» »

Kje bi živeli?

Kje bi živeli?

1 2
3
4 5

Lurker99 ::

Po mojih izkušnjah se folk ki mal bol služi izogiba hrvaškega morja. Poznam sicer tudi kakšne izjeme.

Utk ::

7 jurjev na familijo na žalost ni več toliko, da se bi lahko ne vem kolk kurčil. V kaki Nici bi bolj tanko piskal, recimo.
Pri nas, in seveda na Hrvaškem, pa lahko lepo živiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

johnnyyy ::

Lurker99 je izjavil:

Po mojih izkušnjah se folk ki mal bol služi izogiba hrvaškega morja. Poznam sicer tudi kakšne izjeme.

Prednost našega/hrvaškega morja je v tem, da je lahko precej blizu in s tem stroškovno zelo ugodno. Kaj ti pomagajo peščene plaže na Sejšelih, če boš rabil en dan do tja.

Moja izkušnja ko sem se preselil v LJ je bila, da se je nisem mogel navaditi, saj sem menil da tukaj ni narave. Potem sem začel raziskovati in kar naenkrat sem ugotovil, da do Mosteca, Bajerja, Rožnika, PSTja ni tako daleč. Seveda to niso neka Savinjska hribovja, a je dovolj, da si lahko po službi oddahneš. Imam znanca, ki na Krku oddaja hišo z zunanjim bazenov, pa ima do morja cca 1km, skozi drn in strm. In je pravil, da večina gostov ne hodi plavat v morje, ampak jim je dovolj bazen.

Ko kupuješ nepremičnino, se vedno poudarja lokacija, lokacija, lokacija, pa je lokacija res tako veliko vredna? Veliko slovenskih krajev ima OŠ in dobre cestne povezave, poleg tega je Slovenija tako majhna, da če res nisi v nekih ekstremih boš prej kot v 1h prišel do centra enega izmed 10 naših največjih mest. Načeloma smo toliko hriboviti, da imaš skoraj povsod kakšen hrib ali grič ki ga lahko peš dosežeš.

Iz tega vidika, se še vedno sprašujem, ali se splača ciljati na neko bližino določenega hriba/morja/otoka/mesta, ali je lahko nek neznan grič za hišo, bazen in nepoznana občina dovolj, da ti da tisto, kar večinoma potrebuješ? Včasih imam občutek, da smo pri lokaciji na nivoju ISP ponudnika, ki nam omogoča 1000 TV programov, super duper hiter internet, 3 stacionarne telefone, a sami uporabljamo 3 programe, 10% super duper hitrega interneta, telefona pa sploh ne.

l0wc4 ::

Lurker99 je izjavil:

Po mojih izkušnjah se folk ki mal bol služi izogiba hrvaškega morja. Poznam sicer tudi kakšne izjeme.


Hrvaško morje, je najbolj nepomembna lokacija pri izbiri kraja. Že tako bolj malo hodimo na morje, raje naokoli, da se vsak dopust vidi kaj novega. Tako, da morda imaš celo prav.

johnnyyy je izjavil:

Lurker99 je izjavil:

Po mojih izkušnjah se folk ki mal bol služi izogiba hrvaškega morja. Poznam sicer tudi kakšne izjeme.

Prednost našega/hrvaškega morja je v tem, da je lahko precej blizu in s tem stroškovno zelo ugodno. Kaj ti pomagajo peščene plaže na Sejšelih, če boš rabil en dan do tja.

Moja izkušnja ko sem se preselil v LJ je bila, da se je nisem mogel navaditi, saj sem menil da tukaj ni narave. Potem sem začel raziskovati in kar naenkrat sem ugotovil, da do Mosteca, Bajerja, Rožnika, PSTja ni tako daleč. Seveda to niso neka Savinjska hribovja, a je dovolj, da si lahko po službi oddahneš. Imam znanca, ki na Krku oddaja hišo z zunanjim bazenov, pa ima do morja cca 1km, skozi drn in strm. In je pravil, da večina gostov ne hodi plavat v morje, ampak jim je dovolj bazen.

