» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
124 / 127
»»

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ti praksi ne boš videl nobene razlike.. To so pač meritve katere pač morajo ti, ki delajo te teste podat. Ti pa v očesu nimaš vgrajenih vseh teh aparatur za testiranje, da bi videl takšne razlike :) Kot drugo, pa ti in tudi najverjetneje drugi ne boste imeli doma televizor nastavljen profesionalno, razen seveda, če boste plačali profesionalno kalibracijo.. Tako, da bo zopet televizor doma izgledal povsem drugače kot na teh testih.. In kot tetje ima vsak, ki se profesionalno ukvarja s testiranjem drugačna merila testiranja. Še vedno je najboljše iti v prodajalno, in tam naredit primerjavo določenih televizorjev, pod pogojem, da se televizor nastavi v najbolj natančen mode to je načeloma Filmaker ali Calman. Če pa teh dveh ni pa v Movie mode. Potem pa se posameznik odloči, na katerem televizorju mu slika najbolj ugaja. Ker takšno kvaliteto slike bo potem imel doma. Sicer pa kot sem že napisal, med OLED televizorji so izjemno majhne razlike. Večje razlike so med LED in MINI LED televizorji.!

Andrej ne filozofiraj. Iz teh treh testov se jasno vidi, da ne pišem jaz neumnosti, ampak jih pišeš ti.


Izgleda, da ne razumeš kaj sem napisal..8-O Bom napisal bolj razumljivo. Kupci se še vedno odločajo najbolj za Philips in Sony OLED televizorje, ker jih ta dva proizvajalca najbolj prepričata..

Tukaj mislim predvsem za ta nižji in srednji rang OLED modelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

darck ::

Puginho in andrej69 imata čisto prav glede OLED in ja fpbs ti pa ves čas samo LG hvališ in nič drugega.

PacificBlue ::

If you buy an LG, Sony. Vizio, Panasonic, Philips, Bang & Olufsen,, or Skyworth OLED TV, they all use OLED panels made by the LG Display Company. The only exception are QD-OLED panels made by Samsung Display that are currently only used in select Samsung and Sony QD-OLED TV models.

puginho ::

Samsung SC90 ima tudi odlično ceno glede na QD-OLED tehnologijo, samo vsi šinfajo Tizen OS da je najslabši od vseh, nima dolby vision in pa barve so preveč saturirane in s tem najbolj nerealna slika, procesiranje pa tudi najslabše od vseh treh. Je pa res da če nimaš direktne primerjave tega verjetno niti ne opaziš.

andrej69 ::

Samsung ima tudi eno težavo. Na panelu je rahlo rožnat sijaj, ko nanj pade veliko svetlobe. To tudi nekoliko zmanjša kontrast, zato se je treba izogibat neposredni sončni svetlobi. Pa tudi sam audio sistem je slab.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Izgleda, da ne razumeš kaj sem napisal..8-O Bom napisal bolj razumljivo. Kupci se še vedno odločajo najbolj za Philips in Sony OLED televizorje, ker jih ta dva proizvajalca najbolj prepričata..Tukaj mislim predvsem za ta nižji in srednji rang OLED modelov.

Ne bodi smešen. Od celotne LG Display proizvodnje OLED panelov, jih LG porabi 66% za lastno proizvodnjo TVejev. Ostalih 44% se pa razdeli med ostalih 20 proizvajalcev OLED TVejev.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Izgleda, da ne razumeš kaj sem napisal..8-O Bom napisal bolj razumljivo. Kupci se še vedno odločajo najbolj za Philips in Sony OLED televizorje, ker jih ta dva proizvajalca najbolj prepričata..Tukaj mislim predvsem za ta nižji in srednji rang OLED modelov.

Ne bodi smešen. Od celotne LG Display proizvodnje OLED panelov, jih LG porabi 66% za lastno proizvodnjo TVejev. Ostalih 44% se pa razdeli med ostalih 20 proizvajalcev OLED TVejev.


