» »

Liteon DVD-R kaj prida?

Liteon DVD-R kaj prida?

TribesMan ::

Hmmm nikakor ne morem zdownloadat BookType-a in RegionFree packa... zgleda da so jih dol snel...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mile ::

A kdo ve, kje bi se dalo sploh še dobit 411S... ker povsod imajo 451S ( kajje sploh razlika)?

Dr_M ::

razlika je v novem odjemnem mehanizmu (hitrejsi)

tut 451S se da lepo modat v 851S
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sumo ::

Dr_M: a teb je ratal spremenit BookType za +R/+RW ? Jst v nerotu nimam te opcije, un DVD Bitsetter mi javi error, pa un commandline utility tud. Aja, pa Liteonov utility isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sumo ()

Dr_M ::

ne sej v nerotu se to ne da. da se z BookType verzija 1.0.0 za liteona. obstaja vec verzij. sm tut vidu, da enim to res ne dela, ampak resitve na zalost ne vem - se. ce ugotovim bom sporocu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Mene pa zanima, če obstaja kak program podoben KProbe in bi delal tudi na ostalih DVD pečkah, ne sam na Litonu.

AtaStrumf ::

GRRRRRRR! Jao, ne morem verjet, da že več kot eno uro ne morem pogruntat kako zapečt en qurčev *.img file. Gre za DVD Video, ki bi ga rad spravil na DVD, samo ga noben hudič noče zapečt. Je pa smo img pa nič drugega. Odpre mi ga edin UltraISO, samo kolkr jaz vem ta progi ne zna pečt CD-jev, nimam pa 4 GB placa na disku na bi shranil kot ISO pa tud nočem pretvarjat, ker ne vem kaj se lahko spremeni pri tem (verjetno nič a vseeno).

Torej banda s kerim hudičem lahko zapečem ta jajc??? NE delujeo: NERO 6, CloneCD, CloneDVD, MagicISO.

TribesMan ::

NERO6... Recorder....Burn Image... to je to.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

baje ma ta postopek modanja eno napako. noce pect DVD-R. lohk to kdo potrdi?
uzuni je ze 3.0 verzija moda, ki to napako odpravi. ampak nikakor zadeve ne najdem.:| :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Hmmm ubistvu to mene sploh ne prizadene, ker sem DVD+ fan... tako da ne bom nix probaval, ker niti nimam minus medijev. Dela pa 8* DVD+R čist good, sem sprobal z LiteOnovim medije... luksuz 8 minut za 4.5GB...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

se eno opozorilo.
NE flash-ajte necrackanih firmware-ov od 811S v 411S.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T(he) Boss ::

Kaj to samo prvic al nikoli vec? :\

Dr_M ::

nikol.
no to se je men zgodil uceri. flashu sm necrackan firmware od 811 in mi je skos samo oranzna lucka utripala skos. ceprov mi je dvd medij normalno prepoznal je skos utripal. zdele sm tut na nekaterih forumih opazu, da se to zgodi ce flashash pure 811 firmware v 411S. sicer ce flashash 411 al pa crackan 811 nazaj dela ql...ampak ni za raskirat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

TribesMan NERO 6 ne deluje! Sem bil tudi sam presenečen, ampak *.img ne prepozna :'(.

boštjan ::

cdrwin si sprobal

AtaStrumf ::