Ko kupuješ nepremičnino, se vedno poudarja lokacija, lokacija, lokacija, pa je lokacija res tako veliko vredna? Veliko slovenskih krajev ima OŠ in dobre cestne povezave, poleg tega je Slovenija tako majhna, da če res nisi v nekih ekstremih boš prej kot v 1h prišel do centra enega izmed 10 naših največjih mest. Načeloma smo toliko hriboviti, da imaš skoraj povsod kakšen hrib ali grič ki ga lahko peš dosežeš.

Iz tega vidika, se še vedno sprašujem, ali se splača ciljati na neko bližino določenega hriba/morja/otoka/mesta, ali je lahko nek neznan grič za hišo, bazen in nepoznana občina dovolj, da ti da tisto, kar večinoma potrebuješ? Včasih imam občutek, da smo pri lokaciji na nivoju ISP ponudnika, ki nam omogoča 1000 TV programov, super duper hiter internet, 3 stacionarne telefone, a sami uporabljamo 3 programe, 10% super duper hitrega interneta, telefona pa sploh ne.


Si vse zelo dobro napisal. Ljubljana je zelena, na dosegu roke imaš vse. Dovolj narave za odklop, dovolj kolesarskih poti, skratka vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l0wc4 ()

Invictus ::

l0wc4 je izjavil:


Hrvaško morje, je najbolj nepomembna lokacija pri izbiri kraja. Že tako bolj malo hodimo na morje, raje naokoli, da se vsak dopust vidi kaj novega. Tako, da morda imaš celo prav.


Vsakomur svoje.

Lažje je , če si blizu, ko imaš tam nekje v Dalmaciji jadrnico :).

Eno je dopust, drugo so vikend izleti...

l0wc4 je izjavil:


Si vse zelo dobro napisal. Ljubljana je zelena, na dosegu roke imaš vse. Dovolj narave za odklop, dovolj kolesarskih poti, skratka vsega.

V Ljubljani si s kolesom vedno 15 minut od zelenja, razen mogoče, če si res strogi center tam pod gradom. Pa še tam je Rožnik in Tivoli blizu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

johnnyyy ::

Invictus je izjavil:

Lažje je , če si blizu, ko imaš tam nekje v Dalmaciji jadrnico :).

No do Dalmacije je dobro izhodišče tudi Novo Mesto ali okolica. Za Rijeko pa Ilirska. Če je cilj samo morje, potem imaš še NG in Tržaški zaliv. :)

denabiker ::

Hmmm nekje, kjer bi:
-lahko šel peš/biciklom do službe ne pa da zagonim toliko dragocenega časa v avtu zaradi gneče na cesti
-kjer bi lahko otroci sami varno hodili v šolo in obiskovali vse dodatne dejavnosti
-kjer bi bila v bližini prečudovita čista narava, kjer bi imel mini kmetijo in si vso hrano pridelal
-kjer bi bila čista pitna voda, kakor kje v hriboviti neokrnjeni naravi, ko piješ čisto izvirsko vodo
-kjer bi bilo v bližini čisto morje, da bi hodil plavat
-kjer ne bi bilo norih pozeb kakor zadnjo desetletje tu v SLO
***pa še bi lahko našteval:)

matobeli ::

Za 500k maš lahko vse to razen morja (maš pa reke). Sam par let še počakej da grejo lastniki "ven".

l0wc4 ::

denabiker je izjavil:

Hmmm nekje, kjer bi:
-lahko šel peš/biciklom do službe ne pa da zagonim toliko dragocenega časa v avtu zaradi gneče na cesti
-kjer bi lahko otroci sami varno hodili v šolo in obiskovali vse dodatne dejavnosti
-kjer bi bila v bližini prečudovita čista narava, kjer bi imel mini kmetijo in si vso hrano pridelal
-kjer bi bila čista pitna voda, kakor kje v hriboviti neokrnjeni naravi, ko piješ čisto izvirsko vodo
-kjer bi bilo v bližini čisto morje, da bi hodil plavat
-kjer ne bi bilo norih pozeb kakor zadnjo desetletje tu v SLO
***pa še bi lahko našteval:)


Huh, odlično, ampak se bojim da tega ni.

Kdojeto ::

Invictus je izjavil:

l0wc4 je izjavil:


Hrvaško morje, je najbolj nepomembna lokacija pri izbiri kraja. Že tako bolj malo hodimo na morje, raje naokoli, da se vsak dopust vidi kaj novega. Tako, da morda imaš celo prav.


