» »

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih

«
1
2

Fury ::

Skratka. dal sem gor tanov 1.1 bios (ker ma IDE bus mastering) in kaj sem ugotovil FSB je sel prej do 220+ zdej pa do 190 komi prileze. tko da sem dal nazaj 1.0 bios.

Samo napisem sem da se ne boste vsi jebal s tem :)

Tole verjetno velja tut za najnovejsi bios od 1.x revizij, nisem pa siguren

Nizmot ::

Isto se je zgodilo na moji NF7-S rev1.2 vendar b biosu izklopi vse kar nimas vzgano LAN,SATA,IDE bus... in druge pizdarije. Z starim sem prisu na 205FSB(vse original v biosu in za en kurac hladilnik, mnozilnik pa 11) sedaj ko sem dal novega pa do 210FSB(vse kar ne uporabljam disablano). Hladilnik je TITAN do 2000+, ker delam vodno in temp. je 50 idle.

Fury ::

hehe, verjemni da sem probu vse kar se je dal disejblat k me je zanimal ce je kksn drug setting kriv, pa ni bil. 190 je bil brick wall :)

azeed ::

fury, kje si pa nabavu to plato? jaz se tudi odločam za nakup
You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

@ Malecky :)

Malecky ::

fury: Pr men je isto sranje 228mhz je brick wall pa mam 11 bios gor in ni blo niti za en mhz razlike...

Zj ko dobim se neki kosov rama da se 100% prepricam da je to vse kar ram zmore grem lotat nove kondenzatorje na plato...vse sam d se 250 1x sveti... sam cajta ni...

Matkurja ::

NF7-S 2.0 bios 1.0

200x10

bios 1.1

200x10

nikakrsne spremembe. Vse dela enako.

asPeteR ::

Malecky: Kam se to konde nalota? Mas kaksen link, al pa kej?
No, ce bo lotal, mada da porocas!:D

Malecky ::

Ja bom sam rabim se teden dni da 4. letnik in seminarsko spackam za to rabim cas.

Kondenzatorje se nalota namesto teh k so zj al pa na spodno stran plosce na obstojece nabijes se dodatne...postopek je simpl, izbrat prave je simpl ker velja samo vecji k so boljsi so sam pretiravat je brezveze k pol ni vec razlike. Postavit jih je tud enostavno sam + pa - za upostevat tko da to ni neka znanost, to je sam strom v osnovah0:)

Opozorilo: To NI krneki en fenomenalen nacin kako povisati FSB! To naj ne delajo OWCE! z PC2100 rami ker bi radi prisli nad meje katere zacrta ram...to je le poskus da vas ne ovira plosca sama! Ugotovite najprej ce FSB lahko dvignete visje ce spustite timinge...to je idealen primer da vas ram ne zmore!

ps....ce pa ze pa priporocem 6.3-10V kondenzatorje od 2300-10000pF, najbolje je ce nalotate ene ki ste jih pobrali z neke mrtve plosce.

asPeteR ::

Malecky:
No, meni gre FSB do 226 stabilno. Torej, ce bom prcinu kondije gor, koliko lahko pricakujem?

Zakaj se poveca stabilnost zaradi te modifikacije? Ok, proc bodi bolj konstanten tok+napetost, toda, a ni ovira northbridge pri doseganju visjih frekvenc pri FSBju?

Kaj imajo potemtakem kondiji vezo z norhbridgem? Mogoce kvalitetneje napajanje NBja? Verjetno ...

Lej, jaz bom pocaku, da ti najprej prcins kondije, jaz sem ravno plato not vgradu pa se mi ne da spet sraufat ...:O

No, zeljno pricakujem rezultate ...

PS: A obstaja kaken page na netu, ki to opisuje?

Malecky ::

No, meni gre FSB do 226 stabilno. Torej, ce bom prcinu kondije gor, koliko lahko pricakujem?

Glej prcakovat ne smes nicesar...toje longshot in nic drugega...ce spustis timinge in lahko dvignes FSB zopet stabilno dvomim da bi ti ta modifikacija lahko pomagala. Milo receno je z 2.0 plato tezje priti do 250mhz FSB tudi ce do tam rabis samo 1.8V Vdd, ker pac ni LL rama ki bi bil dovolj kompatibilen z njo in delal do te meje. Sreco je treba imet pri nakupu BH-5 cipov in drzat pesti da bodo leteli. Za vikend dobim se BH5 rame da sprobam ce je pri meni slucajno kriv ram v kar mocno dvomim in sem glede modifikacije zelo optimisticen. Novi chipset je uganka in rezultat se ne doseze samo z hlajenjem in dodajanjem napetosti...pomembna je izbira..neumna pa stane veliko denarja.

