» »

Liteon DVD-R kaj prida?

Liteon DVD-R kaj prida?

BaRtMaN ::

Juras: na kaj drugega pa naj bi mislil? :) Sej če ne bi na uporabniško modding skupnost bi bilo isto, kot če bi hvalil izdelek out-of-the-box, ki se po specifikacijah skoraj ne razlikuje od NECa in je NEC pravzaprav v prednosti pri pisanju DVDjev v primerjavi z LiteOnom.

Caligula ::

Si ravno odgovoril na tisti opis cipseta pa nisem opazil nic v zvezi z neformalno podporo, da bi sklepal, da sit o mislil.

Ker kaksn folk je res tak, da prebere kak tehnicni opis proizvajalca pa res misli, da je vse ful ful... :D
Dve leti garancije je fajn ja.

Sam NEC je cenejsi.
Se pa Liteon recmo splaca tko neuradno kupit. Mislim, da je dal tisti model zdej tud na Slo-tech oglas za 451 za 27.000 SIT. To recimo je ze solidna zadeva.

Dr_M ::

sicer bom verjetno v temo brcnu...ampak Juras kje si ti najdu med tehnicnimi podatki tiste stvari ki sm jih jest nalimu gor?? tistih stvari Liteon NIKJER NIKOLI ne omenja, med specifikacijami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

DR M, se enkrat- to so podatki dani s strani proizvajalca vezja-se pravi Mediateka. Ne Liteona. Moral bi videt opis proizvajalca vezja tvojega mobilnega telefona v predstavitvi. Bi pol lako prisegel, da bo nadgradljiv v UMTS, da bo mel zdaj zdaj megapikselno kamero, videotelefonijo,... :D

Realman ::

Pocasi se bo zacelo, moja je najlepsa in najboljasa...
Vsak za svojo navija, tako pac je.

Saj drugac pa ni panike.

Caligula ::

Ah, sej ne gre za to.
V bistvu ma NEC prednost za nekatere, ker je pac malo boljsi pri peki in v trgovini cenejsi.

Liteon je pri nas v trgovini drazji. Ce ga recimo ze mas al pa ga dobis ceneje kot NECa se splaca bolj. Al pa ce mas v kisti cist premal placa, ker je Liteon manjsi.

Ce gres kupvat v stacuno pri nas je bolj pametno vzet NECa. Predvsem zaradi ugodne cene.

Drugac gre za zlo podobno zadevo.

morphling1 ::

Box Liteon 851s 32.990sit, drug teden pa pride še nekaj 451S škatel po manj kot 27k
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

No, tole ze zna bit zanimivo.
Konkurenca je zdrava ja :D

azeed ::

vprašanje: imam možnost menjave pioneerja 106d z novim liteonom 451, se mi splača?
You gotta say YES to another excess!!!

Caligula ::

Da. Menjaj takoj.
451 se da modat v 851 brez tezav in je zelo dober pekac.

azeed ::

tudi po kompatibilnosti z mediji in kvaliteti zapisa ?
You gotta say YES to another excess!!!

Caligula ::

Da. Dobro pece in ni prevec zbircen. Pa se na formumu mas ze veliko napisanega o Liteonu, bitsetting ima, majhen je,.. skratka ce ma moznost menjat menjaj takoj. Pa pekel ti bo z 8kratno hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

pingo76 ::

No, jaz pa nebi, saj imam nekaj zelo zadovoljnih uporabnikov a06 ter teacov baziranim na tem pogonu. Ah peka z 8x ni nevem kak luksuz. Sam pečem občasno na 8x na svojem nec 2500a pa se mi ne zdi tak napredek. 5 minut manj kot pri 4x. Bah... kot pravijo: počas se daleč pride.

Juras: Kaj si ušipčil za nadimek "persona rudis"?

edit: Kar se pa bitsettinga zadeva pa mi je bilo sprva hudo da ga 2500a (še) ne podpira a sem nazadnje ugotovil da tega sploh ne rabim saj pišem le na -R nosilce. Nevem no ta +R format mi ni ravno pri srcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Caligula ::

Za Persona Rudis ni treba nic uspicit.

To si moras posteno zasluzit. :D

Pol pa sam aufbix, ce bi kdo hotel to odvzeti >:D

Naj se ve kdo je kdo.

Ah za 27 jurjev se 451 splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

azeed ::

ma sej zato sprasujem o kvaliteti zapisa, ker me višja hitrost niti ne zanima, pa tudi ne mislim pečt na cd medije, kjer je 106d počasnejši...
You gotta say YES to another excess!!!

Caligula ::

Zdej bojo ze od Rhinota 8kratni DVD mediji in to tam pod 400 SIT na komad.