Vsakomur svoje.

Lažje je , če si blizu, ko imaš tam nekje v Dalmaciji jadrnico :).

Eno je dopust, drugo so vikend izleti...

l0wc4 je izjavil:


Si vse zelo dobro napisal. Ljubljana je zelena, na dosegu roke imaš vse. Dovolj narave za odklop, dovolj kolesarskih poti, skratka vsega.

V Ljubljani si s kolesom vedno 15 minut od zelenja, razen mogoče, če si res strogi center tam pod gradom. Pa še tam je Rožnik in Tivoli blizu...


Zakaj bi si lastil jadrnico? Da boš potem prisiljen skoz na isti plac hodit po njo in jo skoz na isti plac vozit nazaj?

Meni je lepše če lahko enkrat v Dominikanski rentam katamaran, drugič na Maldivih, tretjič pa jadrnico v Dalmaciji. Lastiti si jadrnico, če živiš v Sloveniji se mi zdi enako butasto kot si lastiti vikend.

Okapi ::

A če imaš jadrnico na Jadranu, ne smeš iti na Maldive in ene tam najeti?

gort ::

Ja, itak, samo to so skrbi za diabetes tipa 34, ne mešati v temo.

zobnik ::

denabiker je izjavil:

Hmmm nekje, kjer bi:
-lahko šel peš/biciklom do službe ne pa da zagonim toliko dragocenega časa v avtu zaradi gneče na cesti
-kjer bi lahko otroci sami varno hodili v šolo in obiskovali vse dodatne dejavnosti
-kjer bi bila v bližini prečudovita čista narava, kjer bi imel mini kmetijo in si vso hrano pridelal
-kjer bi bila čista pitna voda, kakor kje v hriboviti neokrnjeni naravi, ko piješ čisto izvirsko vodo
-kjer bi bilo v bližini čisto morje, da bi hodil plavat
-kjer ne bi bilo norih pozeb kakor zadnjo desetletje tu v SLO
***pa še bi lahko našteval:)


Tolmin, Tržič, Radovljica....Golnik, okolica Kranja smer Predvor.....tega imaš kolikor hočeš.
Težava je da so parcele zelo težko dostopne, tud če se kakšna prodaja za 200.000 evrov se proda takoj.

Kdojeto ::

Okapi je izjavil:

A če imaš jadrnico na Jadranu, ne smeš iti na Maldive in ene tam najeti?


Lahko sam noben to ne naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kdojeto ()

mertseger ::

Radovljica, Goriška Brda, Komenski kras.....

hans2 ::

Za takšno neto plačo ni problema živeti.
Še stanovanje si lahko po nekaj letih in kreditov kupiš.
Tako da kar uživajte.

esel ::

Vem, da se romantično sliši Ilirska bistrica, Goričko, Kras in razne druge vukojebine, ampak če imaš vsaj malo rad svoje otroke ti toplo predlagam da razmisliš o okolici Ljubljane oz do max pol ure ven.
Vsi najstniki iz npr. prej tako opevane Ilirske bistrice,...itd, komaj čakajo, da začnejo hoditi v srednjo šolo in spizdijo v dijaški dom v Ljubljani in se ponavadi več nikoli ne vrnejo v svoj kraj. No razen če ti je namen čim prej se znebiti otrok, to je pa druga pesem.

chort ::

Ajde, deloma imaš prav. Ilirska Bistrica ima sicer gimazijo in program računalniškega tehnika, ampak šansa je, da si kdo želi za strojnika, frizerko itd. Ampak to je feature vseh manjših krajev. Na koncu pa itak gredo študirat, po možnosti v tujino.

Blinder ::

Sem mislil, da bi vsi najraje živeli na obali
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

l0wc4 ::

Blinder je izjavil:

Sem mislil, da bi vsi najraje živeli na obali

Zakaj?