Jaz pišem za Slovenijo ne pa globalno.. Za primerjavo, vseh Lg televizorjev se proda v Sloveniji nekje 8,5% Philipsa recimo preko 30%..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Izgleda, da ne razumeš kaj sem napisal..8-O Bom napisal bolj razumljivo. Kupci se še vedno odločajo najbolj za Philips in Sony OLED televizorje, ker jih ta dva proizvajalca najbolj prepričata..Tukaj mislim predvsem za ta nižji in srednji rang OLED modelov.

Ne bodi smešen. Od celotne LG Display proizvodnje OLED panelov, jih LG porabi 66% za lastno proizvodnjo TVejev. Ostalih 44% se pa razdeli med ostalih 20 proizvajalcev OLED TVejev.

Jaz pišem za Slovenijo ne pa globalno.. Za primerjavo, vseh Lg televizorjev se proda v Sloveniji nekje 8,5% Philipsa recimo preko 30%..

Daj ne piši neumnosti. Mogoče je tak procent za prodajalno, kjer si ti zaposlen, ampak to zato, ker so kupci zavedeni. Nikakor pa ti nimaš podatka prodaje celotne Slovenija. Mogoče imaš podatek za Philips, za druge firme, Samsung, Sony, LG.. pa zagotovo ne.

andrej69 ::

@fpbs

Imam podatke za vse proizvajalce, če te že zanima.. In to so podatki za celotno Slovenijo:) Lahko še ti povem kdo dela tržne raziskave za nas, kar pa tebi tako nič ne pomeni doma na kavču.:D

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Imam podatke za vse proizvajalce, če te že zanima.. In to so podatki za celotno Slovenijo:) Lahko še ti povem kdo dela tržne raziskave za nas, kar pa tebi tako nič ne pomeni doma na kavču.:D

No, če imaš vse te podatke, mi pa povej za firme Philips, Samsung, LG, koliko TVejev je bilo prodanih lani v Merkurju, Mimo vrste, Jagru.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Imam podatke za vse proizvajalce, če te že zanima.. In to so podatki za celotno Slovenijo:) Lahko še ti povem kdo dela tržne raziskave za nas, kar pa tebi tako nič ne pomeni doma na kavču.:D

No, če imaš vse te podatke, mi pa povej za firme Philips, Samsung, LG, koliko TVejev je bilo prodanih lani v Merkurju, Mimo vrste, Jagru.


Kaj ne razumeš, lahko ti povem za celotno Slovenijo, ne pa po določenih prodajalnah. Pa tudi ne morem ti povedat po prodajalnah, zaradi poslovnih skrivnosti.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Imam podatke za vse proizvajalce, če te že zanima.. In to so podatki za celotno Slovenijo:) Lahko še ti povem kdo dela tržne raziskave za nas, kar pa tebi tako nič ne pomeni doma na kavču.:D

No, če imaš vse te podatke, mi pa povej za firme Philips, Samsung, LG, koliko TVejev je bilo prodanih lani v Merkurju, Mimo vrste, Jagru.

Kaj ne razumeš, lahko ti povem za celotno Slovenijo, ne pa po določenih prodajalnah. Pa tudi ne morem ti povedat po prodajalnah, zaradi poslovnih skrivnosti.

Razumem ja, da blefiraš, se izmišljuješ in da nimaš nobenih podatkov.

PacificBlue ::

Za leto 2022(Slovenija brand shares),vir statista.com

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Imam podatke za vse proizvajalce, če te že zanima.. In to so podatki za celotno Slovenijo:) Lahko še ti povem kdo dela tržne raziskave za nas, kar pa tebi tako nič ne pomeni doma na kavču.:D

No, če imaš vse te podatke, mi pa povej za firme Philips, Samsung, LG, koliko TVejev je bilo prodanih lani v Merkurju, Mimo vrste, Jagru.

Kaj ne razumeš, lahko ti povem za celotno Slovenijo, ne pa po določenih prodajalnah. Pa tudi ne morem ti povedat po prodajalnah, zaradi poslovnih skrivnosti.

Razumem ja, da blefiraš, se izmišljuješ in da nimaš nobenih podatkov.


