» »

Katero nForce2 plato

Katero nForce2 plato

««
5 / 10
»»

Jaffa ::

Je procesor. Na drugi mašini isto samo 100FSB. Ker na tej zaj laufam DURONA 700 na ~920 pa 166FSB @ 1,875 pa laufa...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Nazgul ::

Na tujih forumih sem zasledil neprijetne govorice da naj bi imel nForce2, predvsem nova revizija Ultra, velike težave pri delovanju na 200Mhz FSB z veliko DDR400 rami, omenjeni so bili npr. Kingston HyperX (al kak se temu že reča) in TwinMos z Winbond čipi CH5 (BH5). Eden user je ravno mel kombinacijo ki si jo želim jaz kupit, in sicer Abit NF7 2.0 ter Twinmos DDR400 z Winbond čipi in mu ni totelo delovati na 200Mhz FSB. Kakšne izkušnje imate vi (predvsem omenjena kombinacija Abit-TwinMos me zanima)?

Oblivion ::

Zanima me nakup Abit NF7-S. Zdej me pa matra, ce je mogoce, da bi te prodajalci kako "nategnili". Maticno bi rad v Italiji nabavu zaradi Ive, pa me matra, da mi ne kaj slabega podtaknejo. Na kaj moram pazit? Zanima me pa se ta SoundStorm zvocna, ki jo ima gor. A je to zvocna ki spada pod AC97 al je to posebej? Da nebi pol spet dubu kaksne crap software zvocne.
Hvala za odgovore.

Tarzan ::

zvok je pri vseh nForce 2 Abitkah dober in ni softwarski crap.
Nategnejo te lahko, da ti pro-dajo starejšo različico plate, ampak če si pazljiv vprašaš ali pogledaš na škatlo, kjer piše, da je verzija 2.0.

Oblivion ::

Odlicno, hiter odgovor.
Hvala Tarzan, bom previden :))

Jaffa ::

Na tvojem mestu bi se obrnil na Malecky-ga ! Ti lahk zrihta cenej, pa še ziher je, da boš dobil, to kar iščeš !

Mater ko je vroče... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Oblivion ::

Ja mal sm pregledal, pa sm v Taipanu dobil za 32k. Pa ze ker sm tam grafo nabavu, nebi smel met problemov. Malecky-a pa ne vem kako dobit. A ma kaksno firmo al kako? Kako naj ga kontaktiram itd.?

frenk ::

jah privat mesiđ pošl na uporabnika "Malecky"...sej ni težko:)

Fury ::

em.. zvok ni pri vseh abitkah dober.. na NF7-S seriji je dober (SoundStorm od nVidie) na NF7 pa je od realteka softverski AC97... samo tko da se razumemo.. tko da ce hoces dobr zvok nujno -S, rev 1.2 ali 2.0... samo ne manj...

Oblivion ::

Ja, bi rad dober zvok, da ne bom potem se kaksih Audigy kartic kupoval. Zato hocem to plato nabavt, ker ma ze vse pa je zelo kvalitetna.

Fury ::

nf7-s ma preverjeno taprav zvok :)

Malecky ::

Maleckyja se dobi zelo enostavno na sila preprost mejl malecky@muha.cc roba se tud kuj pa karkol dobi, najhitrej če je na zalog.

PS... prodajam tud Plazma zaslone ce koga zanima:8)

Jaffa ::

Mene zanima pa procesor... 8-) 8-O Malecky, please respond...

Fury ::

LOL plazma :P

urosv ::

Sem klical na JAE pa so mi rekli da bo v naslednji posiljki Gigabyte-a tudi Gigabyteova Nforce2 Ultra in Nforce2 plata... Po testih sodeč zadeva seka, pa se Gigabyte je... 7NNXP + 2xTwinX Corsair 3200LL ram.... Se že veselim nove masine!!!

boštjan ::

samo pazi ta gigabytka nima lukenj okoli socketa,tako da boš moral coolere z zatičem kupit

Malecky ::

sj sm ti pisal na mejl...nekaj mam se...2400mhz@1.8V dela v tej vrocin...

