» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
123 / 128
»»

darck ::

darck je izjavil:



dvince ::

kakšna je razlika v oznakah pri LG C3?
C31
C34
C35

Djole ::

Če koga zanima, kolega prodaja Sony XR-65A75K zapakiran, račun, garancija za 1400€. Na hitro ko sem pogledal so cene cca 1600-1800.

darck ::

Verjetno bo letos Samsung S90D se ogromno prodajal saj LG C4 ne bo dobil MLA panela in bo imel samo drastične spremembe vendar mogoče pa bodo ceno spustili nižje,d abodo lahko konkurent Samsungu S90D. Točno o tem so konec leta vsi Ameriški stručkoti o TV govorili,da bo Samsung orenk konkurent v sami prodaji OLED S90D TV proti LG C4 in sedaj samo cena TV lahko vse skupaj spremeni.

 LG C4

LG C4





Potem pa še vsi modeli 2024 LG OLED TV:

 LG OLED 2024

LG OLED 2024





scipascapa ::

S90D Ewwwwwwwwwwwwwwwwwwww.

fpbs ::

LG unveils transparent Signature OLED T display:
https://www.avforums.com/news/lg-unveil...

janezvalva__ ::

zakaj so OLED tv-ji in monitorji še vedno tako presneto dragi napram LCD tv/monitor-ji?
LCD IPS monitor se da dobit že za 150 evrov, medtem ko OLED so okoli jurja.
mogoče se že ve, kdaj bodo cene OLED padle?

andrej69 ::

janezvalva__ je izjavil:

zakaj so OLED tv-ji in monitorji še vedno tako presneto dragi napram LCD tv/monitor-ji?
LCD IPS monitor se da dobit že za 150 evrov, medtem ko OLED so okoli jurja.
mogoče se že ve, kdaj bodo cene OLED padle?


Predvsem , ker je sam proizvodni proces bolj zapleten in to posledično dviga ceno OLED tehnologiji. Glavni razlog pa je, da je postopek, imenovan vakuumsko toplotno izhlapevanje, drag in delovno intenzivni. Alternativa trenutnim proizvodnim metodam so OLED-i, obdelani z raztopino, vendar je bila doslej uporaba te tehnike omejena zaradi težav pri zlaganju komponentnih plasti, ki se uporabljajo v ploščah OLED. Lahko pa se v prihodnosti pričakuje, še večji padec cen OLED televizorjev/monitorjev zaradi uvedbe novih, bolj ekonomičnih materialov.

undertacker ::

Kopujem nov oled tv pa me zanima kdaj pridejo na trg novi modeli lg oz. Sony, Samsung?

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

Kopujem nov oled tv pa me zanima kdaj pridejo na trg novi modeli lg oz. Sony, Samsung?


Nekje maja/junija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

undertacker je izjavil:

Kopujem nov oled tv pa me zanima kdaj pridejo na trg novi modeli lg oz. Sony, Samsung?

Sedaj je pravi čas za ugoden nakup lanskih modelov, letošnji modeli bodo pa imeli ugodno ceno šele koncem leta.

darck ::

Razer1995 ::

Zanima me vaše mnenje glede tega TV-ja
https://www.electronic4you.si/lg-oled77...

Glede na velikost ceno in kvaliteto se to dejansko splača vzeti ali?

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

Zanima me vaše mnenje glede tega TV-ja
https://www.electronic4you.si/lg-oled77...

Glede na velikost ceno in kvaliteto se to dejansko splača vzeti ali?


Za 200€ več dobiš že precej boljši Philips OLED,-) Kvalitetnejši panel, zmoglivejši slikovni procesor z dvojnim čipom, precej boljši zvok itd..

Drugače pa, če ti je Philips predrag bo seveda dobra izbira tudi ta Lg model.


https://www.mediamarkt.at/de/product/_p...

Razer1995 ::

Ma dej ne mi tega Philipsa rint naprej ker ga mam pun kurac glih zdej se ga hočem znebit poden od podna od TV-ja! Glede zvoka je škoda debatirat glede tega ker tv ma boljši zvok zato, ker če daš že nek osnovni soundbar zraven TV-ja je vse boljše od zvoka iz samega TV-JA!

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

Ma dej ne mi tega Philipsa rint naprej ker ga mam pun kurac glih zdej se ga hočem znebit poden od podna od TV-ja! Glede zvoka je škoda debatirat glede tega ker tv ma boljši zvok zato, ker če daš že nek osnovni soundbar zraven TV-ja je vse boljše od zvoka iz samega TV-JA!