Ne nisem ker, kako naj razložim, pač ne maram tega progija in če Nero ni hotel pol tud verjetno un ne bi. No saj sem spucaj 4GB z diska (skupaj mam 140GB pa je bilo vseeno težko :D) in z Ultra ISO-tom shranil kot .ISO in pol sem zapekel z Nerotom. Zapekel sem na DVD+R (Verbatim) in DVD-R (MMORE), oba brez najmanjših težav (13min), samo naš qurčev Sony DVD DVP-NS400D ne prepozna ne enega ne drugega. Saj sem tudi pričakoval to, ker že z CDR-ji, ko smo imeli še SONY-jevo CD komponento tud ni vrtel diskov, ki so delali praktično povsod drugje, tudi v najbolj cheap CD playerjih. V čem je fora nisem čist siguren, ampak itak bomo verjetno menjal tale DVD za kaj kar predvaja vsaj SVCD-je, pa MP3-je, če ne že tudi DivX-ov, ker tale jajc k ga mamo zdaj ne zna nič druzga kot DVD in VCD in CD-Audio. No ja, saj je res že malo v letih, tako da naj mu bo. Verjetno tudi Sony zanalašč kaj naštima, da ne vrti CD/DVD-R-ov. Ko sem imel še Philipsov 4x CD pekač sem moral za Sony-ja pečt audio CD-je na 1x-ni hitrosti na zlate medije (takrat so bili še modri, pa zeleni pa take) če sem hotel, da je koliko toliko delal. Svašta :).

Da ne bo kake pomote, ker packam po Lite-On threadu, jaz imam LG GSA-4081B (8x-no pečko) in ne Verbatim 4x DVD+R medijev mi ni hotel zapečt z 8x-no hitrostjo. Bo treba probat Traxdata.

Dr_M ::

AtaStrumf: cudn. od kolega sony dav-s 500 predvaja use dvdje ki jih specem na liteonu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

pravkar sem (zgleda) uspesno flasu z mod v3 ki naj bi odpravlju tezave s peko dvd-r/w.
pa se ckarcku sm firmware z temi parametri:
changed `+` From 06=4x to 1E=8x
cHANGED `-` From 02=2x to 06=4x

grem testirat, kaj sm sploh naredu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

evo nahitr sm stestiru zadevo.
use dvd-r zdej lohk pecem z 4x, tut tiste ki so deklarirani z 2x.
pri dvd+r se pa (na zalost) nc ni spremenil. se vedno samo deklarirana hitrost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pivmik ::

AtaStrumf:

IMG posnami z Alcohol 120%
(pri odpiranju dej *.*, če img datoteke ne vidiš)
LP, Gregor GRE^

AtaStrumf ::

PicNIK hvala za nasvet, ampak sem že zmutil tako da sem spucal 4GB in pol z UltraISO-om pretvoril v ISO in pol zapekel z NERO-om.

Alcohol 120% je pa drug program, ki ne samo da ga ne maram, ampak se ga kar bojim. Mi je sesul čist lepo frišno inštalacijo Winsov z nekaj deset progiji, tako da ni šans, da ga še enkrat probam inštalirat. Verjetno je bil kriv bad DL, ampak vseeno ne mislim tvegat.

JustVi ::

Človek, ki nima sistema spravlenega v Image-ju...kr neki |O

AtaStrumf ::

No ja, tist je bilo za nekoga drugega, tako da mi tudi emage mojega sistem nebi kaj dosti pomagal. Sem pa imel image mojega sistema, pa sem nekje zabrkljal (oz. je bug v mojem ghost-u) pa ko sem ghostal image to partition ni delalo. Samo image to disk, to mi pa povozi vse ostale podatke na disku. Ne hvala! Saj inštaliram winse bolj po redko, pa se že da potrpet, pa itak si dam pol vedno najnovejše verzije progijev, ki se takorekoč vsi vmes že razvijejo za par verzij, tako da delo ni zastonj. Lepo je sicer imeti backup, a k sem prelen, da bi pogruntal v čem je fora da ne dela image to partition.

Dr_M ::

lol glih zdej sm vidu na enmu forumu, da je en model prodaju na ebayu mod v2 za 411=>811 za 12€ :) :)) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matyaz ::

A kdo ve kako bi jaz povrnil nazaj original eeprom od 411s, ker z ltnflash mi ne rata več, napiše da je uspešno zaključeno ko pa pregledam eeprom je pa isti.Rad bi pekač povrnil nazaj na original ker imam preveč problemov z peko DVD-R.