Jaffa ::

PM prosim. 8-) Da se zmenima. Hvala. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

StMatX ::

Tudi jaz sestavljam novo racunalo pa bi se najraje odlocil za MSI K7N2-L, razmislal pa semtudi o kaki gigabyte-ki.Odlocil bi se v glavnem med tema dvema, vendar me bolj vlece k MSI, ker mam zdaj ze njihovo drugo MSI K7T turbo pa mi gor brez tezav dela tbred XP1700+ navit na XP2000+ tak da sem zlo zadovoljen!
Procesor pa nevem kteri bi padel XP2500+ ali XP2700+,graficno pa bi dal noter neko nvidia, nekaj v v rangu titaniuma do 60k.Sam za blaster pa tud ne vem kaj bi nabavil, rame pa bi mel 2x 512 PC400 Twinmos.

Jaffa ::

Ja, pa ? 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Sami ::

Epox 8RDA+, počakaj še kak teden in kupi to plato, ker bodo zdaj prišle različice, ki imajo nforce 2 Ultra, ki podpira 400FSB.

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

tx-z ::

evo: čist enostavno vprašanje: Katero NForce 2 matično kupit?
Kaj more met,pa zakaj bi jo rabu?
-dobra navijalska(spreminjanje množilnika, veliko FSB-jev, spreminjanje voltaže procesorja,...)
-ma vsaj 3 DDR (333MHz ali več) slote za 512MB
-ma vsaj 5 PCI
-ma AGP 8X (ni nujno)
-ma zvočno gor
-ni nujn ampak ma lahko tut omrežno -LAN
-cena: do prbližn 30kSIT

p.s.:zaenkrat mam Durona 950MHz, pa 2x256ddr 266MHz,,torej da podpira tut to.. :)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

OwcA ::

@Sami: Ultra 8RDA+ so že kar nekaj časa na voljo.

@Zigam: EPoX 8RDA+ (če si pripravljen malo modificirati), EPoX 8RDA3+ ali Abit NF-7 rev 2.0
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

tko kot je owca reku...8rda+ če si pripravljen mau modificirat(pa ne se ustrašt ni tolk težko:)), sicer pa nf7-s

tx-z ::

kako veš a je rev.1 al 2. in kakšna je razlika?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

na tejle strani sm našu kako zveš a je 1. al 2. Kaj pa je to Ultra 400 al krkol že, k eni pravte da je to dober eni pa ne..
tx-z

OwcA ::

@zigam: Ultra je v vsakem primeru dobro, gre pa za novejšo verzijo SPPja, torej za C18D.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tx-z ::

do kok pa ta matična podpira procesorje? Npr. če bo podpirala tut kasnejše Athlone XP 4000+(3.06 GHz) al pa 5000+ (3.73 GHz )če bodo izšli
tx-z

Zheegec ::

Malo čudne PR ratinge imaš. AXP 2400+ bo še verjetno prišel (torej Barton, 400FSB), potem pa jih bodo nadomestili Athloni64 -> recimo 2GHz bo 3100+ -> imeli bodo tudi nov socket, tako da CPU tudi fizično ne bo šel gor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Kaj pa je narobe z Asus A78X Deluxe?(ver 2)

tx-z ::

pol se mi v bistvu sploh ne splača kupvt kergakol motherboarda, ker bi lahko mel samo še do 3200+
tx-z

Zheegec ::

Hja, P4 se ti tudi ne izplača, ker lahko čakaš na P5, ker P4 se (baje) z 3,2GHz modelom poslavlja, AXP pa z 3400+ modelom, tako da oba socketa gresta bye bye. Sicer lahko pa čakaš v nedogled, ker bo zmerom nekaj boljšega čez pol leta0:) ž
ker bi lahko mel samo še do 3200+

Zato imamo pa navijanje:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

moja plata podpira do 6giga:D...25x250>:D

Zheegec ::

Uh, morm probat>:D
A to na 3.5V ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

ah...kr na 12V >:D

tx-z ::

aha, pol se da na pentium-u bl navijat..pr prjatlu se da dat 40*200 ((GHz)
tx-z

urosv ::

