 na 220MHz FSB.

Za 12k sit. Odlicen deal!

8-)

MALJUTKA ::

Malecky: Je boljse vzet C2 3200/3500 kot LL3200/3500 ? Namrec potemtakem rabim samo se eno palcko 3200 C2. Aja, mi lahko poves, kaksna je razlika med platinum series(srebrna palcka) in navadnim XMS (modra ali pa crna palcka)?

Tic ::

Kwa, a pol to deluje???? Jst mam ocz isti problem kt hyperx...
persona civitas ;>

WhiteWolf ::

K*** gleda ta beta bios! Sm probal 210 al pa 215 al pa 220 pa se vedno sesuje pri 3dmarku 2001 tam ko je tisti vrtiljak z zmaji! Bom pocakal na uraden bios in upam da to popravijo! Sem dal nazaj uraden bios gor!

Clemento ::

Speedster: Ne ne rabim nalagat op. sistema na novo. Tudi ko sem prestopil z 8rda+ na nf7 ni blo problema tko da z prestopom na nf7-s tudi ne bo.

Drugace imam jst tudi ta twinmos DDR400 z winbond cipi pa mi dela na 6/3/3/cas la na 220fsb...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Speedster ::

Aha pol pa cool.

lp

Clemento ::

Winsi so uspecno preziveli presaditev plate...to je ze tretja za te iste winse pa se kar normalno delajo :D Disk sem dal na S-ATA in flashal bios na 14 beta 1..zaenkrat sem impresioniran nad
nizkimi temperaturami procesorja.... AXP1700+@2020mhz 1.9V pod stresom (prime95) 48stopinj
(vulcano 7+ 2600obratov- z zalman fan matom nastavljeno)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Clemento: Jaz imam beta (14) bios na rev. 2.0 že kar nekaj dni. Hočem povedat to, da me je Abit glede merjenja temperature procesorja malce razočaral. Zakaj? Mislim , da je v prejšnjih BIOS-ih temperatura bila bolj realna oz. relevantna (skoraj enaka temperaturi, ki jo kaže interna dioda v procu) kot sedaj. Ker pa se je folk (ki nima pojma) najbrž pizdil, da te plate kažejo previsoko temperaturo, je Abit to upošteval in v beta biosu realiziral. Se pa meni močno zdi, da temperatura, ki jo kaže sedaj BETA BIOS ni nic drugega kot temp.iz prejšnjih BIOS-ov minus 10 stopinj.

Glavno, da je zdaj folk srečen in lahko reče: "jaz pa imam z beta biosom za 10 stopinj hladnejši proc"

A se vam (tistim,ki imate gor beta (14) bios) to ne zdi ?

Pa sej pri rev. 1.1 je bila ista zgodbica.

WhiteWolf ::

Sedaj je nov uraden bios, ampak se vedno ni nikjer omenjeno da bi ble popravljene pizdarije z Kingston rami!

http://fae.abit.com.tw/eng/download/bio...

MALJUTKA ::

Pa saj uradni BIOS ( 14 ) je najbrž popolnoma enak beta verziji ( 14 ) , ali ne ?

Clemento ::

Maljutka: Tisto merjenje temparatur ni samo nastavljeno! Bios idla procesor- se pravi da ko ga ne
potrebuje zmanjsa njegovo storilnost-in posredno s tem temperaturo- nekaj podobneg delajo tudi
winsi toda manj ucinkovito... Kako tocno pa to zgleda pa ne vem.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

Clemento: Torej bi po tvoji logiki v mojem primeru naj bilo takole: Prej (prejsnji BIOS-i) sem imel idle temperaturo 45 , sedaj imam idle temperaturo 35. O.K.? Ja. Razlika je 10 stopinj. Ko pa sistem obremenim, pa imam sedaj 45, prej pa sem imel 55 stopinj. Spet razlika 10 stopinj. Pa zakaj? Ce pa ti pravis, da je temperatura sedaj manjsa PRI IDLANJU (po tvojem BIOS sedaj idla procesor tako dobro, da je le ta hladnejsi za 10 stopinj pri idlu). Mogoce to celo drzi, dokler se ne vprasas, zakaj pa je pri full loadu temperatura spet manjsa in to za popolnoma enako vrednost (10 stopinj), kot pri idlanju.
Kaj bos pa porekel na tole?
A se ti se vedno ne zdi da je TEMPnova=TEMPstara-10 stopinj ???

Clemento ::

:\ V bistvu se tudi jaz sprasujem to:D ...Pri meni je razlika bolj ocitna le pri mirovanja proca, pri obremenitvi mam 2-3stopije razlike napram prej...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498692 (5035) Alexius Heristalski
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308782 (6510) WhiteWolf
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457255 (4937) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329056 (5519) AtaStrumf
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974786 (3246) Fury

Več podobnih tem