Dr_M ::

hm..ja zdej je v3 mod uzun ki odpravlja te napake z dvd-r.
drugac pa ce si original EEPROM flashu mors se firmware od 411 flashat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matyaz ::

Fora je v tem da mi Ltnflash pri flašanju z original eepromom sploh ne naredi nobene spremembe več in zgleda kot bi bil eeprom zaklenjen.Zanima me , če obstaja še kakšen drug program za flešanje naprimer iz dosa tako kot mtkflash za firmware?

Dr_M ::

sej ti pr EEPROMu ne vids nobene spremembe, sele pr firmware-u.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matyaz ::

Pri Ltnflashu imaš komande read in write in če taprvo flešaš nov eeprom in z komando read prebereš iz pekača kaj je dejansko notr potem vidiš, če je tak kot tanov ali je vse ostalo isto, vsaj jaz mislim da je tako.

T(he) Boss ::

@Dr_M: Kateri firmaware ti uporabljas (HSOK, HSOP al HSOQ)?:\

Dr_M ::

HS0K...zadni uradni firmware.
:)
dela dobr. use dvd-r ki so deklarirani za 2x pecem z 4x in majo presenetljivo mal napak :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

prsu patch v4, ki se izboljsuje pecenje in odpravlja napake :) :)
za1x sm probu samo en +rw, ki ma skor pol mn napak kot prej, pa se hitrosti so vecje in bolj konstantne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

svejk ::

tudi jaz sem dal zadnji firmware gor in mi pece verbatim medije na 8x, kljub temu, da so deklarirani 4x.

Kekec ::

Mene pa zanima kako zapečem image od ps2 in sicer imam neke .GI datoteke, ko probam to zapečt na dvd z veritasovim recornow mi javi nek error ampak ne pove kakšen, image file bi moral biti ok, dvd pekač je 411 !

kakšen nasvet?

CaqKa ::

kekec za warez se obrni drugam.. tukaj boš hitro dobil naziv za tako početje.

Kekec ::

LEj dokler neveš če gre za warez ne govor tega, ko pa bo kdo imel dejansko kak dokaz pa te čist razumem!,Kajti po tvojem če si naredim image enga dvd-ja in ga potem ko npr. uničim original hočem zapečt nazaj na DVD tega ne smem naredit ..... no ti povem da se motiš dokler imam original lahko to naredim!

Dr_M ::

uceri sm flasu z uradnim HS0P, zapeku en dvd-r in en dvd+rw. -r ni vec med uporabnimi platami, +rw je biu pa tut zelo bogi...PI povprecno 160, PO okol 15, +rw PI 45 in PO 6... isti mediji z HS0K -r PI 45 in PO 0.5, +rw PI 38 , PO 0.75
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Imam teac dv-w58g. Zdej že vsi vemo, da je to OEM liteon 811s. Pekel sem na Traxdata dvd-r 2x medije. Prvi medij je bil "coaster", ker ni zapisal lead-out. Si rečem sam pri sebi, da bi bilo počasi dobro nadgraditi Nero-ta iz verzije 5.42 na 6.3.
Ok, odinštaliram 5.42 počistim z Nero Clean-tool ostanke in namestim 6.3. Potem pa tale rezultat:

Zdej me pa zanima pri kateri hitrosti vi testirate DVD medije ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

testira se pri 8x hitrosti in PI/PI sum 8x ECC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Mislim da bom za svoje teste kar 4x uporabljal. Očitno je da je tip vložil veliko truda za tole pojasnevanje.:D

Dr_M ::

evo neki zanimivosti o Mediatek cipu, ki je v liteonovih pogonih. me zanima kdaj bo liteon vse to podpru.zacenja pa se tudi peticija za podporo dvd-r 8x in dvd-rw 4x pri ldw-811S.


The LiteOn LDW-811S further incorporates (located on the underside of the controller circuit board), a high-speed DVD dual Optical Disk Controller chipset from MediaTek Inc. consisting of two CMOS ultra-scale integrated circuits, the MT1816E and MT1818E. The MT1816E is the front-end analog signal processor and MT1818E is the servo control and Endec IC.