Torej... Trenutno testiram GigaByteovo Nforce2 matično ploščo GA-7N400V PRO in moram reči da sem močno presenečen... CPU (1800+) teče na 29°C (po 2 loopih 3dMarka03) kar je neverjetno (Cooler Igloo Silent 2500 -> 19dB ), cooler tudi na otip ni nic vec kot mlačno topel... Performans plate je malce visji od NF7-S, ima pa tudi novo A4 revizijo southbridgea, ki se tudi občutno manj greje, 3fazno napajanje, 4xDIMM slote, SoundStorm, 2x RAID in IEEE1394... Cool.

Nazgul ::

Mene pa zanima če 'ma Abit NF7-S 2.0 tud že novo A4 revizijo southbridg-a. Mogla bi imeti, saj je gor nForce2 Ultra, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nazgul ()

Nazgul ::

Aja, pa še nekaj, urosv, koliko pa stane ta Gigabytova plošča in kje si jo nabavil?

Nazgul ::

In še nekaj:D: ali majo tudi plato Gigabyte GA-7NNXP (kolko stane ta)?

tx-z ::

kaj je to south pa north al krkol že bridge?

-a je to kej narobe če mi na matični K7S5A pr procesorju piše Socket 462 al neki tazga. A ne bi mogl pisat Socket A ?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Alexius Heristalski ::

Ne, ni narobe, Socket A ima 462 lukenj, tako da se mu reče tudi Socket462.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Nazgul ::

@zigam:

Chipset-i (nVidia nForce2, VIA KT400, ...) so ponavadi sestavljeni iz dveh med sabo povezanih enot - čipov, takoimenovana north- in southbridge. V northbridge-u se ponavadi nahajajo kontrolerji za komunikacijo z pomnilnilnikom ter za AGP vodilo, medtem ko southbridge skrbi za vhodno/izhodne naprave (ATA krmilniki, USB, FireWire, ...), velikokrat se v njih nahajaja tudi logika ki opravlja vlogo zvočne ter mrežne kartice in še bi se kaj našlo. Kapiš? :D

Nazgul ::

Bi lahko prosim kdo odgovoril na moja (tri) zastavljena vprašanja.

tx-z ::

kaj je FireWire ?!?

A pol priporočate to Abitovo NF7-S ver.2 ?
tx-z

frenk ::

zigam...če rabš sata poj vzam abit sicer pa 8rda+ rev2.0

firewire je za kamere(večinoma)

tx-z ::

tko kot je owca reku...8rda+ če si pripravljen mau modificirat(pa ne se ustrašt ni tolk težko), sicer pa nf7-s
kaj pa treba zmodificirat? .. da dobiš?
tx-z

frenk ::

za doseganje 200fsb in več morš prispajkat 2 uporčka not na en čip...za večje ddr voltaže morš tud nekj spajkat sam jest tega nism nč delou, loh ti pa povem, da sm prvič spajkou(prej sm spajkou sam debele žice) in mi je ratal u prvo, poleg tega sm pa dobu spajkalnik za 1800 sit...pri obeh platah morš dat na nbridge tud aktivno hlajenje(abit ga sicer ima) in mos-fet-e morš tud hladit za boljše navijanje...če boš navijal se morš itaq čimprej spoprijeti z voltmodi:)

Tarzan ::

Nebi sicer dal roke v ogenj, ampak se mi zdi, da Vdd moda ni več treba delat.
Glede na to, da BIOS že precej dolgo podpira Vdd do 2.0V in da so spremenili mnogo reči na plati mislim, da so usposobili tudi reguliranje Vdd iz BIOSA. Naj kdo to potrdi ali ovrže. Ne razumem, zakaj bi sicer dajali v BIOS funkcijo, če je niti z novimi platami ne uporabijo.

Grimlord ::

EPoX 8RDA+ v2.0


Tukaj vam bo mogoče kaj v pomoč. ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341635 (1277) minirac
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241582 (1220) smirnof
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291347 (1087) Caligula
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231322 (989) boštjan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595796 (4531) frenk

Več podobnih tem