Zgleda da bom za vikend mogoce imel 10min da prispajkam kondije pa dam not ta ene 10 modul RAM-a...rad bi imel tudi drug procesor kot 1700+, ker je jasno da se z njim NF7-S 2.0 glede FSB-ja ne strinja...

Uporabnikmi so pridobili FSB ko so zamenjali 1700+ z 2400+ tudi ce se je 1700+ nasploh navijal bolje ipd...

Vprasanje je tudi kateri mnozilnik kar je ze dolgo uganka pri NF2 platah in visokem FSB...tega ni konec pri 2.0 samo tako izrazito ni drugace pa obstaja.

Uporabniki so tudi pridobili na FSB ko so vstavili 166mhz FSB procesor...sam sem svojega 1700+ modificiral tako da je lahko samo 2600,2700,2800,3000+ procesor ampak pri FSB se niti malo ni poznalo...tako tui timingi ne in podbne nastavitve...zato imam upanje vsaj malo da bi kondiji malce pomagali..

Kaj pa kako dela kondenzator pa prosim obiscite howstuffworks ker tega nebi razlagal...

Tic ::

Zdej ko se krivi use druge zadeve razen plošče začenjam mal sumit plato. Zakaj? Ram ji ne ustreza, Omejitev chipesta, (slabi kondiji), proc ji ne odgovarja bla bla bla yada yada yada... mogoce kdo pomislu da IMAMO zanič platke? Men je epox delal 231 tuki pa nepridem čez 193. WTF?
persona civitas ;>

Malecky ::

Joj tic najprej preveri pol pa pametuj...vse kar si nabil je ubistvu traparija.

Glej kriv je chipset...nadaljujem zvecer....sola

Fury ::

To je itak odvisno od fuuul faktorjev ... nasploh se ve kere plate se prbilzn dobr navijajo.. pol mas pa miljon stvari k uplivajo...

mas revizije vseh cipov po vrsti, mas hlajenje, mas razlike v necistostih v aluminiju iz dneva v dan v tovarnah, mas razlike v cistosti spojin iz katerih kondije delajo in so pol razlicno kvalitetni ceprov so isti in tako dalje.. tko da vse pride do izibire pravih stevilk ampak tut to ni vedno to ... je se sreca oz. ce mas denar trial & error :)

Tic ::

Ja sej. Kaj pa dajejo polj tak chpset gor ce nedela. Ce je en clen svoh pol je ceu comp svoh - Äe je chipset zanic je plata zanic. Kaj dajejo stvari gor ce niso kompatibilne sz 99% drugimi komponentami. Stekas?:8)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Wox ::

Tic, daj ne bluzi. Po default nastavitvah ta plata s tem chipsetom deluje stabilno. Abit in Nvidia lahko zagotovita pravilno delovanje samo v okviru specifikacij. Če pa uporabnik gre čez to mejo, je to njegov problem. S kvalitetnimi rami ta plata deluje z 200MHz FSB brez problema. Veliko uporabnikov pa gre tudi krepko čez to mejo. Jaz temu ne bi rekel slaba plata in zanič chipset, ampak prej obratno.

Tic ::

To je slaba plata za navijanje potemtakem.

Pa epox mi je delala na 231, pa ne ti men...
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

WhiteWolf ::

Pa matr ej, ka je s temi ABIT 2.0 platami! Sam sem z Epox prisel do 218 z VDD! Sedaj pa ne morem z novo ABITKO nad 195 stabilno!!!!!

Imam eno bedno vprasnje?
A se vam hladilnik na cipsetu kaj premika ali je fiksno pritrjen? Ker jaz gal lahka kar lepo prestavljam, mi je to mal cudn! Pri Epoxu vem, da je bil hladilnik na mestu, pa da sm skor znoro ko sm ga dol devo! Imam obcutek, da sem od trgovine dobil (ze) rabljeno plato!
Torej ce boste vi povedali, da je pri vah hladilnik cisto na miru in ga ne morete premikat potem sem 100%, da nisem dobil popolnoma nove plate in naj se pazijo potem!

