» »

Liteon DVD-R kaj prida?

Liteon DVD-R kaj prida?

Caligula ::

Smartbuye imajo po tej ceni tudi v Intersparu.
Sky media jaz narocam pri Mediatrade sam neki serje njihova spletna stran.
Lahk dobis pol po posti sam to stane lahk pa prevzames v njihovih trgovinah po sloveniji pa je anjcnej pa majo kr dobre lokacije.

Drgac pa ne zgresis, ce narocis Rhinote. Ze tko, da probas, ker so res pocen pa kot pravim-delajo dobro.

m.i.h.a. ::

Kaj je mogoče že kje pri nas dobiti model SOHW-812S, ker naj bi bil hitrejši od modela LDW-811S? 12S peče DVDje + in - z 8 kratno hitrostjo, RWje pa z 4 kratno hitrostjo (+ in -).
Dejte mi še razložit kakšna je razlika med 811S in 851S, tako na hitro?
Se mogoče bolj splača kupiti nec 2500a?

Caligula ::

Razlika je v odjemalnem mehanizmu in pa,da bo mel novejsi verjetno dlje podporo z firweri.

Glede na cene in pa kvaliteto je NEC 2500 v rahli prednosti. Je rahlo boljsi in pa cenejsi.
Ce pa mas problem s prostorom v kisti recmo pa ni narobe ce ves, da je Liteon manjsi od NECa oz krajsi.

m.i.h.a. ::

Velikost pogona me ne moti, če je večja, predvsem me zanima, če je že možno kje dobiti model 812S.
Glede NECa pa sem v dvomih zaradi tega, ker po raznih testih in forumih folk jamra zaradi (ne)berljivosti oziroma slabše berljivosti spraskanih ploščkov, predvidevam, da se tega niso izmislili, zato da bi neca oblatili.

Caligula ::

Takih izkusenj jaz nimam. Dvomim, da je kaj veliko slabsi. Je pa tudi to stvar firmwera.
Vprasanje je kaka je cena 812.

Sicer pa lahko zadevo vrnes in zahtevas denar nazaj, ce ti ni vsec.
Vzami, probaj, se odloci.

To je v ZDA normalen postopek pri nas pa se sele uveljavlja 0:)

||_^_|| ::

sem novopeceni lastnik 851s modela (cena: 91 eur oz. malo manj kot 22k). Zaenkrat ga lahko pohvalim pri peki CDjev, DVDjev pa se nism tok speku (samo 2:) ampak zgleda OK & hitro.

Medije se pa splaca narocit tuki.

Dredd ::

Sicer ne vem kaj počnete vi, a sam se še nikoli nisem sekiral, če mi katerii medij ni delal, ker je bil toliko dotrajan, spraskan. Pač za v koš, če pa so na takšnem mediju pomembni podatki, je to le problem malomarnosti uporabnika. Rahle praskice pa necu ne predstavljajo nikakršne ovire, preverjeno.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

Se strinjam z Dr_M. Sploh tale Burning speed hack dela noro. Glih dons sm se poigral z njim in mi
811-stka peče vse medije kar jih mam na 8 kratni. Naprimer dvd+r: Memorex 4*na, Philips 4*na, Sky 2*na, Noname 2*na. Vsi so bli + zapečeni na 8x in vse bere pekač in dvd-rom v komponenti pa še nisem probal.

Caligula ::

To pa seka.
Sploh ce dela.

Se za RWje bi mogl bit kej tazga >:D
Tud ce je sam 3 dni berljivo pol :D

||_^_|| ::

it's getting better and better>:D

Dr_M ::

sprobu sm na enmu CMC MAG W01 (dvd+rw 2.4x) pect z 4x, pa ze takoj ni biu berljiv. usi programi so javljal, da je medij prazen. sicer nevem, a je tko pri useh medijih, al samo pri teh CMCjih...drugih 2.4x pac nimam.

je pa tut un firmware za 8x branje zelo dober. dejansko res pride do 8.15x hitrosti (seveda to pri zapecenih dvdjih, kjer je bla prej max hitrost 6x) :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

robio ::

RW-je laho nastaviš na max 4x jst mam pa samo 4xRW-je tko da tega nimam s čim probat.