Kayzon ::

A popestrimo temo pa recemo: Kje bi ziveli izven slovenije?

chort ::

Jaz sem odraščal na obali, pa sem zadnjih 9 let v snežniških gozdovih, go figure :)
Obala je kul ker je bolj na izi kot LJ, ima pa poleti resen problem s prometom in gužvo, in stanovanja bog ne daj hiše so drage. Nekje na periferiji obale, na kakem od slemen je ok, ali pa recimo center Pirana ali Izole (če se res nočeš premikat), ostalo je pa bolj meh.

Kayzon je izjavil:

A popestrimo temo pa recemo: Kje bi ziveli izven slovenije?

Izi:
- Kak otok v stockholmskem arhipelagu
- Kvarner/Dalmacija (z vikendom v hribih za poletno vročino)
- Briancon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

johnnyyy ::

esel je izjavil:

Vem, da se romantično sliši Ilirska bistrica, Goričko, Kras in razne druge vukojebine, ampak če imaš vsaj malo rad svoje otroke ti toplo predlagam da razmisliš o okolici Ljubljane oz do max pol ure ven.
Vsi najstniki iz npr. prej tako opevane Ilirske bistrice,...itd, komaj čakajo, da začnejo hoditi v srednjo šolo in spizdijo v dijaški dom v Ljubljani in se ponavadi več nikoli ne vrnejo v svoj kraj. No razen če ti je namen čim prej se znebiti otrok, to je pa druga pesem.

Večina ni tako neučakana, da bi si želela nekam na drugi konec v SŠ ampak, so za življenje v dijaških domovih bolj kot ne primorani zaradi odaljenosti ali slabih povezav. Saj ni treba iti v neke ekstreme tipa Osilnica, Log pod Mangrtom, Solčava itd. Če si v bližini večjih krajev - MS, MB, CE, SG, KP, LJ, KR, NM, KP, NG itd. imaš so še vedno dobra izhodišča za SŠ.

Sam bi se fokusiral tudi na nepremičnine in lokacijske informacije na določenih območjih. Ker lahko je reči, da bi šel živeti na Kras, a hitro se ti zgodi, da boš v ponudbi našel le neke stare kamenjače potrebne prenove, pa kup zakonodaje ki te bodo pri tem ovirala.

Blinder je izjavil:

Sem mislil, da bi vsi najraje živeli na obali

To pravijo tisti, ki obalo vidijo le poleti. Pozimi, ko piha burja ni nič kaj prijetna. Poleg tega je precej hribovita. Če si v centru, potem lahko večinoma sanjaš o neki dobri dostopnosti z avtom, velikem in novejšem stanovanju. Če si izven centra pa imaš takoj 100m višinske razilike.

chort je izjavil:

- Kvarner/Dalmacija (z vikendom v hribih za poletno vročino)

Moja filozofija je bližje temu, da si bivališče prilagodiš na vse sezone. Torej če si v neki Dalmaciji, da imaš v hiši dovolj prostora za zimsko burjo, za poletno vročino pa dovolj sence, kakšen bazen, pa ohlajene prostore skupaj z dobro izolirano hišo.

Invictus ::

Kayzon je izjavil:

A popestrimo temo pa recemo: Kje bi ziveli izven slovenije?

Tukaj je treba še nekaj razčistiti.

Z otroki ali brez ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojsterleo ::

Lendava, Dolga vas in okolica tam je super. Tudi naprej od Ptuja npr. Borovci, Markovci.

V tujini ne bi kar živel, mora biti kakšen razlog. Npr. služba, poročen v tujino, sorodniki ipd. Kar nekaj znancev je prodalo nepremičnine v slo ali dalo v najem ter sedaj živijo na jugu - bosna, srbija, albanija.

Zgodovina sprememb…

Kdojeto ::

Invictus je izjavil:

Kayzon je izjavil:

A popestrimo temo pa recemo: Kje bi ziveli izven slovenije?

Tukaj je treba še nekaj razčistiti.

Z otroki ali brez ?


Brez otrok v USA, dokler bi bil zdrav :D

Z otroki pa čim dlje stran od USA. Jaz menim da je Slovenija zelo nadpovprečna za kvaliteto življenja, torej se z otroki nebi preselil izven Slovenije. Velik razlog so tudi stari starši s katerimi se odlično razumemo, ki so trenutno v bližini in je to vrednost, ki je nemoreš nikjer drugje dobiti.

denabiker ::

Invictus je izjavil:

Kayzon je izjavil:

A popestrimo temo pa recemo: Kje bi ziveli izven slovenije?