PA Liteon kvalitetno pise. Ce mas moznost menjaj. Je primerljiv z Pioneerjem 107 in ne 106.
Ce mas moznost menjaj. 106 je ze out. 451 sicer ni nevem kaj novejs sam je vsaj serija tanova.

Hitrost bos pa ze se cenil, ko bojo 8kratni mediji poceni.

e-marko ::

Torej je (bo) liteon najceneje v Bofu? Ali ima ta Bof sploh kakšen spletni cenik? Jaz ga nemreč ne najdem.
Za vsako malenkost pa se tudi ne mislim voziti v LJ ali pa klicariti po telefonu...

Hvala.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

morphling1 ::

Jah potem ni pomoči če ne moreš nit cifre zavrtet.

ps. spletna stran Bof ja v k**** in dokler bo to v domeni neke tretje firme se ne bo kaj dosti spremenilo, žal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

e-marko ::

Ja, stran je res v k....
Bom moral pač zavrteti cifro. :D

Ali se da določen artikel (npr. pekač) rezervirati?
Imam frenda, ki študira v LJ in bi lahko potem dvignil kakšno stvar. Ne spozna pa se na računalništvo kaj dosti, zato bi jaz telefonsko vse uredil...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

boštjan ::

e-marko,se da,ti samo Igorja(ali pa katerega drugega) zahtevaj pa bo vse zrihtano.Kolega bo samo po pekač prišo in plačal.

e-marko ::

Super.
Se bom verjetno kar odločil za Liteona. Ne vem še sicer za katerega (451s ali 851s).

Mi pa tudi NEC precej diši, predvsem zaradi 8x pečenja tako + kot -. Cena sedaj, ko so vsi nekako izenačeni, ni več takšen faktor.
Ne vem, no...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

pingec ::

v monitorju si je nec zasluzu zlati monitor ker naj bi imel najbolse lastnosti razen pacasne peke navadnih cdjev
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dr_M ::

zdej sm zapeku en verbatimov dvd, sicer na 4x, ampak kprobe vrze vn zelo dober rezultat. PI okol 10 in PO okol 0.2 testirano pri 4x 8ECC
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

A 3 min in 27 sekund je počasi za 675Mb? Pa ne gan o srat! Saj ga boste vendarle kupili za DVD-je ne? NEC 2500A je sicer izi zbirčna za medije piše pa ko urca.

Dr_M ::

tisti ki mate liteone, vam priporocam verbatime dvd+r ki so v jae po 4200sit 10 komadov. pecejo se pa bolje na 8x kot pa na 4x. rezultati so fenomenalni :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Res je ti CDji so fenomenalni... Ampk včeraj sem pa prvi DVD zjebal... nisem bil jest kriv, niti LiteOn, ampak Elektro Ljubljana. Mislim sam za ene dve sekundici je zmanjkal elektike... No pa imamo prvi coaster... Pa že 96% je bil zapečen... niso mogl še tistih par sekund počakat. Damn,

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

e-marko ::

Ali se že da kje v Slo dobiti Liteon 812S (SOHW-812S)? Cena?

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Dr_M ::

ta liteon pride cez ksn mesec, mogoce 2. pogon je sicer ze koncan, ampak firmware se ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cosmo ::

Tudi firmware je že končan, če je v prodaji na Japonskem.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Dr_M ::

no ja..nazadne sm gledu ene 2 tedna nazaj na cdfreaks forumu, ko je pisu en tip ki ma ocitno neke veze pri liteonu in je reku da ga se usaj 1 mesec ne bo. ce pa je ze, pa ga kr pejt na japonsko kupit, ti nihce ne brani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Sem za čez vikend dobil enga Lite-On-a 811S mal za poigrat se, pa sem sprobal en Verbatim DVD+R x posnet na 4 x z LG 8x nim DVDR-jem s tem famoznim Kprobe-om samo imam eno čudno verzijo, pa ne vem kaj točno naj si mislim. Evo vam pripeto fotko pa mi vi mal povejte kva je kaj oz. a rabim morda kako drugo verzijo oz. kaj drugega nastavit:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

||_^_|| ::

v METROju majo LITEON DVD+-RW/+RW za 95€, samo kot info, če kdo ravno kupuje.