Caligula ::

Skoda k se se tega ne da dat na 8krat >:D

emkey ::

Jaz sem čisto nov v tejle DVD pekarni... pa bi prosil za mnenje, kaj se danes kupi, Liteona 812S ali raje 851S? Cena je enaka, kake so razlike med modeloma pa ne vem :8)

Dr_M ::

definitivno 812....checksum za firmware od 832 (dual layer) je ze crackan :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

All ::

DR ...maš kšno povezavo do tega infota?

Dr_M ::

klik

zebra je tip, ki je naredu mod za 401,411->811. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

All ::

hmmm..klele je pa 812->832

da vidmo če se bo moj 451@851@812 preobrazu v 832:D

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

emkey ::

> checksum za firmware od 832 (dual layer) je ze crackan

A lahko prosim prevedes :8) kaksna pridobitev je to?
Checksum? Dual layer? Errr... wha?

Dr_M ::

checksum je preverjanje verzije pekaca....
liteon 832 bo peku dvoslojne dvd+r medije (to je dual layer). zunanji sloj z 8x, notranji pa z 2.4x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

laibachnsk ::

Kje se pri nas da dobiti tale Lite-on 812s ?

All ::

jest ga še nism zasledu

so pa to špekulacije o preobrazbi, jest svojga 451@812 nism še niti dobr sprobu, če vse ok dela.
Po fofumih pa se da prebrat marsikaj, od uspehoh do neuspehov

Dr_M ::

na cdfreaks je OC-freak uspesno modificiru 812 v 832, tko da to niso samo spekulacije.
je pa res, da se medijev se ne da dubis uradno, na crnem trgu so pa po cca $50. mal drag test bi biu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

emkey ::

Jaz sem Liteon HW812S videl v ceniku od Vobisa (IT), kjer je 130/123 EUR (retail/bulk) - cena z davkom.
Sem razmišljal, da bi ga kupil, dokler še lahko dobim teh 20% davka vrnjenga, ker pac imam to moznost.

laibachnsk ::

Čudno da še nimamo tega Lite ona na našem trgu.
V avstriji se da dobiti za 95 - 125 eura (lite-on 812s).
Kaj pa pri nas?ne duha ne sluha o tem pekaču ali kaj?
V Avstriji se da dobiti tudi Lite-on832s za 134 - 141 euro!

Samo škoda da tega ni v Pelugi ampak samo na portalu Geizhals in večina tehtrgovin ki jih dobiš na tem portalu je na Dunaju.

Dr_M ::

liteona 832 se se ne da kupit, lahko pa ga prednarocis.

klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

nov firmware za liteon 811S!!!!
ampak tale je pa res zadnji ;)

klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boha ::

matr, danes se je pa poslovil moj 411s. naenkrat nehal delat, nikoli hackan ali kaj podobnega. spekel sem cca 50 DVDjev čist normalno, zdej pa naenkrat ne spozna nobenega medija več. prasica... ;((

to je konec, right?

CaqKa ::

garancija?

boha ::

da

zanimal me je samo, če je še kakšna varianta, da se ga obudi od mrtvih... :(

Caligula ::

Bodi vesel, da je krepal. ZDaj lahko mogoce dobis celo 412 ali pa vsaj 451,..
Pa sam bog ve zakaj ga nisi modal. So pol crackani firmwari, ki dovolijo hitrejso peko vseh DVDjev,.. pa se bolj kvalitetno ponavadi.

AtaStrumf ::

A je že kdo od vas stestiral Platinum DVD+R 8x medij s kodo RICOHJPNR02. So kr poceni po 380 SIT pa še 8x-ni so.

Tema na CD Freaksih No.1

Tema na CD Freaksih No.2 - a lahko kdo pripeto slikco pogleda pa pokomentira ali celo pripne tu. Morš bit registriran :|.

BaRtMaN ::

Brez prijave ne gre. Je pa tole precej hud medij:

PI Max=61 Total=212215 Average=12.555 Napake (konice) naraščajo od začetka do konca diska od nekje 20-50.

PO Max=3 Total=95 Average=0.006 Štiri konice za 3 napake, šest konic za 2.

Klinc, evo ti slika:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

MEDENA ::

kje se jih dobi ?

A je že kdo od vas stestiral Platinum DVD+R 8x medij s kodo RICOHJPNR02. So kr poceni po 380 SIT pa še 8x-ni so.