Seveda ne razumeš, da se nekateri podatki ne smejo objavljat javno.. Lahko ti napišem, ne smem pa ti posredovat grafa. Če bi se ti ukvarjal poklicno s televizorji, bi tudi ti lahko prišel do teh podatkov. S tem, da so ti procenti zadnje 2-3 lete manjši, zaradi upada prodaje televizorjev predvsem zaradi težav s čipi.. Letos se zopet načrtuje dvig prodaje televizorjev.

Philips 32,8%
Samsung 23,7%
Hisense 20,6%
Lg 8,6%
Sony 8,5%
In potem še kakšen % manj TCL, Panasonic itd..

Okapi ::

Jaz sicer že nekaj let nisem na tekočem, ampak včasih se je Philps Slovenija rad pohvalil, da ima Philps od vseh držav kjer poslujejo prav v Sloveniji najvišji delež pri televizorjih.

andrej69 ::

Saj ima Philips še vedno največji delež. Res pa je, da se mu nekoliko približuje Hisense predvsem zaradi cenovne politike in agresivnega marketinga.

Dočim imajo ostali nekje isti tržni delež zadnja leta. Tako, da bosta tudi v prihodnje najbrž imela Philips in Hisense večinski delež prodaje.

Okapi ::

Nisem mislil na to, ampak na to, kakšen delež Philips dosega v različnih državah. V Avstriji X, v Italiji Y, v Nemčiji W... No, in v Sloveniji je bil ta % najvišji. A je še vedno, pa ne vem.

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

Nisem mislil na to, ampak na to, kakšen delež Philips dosega v različnih državah. V Avstriji X, v Italiji Y, v Nemčiji W... No, in v Sloveniji je bil ta % najvišji. A je še vedno, pa ne vem.


Za druge države ne vem, ker nimam podatkov pa me tudi osebno ne zanima. Vem pa, da ni v ospredju. Kar je tako normalno, če pogledamo koliko denarja vložijo Hisense, TCL, Samsung in Lg v oglaševanje..

Pa tudi cenovno Philips ne more recimo konkurirat tem proizvajalcem, kakor tudi ne Sony in Panasonic:)

polde66 ::

To zgoraj so vse pravljice, od statistike naprej. Marketing je osnova vsake firme. Kaj spada pod marketing je pa široka zadeva.
polde

Gambino ::

Slovenija kot tržišče je zelo nepomemben trg! Celotna Slovenija je kot eno povprečno mesto, kar je NIČ glede na globalo!

fpbs ::

polde66 je izjavil:

To zgoraj so vse pravljice, od statistike naprej. Marketing je osnova vsake firme. Kaj spada pod marketing je pa široka zadeva.

Točno tako, to s temi procenti je čisto Andrejevo zavajanje. Kakšne raziskave trga, če nimaš konkretnih podatkov, točnih cifer prodaje, če je to poslovna skrivnost, če so sedeži prodajnih firm nekje v tujini....

polde66 ::

https://www.monitor.si/clanek/test-tele...
Tale članek iz revije monitor z dne 29.8.2023 spodaj lepo piše tržni delež posameznih proizvajalcev v SLO.
"Kar se zelo dobro vidi na slovenskem tržišču, kjer je Hisense v prvi polovici letošnjega leta prodal kar 23 odstotkov vseh televizorjev in je na drugem mestu za Philipsom (!), vendar je to po vrednosti le 17 odstotkov vseh televizorjev oziroma tretje mesto za Philipsom (34 odstotkov) in Samsungom (24 odstotkov). Hisense torej prodaja cenejše televizorje, njihove ugodne cene pa so izstopale tudi na našem tokratnem testu.

Po drugi strani Sony očitno prodaja dražje televizorje, saj po vrednosti dosegajo osemodstotni tržni delež slovenskega tržišča, po številu prodanih primerkov pa le štiriodstotnega.