Kateri model imaš in letnik..? Kar pa se tiče zvoka ti lahko povem, da prekaša marsikateri osnovni soundbar.. Edino, če govorimo o kakšem res kvalitetnem soundbaru potem bo zvok kvalitetnejši. Veš ni vse v moči zvočnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Razer1995 ::

Philips 65PUS8807 pač model je kar nekaj napišejo in rečejo da ima IPS panel a v njem VA sranje od sranja. A dej no bodi realen lepo te prosim soundbar za 300€ od JBL prekaša vsaki zvok iz tvja.

andrej69 ::

Razer1995 je izjavil:

Philips 65PUS8807 pač model je kar nekaj napišejo in rečejo da ima IPS panel a v njem VA sranje od sranja. A dej no bodi realen lepo te prosim soundbar za 300€ od JBL prekaša vsaki zvok iz tvja.


Ta model ima mešane panele IPS kakor tudi VA.. In ne vem zakaj bi bil VA panel slab..? Če pa večina uporabnikov preferira VA panele. Pa tudi sicer so uporabniki, ki si lastijo ta model v večini zelo zadovolnji..! Tudi na testih se je odrezal zelo dobro. Sicer pa ne moreš primerjat Philips OLED katerega sem ti priporočil s tvojim modelom..! Kar pa se tiče soundbara JBL za 300€ bo seveda boljši, samo tukaj gre za dodatnih 300€ kar pa ni tako malo. Sicer pa ne smeš gledat glasbene moči temveč koliko ima RMS-a..Kakšen razpon imajo zvočniki itd.. Sicer pa Philips uporablja zvočnike proizvajalca Bowers & Wilkins, ki so v samem vrhu kar se tiče kvalitete zvoka. Za večino uporabnikov ta zvok, ki ga proizvaja ta Philips OLED povsem zadostuje..

Razer1995 ::

Pa dej nehi no govorit da je VA panel top za gledanje a ti res ne moreš kej drucga povedat kukr prehvaljevat tega Philipsa kuk ti plačajo 100€ na dan da ga tko skuz promoviraš? Pa nisem nč primerju moj tv z oled tvjem!!! Hotu sem samo rečt da so philips tvji slabi... Jaja ti kar zagovarjej Philips znamko in vse pač realnost je druga.

Ker pa si že omenu Philips oled z zvočnikom ane a misliš da tukaj pa ni navita cena še dodatno zaradi zvočnika??? Rajši dam 300€ za dost kvaliteten soundbar kukr da poslušam jajca od Philipsa.

No dej povej ker vidim da si tako zavzet za Philipsa za kolk ga lahko prodam da ga ne gledam več!

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Philips is working on Micro LED.

https://www.whathifi.com/news/philips-i...

mAXTER ::

Eno vprašanje glede čiščenja zaslona Oled tv...sam upprabljam suho mikrofibre krpo ampak za sabo pušča majhne sledi prahu ki jih nikakor ne morem lepo očistiti ker vedno za neko sledjo ostane druga...z vodo ali kakšnim alkoholnim čistilom si pa ne upam gor mazat.
Kako vi čistite svoje Oled zaslone?

andrej69 ::

mAXTER je izjavil:

Eno vprašanje glede čiščenja zaslona Oled tv...sam upprabljam suho mikrofibre krpo ampak za sabo pušča majhne sledi prahu ki jih nikakor ne morem lepo očistiti ker vedno za neko sledjo ostane druga...z vodo ali kakšnim alkoholnim čistilom si pa ne upam gor mazat.
Kako vi čistite svoje Oled zaslone?


Odvisno kakšno krpo imaš. Ker vse krpe niso enake. Lahko pa poskusiš očistit z destilirano vodo, če jo imaš. Seveda pa ne tako, da boš na veliko močil panel.:D

darck ::

Ma vodo naliješ v posodo z razpršilko in potem pošpricaš po zaslonu in z mikro krpo katera mora biti tista prava mehka lepo očistiš. Nimaš se kaj bati,da bi bilo kaj narobe celo pri tistih starejših TV kateri so imeli celo šipo pred zaslonom tam si lahko jih čistil z bilo katerim čistilom.

streki ::

Ne špricaj direkt na ekran,rajsi pospricaj krpo da je malo vlazna,pol pa gasa :D.Sam sicer cistim samo s suho mehko krpo.