Mozno je, da se chipset pregreva, her hladilnik ni kao "prilimin" in se premika! Zato me zanima, a se vam kaj premika ta hladilnik gor!

Aja pa izklopu sem SATA, firewire, LPT in COM1 in COM2, vec pa ne vem kaj se lahko!

Aja, pa pri obeh biosih je reultat enak!

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

ki si ti toto plato kupo?OK nimam te plate,a meni se zdi čudno da se cooler lahko mova.prej bi reko da bi se lahko vent premiko in bi mel funkcijo ventilatora kot je v pisarnah:D

WhiteWolf ::

Dajte mi prosim latniki ABIT nf7-s 2.0 povedat ce se vam kaj mova hladilnik?

morphling1 ::

Pa to ni res, ja na epoxu se ne premika ker je zalepljen s termalnim selotejpom, na abitki je pa normalna termalna pasta in se seveda lahko premika, tako kot vsak drug hladilnik.
Glede fsb-ja, ko sem se malo igral z rev 2.0 nisem imel nobenih problemov priti čez 200 MHz s Twinmosom. Nov čipset pa v povprečju ni skoraj nič bolj dovzeten za višje fsb-je kot stari A3, pač odpravljeni so bugi v zvezi z 200 fsb in bartonom. Vdd mod je tako še vedno priporočljiv če hočeš, kaj več.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Kolk je ta 200 FSB + Barton buf zloben?
Your focus determines your reallity

WhiteWolf ::

Sam a ne bi ta plata mogla furat 200FSB*ja brez problema (uradno)? A ni pol cudno, da men na 200 ne dela stabilno! Prime je npr. ze stabilen, sam kakor zazenem 3dMark al pa Warcraft 3 potem je stabinosti konc! Mejdus sm jezn! Moda pa nocem delat, ker nocem garancije izgubit! Bom probal firmo lepo prosit, ce bi se dala kaksna zamenjava nardit! Magari pokleknem tam, ce bo pomagal!>:D

mare87 ::

@ WhuteWolf maš C1 oz A1 čipset? Mogoče je v tem problem! Maš Cpu Interface Enabled?

Fury ::

ce ti prime dela 12 ur pa se ti pol spil sesuje ni kriva plata ali cpu.

asPeteR ::

WhiteWolf, kolk casa mas ze to plato?

Lej, star zakon o varstvu potrosnikov je veleval, da se lahko blago vrne v 8 dneh prodajalcu, ti pa dobis kes.

Zdej se je meja pomaknila na 30 oz. 40 dni ... Tko, da ... Ce si se v tem terminu (kar verjetno si) se ne obotavljaj ... >:D

WhiteWolf ::

FUrY: Kriva je plata in nic drugega! Ne mi pravit, da rami ne zmorejo (KINGSTON HYPERX PC3500 2*256 DDR), napajlac je CHIEFTEC HPC420, procesor tud ni kriv, ker je na epox lepo delal,... Druga pa tak nimam na plati!

Mare87:Za C1 oz A1 pa nisem gledal, ker nocem dol devat hladilnika iz chipseta, da ne bi garancije zgubil! Bom vido, kaj bodo rekli, ce je menjava mozna?

AsPeter: Dgagc se bom pa menda res moral sklicevati na zakon o varstvu potrosnikov! Heheh! >:D Plato mam samo dva dni!

mare87 ::

Poglej z cpu-z ali pa z wcpuid pod northbridge.

morphling1 ::

WW, ni kriva plata pač pa trenutna nekompatibilnost s Kingston spomini (mogoče še kakimi drugimi) kak nov revision biosa bi moral zadeve popravit. Bom pa jaz za štos jutri vzel enega svojega HyperX-a ki mi v doma v nf7 1.2 deluje brez težav in ga sprobal še v 2.0
Vse težave izhajajo samo iz ramov, moraš se zavedat da ti moduli niso narejeni po JEDEC standardih zato se lahko v določenih platah zelo slabo počutijo, podobno se je dogajalo že na platah drugih čipsetov edino kar je upanje na nov bios ali nova (druga) plata, menjava za enako plato ti ne bo rešila problemov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

Whitewolf... če maš radeona poskusi dat agp na 4x.
You gotta say YES to another excess!!!