Tukaj je treba še nekaj razčistiti.

Z otroki ali brez ?


Hja, to je ključno vprašanje.

DA ne boš tako kot kolega, ko je prodal na koncu hišo samo zaradi voženj pa otroke v vrtec, pa enega v OŠ, pa služba pa non stop gneča in je imel poln kufer vsega in si kupil veliko stanovanje v centru mesta in se je sedaj tako razvadil ter tudi posledično umiril saj ima vse peš 5 minut od OŠ, vrtca, službe, trgovine, banke, bolnice,...vse na kupu. Avto ima samo za izlete, je rekel, da sedaj se pa rad usede v avto pa gredo kam.

l0wc4 ::

mojsterleo je izjavil:

Lendava, Dolga vas in okolica tam je super. Tudi naprej od Ptuja npr. Borovci, Markovci.

+++

V tujini ne bi kar živel, mora biti kakšen razlog. Npr. služba, poročen v tujino, sorodniki ipd. Kar nekaj znancev je prodalo nepremičnine v slo ali dalo v najem ter sedaj živijo na jugu - bosna, srbija, albanija.

WhiteAngel ::

Pri sebi sem ugotovil, da postanem živčen, če ne vidim nobenega hriba/alp. Celo življenje sem živel pod alpami, tudi v LJ vidiš Storžič in Grintovec zadaj, še z obale se vidijo alpe. Na primer v Prekmurju imam pa eno tesnobo, ker večino časa ne vidiš ničesar visokega in ne veš, kaj je sever in kaj jug. Verjetno kakšna gorenjska fora, kaj vem :))

Miki N ::

WhiteAngel je izjavil:

Pri sebi sem ugotovil, da postanem živčen, če ne vidim nobenega hriba/alp. Celo življenje sem živel pod alpami, tudi v LJ vidiš Storžič in Grintovec zadaj, še z obale se vidijo alpe. Na primer v Prekmurju imam pa eno tesnobo, ker večino časa ne vidiš ničesar visokega in ne veš, kaj je sever in kaj jug. Verjetno kakšna gorenjska fora, kaj vem :))


To je prastrah - če stvari zagustijo lahko še vedno zbežiš v hribe.

Invictus ::

denabiker je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kayzon je izjavil:

A popestrimo temo pa recemo: Kje bi ziveli izven slovenije?

Tukaj je treba še nekaj razčistiti.

Z otroki ali brez ?


Hja, to je ključno vprašanje.

DA ne boš tako kot kolega, ko je prodal na koncu hišo samo zaradi voženj pa otroke v vrtec, pa enega v OŠ, pa služba pa non stop gneča in je imel poln kufer vsega in si kupil veliko stanovanje v centru mesta in se je sedaj tako razvadil ter tudi posledično umiril saj ima vse peš 5 minut od OŠ, vrtca, službe, trgovine, banke, bolnice,...vse na kupu. Avto ima samo za izlete, je rekel, da sedaj se pa rad usede v avto pa gredo kam.

Sam imam šolo in vrtec 5 minut stran.

Zato sem tudi kupil hišo tam kjer sem jo...

Če ne bi imel otrok, si sploh ne bi iskal neke fiksne lokacije, ampak bi glede na letne čase šel po svetu... Sam da je dober internet, kar je vse kar rabim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gambino ::

CopiumRovte je izjavil:

Mi smo se preselili iz Ljubljane v Šempeter v Savinjski dolini. Ljubljane res ne pogrešam nič več, tistega betona sem se naveličal v tridesetih letih.

Iz hiše imam lep razgled na okoliško hribovje. Hiša je zadnja v ulici, naprej imam peš makedamsko pot ki vodi do savinje, kjer je lepa urejena sprehajalna pot.

Vse kar rabim imam pri roki, peš 5 min. Spar, Mercator, AMZS, pošta, vrtec, šola, optika, par mehanikov, cvetličarne, trgovine z gradbenim materialom...

Če rabim kaj več imam pa Žalec 5 min vožnje ali Celje 15 min.