darck ::

Ma isti drek ti je ali krpo mokro ali pošpricaš po zaslonu itak TV mora biti ugasnjen. Pri meni ni še pri nobenem TV ali monitorju ali zaslonu na prenosniku bilo kaj narobe pa sem nekatere čistil tudi samo z steleksom,ko ga vsi tako odsvetujejo. Na monitorjih se mi jebe za zaslon s kom ga čistim in večino kar s steleksom ali kom podobnim pa mu ni čisto nič narobe in to pri prižganem. Itak ni to neka tako občutljiva umetna masa na zaslonu in poprej boš s slabo krpo spraskal sloj na njem kot,da ga poškoduje čistilo ,tisočkrat poprej ti bodo piksli crknili.

streki ::

@darck vlažno ne mokro :))

darck ::

Menda ja ne tako da bo iz nje teklo in kaj je mokra mogoča ta,da je čisto cela mokra ali ožeta in taka je tudi čisto v redu in potem imaš še eno čisto suho,da zbrišeš panel. Najslabše je na suho drgniti,ker ne gre nič dol pa še praske lahko povzročiš sploh,če imaš neke slabe krpe.

streki ::

Na suho lahko čistiš,če to počneš pogosto.

darck ::

Na suho lahko samo če se prah nabere,če je potrebno pa očistiti kaj drugega kakšen prstni odtis potem pa mora biti vlažna krpa.

Saj to na suho je čisto tak,da na rahlo tisti prah dol pobrišeš nič drugega. Dobro je pa tudi,da po kakšnem letu TV bi spihal notranjsot kjer so elektronske komponente saj,če se na njih nabira prah se avtomatsko bolj segrevajo in seveda to lahko pripelje do hitrejše okvare TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

fpbs ::

Hisense nudi 30 dnevno testiranje: https://si.hisense.com/cas-je-za-nov-pa...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

Hisense nudi 30 dnevno testiranje: https://si.hisense.com/cas-je-za-nov-pa...


To so kopirali po Philipsu.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Hisense nudi 30 dnevno testiranje: https://si.hisense.com/cas-je-za-nov-pa...

To so kopirali po Philipsu.

Kako, pa da ni Philips tega patentiral?

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

Hisense nudi 30 dnevno testiranje: https://si.hisense.com/cas-je-za-nov-pa...


To so kopirali po Philipsu.


Če bi Philips imel to akcijo, potem tako nebi nič prodali, ker bi se skoraj vse vrnilo:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Presky ::

Sem pogledal, zdaj specs za Lg C4 Oled 2024 in vidim, da je še vedno na bluetooth 5.0, in skoraj nič novosti (144Hz hvalijo, a to ni nič opazno proti 120Hz, pa še to moraš imeti priklopljen močan računalnik na TV, da izkoristiš teh 144Hz), vsako leto isto nategujejo, kot opažam od kar spremljam TV sceno. Jaz imam pa naprimer bluetooth slušalke 5.4 najnovejša verzija...
BIOHAZARD 4

andrej69 ::

Ker PS5 in Xbox Series X podpirata največ 120 FPS je frekvenca osveževanja 144 Hz novih televizorjev torej neuporabna.

Za to zadostujejo trenutni televizorji s frekvenco osveževanja 60-120 Hz in priključkom HDMI 2.1.

Seveda ni mogoče izključiti, da bodo konzole deležne nadgradnje, ki omogoča 144 FPS. Možno z DSC (Display Stream Compression) ali 4:2:0 chroma subsampling (zlasti za PS5, ki ne podpira DSC).

Tako je uporabnost osveževanja 144 Hz relativno omejena. Poleg tega morajo igralci računalniških iger, ki želijo to uporabljati tudi preveriti, ali njihova grafična kartica to podpira.

Televizorji nimajo priključka DisplayPort, zato treba preverit, kakšne možnosti so preko HDMI. Kartica mora imeti vsaj izhod HDMI 2.1 in po možnosti tudi DSC (Display Stream Compression).

easyrider3 ::

Zato pa gejmerji ostanite na monitorjih in tam igrajte brez veze se nekaj tukaj užigati pri TV,ko se ve kaj podpirajo.

PacificBlue ::

Je tale v redu za ta denar, ali se dobi kaj boljsega:
https://www.electronic4you.si/lg-oled55...

Zgodovina sprememb…

puginho ::

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.

PacificBlue ::

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.