This chipset is suitable for DVD dual drives with both CD/DVD read and CD-R/RW, DVD-R, DVD +RW write functions. The general system specification is 8/8/4/4/48/24/48/16, i.e. DVD+R recording up to 8xS, DVD-R recording up to 8xS, DVD+RW recording up to 4xS, DVD-RW recording up to 4xS, CD-R recording up to 48xS, CD-RW recording up to 24xS, CD-ROM decoding up to 48xS, and DVD-ROM decoding up to 16xS. Moreover, it can support DVD-RAM playback, Mt. Rainier CD-RW/DVD+RW format, and true CAV mode recording functions. In addition, this chipset can support power saving function. Therefore, it can be used for both H/H and Slim drive. In the future, the intended product consists of the enhanced DVD dual drive, Blu-ray drive, AOD drive and Digital Video Recorder (DVR), etc. The enhanced DVD dual chipset can provide system specification of 16/16/8/8/52/32/52/16.

There are some innovative techniques developed in this chipset, including the optical servo control, disk ID & auto calibration, DVD-RAM read signal generator, robust automatic power control system, supporting Mt. Rainier format, MTK-SUPERLinkTM, programmable & flexible write strategy, support LVDS interface and true CAV mode recording technique, etc. Furthermore, since this highly integrated SOC chipset has excellence in system architecture and integration, there is significant cost reduction for the drive makers.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Jezus. 8-O Pa naj še kdo reče, da se bolj splača NECa 2500 kupit.

Caligula ::

Bartman, razlozi prosim.

Dr_M ::

res je da chipset podpira use mogoce in nemogoce zadeve, ampak tega liteon iz neznanega razloga ni podpru...se MT Rainerja ni... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Poglejte, vsaka specifikacija-in to je pac tukaj tovarniski podatek poln hvalisanja, ki je tipicen za maticni press release-nasteje vse kar je kao teoreticno mozno,.. kaj bo mozno,..

Skratka ce bi sel NECov cipset kao gledat (al pa karkol za kerkol izdelek) v predstavitev od proizvajalca bi tud lahko piskali kok je uh in oh,..

Meni je pol malo zabavno, ko kdo pride do ful dramaticnih zakljuckov na osnovi proizvajalcevega gobcanja :D

Najbolj je, ko je kr vsako podjetje "vodilno" oz "leading",... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Cosmo ::

Juras: tole si poglej

Hint: To je Liteon 811/851
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Dr_M ::

Juras: cist tko btw, tistih podatkov ni objavu liteon (njih bi blo verjetno sram da so tok stvari spustil). tko da prosim, ne klobasat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Juras: modificirani firmwari lahko omogočijo marsikatero skrito zmožnost LiteOnov s takimi zmožnostmi. Za NECa ne vem, kakšne možnosti ima, ampak LiteOn več obeta.

Caligula ::

Dr M tisto je povzetek iz izjave proizvajalca vezja.

Bartman, Liteon 851 in 811 sta zadnja v svoji generaciji. Pozornost sposobnih ljdi, ki se igrajo z modanji,... ponavadi hitro spolzijo h novim izdelkom. Sploh v razredih izdelkov po tako ugodnih cenah kokr jih majo pecke.

NEC je novejsi. Tudi za NECa je veliko neuradnih zadev. Ze od casa 1300ke.

Sicer pa tudi sam pravim ,da je Liteonova mocna stran neuradna podpora. Sem mislil, da si tako veselo zaplaval po tistem opisu vezja.

To je kokr bi bral Renaultov P.R pa pol takoj bluzil kok so Renaulti super. Kdo bi sploh se kupil kaj drugega

:D

Ce pa se je nanasalo na neuradni backing je pa OK.
Dr M LOL :D

morphling1 ::

Nekaj kar večino ne gane, ene pa vseeno, Liteon 811s ima dve leti garancije, NEC oem pa eno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912951 (8272) Caligula
»

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

Oddelek: Kaj kupiti
392200 (1632) All
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412357 (1575) Caligula
»

ker format DVD-R ALI DVD+R bo prevladal

Oddelek: Strojna oprema
251751 (1423) mare_
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625574 (4361) TribesMan

Več podobnih tem