Toliko o poslovnih skrivnostih. Hisense se počasi in vztrajno dviguje po prodaji tv-jev v slo že zaradi svoje prisotnosti, če pa še z kvaliteto bo ta odstotek precej drugačen. V škodo se pa ve katerega. Mislim pa da je @andrej69 te podatke pobral tam kjer jaz, pa malce nateguje folk s svojo pomembnostjo:))
polde

andrej69 ::

@polde66

Od kje pa misliš, da monitor dobiva te podatke..?? Od tam kjer jih dobivamo tudi mi.. Saj oni ne delajo sami tržne raziskave.

polde66 ::

Podatki niso nobena skrivnost, sploh pa ne poslovna. Razen če se delaš pomembnega pa upaš da kdo ne bo našel pravega vira. Mogoče pa dobiš podatke tako kot jaz, prebereš monitor pa veš. Če bi bil ti vsaj malce pomemben v prehranjevalni verigi filipsa ne bi časa metal stran na tem in ostalih forumih. Tako da lahko prodajaš bučke komu drugemu, pri meni ne bo šlo. :))
Navadno akviziterstvo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

andrej69 ::

polde66 je izjavil:

Podatki niso nobena skrivnost, sploh pa ne poslovna. Razen če se delaš pomembnega pa upaš da kdo ne bo našel pravega vira. Mogoče pa dobiš podatke tako kot jaz, prebereš monitor pa veš. Če bi bil ti vsaj malce pomemben v prehranjevalni verigi filipsa ne bi časa metal stran na tem in ostalih forumih. Tako da lahko prodajaš bučke komu drugemu, pri meni ne bo šlo. :))


Pišeš nekaj na pamet, ker seveda ne veš kako gredo zadeve. Zakaj pa ni naveden pri monitorju vir teh podatkov..??

Kar pa se tiče mojega časa gre to vse v službeni čas, tako, da se ne rabiš preveč obremenjevat glede tega. Saj v prostem času boš mene redko videval v tej temi.

Mislim, da ste takšni kot si ti precej več časa na tej temi kakor pa jaz.;) In, če te res tako zanima kdo dela tržne raizskave ti lahko napišem, da ne boš tako živčen..:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

PacificBlue ::

Torej službeno promoviraš Philips?
A ni to v nasprotju s pravili tega foruma? 17. in 18. člen?

polde66 ::

@andrej69 Obleka ne naredi človeka. Če hočeš nekaj biti te mora tudi družba takega sprejeti. Če to ne, je potem to samo en komplex. Za mene si samo akviziter. Tudi zate komot lahko rečem da pišeš zelo na pamet brez dokazljivih dejstev. P.S. pišem popolnoma sproščeno.:)
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Okapi ::

Gambino je izjavil:

Slovenija kot tržišče je zelo nepomemben trg! Celotna Slovenija je kot eno povprečno mesto, kar je NIČ glede na globalo!

To je res, ampak ko so se na kakšnem sejmu ali dogodku skupaj dobili evropski zastopniki za Philips, so v centrali vedno pohvalili slovenskega, in ga dali za zgled drugim, ker je dosegal največji % od vseh. Po €€€ so bili pa seveda za vsemi večjimi državami.

andrej69 ::

polde66 je izjavil:

@andrej69 Obleka ne naredi človeka. Če hočeš nekaj biti te mora tudi družba takega sprejeti. Če to ne, je potem to samo en komplex. Za mene si samo akviziter. Tudi zate komot lahko rečem da pišeš zelo na pamet brez dokazljivih dejstev. P.S. pišem popolnoma sproščeno.:)


A ti si ta družba in tebi podobni..? Daj prosim te lepo. Poglej ne bom se raspravljal s teboj okoli določenih zadev, ker je to le nazadnje samo forum..

In ne vem kakšne dokaze hočeš imeti..? Saj sem ti napisal, da če res hočeš vedet kdo je vir te statistike, samo prosi in ti bom lepo napisal brez težav.

Okapi ::

polde66 je izjavil:

Hisense se počasi in vztrajno dviguje po prodaji tv-jev v slo že zaradi svoje prisotnosti,

To je po mojem predvsem posledica prodajne mreže, ki je za Hisense verjetno tista od Gorenja.