Uf super. Tnx za info

PacificBlue ::

PacificBlue je izjavil:

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.


Uf super. Tnx za info


Sem naročil kar tega ja.:)

Kateri low profile stenski nosilec pa je najbolj primeren za ta tv?

puginho ::

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.


Uf super. Tnx za info


Sem naročil kar tega ja.:)

Kateri low profile stenski nosilec pa je najbolj primeren za ta tv?


Jaz tudi :D

Čeprav sem kolebal med Sony A80l in tem ampak je razlika v ceni več kot 200 eur

fpbs ::

puginho je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.

Uf super. Tnx za info

Sem naročil kar tega ja.:)
Kateri low profile stenski nosilec pa je najbolj primeren za ta tv?

Jaz tudi :D

Čeprav sem kolebal med Sony A80l in tem ampak je razlika v ceni več kot 200 eur

Ne, samo to, da je za 200€ Sony dražji, je tudi v vseh pogledih precej slabše ocenjen od C3.

PacificBlue ::

Dostava bo pa šele naslednji teden, okoli 12. So izgleda skoraj vse zaloge pošle:)

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

puginho je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.

Uf super. Tnx za info

Sem naročil kar tega ja.:)
Kateri low profile stenski nosilec pa je najbolj primeren za ta tv?

Jaz tudi :D

Čeprav sem kolebal med Sony A80l in tem ampak je razlika v ceni več kot 200 eur

Ne, samo to, da je za 200€ Sony dražji, je tudi v vseh pogledih precej slabše ocenjen od C3.


Zopet pišeš neumnosti.. Oba sta tu nekje vsak ima svoje minuse in pluse. Recimo Sony ima boljši prikaz barv, boljši barvni volumen in barvne prehode.

Ima tudi boljše procesiranje slike, večjo svetilnost na celotnem panelu, natačnejšo sliko po kalibraciji itd..

Sicer pa kot sem že napisal, so zelo male razlike med OLED televizorji nižjega pa tudi srednjega ranga.

Odstopajo edino OLED televizorji kateri imajo vgrajene že MLA panele:) Vsi ostali so so več ali manj zelo podobni kar se tiče kvalitete slike.

Posebej sedaj, ko se večinoma v nižji in srednji rang vgrajujejo EX paneli.

puginho ::

PacificBlue je izjavil:

Dostava bo pa šele naslednji teden, okoli 12. So izgleda skoraj vse zaloge pošle:)


Komaj? meni piše 7.3.

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

puginho je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.

Uf super. Tnx za info

Sem naročil kar tega ja.:)
Kateri low profile stenski nosilec pa je najbolj primeren za ta tv?

Jaz tudi :D

Čeprav sem kolebal med Sony A80l in tem ampak je razlika v ceni več kot 200 eur

Ne, samo to, da je za 200€ Sony dražji, je tudi v vseh pogledih precej slabše ocenjen od C3.


Zopet pišeš neumnosti.. Oba sta tu nekje vsak ima svoje minuse in pluse. Recimo Sony ima boljši prikaz barv, boljši barvni volumen in barvne prehode.

Ima tudi boljše procesiranje slike, večjo svetilnost na celotnem panelu, natačnejšo sliko po kalibraciji itd..

Sicer pa kot sem že napisal, so zelo male razlike med OLED televizorji nižjega pa tudi srednjega ranga.

Odstopajo edino OLED televizorji kateri imajo vgrajene že MLA panele:) Vsi ostali so so več ali manj zelo podobni kar se tiče kvalitete slike.

Posebej sedaj, ko se večinoma v nižji in srednji rang vgrajujejo EX paneli.


Se strinjam z Andrejem, Sony razen nižje svetilnosti sploh ni slabši, kvečjemu boljši v kar nekaj segmentih. Pa še ta svetilnost je pogojno sploh opazna. Prebral kar nekaj testov in pogledal videov, edina omembe vredna je razlika v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

puginho je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

puginho je izjavil:

Ja, v merkurju dobiš C3 z 10% popustom za 1200 kar sploh ni za debatirat da je boljši deal, pazi akcija samo do 5.3.

Uf super. Tnx za info

Sem naročil kar tega ja.:)
Kateri low profile stenski nosilec pa je najbolj primeren za ta tv?

Jaz tudi :D

Čeprav sem kolebal med Sony A80l in tem ampak je razlika v ceni več kot 200 eur

Ne, samo to, da je za 200€ Sony dražji, je tudi v vseh pogledih precej slabše ocenjen od C3.