V Ljubljano grem včasih ob 9h ali 10h zjutraj in sem v 30 min tam. Štajerska ac je problematična bolj v zgodnjih jutranjih urah pa v kontra smeri ko se dnevni migranti vračajo na štajersko.

Moja je našla službo v Celju, jaz od doma.

Ljudje so prijazni. Zaenkrat nimam nobenih pripomb.



V Ljubljani imaš vse to kar ste napisali, je pa res, da za takšno lokacijo moraš imeti denar, če ga nimaš je edina možnost selitev iz Ljubljane!

Buggy ::

Kot mulc bil v LJ, kot mlada druzina z dvemi dojencki, pa se nekaj casa ziveli v LJ (Moste in Vic) - ma ne grem nikoli vec nazaj v to mravljisce zivet ;((

Zdej bajta v vukojebini 5-10 min stran s peshondo po hribu dol imamo solo in vrtec tudi pri nas, imamo pa tudi zdravstveni dom, knjiznico, mladinski dom, kvazi smucisce, trgovine, gostilne, pizzerijo, frizerje, tankstelo, turisticno drustvo, pa do pred kratkim je bila se banka...optiko in koaksialca imam spelano v bajto, se ko sem bil v LJ tega ni bilo :))

A ves tisto...ko se z bajte direkt zapeljes v hosto ze po 100 metrih in poslusas tisino v kombinaciji pticjega petja...priceless :P

Gambino ::

Buggy je izjavil:

Kot mulc bil v LJ, kot mlada druzina z dvemi dojencki, pa se nekaj casa ziveli v LJ (Moste in Vic) - ma ne grem nikoli vec nazaj v to mravljisce zivet ;((

Zdej bajta v vukojebini 5-10 min stran s peshondo po hribu dol imamo solo in vrtec tudi pri nas, imamo pa tudi zdravstveni dom, knjiznico, mladinski dom, kvazi smucisce, trgovine, gostilne, pizzerijo, frizerje, tankstelo, turisticno drustvo, pa do pred kratkim je bila se banka...optiko in koaksialca imam spelano v bajto, se ko sem bil v LJ tega ni bilo :))

A ves tisto...ko se z bajte direkt zapeljes v hosto ze po 100 metrih in poslusas tisino v kombinaciji pticjega petja...priceless :P


Ste pač živeli na Lokaciji v Ljubljani, ki pač ni idealna. Obstaja pa lokacija v Ljubljani, kjer imaš vse to, kar ste našteli in še več, ampak za takšno lokacijo nimate denarja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

gort ::

Gambino je izjavil:

Ste pač živeli na Lokaciji v Ljubljani, ki pač ni idealna. Obstaja pa lokacija v Ljubljani, kjer imaš vse to, kar ste našteli in še več, ampak za takšno lokacijo nimate denarja!

shit happens too often.

Invictus ::

Gambino je izjavil:


Ste pač živeli na Lokaciji v Ljubljani, ki pač ni idealna. Obstaja pa lokacija v Ljubljani, kjer imaš vse to, kar ste našteli in še več, ampak za takšno lokacijo nimate denarja!

Večina nima za nobeno lokacijo v Ljubljani, zato pač šinfajo Ljubljano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

Ce bi imel pa dnarja se nekaj vec kot ga imam, bi sel zivet se dlje stran v vukojebine, nikaor pa ne v to greznico, ki jo tako opevate.
Vsakemu svoje. Sprobano, nikoli vec!

Gambino ::

Buggy je izjavil:

Ce bi imel pa dnarja se nekaj vec kot ga imam, bi sel zivet se dlje stran v vukojebine, nikaor pa ne v to greznico, ki jo tako opevate.
Vsakemu svoje. Sprobano, nikoli vec!



Ok si v manjšini, vsi rinejo v Ljubljano, sprijazni se, da pač nimaš denarja za življenje v njej in sedaj pluvaš. Sedaj pa v jok pa na drevo!

gort ::

Zakaj se točno sedaj tule nekaj huduje glede Ljubljane in neimenovanih elitnih lokacij? Nekam vsakodnevno znano tole deluje...

Invictus ::

Nič novega...

Pač rovtarji se pritožujejo nad civilizacijo.