To je po mojem tudi glavni vzrok, zakaj je Philips tako uspešen - ker je bila zastopnik včasih Iskra, v Philips Slovenija so bili pa potem glavni tudi stari "iskraši".

Oboji najbolje poznajo slovenski trg, njihovi zaposleni poznajo vse velike in male trgovce... Sony se je nekaj trudil, ampak manj uspešno, ostali so pa štartali bolj ali manj iz nule, kolikor so sploh imeli kakšno resno zastopstvo v Sloveniji.

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

polde66 je izjavil:

Hisense se počasi in vztrajno dviguje po prodaji tv-jev v slo že zaradi svoje prisotnosti,

To je po mojem predvsem posledica prodajne mreže, ki je za Hisense verjetno tista od Gorenja.

To je po mojem tudi glavni vzrok, zakaj je Philips tako uspešen - ker je bila zastopnik včasih Iskra, v Philips Slovenija so bili pa potem glavni tudi stari "iskraši".

Oboji najbolje poznajo slovenski trg, njihovi zaposleni poznajo vse velike in male trgovce... Sony se je nekaj trudil, ampak manj uspešno, ostali so pa štartali bolj ali manj iz nule, kolikor so sploh imeli kakšno resno zastopstvo v Sloveniji.


Philips je uspešen predvsem po zaslugi gospoda Jerneja in nobenega drugega..

puginho ::

Saj sploh nima nobenega smisla da se debatira o tržnih deležih, ker na koncu šteje samo dobiček. Kaj ti bo 50% delež če si na koncu v minusu. Saj ni čudno da je Hisense pri vrhu če prodaja 65 inčne tv-je za 400-500 eur. Kupci so pa taki ki jih boli k za sliko samo da nekaj kaže in imajo podpovprečne dohodke. Takih je po moje več kot 50%. Za take ni tale forum.

neverjetni99 ::

puginho je izjavil:

Saj sploh nima nobenega smisla da se debatira o tržnih deležih, ker na koncu šteje samo dobiček. Kaj ti bo 50% delež če si na koncu v minusu. Saj ni čudno da je Hisense pri vrhu če prodaja 65 inčne tv-je za 400-500 eur. Kupci so pa taki ki jih boli k za sliko samo da nekaj kaže in imajo podpovprečne dohodke. Takih je po moje več kot 50%. Za take ni tale forum.


Isto Philips. Sami nezahtevni kupci, ki jim je vseeno kako izgleda slika, da zamudijo skoraj en del nadaljevanke preden se vklopi, glavno da je ambilight, čeprav večina jih še to nima. Tričetrt uporabnikov Philipsa pa so tako ali tako upokojenci. Tast tudi prisega na philips, ker se mu "lučke" dopadejo. Čeprav vsi ostali pri hiši šinfajo philips.

Okapi ::

andrej69 je izjavil:

Philips je uspešen predvsem po zaslugi gospoda Jerneja in nobenega drugega..

No ja, on je kvečjemu zaslužen, da Philipsova priljubljenost ni bolj padla. Ker ugled oziroma priljubljenost si je Philips v Sloveniji zgradil precej pred njim.

Philips je postal prvi v Sloveniji pred kakšnih 25-30 leti, po tem, ko so Iskra, Gorenje in Grundig odšli v zgodovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

andrej69 ::

neverjetni99 je izjavil:

puginho je izjavil:

Saj sploh nima nobenega smisla da se debatira o tržnih deležih, ker na koncu šteje samo dobiček. Kaj ti bo 50% delež če si na koncu v minusu. Saj ni čudno da je Hisense pri vrhu če prodaja 65 inčne tv-je za 400-500 eur. Kupci so pa taki ki jih boli k za sliko samo da nekaj kaže in imajo podpovprečne dohodke. Takih je po moje več kot 50%. Za take ni tale forum.


Isto Philips. Sami nezahtevni kupci, ki jim je vseeno kako izgleda slika, da zamudijo skoraj en del nadaljevanke preden se vklopi, glavno da je ambilight, čeprav večina jih še to nima. Tričetrt uporabnikov Philipsa pa so tako ali tako upokojenci. Tast tudi prisega na philips, ker se mu "lučke" dopadejo. Čeprav vsi ostali pri hiši šinfajo philips.