Zopet pišeš neumnosti.. Oba sta tu nekje vsak ima svoje minuse in pluse. Recimo Sony ima boljši prikaz barv, boljši barvni volumen in barvne prehode.
Ima tudi boljše procesiranje slike, večjo svetilnost na celotnem panelu, natačnejšo sliko po kalibraciji itd..
Sicer pa kot sem že napisal, so zelo male razlike med OLED televizorji nižjega pa tudi srednjega ranga.
Odstopajo edino OLED televizorji kateri imajo vgrajene že MLA panele:) Vsi ostali so so več ali manj zelo podobni kar se tiče kvalitete slike.
Posebej sedaj, ko se večinoma v nižji in srednji rang vgrajujejo EX paneli.

Malo si poglej te dve oceni:
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...

andrej69 ::

Do letos se med nižjim in srednjim rangom OLED televizorjem sploh ni opazila razlika. Razen v samem procesiranju slike, ker ima vsak proizvajalec zastavljene nekoliko drugače same algoritme na samem procesorju.

Letos bo recimo med Philipsovim modelom 759 in 809 nekoliko večja razlika predvsem pri sami svetilnosti in razliki med procesorjema. To pa ravno zaradi tega, ker v prejšnih 2 ali 3 letih skoraj ni bilo razlike med

nižjim in srednjim rangom OLED televizorji.

In so se kupci kateri so kupovali Philipsa, po večini raje odločali za model 718 kakor pa 818.. Zato so letos naredili nekoliko večjo razliko. Mislim, da bo tudi pri drugih letos mogoče kaj podobnega za pričakovat.

Bo pa treba zopet dejansko počakat, da se vidijo razlike v praksi, ker specifikacije so eno zmogljivost v praksi pa drugo:)

neverjetni99 ::

https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

Tudi sam bi se odločil za C3.

andrej69 ::

@fpbs

Ti praksi ne boš videl nobene razlike.. To so pač meritve katere pač morajo ti, ki delajo te teste podat. Ti pa v očesu nimaš vgrajenih vseh teh aparatur za testiranje, da bi videl takšne razlike :)

Kot drugo, pa ti in tudi najverjetneje drugi ne boste imeli doma televizor nastavljen profesionalno, razen seveda, če boste plačali profesionalno kalibracijo.. Tako, da bo zopet televizor doma izgledal povsem drugače

kot na teh testih..

In kot tetje ima vsak, ki se profesionalno ukvarja s testiranjem drugačna merila testiranja. Še vedno je najboljše iti v prodajalno, in tam naredit primerjavo določenih televizorjev, pod pogojem, da se televizor

nastavi v najbolj natančen mode to je načeloma Filmaker ali Calman. Če pa teh dveh ni pa v Movie mode. Potem pa se posameznik odloči, na katerem televizorju mu slika najbolj ugaja.

Ker takšno kvaliteto slike bo potem imel doma. Sicer pa kot sem že napisal, med OLED televizorji so izjemno majhne razlike. Večje razlike so med LED in MINI LED televizorji.!

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ti praksi ne boš videl nobene razlike.. To so pač meritve katere pač morajo ti, ki delajo te teste podat. Ti pa v očesu nimaš vgrajenih vseh teh aparatur za testiranje, da bi videl takšne razlike :) Kot drugo, pa ti in tudi najverjetneje drugi ne boste imeli doma televizor nastavljen profesionalno, razen seveda, če boste plačali profesionalno kalibracijo.. Tako, da bo zopet televizor doma izgledal povsem drugače kot na teh testih.. In kot tetje ima vsak, ki se profesionalno ukvarja s testiranjem drugačna merila testiranja. Še vedno je najboljše iti v prodajalno, in tam naredit primerjavo določenih televizorjev, pod pogojem, da se televizor nastavi v najbolj natančen mode to je načeloma Filmaker ali Calman. Če pa teh dveh ni pa v Movie mode. Potem pa se posameznik odloči, na katerem televizorju mu slika najbolj ugaja. Ker takšno kvaliteto slike bo potem imel doma. Sicer pa kot sem že napisal, med OLED televizorji so izjemno majhne razlike. Večje razlike so med LED in MINI LED televizorji.!

Andrej ne filozofiraj. Iz teh treh testov se jasno vidi, da ne pišem jaz neumnosti, ampak jih pišeš ti.
««
123 / 128
»»