Če pač nočejo živeti v Ljubljani, zakaj pol jamrajo nad cenami tam ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gort ::

Gambino sicer omenja neke idealne in elitne lokacije, ni kar vsaka v LJ ustrezna... :D

Jaz sem rovtar, bom ostal in mi je praktično vseeno za cene v LJ, naj bodo elitne ali navadni pajzli. Edino, če bo mladina šla študirat v LJ, to zna spremeniti, ampak v nobenem primeru najbrž ne bodo sosedi od elitnega Gambinota...

Kar se pa mene osebno tiče, mi je veliko bolj mikavna obala, čeprav se odlično počutim tudi, kjer sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Utk ::

Kolk jaz vidim se nad cenami ne pritožujemo rovtarji, ker nam dol visi, ampak avtohtoni Ljubljančani, ker bi radi tam ostali. Jaz se v to vtaknem samo takrat ko ti avtohtoni Ljubljančani hočejo uvest davek na vse po celi Sloveniji zarad njihovega lokalnega problema.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Kolk jaz vidim se nad cenami ne pritožujemo rovtarji, ker nam dol visi, ampak avtohtoni Ljubljančani, ker bi radi tam ostali. Jaz se v to vtaknem samo takrat ko ti avtohtoni Ljubljančani hočejo uvest davek na vse po celi Sloveniji zarad njihovega lokalnega problema.

Avtohtoni ljubljančani se bolj malo pritožujejo. Največji problem imajo priseljenci.

Buggy ::

Moja mladina ze studira v LJ in je v studentih, kar je edino pravo obdobje za biti v LJ. Ko si formiras kariero in druzino, spizdis ven iz LJ kot te nogice nesejo, ce ti je kej do kvalitetnega zivljenja. Ostali, ki jim to ne rata pa ostanejo v mravljiscu in si zmotno mislijo kaj in kje so :P
Ampak ce tako lazje spijo....

Utk ::

Avtohtoni ljubljančani se bolj malo pritožujejo. Največji problem imajo priseljenci.

V temi o cenah ne zgleda glih tako. Dobro, sigurno se kdo najde, ampak na jamranje nekega štajerca se res nihče ne ozira.

gort ::

Ja, študentski dom je eno, to da mladina potem želi navadno ostati v LJ, je drugo... Ne morejo prav vsi delati remote iz vukojebine ali kjerkoli drugje po svetu...

Lonsarg ::

Problem so starši ki ves denar zagonijo in niti za lastni delež za kredit za hišo ali stanovanje ne prišparajo za otroke. Saj mu ne rabiš dat cele hiše, ampak če mu niti za lastni delež, torej vsaj 50k na otroka, ne prišparaš do njegova 25 leta si grdo zaj. svojega otroka.

gort ::

Ja, eni ne zaslužijo dovolj, eni zagonijo preveč, eni prišparajo, eni kupijo. V vsakem primeru pa je 50k€ komaj kaj danes, žal.

Lonsarg ::

Saj ne rabi bit njegova končna nepremičnina, sam da ni revež otrok večni najemnik. 50k na otroka je 20% lastnega deleža za 250k stanovanje (vrh glave če sam živiš), oziroma za 500k stanovanje če gre za par, torej tudi spodobna hiša že. Raje več seveda, ampak to je pač nek minimum.

Seveda to lepo daš v nek sklad ali delnice, da ti v 25 letih ne poje inflacija, ker 50k čez 25 let bo nič :)

Še bolje bi bil seveda Nizozemski model, kjer lahko kupiš prvo nepremičnino z državnim poroštvom z 0% lastnega deleža. Ampak stanje je kakršno je in se je treba prilagodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gort ::

Razumem. Čeprav, kolikor se spomnim, je bila nedavno neka debata v temi o nepremičninah, kjer se menda odsvetuje nakup nepremičnin tudi na srednji rok, ker bodo menda cene padle zaradi zmanjšanja globalnega prebivalstva starih generacij in da celinske migracije menda nimajo vpliva na mikrotrge? Živi bili in kupili!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Življenje v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43935067 (22732) kuglvinkl
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520069 (12370) link_up
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17819009 (14088) trancer01
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620900 (15210) Vitez
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11017062 (12566) zobnik

Več podobnih tem