Zopet pišeš neumnosti..Iz prve roke ti lahko povem, da Philipsa kupujejo predvsem ljudje, ki niso upokojenci. Torej delovni sloj ljudi.

Kar pa se tiče upokojencev, pa kupujejo zadnje čase predvsem Hisense zaradi cene, pa tudi Lg-ja, TCL itd.. Seveda tudi Philipsa vendar ne v % kakor ti opisuješ.

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Philips je uspešen predvsem po zaslugi gospoda Jerneja in nobenega drugega..

No ja, on je kvečjemu zaslužen, da Philipsova priljubljenost ni bolj padla. Ker ugled oziroma priljubljenost si je Philips v Sloveniji zgradil precej pred njim.

Philips je postal prvi v Sloveniji pred kakšnih 25-30 leti, po tem, ko so Iskra, Gorenje in Grundig odšli v zgodovino.


Da vendar to je res že leta nazaj, ko je še on bil serviser. Vendar, če sedaj ne bi bilo njega vprašanje kje bi bil sedaj Philips. Morda bi še bil nekje v vrhu, ali pa tudi ne..

Lahko pa bi bil Philips še bolj v opredju, če ni bi bil na vrhu Kostas Vouzas pri TPV.

edi45 ::

@andrej

meni se tudi zdi da večina ljudi, ki si lasti philips so penzionisti, nezahtevni kupci, ali pa preprostojo nimajo ali nočejo dat za kaj boljšega. Pa dvomim da nadleguješ ljudi s philipsom v svojem delovnem času, kolikor vem Big Bang dela od 9h do 21h. Ti pa cele dneve tičiš na slotechu in spammaš neke irelevantne Poljske teste za philipse

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

andrej69 ::

edi45 je izjavil:

@andrej

meni se tudi zdi da večina ljudi, ki si lasti philips so penzionisti, nezahtevni kupci, ali pa preprostojo nimajo ali nočejo dat za kaj boljšega. Pa dvomim da nadleguješ ljudi s philipsom v svojem delovnem času, kolikor vem Big Bang dela od 9h do 21h. Ti pa cele dneve tičiš na slotechu in spammaš neke irelevantne Poljske teste za philipse


Potem pa si na določenih substancah, da ne veš od kdaj do kdaj sem na forumu:D Večinoma sem dopoldan, zelo malo pa pozno popoldan:)

Ker popldan načeloma nimam časa, da bi se ukvarjal s takšnimi kot si ti.:)) Sicer pa sem sedaj v bolniški, tako, da imam čas za takšne kot si ti.

Sicer pa ne vem, ali moraš imeti po novem dovoljenje v tej temi, od kdaj do kdaj si lahko aktiven..??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

orreel ::

Eto tukaj lahko imate gostilniške debate.

Splošna debata o LED, QLED, Mini LED, OLED,...TV

o0o0o0o0o0 ::

Pred leti so v big bangu na veliko posiljevali s temi philipsi. Meni so ga na vsak način hoteli podturiti, čeprav sem jim rekel da me ne zanima. Na koncu sem odšel iz trgovine, ker sem jih imel poln K. Več kot očitno so bili (mogoče še so) plačana s strani philisa.

Si lahko samo predstavljam, koliko ljudi so nategnili s svojo gnilo politiko

o0o0o0o0o0 ::

polde66 je izjavil:

To zgoraj so vse pravljice, od statistike naprej. Marketing je osnova vsake firme. Kaj spada pod marketing je pa široka zadeva.