TribesMan ::

Zadnjič sem jih videl v Tech Tradeu... Sem vzel 3 komade... 2 sem že spohal in delujeta odlično... tretji še čaka na usodo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

AtaStrumf ::

Ja jaz sem ga tudi tam nabavil, pa bom zglede še kakšnega :D. Samo priporočam, da vsakega posameznega preverite, ker kurc nikol ne veš. Sem tudi že Verbatim dobil z zelo očitno prasko in to original zapakirano in tudi enga tega platinum k sem ga pogledal je bil opraskan, drugi za njim je bil OK in pol sem ga vzel.

@ljash ::

Mal offtopic sam vseeno:

Dam v Liteona 811S kerkol DVD film in ga predvaja kot bi slikce gledu (vsake 5 s eno) pa še zvoka ni. A je problem v novi grafi (R9800PRO), čeprav Divxe predvaja ok...
a bi rabu kšn dvd kodek? (če to sploh obstaja?)


LP,
bmw-f1

Caligula ::

Pa mas kak kulturen DVD program? To se gleda s specializiranimi programi.

@ljash ::

Power DVD 5 (priložen grafi)

Crimson_Shadow ::

Raje preveri, če je pogon nastavljen v Ultra DMA načinu in ne, po možnosti, v PIO modu.

Caligula ::

Kje in po kaki ceni majo na zalogi te Platinum DVDje?
Pa kaksno kodo majo? Kdo je proizvajalc?
A to so prav deklarirani 8kratno?

Na PC WELT za njih pravijo:

Nur das Lite-On-Laufwerk beschrieb die Medien wirklich in 8fachem Tempo. Das Plextor-Modell testete die Geschwindigkeit nur kurz an und bremste ab. Trotzdem überstiegen die Fehlerraten die Grenzwerte. Ordentlich schnitten die DVDs aus dem LG-Gerät ab - sie wurden aber auch nur maximal 6fach gebrannt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

AtaStrumf ::

Platinum DVD+R 8X (prepozna kot 8x tudi moj LG GSA-4081B) Tech-Trade, 380 SIT/komad, Slim case, koda: RICOHJPNR02

Caligula a bi mal prevedu tisto kar si paste-al, ker sicer sem razbral, da majo neke probleme z njimi v določenih pogonih, samo kaj točno pa mi ni čist jasno.

Nikita H ::

kaj pa 811@832 se bo dal

AtaStrumf ::

Google-ov prevod Caligulinega paste-a:

Only the Lite on drive assembly really described the media in 8fachem speed. The Plextor model tested the speed only briefly on and braked. Nevertheless the error rates exceeded the limit values. The DVDs from the LG equipment cut off properly - in addition, they were burned only maximally 6fach.

Potemtakem se tile DVD-R-je ne pečejo ravno najbolje na 8x, pa še to le v Lite-On-u, drugje maximalno 6x, npr. pri LG-ju. Kaj pa na 4x, so vsaj tam OK?

Dr_M ::

kaj pa 811@832 se bo dal

ze 100x povedano. NE NE DA SE!!
da se 451->851->812->832.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boha ::

tale 812s pa ni bila najbolje ocenjena, zgleda da bo potreben še kakšen firmware.
na 832s bo pa potrebno še čakat neki cajta...

smilyxx ::

Zdejle sem opazu da se na geizhalsu prodajajo če 832s za 124 evrov. Mene pa zanima kaj se zdej splača kupit? Naj kupim 812 pa zmodam u 832? Koliko je to kej zanesljivo? Kaj narediti v primeru da crkne, se garancija upošteva?

Lp
Save water.
drink beer.

laibachnsk ::

povedano je par postov nazaj da lite on 832s lahko samo prednaročiš,ne da se ga še kupiti...
Tisto kar gledaš na geizhals nimajo na zalogi....

svejk ::

kaj je to res, da se lite on lahko peče 4x dvd je na 8x?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912950 (8271) Caligula
»

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

Oddelek: Kaj kupiti
392200 (1632) All
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412356 (1574) Caligula
»

ker format DVD-R ALI DVD+R bo prevladal

Oddelek: Strojna oprema
251751 (1423) mare_
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625572 (4359) TribesMan

Več podobnih tem