WhiteWolf ::

Morphling1: O hvala! Torej je treba pocakat sam se na kak nov bios! A mas mogoce kak link kje si to prebral? 10Tnx, ce to res drzi! Lahka pa tud, da ne bo nikol bols! Pa to ni res ej! tolk sm dal za te rame, zdaj se pa prasci ne pocutijo dobr v tej plati! Torej najboljsa varianta da se prerpicam v cem je problem je te, da si od nekod sposodim druge dobre rame in potem vidim?

Drgac pa nimam radeona, mam INNO GF4Ti4200 4xAGP!

DjTonic ::

Zdravo ! Morda se vam bo zdelo malo neumestno vprašanje vendar me zanima kakšen File System uporabljate v Windowsih (FAT32 ali NTFS) in kateri Win so vam najboljši( za delo in OC). Katere driverje uporabljate(platform)
Zanima me v katerih winsih bi dobil tudi največji score. Plato imam Abit NF7-S rev.2.0

WhiteWolf ::

S programom wcpuid mi pokaze C1 revision!

mato22 ::

DjTonic: NTFS particija je sigurno bolj varna kot fat 32, in sam uporabljam win xp na NTFS particiji.

mare87 ::

No to je ok. jaz bi tui reko, da je ram kriv ker sn vido na forumih veliko problemov z Hiperx-om 3500 in pa rev 2.0 te plate.

WhiteWolf ::

Na kerih forumih? Lahka das link lepo prosim?

mare87 ::

Tu maš enega, drugega pa še dosti več se najde(google)

LP!

WhiteWolf ::

Zanimivo! Ocitno gre res za nekompatibilnost med plosco in rami! Sedajle zenem single chanel (ne v slotu 3) in sem posksuil 218 in zadeva je stabilna! Hm, upam da bo abit cimprej (ce sploh bo) popravil to!

boštjan ::

kolko sem jaz malo prebral, z twinmosi pa ni problemov.

MALJUTKA ::

Jaz imam na tej plati Corsair 256/3200 Platinum edition in gre na 220 FSB na 2,2,2,6 brez blema, seveda na 2,9 (realnih 3.02) V.
A tudi vam rev.2.0 toliko overvolta V DDR?

WhiteWolf ::

Ocitno ram ne sm bit v slotu 3! Samo potem se izgubi dual nacin! Ampak vseeno je boljse 2*2256 v single na 220 (vec se nisem poskusilI, ampak se bom) kot v dual na 190! Ej, kje pa vidis kaksna je dejanska voltaza ramov?

MALJUTKA ::

Pri Abitu PRIPOROCAJO za to plato, da zacnes RAM-e vstavljati od tretjega slota proti prvemu. Se pravi prvi RAM das v tretji slot, nato pa drugega (za DC) v drugi slot.
Kje vidim dejansko voltazo DDR-a? V Sandri, ali pa v MBM, ali pa kar v biosu.

WhiteWolf ::

To ze, vendar ima ta plosco ocitno neke probleme z kingston rami, zato vsaj zaenkrat dokler ne pride kaksen bios ki to odpravi, bo treba met na single chanel! Kako tocno se imenuje voltaza za rame npr. v biosu!

MALJUTKA ::

Pojdi v bios in isci med voltazami okrog 2,7 Volta (oz. koliko pac imas nastavljen V DDR). Malo probaj sam, no.
Da vidim, ce bos nasel (tudi hec mora biti)

WhiteWolf ::

Ok sem nasel! Problem je bil, da sem to spregleda, ker je bila zadeva tako overvoltana! Tud men kaze 3.2! Fino to! Sam da pride novi bios, ki bi naj to popravil!

MALJUTKA ::

Cakaj. A ti res kaze 3,2 ali ti kaze 3,02?

asPeteR ::

Hmm, zanimivo! Men tud sandra kaze 3,25V!!8-O Cudno, da tega nisem se sel preverjat ... Pac navajen na Epox, da je tam raj manj kot vec.>:D

Grem se v BIOS cekirat!

MALJUTKA ::

Ej, pa NE GLEDAT 3,3 V linije iz napajalnika !!!

WhiteWolf ::

Kaze mi tocno 3.05, ko miam nastavljeno 2.9!

MALJUTKA ::

E, to je potem taprava voltaza.
Ocitno na vseh 2.0 platah overvolta V DDR
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498691 (5034) Alexius Heristalski
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308782 (6510) WhiteWolf
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457255 (4937) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329055 (5518) AtaStrumf
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974785 (3245) Fury

Več podobnih tem