Marketing pri Samsungu, Sonyu, LGju je navaden nateg, medtem ko je pri Philisu vse top. Vsaj tako pravi andrej

diNero ::

Zanimiva tema, čeprav ne zveš nič pametnega o OLED TV-jih, ampak vseeno. Prebiram zadnjih nekaj strani in sem doživel pravi preblisk iz mladosti, ko sem cca. pred 20imi leti delal kratek čas v BB. To je bilo noro, promotorji Philipsa za vsakim vogalom, seminarji za nas zaposlene o Philips robi, stranke si moral vlečt stran od drugih znamk proti Philipsu. Ko berem and69 sem doživel pravi deja vu iz tistih časov - isti način komuniciranja...ne moreš verjeti 20 let kasneje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diNero ()

Pinturicchio ::

Potemtakem mora BB imeti neko pogodbo s Philipsom, da jih čimveč proda...

kanarin ::

Pa tudi Špar ima očitno neke povezave s Philipsom, ker samo v njegovih hipermarketih stalno videvam te najcenejše modele po "izjemnih akcijskih cenah". In pozor - samo Philipse, nobene druge znamke. Saj potem niti ni tako čudno da določen folk temu naseda , če te stalno (tedensko) bombardirajo z akcijami na njihovih letakih. Pa drugače nimam prav nič proti Philipsu, sem povsem nevtralen.

Pinturicchio ::

Potem ni sploh čudno da je najbolj prodajan Tv, in če k temu dodamo še Ambilight...

fpbs ::

polde66 je izjavil:

https://www.monitor.si/clanek/test-tele...
Tale članek iz revije monitor z dne 29.8.2023 spodaj lepo piše tržni delež posameznih proizvajalcev v SLO.
"Kar se zelo dobro vidi na slovenskem tržišču, kjer je Hisense v prvi polovici letošnjega leta prodal kar 23 odstotkov vseh televizorjev in je na drugem mestu za Philipsom (!), vendar je to po vrednosti le 17 odstotkov vseh televizorjev oziroma tretje mesto za Philipsom (34 odstotkov) in Samsungom (24 odstotkov). Hisense torej prodaja cenejše televizorje, njihove ugodne cene pa so izstopale tudi na našem tokratnem testu.
Po drugi strani Sony očitno prodaja dražje televizorje, saj po vrednosti dosegajo osemodstotni tržni delež slovenskega tržišča, po številu prodanih primerkov pa le štiriodstotnega.
Toliko o poslovnih skrivnostih. Hisense se počasi in vztrajno dviguje po prodaji tv-jev v slo že zaradi svoje prisotnosti, če pa še z kvaliteto bo ta odstotek precej drugačen. V škodo se pa ve katerega. Mislim pa da je @andrej69 te podatke pobral tam kjer jaz, pa malce nateguje folk s svojo pomembnostjo:))


Jaz pa že nekaj časa opažam neko povezavo med Monitorjem in Philipsom, zelo verjetno Andrejem, tako, da sem bolj mišlenja, da so zelo verjetno "podatki" na Monitor prišli od Andreja.

Okapi ::

Ni Philips kriv, če zastopniki drugih firm ne znajo dobro prodajati televizorjev. In dobro komunicirati z novinarji.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Nikonja ::

Misliš ni Philips kriv da ostali proizvajalci nimajo svojega Andreja na forumu :)

Nikoli mi ne bo jasno zakaj še vedno ni banan čeprav je že večkrat priznal da je službeno na forumu, in vsakem idiotu je jasno da so njegovi komentarji totalno brezpredmetni v vsaki razpravi in se marsikateri forumaš samo zaradi njega odločil za konkurenco! Ampak đaba, moderatorji kr ignorirajo to...

PacificBlue ::

Tale Hisense je v akciji.
Cenovno je primerljiv z LG C3 55", ki je bil v Merkurjevi akciji.
A bi bilo boljse, če bi vzel tega, kot pa LG, glede na to da je 65".
:)

https://www.makspro.si/oled-tv-hisense-...

edi45 ::

PacificBlue je izjavil:

Tale Hisense je v akciji.
Cenovno je primerljiv z LG C3 55", ki je bil v Merkurjevi akciji.
A bi bilo boljse, če bi vzel tega, kot pa LG, glede na to da je 65".
:)

https://www.makspro.si/oled-tv-hisense-...


Če ti je vseeno za kvaliteto slike j, drugače ne. LG ga povozi v vsem.
««
124 / 127
»»