BaRtMaN ::

AtaStrumf: Če ti piše PI 1 in P0 6, je to odličen rezultat! Če te skrbijo tisti dve špici, probaj s kakšno drugo verzijo Kprobe, mogče je pa v tejle najnovejši kakšen bug, ki ni fićr. :)

Dr_M ::

AtaStrumf: narobe si testiru :) mors it na Write Strategy, pa zbrat 4x speed pa 8ECC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Ja saj sem pol ko ni bilo odziva tukaj malo pogledal naokoli in pogruntal kje sem ga pobiksal :8) in sem naredil pol pravi test. Kaj pravte na tole fantje:



Pekač LG DVDR GSA-4081B (8x DVD+R, 4x DVD-R, 3x DVD-RAM)
Medij Verbatim DVD+R 8x by MCC posnet na 8x-ni hitrosti ob hkratnem foldanju in odprtih treh torrentih :D.
Preverjal sem sicer na Max hitrosti, ampak če karkoli pol bi bili pri nižji hitrosti kvečjemu boljši rezultati.

Meni se tudi tole zdi kar OK.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

tole je odlicen rezultat :) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Jap tole je pa res zapisan tako kot si vsak želi. Kakšna pa je cena Verbatim DVD+R 8x ?

Dr_M ::

cca 770sit...traxdata 8x so pa po 570 :) :) enga mam doma...caka na pecenje :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thanatos ::

jutr grem kupit liteon 451S v mlacom (ce jih še majo). ali imate kaksno alternativo ce jih nimajo vec? hitrost peke mi ni niti pomembna saj bolj malo pecem, bolj mi je pomembna kvaliteta pecenja DVD in CDjev tudi na plosckih povprecne kvalitete.

prosim za hitr odgovor hvala :)

Dr_M ::

pecenje cdjev opravljajo liteoni nadpovprecno dobro, kar se pa dvdjev tice, se pa izogibi poceni plosc...tako kot pri vse dvd pekacih.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

V Bigbangu majo se par 451, drugacpa mislm, da je bil na www.e-nakupi.net najcenej-za dobrih 25.000 SIT

Moonman ::

Danes sem v Big Bangu kupil Liteona 451s za 23.990 SI, mislim, da je to zdaj najnižja cena v SLO.
Prvi vtisi: odl(5):))


morphling1 ::

Liteon je skoraj vedno najcenejši v Bofu. 451 je 22.990, 851 pa 27.990, prvi je OEM s s softwerom, drugi pa box z dveletno garancijo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

js ::

Kateri mediji se najbolje obnesejo z liteonom 411? Kakšne imate izkušnje? Zanima me pa predvsem za snemanje filmov in predvajanje v predvajalniku.

TribesMan ::

Verbatim DVD+R 4x... tisti ki so pakirani po 5 skupaj v slim škatlicah... v JAE so bili še nedavno tega po 2200SIT/paket... Zelo dobro se pečejo... ubistvu tako dobro da je že kar neverjetno...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Rorko ::

Seveda je oglaševanje strogo prepovedano, ampak tale ponudba pa kr raztura za moje pojme:
http://www2.bolha.com/trgovina.php/u/dv...8-O

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Zanimiva ponudba, če so mediji za kaj. Ko smo že ravno pri tem. Tile Verbatim so mi malce dragi pa me zanima kateri poceni (pod 400 SIT) DVD+/-R-ji so še v redu za filme in ostale ne ravno najbolj pomembne gluparije. Morda Smart Buy, Medianca, ...?

Caligula ::

Meni Sky Media DVD-R vsi dobro delajo. Sam tudi Rhinti so presenetljivo OK.
Vsi zapeceni z Liteonom delajo sam jih vsi pocasi pecejo.

Z enkratno ali dvakratno hitrostjo.

Intensotov se nisem probal.

Aja, pri Sky media so +R precej slabsi od -R.

Cena okoli 350 SIT.
Pri RWjih pa kupuj samo +RW id Verbatima in Traxdate. So zelo dobri.
Piseta jih Liteon in nec 4kratno. Traxdate so v BOFu po 650 SIT.

Liteonovci, mailajte Liteonu kot tam pise. Ne bodo mogli kar ignorirat.

Sicer pa tudi NEC ze nekaj casa mecka z firmware updatom je pa res, da na sreco pogon deluje odlicno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

AtaStrumf ::

A mogoče kdo ve kje v LJ imajo tele Sky DVD-R-je po 350 SIT pa a ima kdo kaj izkušnje z SmartBuy-ji, ker so v Comtronu glih tako 350 SIT, samo valda so se mogli sedaj preselit iz 500m stran od mene v BTC ;(.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912952 (8273) Caligula
»

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

Oddelek: Kaj kupiti
392200 (1632) All
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412357 (1575) Caligula
»

ker format DVD-R ALI DVD+R bo prevladal

Oddelek: Strojna oprema
251751 (1423) mare_
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625574 (4361) TribesMan

Več podobnih tem